Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

zukrik
21. nov 2009

Ahojte babule 😀
Budem písať v skratke.Nemala som ešte čas písať,ale máme dvoch krásnych chalošov 😀 😀
Narodili sa 16.11 . a sú krásny.Potom pridám foto 🙂
Rodila som cisarskym,lebo mi už začali kontrakcie a chalani boli hore hlavičkami. Som od včera
domka,ale nemáme režim,tak nič nestíham.Ked sa udomácnime napíšem pipinky ok 😉
Zatial papa
Ešte miery Petko 2700 g, 46cm - 9,13 hod.
Palko 2690 g, 50 cm - 9,14 hod.

zuzitka
21. nov 2009

zukrik ... ja som ťa už zhánala 😀 😀 😀 som z témy najkrajší vianočný darček 😀 😀 😀 😀
tak gratulujéééém!!!!!!!

loginka
21. nov 2009

zukrik, moc moc gratulujem! krasne vahy! prajem vela mliecka a vela sil!!

slniecko01
22. nov 2009

Zukríček gratulujem 😀 a teším sa, že už si späť. 🙂 Tak nech sa Vám dovre darí.

krakulka
22. nov 2009

Dobre ranko,
Zukricek, moc moc gratulujem k chlapcom a uz sa tesim na fotecky. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mayka
autor
22. nov 2009

no toto. Zukriiiiiiiiiiiiiik ty tajnostkarka. 😀 Gratulujem a velmi sa tesim . Rezim budete este dlh trenovat. Ale krasne miery maju chalani. Tesim sa na info podrobnejsie a prajem vela zdravicka mliecka.

Ja som bola dve noci s maminou co mala dvojicky a teda bol to riadny zaberak. Obe prebalit a nakrmit , popestovat. Veru uz na duhy den plakala ze ak to zvladne . Ale to som revala aj ja skoro kazdy den. Ze to nezvladnem. 😀 Tie hormonalne zmeny po porode s vami narobia divy. 😀
Ale ako sme domka tak je to supeeeeeeeeeeeer. 😀

chruminka
22. nov 2009

Jeeeej Zukrik gratulujeme krasne miery!!!! Uz sa tesime na foto.
Skoro ta pustili,to je fajn ,lebo tam v nemocke by clovek scvokol 😅
Neboj najdes system ako na nich,ale rezim no tak to bude asi na dlhsie...aj ked my uz jeden rezim mame a to ze okolo obeda chodievame von 😀 ,ale toto pocko je hrozne hmla a kosa,vcera sme ale neboli vonku tak dnes by sme chceli ist aspon na chvilku...vsak co budem s nimi az do jary doma? 😀 nech si zvykaju bude aj zimsie a horsie....

mayka vy ako? som citala ako je z nej muzik vyburany 😀 ,aj u nas to bolo,ale len chvilku u nas musel byt zacvik rychli a efektivny a teraz to niekedy zvlada lepsie ako ja 😵

lulu107
22. nov 2009

zukrík bláhoželám k krásnym drobčekom 😅

Pipinky chcela by som sa vás opýtať, keďže máte viac skúsenosti, či niektorá z vás ma elektronickú opatrovateľku
chcela by som vedieť, či to zaznamenáva iba plač alebo aj dýchanie bábetka?
Ďakujem

luciamk
22. nov 2009

Ahoj Babulky,
ďakujem za Samka 😀
No Zukrik, super , Gratulujeme, tešíme sa na fotečky a prajeme veľa zdravia a mliečka!!

zukrik
22. nov 2009

Ahojte
Baby,poviem vám som zničená,že ani sa mi nechce spať. V nemocke chalani tak krásne
spinkali a teraz Petko vystrája a plače ☹
Kojím oboch,ale nemám dosť mliečka,tak im dávame nutrilon.
Cez den a hlavne doobeda prespia a v noci je Petko stále hore
a robí scény 😖
Neviem čo mu je,ale ked si ho dám k prsníku tak je ticho
a zaspáva 😀 Ešte,že je Palko tolerantný a spinká 🙂
Foto už riešim 😉

krakulka
22. nov 2009

Zukrik, krasne fotecky malych, su zlatucky, ked tak pekne buvaju. Musi to byt velmi narocne s dvojkami. Si to neviem ani predstavit. ☹ Snad sa Petko doma trosku zaklimatizuje a bude to lepsie. 😉 😉 😉
Snad sa ti mliecko este pusti, uvidis. 😉

slniecko01
22. nov 2009

Zukríček chlapci sú zlatučkí. 🙂
Asi všetky deťurence sú najkrašie keď spia. Ja stále nechápem kamoškynho malého. Ona ho večer nakojí a on spí do rána. Teda dobre si ho vycvičila.

corinne
22. nov 2009

Zukrik gratulujem k chlapcom.Mas velky obdim aj s chruminkou ako zvladate dvojicky 😉 ja som uz na prasky z toho tehotenstva 😀 strasne sa to vlecie 😕 este mi ostavaju 2 nekonecne mesiace ☹ a uz nevladzem a to ani nechodim do prace.Ale akosi ma chyta prava oblicka ked dlho sedim,1hod je este v norme,ale potom sa uz krutim a aby toho nebolo malo tak ma chyta lavy klb ☹ Neviem z coho.Keby som mala 15-20kg naviac tak sa necudujem 😕 ale mam biednych 7kg 😒 Tak pekny vecer a hlavne kludnu noc miminkam a maminkam.

mayka
autor
23. nov 2009

ahojte,
zukrik krpci su perfektni. 😉 A verim ze si pekne znicena. jamam tiez stavy ze som desne unavena a nie a nie zaspst.Des bola dlllllllllllllha noc. A to mam len jedno dieta. Nasa Terezka je asi nocny vtak, lebo cez spnka v noci vystraja . Veru teba a chrumi obdivujem. Si to neviem ani len predstavit. A este k tomu po cisarskom. To musi este boliet dost . Ja som tak lutovala tie baby v porodnici po cisraskom. Ledva chodili.

corinne, aj ja som sa tak citila a tie posledne tyzdbe sa vlecuuuuuuuu. 😀 Ale mozno porodis skor ako ja. 😀 Corinne vydrrrrrrrrrrrz. hned po porode vsetko prejde. A uz to bude len radost a neprespane noci. ja spim dnne tak 4-5 hodin. 😀 Cez den spat neviem tak som zvedava dokedy to takto budem tahat. 😅

lulu, to mas dva rozne pristroje. je zvlast monitor dychu a zvlast opatrovatelka. Iba angelcare AC 301 a 401 su dva pristroje v jednom. Och taky ma.

luciamk
23. nov 2009

Dobré ráno babulky,
Zukrik krásny chlapci 😀

Babule mne mama hovorila, že prvé 3 týždne, keď si ma doniesla domov som mala deň vymenený s nocou. ale potom sa to jednoducho obrátilo. Vraj je to bežné... tak držím palce, aj sebe 😀 😀

Ozaj, objednala som si kočík, možno je ešte skoro, ale má super cenu a boli posledné dva. Bola som ho vyskúšať, "šoféruje" sa super a je to 3 kombinácia, vanička je obrovská a v cene je aj pumpička na kolesá, taška, podložka na prebalovanie a pláštenka na šporťák. Asi ho poznáte Nurse Dakar 3, už som po ňom dávno pokukovala a cena 430,- no nekup to... Viem že Vy máte inú predstavu o kočíku, ale ja som s týmto spokojná, a čítala som len dobré recenzie. Naši dnes idú pre neho, zatial bude u nich. Ešte ho majú na www.babetkovo.sk a farba tmavomodrá + bledulinko modrá + červená. 😵 😵

chruminka
23. nov 2009

mayka ja som v pohode,to ze som mala cisarsky si uz ani nepamatam,ale je pravda ze obcas ked vlacim(e) kocik po schodoch tak vecer citim jazvu.
Uz som si dokonca zvykla aj na to ze nespim v kuse celu noc,ale prerusovane.Ale priznam sa ze sa mi velmi nechce v noci vstat a prebalovat,ale musim zaklopat dve noci za sebou sme mali klud klop klop klop,zeby si jezibaby vytvarali nocny rezim?No to by bolo fajn.

Zukrik vy ste este malicky oni este nerozlisuju noc a den,ale u nas je tiez resp.bola 😀 Viktoria akcna v noci a Alexia cez den.Mysleli sme si ze to ma otocene a tak sme ju asi 3-4 dni trapili a budili sme ju podvecer a trapili sme sa aj my lebo take male babo je tazke udrzat pri zivote aby neupadlo do spiacej komy ked mu oci klipkaju...ale asi to bolo zbytocne,lebo sme zistili ze oni v noci jacia vlastne od hladu!!!

corinne ja viem ze tie posledne tt idu dost pomalicky,ale neboj dockas sa a uvidis po takych 2-3 tyzdnoch ked uz budes mat babo pri sebe budes spominat na zlate tehu casy ked si sa aspon ako tak 5-6h v kuse vyspala 😝

lulu107
23. nov 2009

majka - dik za radu 😉

mayka
autor
23. nov 2009

luciamk, hod link na neho. SOm zvedava.
😉

lulu neni zaco.

och
23. nov 2009

ahojte kocenky 😀

vsetky deticky su neskutocne krasne 😀 😀 dufam, ze ta nasa nebude vizerat ako qasimodo 😀 😀

zukrik moc moc gratulujem a vela zdravia, stasticka, mliecka prajem

ja zacinam trpiet ako hovado, puchnem ako ropucha, pomaly uz ani tenisky neobujem, vcera mi mamka vynadala, ze musim povedat dokimu o strate kotnikov, no ruky su horsie, ked nezatnem past a boli to dost, nehovorim o tom, ze nemozem spavat na lavoboku, mala zacne vystrajat, asi jej pricvakavam hlavu 😵 a hned dostanem hrozny krc do praveho bedroveho klbu takze paradicka 😝 ale este mesiac vydrzim dufam, musim

lulu hej ja mam ten monitor dva v jednom, otestujem uvidim, potom sa ozvi, by som po pripade posunula dalej 😉

slniecko01
23. nov 2009

Takže ahojte PIPINKY, od dnes som oficialne na MD. Bola som u doktorky. Pravdaže ma opäť vážila a za 3 týždne som pribrala 4 kg. Už mám navyše 18 kg ☹

och
23. nov 2009

slniecko uz si na MD? mne sa zacina az v nedelu 29 😀 a z vahy si nic nerob ja mam uz + 23 kg 😀 😀 a stale som sexi 😀 😀 😀

skor ma desi predstava, ze mam len o desat kilo menej ako mm 😲 😵

slniecko01
23. nov 2009

Och moja keby som mala o 10 kg menej, tak by to bolo OK. My sme s manželom rovnako vysoký a ja už ho určite prebehnem. On má 92 kg a ja 91 kg . Ja som uplne hotová, veď ani sa neprejedám. Zákazali mi aj ovocie, že radšej mám chrumať zeleninu. Tak teraz som sa konečne naobedovala.
Zajtra idem internistke, tak uvidím čo mi povie na tie moje opuchnuté haksne. Dnes ako na potvoru som ich nemala až také opuchnuté, ako inokedy. Tak som povedala doktorke, že nech ma aj tak pošle. Pretože v sobotu som bola u našich a musela som ísť domov v otcových paupučiach, čo som si nemohla obuť tenisky. 😖

slniecko01
23. nov 2009

Och ty prečo nie si na MD. Veď ty si bola tiež PN nie ?

och
23. nov 2009

nie ja som nebola na PN 😉 ja som doma 😉 ja mam 83 kg teraz a mam dni kedy by som aj slona zjedla a niekedy horko tazko do seba nieco natlacim

uz si sa rozhodla s tym zazmluvnenim?
ja som rozhodla, ze si ho zaplatim, v stredu idem na kontrolu, tak mu to uz len potvrdim
niak ma to upokojuje, ze tam bude a hlavne po tom, co sa teraz zase stalo v spisskej ci kde v zadku, budem rada, ze ma budu musiet zobrat 😵 a ked ne pojdem rodit dokimu domov 😀 😀 😀 😀 😀 😀

slniecko01
23. nov 2009

Takže sme na tom asi tak isto. S doktorom som sa ešte celkom nerozhodla. Fakt neviem, niekto napíše, že je mať dobre zazmluvnené. Niekto si aj zazmluvní doktora a nieje dobre, tak si to ešte premyslím, už aby som porodila, nech nepriberám, lebo ma picne.

luciamk
23. nov 2009

Ahojte pipiny,

Ja začínam 7 mesiac a zatial som pribrala "len" 5kg... to asi ešte pôjde hore však 😖

Ozaj babule je vôbec neviem spať na ľavej strane, cítim ako si tlačím na srdce a je to dosť nepríjemné, musím zaspávať na pravej, keď ležím na chrbte ťažko sa mi dýcha.

Mayka kukaj, aj tá farba je tá ista... naši si ho doma zložili a dedo je z neho nadšený 😎 😎

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

slniecko01
24. nov 2009

LUCIA ťak to buď rada, toľko navyše som mala asi v 3-4 mesiaci. Tiež ti to pekne naskakuje 😀 myslím teda tie TT

ivalak
24. nov 2009

Ahojte pipiny Mayka,Zukrik,Chrumi blahoželam k drobcom a prajem hlavne nech ste všetci zdravučky 🙂 užívajte si to lebo to neskutočne letí 😉 mna ked sa niekto opyta ako sa mam odpoviem len rychlo 😀 až na detoch sa vidí ako ide čas
Slniečko ano maš pravdu Saška už je slečna ktora neobsedí a neobleží vyžaduje pozornosť ale to všetko patrí k tomu heh ale aj tebe sa to už krati a Nelka tu bude čo nevidieť 🙂
Luciamk nespi na chrbte tlači ti to na žilu v chrbte a to nie je dobre radšej ten bok a ja som za cele tehotenstvo pribrala 9 kil takže si v pohode 😀 kočík vyzera super 🙂
tak zas niekedy pridem vas pozrieť a všetkym tehulkam prajem kludne porody 🙂 😉

lenocka84
24. nov 2009

ahoj dievcata
mam otazku
v gyn-fiv robi ultrazvuk len dr. bertold? alebo aj iny?

slniecko01
24. nov 2009

Lenocka ja som bola v GF len na prvom UTZ v 14TT a robil mi ho Mudr Drábek

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre