Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

lucia.kl
18. okt 2010

@katarinka77 tak presne pre toto som monitor nekupovala, vraj strašne často spušta falošný oplach a asi by som zblbla, ved my ked sme boli malé, ak ho naše maminy nemali a všetky sme tu 🙂 a ja teraz spím spokojne každú noc a akurát, ked mi baby dlho spia, tak ich idem skontrolovať 😀 😀

slniecko01
19. okt 2010

Dobré ránko Pipinky 😀

sedačka nám teraz dorazila, vizerá super pohodlne, nie ako tá Chico čo som vrátila v sobotu 😀 Radšej tam ani teraz nepôjdem fo bestforbaby 😒, aj mi to bolo trápne, ale čo už keď som zohnala kvalitnejšiu a za tú istú cenu 😀 no nekup to potom 😀

Baby viem, že ten hedelix som určite brala a dávala som ho aj malej keď mala kašeľ, ale ktovie ako je to teraz, tak sa radšej spítať doktorov 🙂 , možno mali nejaké prípady a preto to nechcú dávať 😒 . Inak ja Keď som bola pred pôrodom chorá som si dávala myslím že to bol Panadol a tam je písané, že sa môžu asi 3 tabletky, ale nie som si istá, že to bol Panadol. A Nasin plus mali všetky baby v porodke, tak sme si tam šňupali 😀

henika30
19. okt 2010

@chruminka Ahoj!Ty v akom letáku si písala že móžu tehotné i dojčacie ženy užívat hedelox sirup lebo ja som čítala opak 😒 😒 Ty máš nejaký iný sirup?

henika30
19. okt 2010

Ahojte baby,všetkým chcem podakovat za dobré rady!A prepáčte že tolko vypitujem 😠 😠 😠
Mám taký žltkastý výtok,to móže bit?

chruminka
19. okt 2010

@henika30 tak ja potom nechapem ale normalne co som kupila hedelix v lekarni brectanovy sirup je tam pribalovy letak a pisu tam to co som napisala,som to skusila aj odfotit ale je to necitatelne,tak nechapem teraz.Idem kuk na net,aj ked mne je to teraz v podstate uz jedno tehu nie som ani nedojcim 😉

henika30
19. okt 2010

@chruminka dakujem ti,aj mne je to už lepšie,takže som sa rozhodla že nebudem brat nič ale ked zasa začnem kašlat,tak hned idem k lekárovi

chruminka
19. okt 2010

@henika30 jasne radsej chod k dr. istota je istota,ale homeopatika sa v tehu mozu to viem urcite.

henika30
19. okt 2010

@chruminka Díki.Ešte jedna otázka kolko má meriat plod v 16tt lebo mne lekár povedal že moje maria 9.7cm a na nete čítam že okolo 16 cm
takže teraz čo,alebo on merial niečo iné,lebo mne povedal že je všetko ok

sylvyka
19. okt 2010

no ahojte hlasim ze elka ma za sebou prvu navstevu gynekologa ☹ mala zrastenu susku tak sa to muselo riesit kontrolu mame o tyzden tak hadam to bude konecne ok inak mame 7 zubkov chodit sama nechodi musim ju drzat za ruku a ked ju pustim sa zacne rehnit a sadne si 😀 ale strasne vela opakuje a povedala mi uz ze maminka 😀 no lubenkam ju najviac na svete

mayka
autor
19. okt 2010

@sylvyka jeej moja ty si tu davno nebola. Dufam ze Elinka bude ok. To jej budu nejako chirurgicky riesit alebo ako sa to vlastne robi? 😕 Chuda male.
Asuper ze maminka.
To ta naqsa hivesda furt len tata a momentalne je vsetko to to to to to . Ale uz saspodarilo aj daj ( cajik pytala), ale Ťa (pes Tapa), Do ( pes Dora) , kde je, kde , co a papat a papa. A mama je u nej asi baba to m jej akosi nejde. 😅 Ale uz vieme kde mame ocko a nostek a ze kravicka robi bu. 😀 😀 😀 😀 Same dolezite veci .
Inak vcera smw boli ockovat a na poradni a vazi 9800 g a vraj 82 cm. Ale ta vyska je podla ,mna blbost. lebo sa desne metala a ked ju postavim vedla metra co som jej nalepila na skrinu tak nema urcite 80 ale cca 78 cm. A vraj uz pomaly mozeme papat vsetko tak sa tesim ako jej na narodeniny dam na ranajky pribinacika. 😀

@slniecko01 odfot sedacku v akcii. 😀

sylvyka
19. okt 2010

mayka uz jej to narezali este v ordinacii nemala to az tak zle aby jej to robili operacne nastastie a inak elka vie fakt vela kecat najoblubenejsie slovo je papuce 😀 ked sa jej opytam ze kam ideme ona mi povie papa 😀 a pribinacika jej uz davam asi mesiac 😀

babulka123
19. okt 2010

@sylvyka hooj , obcas vas citam .. a poviem ti ze nam sa to stalo tiez.. asi pred 3tt sme mali ten isty problem ..
neboj bude to ok, ale priprav sa na to ze sa bude troska viac bat teraz doktorov.. teda aspon nasa Ninka momentalne ak vidi biely plast tak dovi dopo..

mayka
autor
20. okt 2010

no baby to ma desi to s tou suskou. Da sa tomu nejako predist?

Bielych plastov sa Teri boji uz teraz vdaka ockvoaniu. Doktorka sa nesmie ani prihovorit a ani pozriet na nu. Hned spusti a hadze sa mi okolo krku ze pomooooc. 😀

Ale dnes ma slecna desne nazlostila. O poolsiestej uz bola hore . To bola prva vec. A ked som ju prezliekla z pyzamka do cisteho tak sa brhom par minut posrala. HOvorim no fasa mozem zasa prebalovat. Lenze u nas to je horzny boj. Neznasa prebalovanie a akukolvek maniúpulaciu so svojim telom. Tak ako som ju rozbalila tak sa zacala krutit a vrieskat a kedze je nemozne ju uz udrzat tak samozrejme bolo vseeeetko od hovna. Ona, ja, bodynko, pancusky plienka na kotrej lezala a este aj podlozka prebalovacia a podlaha lebo tu osratu plenku zhodila v tom jede na zem. No koneeeeec. Strasny nerf ma chytil som jej aj capla na zadok. Vsak ju netyram ked ju prebalujem zabavam ju osputavam pozronost ale akoze co je moc to je moc. Ja nechapem co s tym robi take problemy.

Fuj ale vonku je dnes ina kosa. Rozmyslam co budenme robit. Dost fuci studeny vietor a nejake mraky idu od Karpat. @slniecko01 co na to posielas od tej Modry , haaaa? 😝

katarinka77
20. okt 2010

@och - áno, presne tam to je 😉 , tešíme sa na vás 😉 !

katarinka77
20. okt 2010

@sylvyka - ahoooj! Dúfam, že na to stetko prídeš 😉 ! My sa chystáme niekedy teraz koncom októbra k našim, len to bude iba taká krátka návšteva, nech malá nie je rozhodená, že nie je vo svojom. Určite do Vianoc ešte raz alebo 2x prídeme, tak to by sme sa potom mohli vidieť 😉 .
@mayka - no paráda! ešteže aj nevymaľovala steny 😀 😀 ! neskúšala si ju zobrať do vane a tam povyzliekať a hneď umyť, nech nie je všetko zatentované?

sylvyka
20. okt 2010

no ahojte babulka ani to nebolo take strasne hned po vysetreni sa uz rehnila 😀
no katus na to stretko neviem ci sa dostanem kedze ideme do dunajskej na tu kontrolu s elkou a potom sa jej asi nebude tolko chciet sedet v aute 😀 😀 😀 alebo muzovi soferovat 😀 ale nevravim ze nie na 100% inak v sobotu mam stretavku zo strednej sa tak troska tesim ze sa trosku uvolnim ale samozrejme sa tesim ked pridete do sale sa urcite stretneme

slniecko01
21. okt 2010

Dobrý večer dámy 🙂

@sylvyka tak nech je Elinka rýchle v poriadku, chúďa malé, že u gynekologa ☹

@babulka123 , to má už Ninuška 1 roka aj 2mesiace, ved si len teraz porodila 😀

Inak som minule čítala čo sme písali na začiatku, sranda vtedy sme, písali kto mal koľko vajíčok, koľko embryok, potom sme sa báli či sa všetko uchytí tak ako má a teraz máme doma deťúrence a už si na to ani nespomenieme 🙂

@mayka ,sedačku sme hneď aplikovali do auta, ale chúďa Nelka v nej nevie zaspinkať ☹ . Včera som bola v Avione a len ju tak lámalo, po ceste tam a nič. A potom v šporťáku ani zaspať nevedala, lebo všetky veci na vešiakoch tam dočahovala. Aj sa jej niečo podarilo odvesiť a už sa hrala. A keď som jej to zobrala, tak začala vaaa, vaaaa 😀 😀 😀
A vietor ? no veď ja tu chcem slniečko predsa 😀 😀 😀

Majka ty si ako spokojná s Ingelisiou ? Mne sa celkom páči aj tento http://www.babymarket.sk/sk/store/product/1060/...
páči sa mi aj tento červený, alebo tento http://www.babymarket.sk/sk/store/product/1061/...
Síce budeme kupovať až na rok, ale ve%ˇmusím si spraviť nejaký ten prehľad a neviem či tie koleska udržia našu Nelku. Na Inglesii sú aspoň dvojité heheh

babulka123
21. okt 2010

@slniecko01 ani nehovor.. straaasne to leti..
kazdy den vymysli nieco nove.. uz vieme skoro vsetky zvieratka, dokona vie povedat ze sa vola Nina.. dnes ma prekvapila tym ze ju jej bratrancek { 16 mesic.} nauci - teda odkukala- ako sa tancuje medvedku daj labku.. skoro som odpadla.. super boal.. vyskerena..

mayka
autor
21. okt 2010

@slniecko01 len vybraj kocik. Inak ten peg perego bol moj favorit c.2. 😀 Ale myslim ze priestranejsi je ten peg perego pliko P3 co ma @och . Inglesina je tusim do 15 kg. terezke je super. Ma teraz 10 kg. Ale pocitam s tym ze takto o rok sa uz nebude chciet vozit. uz teraz ked ideme dlhsie kocikom protestuje. Svrbi ju asi prdel. 😀
Inak ta ingelisna uz ma nove farby 2011 a maju ho v nadhernej fialovej farbe. 😵 😵 😵
http://www.inglesina.com/en/collection/strollers

slniecko01
21. okt 2010

no sranda, že Och má Peg Perego 😀 a ona má tu P3 teda, tak snád odpíše ako je spokojná, keď nič lepšie som nenašla 😉

babulka123
21. okt 2010

@slniecko01 ja mam tiez PP Pliko P3 a u mna veeelka spokojnost.. ale na zimu ma aj PP AT4 a to uz ani nebudem pisat aka som spokojna.. je sice tazky ako s..., ale velky priestranny

babulka123
21. okt 2010

@babulka123 som nedopisla.a.. pohodlny.. ked je ninka nababusena tak mi pride pre nu lepsi..
ale pliko si nechavam hlavne na leto.. aj ked pri tej mojej motorovej myske neviem si ho este budem potrebovat..
najnovsie je naj odrazadlo motorka.. takze kocik mame len ako modny doplnok.. heheh

chruminka
21. okt 2010

@mayka citam o tom prebalovani,ja jezibabuchy radcej strcim pod umyvadlo vzdy aj ked su len pocikane,tam aspon nehrozi katastrofa aj ked dakedy je potopa,ale lepsie ako cistit kakanicku na sedacke 😀 .
Inac prebalovanie a obliekanie nemusime ani my je to horor cim dalej väcsi a väcsi,ale myslim si ze ziadne dieta sa nechce prebalovat a obliekat vyzliekat. 😉

luciamk
25. okt 2010

Ahojte babule,
Ako sa máte? Dnes je fuj počasie. Samka to len ťahá na spánok... čo je dobré, lebo ja si môžem dať v klude kávičku xi xi xi

Kedy ste začali dávať drobcom rohlík, alebo chlebík?
Samko je už všetku zeleninu, ovocie, kuriatko, morčacie mäsko, cestoviny, ryžu, ale všetko mierne rozmixované, lebo ešte nemáme ani jeden zúbok... Niekde som čítala, že potraviny, kde sú kvasnice až od 10 mesiacov a niekde píšu rohlík od 6 mesiacov... tak som z toho debil 😖

slniecko01
25. okt 2010

ahojte diebčatá 😀

@luciamk ja dávam malej chlebík a rožtek asi od konca augusta. Nelka ryža moc nešmakuje, ale tiež všetko pekne spapá. Takže keď sa chceme v kľude naraňajkovať, tak Nelka ožužláva kôrku 😀. Inak najradšej má vývar buď kurací, alebo morčací so zeleninkou. Keď jej spravím nejakú mliečnu polievočku, tak to moc nemusí 🙂
Baklažán a cukinu vôbec, to nemá pre ňu žiadnu chuť. Jogurtík som jej začala dávať probiu od raja bielu, buď s ovocím, alebo s výživou ako poradila Majka.

Inak Nelke sa v novej sedačke páči, teraz sme ju vyskúšali na dlhšej ceste do NR a ZM, boli sme u tatovej rodiny. Ale chúďatko keď tam zaspinkala tak jej hlava padla dolu, nemala ju opretú. Asi jej tam dám takú širokú gumu, nech jej hlava nelieta 😀 😀 😀
Minule sme boli aj na šmyklavke a tam sa jej páčilo, škoda že ide zima 😠
Inak aké topánočky budete kupovať drobcom ? Nelka štvornožkovať asi nebude, už to pomaly vzdávam. Keď ju beriem s postieľky tak sa vstavá na nožičky 🙂, ale ešte sa sama v postielke nevytiahne. Musím jej kupiť nejakú pevnejšiu obuv. Keď ju dám do pavúka, tak sa schováva za záves, otvára šuplíky a začína ísť aj do poličiek.

Zúbky tiež ešte nemáme vonku, ale už začína mať prehánky, také že to má až na chrbatiku. V kočíku , keď nechce ležať sa podsadí aj sama. Doma sa posadí pomocou´niečoho čo jej príde pod ruku, ale ešte ostane opretá o ručičku, lebo bruchus ju nepustí 🙂
Už sa jej podarí ťap-ťap, pápá, mam, baba 😉 A vie aj kde je ťiža a tik tak 😀

luciamk
25. okt 2010

@slniecko01 za 3 dni máme 8 mesiacov, tak to s tým chlebíkom skúsim, uvidíme 😀 ...Inak to naše chlapisko tiež len sedí .. keď ho dám ležať, naťahuje krk a snaží sa podopierať lakťom 😀 😀 a loziť asi tiež nebude, lebo keď ho dvíham, nôžky hneď narovná a už stojí.. ale mama mi hovorila, že ani ja som nelozila.
Myslíš, že by som mu už mohla dávať ten jogurt? A čo pribináčika?... MM na tom funguje a stále sa vyhráža, že dá aj Samkovi....

slniecko01
25. okt 2010

No mne doktorka pribináčika zatrhla, ale je pravda, že Nelka z neho totálne pribrala a už sa toho asi nestrasie 😒 Viem, že aj sestra dávala malému pribináka a všetky moje známe, tak neviem. Všetko sa mení z mesiaca na mesiac.

luciamk
26. okt 2010

Ahojte babule,
používate niektorá sedadlo do vane? Samko sa už skoro nezmestí do vaničky, tak rozmýšlam ako to poriešiť 😀 😀

chruminka
26. okt 2010

ahojte
@luciamk my sme zacali trosku rohlika papat okolo 8 mesiaca alebo uz aj koncom 7.Kludne mu stvrtku rohlika alebo korocku mozes dat on to aj tak viac rozmrvy ako spapa 😀
Pribinacik urcite nie!Obsahuje tvaroh a to by nemali do roka,ja sa im este len tento tyzden chystam dat prvy krat pribinacik,je to mastne a tazke pre male deticky.
Radcej tu bielu aktiviu,alebo zvolensky ci holandiu.
A to sedadlo do vane no my sme mali aj dve ale nastastie len pozicane,lebo nam to bolo neprakticke radcej sme ich umyvali po leziacky kym nevedeli same sediet ,kupili sme protismykovu podlozku,ale kazdemu to vyhovuje inac mozno vam sa sedatko bude lubit 😉
@slniecko01 skus jej cukinku alebo baklazan zmiesat s varenou mrkvickou to potom spapa.my sme sa takto naucili papat brokolicu bola to jedina zelenina ktoru mi odmietali ale oni vlastne zjedia uplne vsetko ,fakt co nezje ich zjedia oni srotovnicky male 😉
Topanocky to som aj ja mala dilemu.Ale nakoniec sme to vyriesili doma maju klasicke papucky ale s otvorenou spicou a na von sme im kupili v deichmane cele topanocky.
Sikovna je Nelinka 🙂

luciamk
26. okt 2010

@chruminka ďakujem chruminka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre