Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

krakulka
20. feb 2010

ahojte pipinky, len tak na rychlo. 1x ospravedlnujem sa, cisla na mayku a och som zabudla doma. 2x som mamina. Mame Adnrejka, narodil sa 18.2. 2010 o 5:24 4200g, 52cm. Rodila som prirodzene cca 5 hod. a potom pokracoval porod sekciou.

mayka
autor
20. feb 2010

krakulka, supeeeeeer. Zo srdca gratulujem a velmi sa z Vas tesim.Si sikuka. 😀
Ked ta pustia tak sa ozvi co a ako. 😀 😉

katarinka77
20. feb 2010

Krakulka, srdečne gratulujeeeeeeeem 🙂 ! Konečne! Teda riadneho valibuka si porodila 😨 😀 ! Tak sa pekne zotavuj po sekcii a užívaj si malého 🙂 ! Vidím, že aj meno ste nakoniec celkom zmenili 😉 ...

och
20. feb 2010

Krakul no krasa moc moc gratulujeme, Andrej je krasne meno a uz vidim ako sa tie nase kocky o neho biju 😀
tak nech ste zdravi a stastni tisic rokov, vela mliecka a rychle uzdravenie

inak taky macko sa nedivim, ze bola sekcia 😵

sylvyka
20. feb 2010

no super sprava mamin je coraz viac a viac 😀 , krakul zo srdiecka aj my gratulujeme oddychuj a vela zdravicka 😉

slniecko01
21. feb 2010

Krakulka gratulujem a želáme veľa zdravíčka Andrejkovi a mamine. 😀

luciamk
21. feb 2010

Gratulujeme Krakulka, prajeme veľa zdravia a mliečka a rýchle zotavenie.
Riadny chlapisko 😀 😀 super

slniecko01
21. feb 2010

Jej Krakulka máš tu aj fotečku malikého. Je krááásny 😀

och
22. feb 2010

ahojte 😀

vidim, ze je krasne dnes, tak to tu nikto nie je 😉

krakul maly je fakt nadherny 😀 😀

my sme dnes boli na dvojhodinovej prechadzke a vcera priniesla babka s dedkom, dm bonusovu knizku pre babatka, tak sme tam zasli a kupili si taku hudobnu hrazdicku o 6 eur lacnejsie, tak sa tu z nej vytesujem a cakam nech sa mala zobudi a bude moct drbat tymi malymi rucickami do toho 😀 😀 😀 inak je tam super vela zliav a na racku dmka je fakt celkom velka 😉

mayka
autor
24. feb 2010

a co toto ma znamenat? ze druha strana... 😀

krakul, je to zlaticko. uz ste asi uz aj doma nie?

och
24. feb 2010

juuuuuuuuj no teda, vam poviem, ze clovek ani nevie ako ma to dieta obliect, dala som o vrstvu menej a henho decko aj tak cele spotene 😵

my sme boli v poradni, velmi sme nepribrali 😝 mame 58 cm a 4840 g, ale sme sa dohodli s pani Dr. ze to bolo aj z toho, ze rano 3x kakala 😉 no aj tak vizera ako michelline 😀

mayka no teplucko uz je vonku, pride auto zo servisu a mozes ma ockavat 😉

slniecko01
25. feb 2010

Dobré ránko pipinky a detičky 😀

Mayka pekná fotečka 🙂 Terezka je krásavica, taká na vymačkanie 🙂

Och malá ti už negrcká ?
Pozdravuje vás všetky Loginka, písali sme si cez IP 🙂

Zukríčku som našla aj na FB, ale stále nič 😒 Vykašlala sa na nás 😠

mayka
autor
25. feb 2010

och, uz sa tesim. By sa mohli pridat aj ostatne pipinky co to maju blizko a dame u nas stretko. 😉 To by bola sranda vsak? Tolko babetiek pokope. Niekedy v aprili alebo v maji ked uz bude iste pocasie take hormadnesjsie kafco dame.
Ale ty kludne aj skor a kedykolvek lebo sak nuda v dzedzine ako slak. 😀 Ved deti budu driemkat na terase. Ja uz sa tesim kedy ju vyhodim aj v lehatku von nech kuka co sa deje v zahrade. Ale to az tak april maj najskor. Sa tesim aj cez leto. Kupime bazenik nafukovaci a budeme sa clapotat. Inak sa nehorazne tesim ze zacnem skulturnovat nas pozemok. Minuly rok som nespravila nic kedze s bruchom som nemala odvahu a tazko sa mi aj zohybalo. 😀 Ale tento sa tesiiiim. uz om objednala zo Starkla zopar rastliniek.

Ja som sa vcera na prechadzke nezdrzala a prepadla som maminku s dvojickami tak sme kocikovali asi hodinu spolu. 😀 Bolo to teda ovela zabavnejsie nez chodit sama. Ani neviem ako mi ta hodina ubehla. 😀 A dokonca sme zistili ze vzdusnou ciarou od seba byvame asi 70 m a ona mi kuka do spalni z terasy. Len od seba po ceste sme asi cez 3 ulice.
Takze odteraz budem obavana prepadavacka maminiek. 😀

mayka
autor
25. feb 2010

slniecko, dakujem za pochvalu. 😵
idem poslat zukricke sms. Len dufam ze su ok a ze len nema cas sem prist. ☹

krakulka
25. feb 2010

Tak uz sme doma. Napisem neskor, ale aspon par fotiek. 😉

mayka
autor
25. feb 2010

kraklka vitajte doma. Je kraaaasny. Fakt sa vydaril. V tom gynfive to vedia ale namiesat co? 😀

och
25. feb 2010

ahojte

no mayka vravim, prude auto zo servisu a som u teba aj s meltou 😀

slniecko nie negrca ona casto akurat vcera sa ukazkovo pogrcala, fuuuu to tahala aj z paty, vela toho bolo, ale musela pokrstit novy polohovaci vankus 😝 😀

krakul maly je uzasnyyy 😀 😀

inak mam pocit, ze v gynfive miesaju rovnake babatka 😕 vsetky su rovnako krasne a neuveritelne sikovne 😉 a podobaju sa na seba 😕

mayka
autor
25. feb 2010

och s tou podobou to bolo dobreeee. 😀

hodila som na FB video ako sa dnes Terezka naucila prdiet pusou. Predviedla sa aj tatovi a dokonca hodila duet prd z pusy a prd z ritulky. Sme sa narehotali . 😀

luciamk
25. feb 2010

Ahojte babulky,

teraz chodím k dokimu každý deň. Už sa mi začal otvárať krčok, ak to bude zajtra lepšie, tak možno v nedelu ideme na to .... a ozaj pozarali sme krpca na ultrazvuku a má 3300g... malý valibuk 😀

Krakul malý je úžasný 😀

slniecko01
26. feb 2010

Krakulka Andejko je krásny 🙂

Lucia ale ti to ubehlo, že už rodiť 😀 😀 😀, veď si eštelen povedala že si tehu

Baby ja som malej dala na ručičku červenú nitku a beviem kde je. Dúfam že ju nezjedla. ☹

och
26. feb 2010

Ahojte
lucia tak drzim palce, aj Reba sa narodila v nedelu

slniecko nemyslim si ze by tu snurku mohla zjest a ak aj ano a nezadusila sa nou, tak ju vykaka ved uvidis coskoro

sylvyka
26. feb 2010

ahojko, nasa elus je chora dstala aj antibiotika lebo brala kvapky ale jej vobec nepomohli ☹ , kasle ako ja no dufam ze to nema po mne ale inak je spokojna pocujem zo spalne len grrrrrrrrrrrrrrr sa to naucila a teraz to vkuse keca 😀 ale neviemkedy zaspi 😠
No lucia drzime palceky a teraz som zvedava ze KTORA ZACNE DRUHE KOLO 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luciamk
26. feb 2010

Ahoj babulky,
idem od doktora, takže v nedelu ideme na to 😀 😀 😀
Aj tak mi už tvrdne brucho a malého som celú noc šťuchala, vôbec som ho necítila a ešte noc pred tým to bolo naopak....
Až som z toho vyhladla, čakajú ma dukátové buchtičky mňám...

Ozaj babulky prali ste homeopatiká po pôrode?
Kamoška čo rodila pred dvomi týždňami cisárskym mi poradila arnica montana 30ch a staphysagria 5ch. Doki mi to schválil.

slniecko01
27. feb 2010

Pekný slniečkový víkendík dievčatá 😀

Lucia tak zajtra držíme palce aby všetko dobre dopadlo a hlavne aby to veľmi krátko trvalo 😉

mayka
autor
27. feb 2010

ahojte damy,

lucia, drzim palce na zajtra. Budes maminka uz aj ty. A potom zacne nova vlna.

Inak katarinka sa tu nejako neukazuje opica. 😀

A ozvala sa mi zukrik. Maju sa dobre a bola s Petkom na operacii pruhu ale uz su ok. Dufam ze sa tu coskoro zastavi. Urcite ma toho vela s dvomi junakmi. 😉

A tiez prajem krasny viknedik vsetkym pipinkam a pipinciatkam.

krakulka
27. feb 2010

Tak konecne trosku casu. 🙂
Zelam vsetkym dobry vecer, niektorym dobru noc. 😉

Dakujeme za krasne gratulacie, mame sa s Andrejkom dobre, sme zdravi.

takze od zaciatku.
17.2. mi som citila, ze uz to neni ok. Bola som kuknut kamosku v porodnici, bola na peknom nadsandarde, 18.2. isla domov, tam sme sa dohodli, ze ja 18.2. porodim a ona mi zatial postrazi izbu.A tak nejako sa aj stalo. Uz ked som isla z porodnice okolo 16h. isla sa mi dost zle. Bola to narocna cesta domov. Brusko tvrdlo trochu viacej, ale bolesti ziadne. Potom prisla sestra len tak na pokec - nestava sa to casto, vlastne bolo to 1x. Tak sme posedeli, navecerali sa. To uz som citila, ze ma boli brucho castejsie. Ale za kontrakcie som to nepovazovala. Od 18h. sa bolesti trosku zosilneli, ale stale to nebolo nic vyznamne. Ani ms mi to nepripominala. Tak som oznamila MM, ze pojdeme vecer do porodnice. Bol uplne v pohode. Cca o 22h. uz som si pocitala, ako casto mam bolesti, raz boli kazdych 5 min, 3 min, potom zase az o 10 min. tak sme sa vychystali, ale v garazi som si to rozmyslela, lebo bolesti prestali. Nakoniec sme isli na 2x pokus, v porodke sme boli o 23,15 h. Dr. ma vysetrila, bola som otvorena na 7 cm, uplna parada. Este sme riesili, ci EDU alebo nie. Dr. hovorila, ze je to zbytocne, ked porod tak pekne postupuje. Ved po klistire uvidime. Tak cca za necelu hodku som bola otvorena na 8 cm. EDU teda nie, ved za chvilku je maly na svete. Bohuzial, porod nepostupoval, kontrakcie boli, ale podla por. asist. slabe a v konecniku velmi male. Tak cca o 4,30h. rano zavolala Dr. nech ma vysetri. Ani Dr. sa to nezdalo, tak volali prisluzbu. Dosiel dalsi Dr. ten ma vysetril, a konstatoval, ze vzhladom k tomu, ze som prvorodicka, a po IVF nema vyznam sa trapit a je treba robit akut. sekciu. Samoznrejme, ze sme s MM suhlasili.
Sekcia bola raz dva, ani to velmi nebolelo. A ked Dr. vytahoval maleho z brucha, tak bol v soku, ze aky je velikansky. Ze ma min. 4500g. Nastastie nemal, len 4200g. 😀

Je velka skoda, ze mi obvodny dr. nerobil utz v 36tt., inak by vedel, ze Andrejko je taky velky a rodila by som hned sekciou. No nevadi, aspon viem aky je prirodzeny porod aj sekcia. Hlavne, ze uz sme doma a obaja v poriadku.

Lucia, ja som uzivala pred porodom homeou - arnicu - je to super. 😉 A mala som aj homeo na urychlenie kontrakcii a lepsie otvaranie sa, ktore som si davala az v porodke. Teraz mam aj homeo na podporu laktacie, je to super vec. Nech ti vsetko dobre dopadne a si skoro fit. 😉

No ja uz utekam spat, lebo Andrejko toho vela nenaspi. Tak 2x denne po 3-4h. ☹

krakulka
27. feb 2010

Este mam jeden dotaz, Andrejkovi sa objavila ragada na zadocku - ritke. Nemate s tym niektora skusenosti. Macame v repiku, davame bepanten, od vcera, ale nevidim zlepsenie. ☹

matiasko
28. feb 2010

krakulka moj moj gratulujem a prajem vela zdravicka a vela mliecka 😵
Andrejko je nadherny 😵 😵 😵

matiasko
28. feb 2010

myslela som moc moc 😀 😀 😀

slniecko01
28. feb 2010

Krakulka gratulujem a nech je Andrejko zdravzčký a má veľa mliečka od maminky. Takže nakoniec to bola tiež sekcia ? A ako sa cítiš ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre