Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

och
12. jan 2011

ahojte kukucky 😀 😀
aj som vam sem napisala strasne dlhy odkaz aj sa mi to vsetko vymazalo 😝 takze len tak v skratke 😉
@katarinka77 havino sa na dome jedneho dna neobjavil, tak tajne dufam, ze sa ho ujali niaki dobri ludia 😉
nie nekojim uz vobec, Reba ma len ohryzkavala a koza sa mi supala z bradaviek a stipalo to, pri mliecku umelom som zistila ze ani moc netahala, teraz vidim az, ako dlho jej trva stiahnut flaska 😀 😀 😀 davam Bebu alebo rakusky Aptamil co je presne to iste ako nas Nutrilon, len sa to inak vola, vyraba to firma Nutricia ako aj Hami, takze je to jedna banda 😀 😀 😀 😀 😀
domcur staviame ako sa da, co moze mm urobit urobi sam, kvalifikovanejsie prace zavolame niakeho odbornika, uz kupujeme tento tyzden sanitu a kachlicky, tak dufam, ze sa to do marca vysusi vsetko a mozme sa stahovat
zubky mozu byt, ono to niekedy trva mesiac dva, kedy aj v skutocnosti vylezu von, ze ich je vidno

inak som uz OK, len ma budu musiet otestovat, ci to bola ta zihlavka z Ibalginu a obcas sa mi to objavuje aj teraz, vraj to mozem mat uz cely zivot, ach jo, niekedy sa budem menit na muchotravku 😀 😀 😀

och
12. jan 2011

@mayka s dodacou lehotou som sa nepomylila, do BM prislo 18 kusov ale vraj je tak super, ze ide ako teple rozky a kedze mi ju este nepotrebujeme tak surne, Reba ma len 8,4 kg 😀 😀 😀 krpcek malinky, musi do nej dorast, takto som si ju aspon rezervla do najblizsej dodavky a dala som aj zalohu, takze ju mam istu 😀 😀 😀 😀

och
12. jan 2011

@corinne presne tato farba bola moj top 2 😀 😀 😀 😀 😀 material je vynikajuci 😀 😀 😀 len asi bude nonstop spinava od vsetkych keksikov a inych prkotin 😀 😀 a inak ako sa vy mate 😉

och
12. jan 2011

@matiasko aj ja som si kupila druheho kocura dva mesiace pred ET a o dalsich devat mesiacov som si priniesla Rebeku 😀 😀 😀 dvaja novy clenovia v rodine v jeden rok 😀 😀 😀 moc moc ti to prajem a nevzdavajte sa, ono to pride, musi, ina moznost proste neexistuje 😉

och
12. jan 2011

@bobalik1 urcite daj vediet s tym KET 😉 myslim ze tu nikto nim nepresiel a dalsich kandidatov na neho, tento rok je tu pozehnane 😀 😀

och
12. jan 2011

@slniecko01 kokso Nelka je aky kus zeny 😀 😀 😀 😀 mi mame 8,4 kg a 75cm 😀 😀 😀 a to sme starsi 😀 😀 a pritom je za dvoch 😉 asi bude mat travenie po mne 😀 😀 😀

och
12. jan 2011

inak stale nechodime, len za jednu ruku, i ked stoji uz bez drzania dobre dlho a mava pri tom rukami 😀 😀 😀 nehovori nic, len sa rozculuje, dadadada dada, ani mi obrazky neukazuje, ale rozumie to viem urcite, len vzdy na mna kuka, ci si myslim, ze mi cvicenu opicu bude robit 😀 😀 😀 najradsej mam, ked jej nieco zakazem, otrci spodnu peru a zduje sa na mna 😀 😀 😀 😀 😀 sa vzdy musim otocit a vyrehotat sa, aby som si zachovala vaznu tvar 😉 momentalne asi prechadzame na jeden spanok, nechce mi vobec spat poobede ale cez den spi len hodku a pol co je malo, tak aspon zacala spinkat vecer o osmej a s jednou prestavkou taha do osmej rana 😵 som z toho trosku znicena, kedze vecer uz je priam hyperaktivna, no konec

slniecko01
13. jan 2011

@och ja som sa pomýlila, Nelka má o 10 cm menej 😀, ale váha teda sedí 😀 😀 😀
ani Nelka nechce v knižke ukazovať a takisto na mňa kuká, že čo jej melem, tak jej potom zoherem prstík a ukazujem. A ako uspáva bábu ? Hojdása dopredu a dozadu a že háhá a jediné čo ukáže v knižke je sova a robí húúú 😀 , ale veď sa naučia. Aj doktorka hovorila, že sa asi bojí chodiť aj okolo nábytku, ke%d má takú váhu. Niekedy sa síce aj udrí sama, alebo rúčuje, ale toho je málo 😒

slniecko01
13. jan 2011

tak sťahovať sa budete v marci ? To je super ako ste to rýchle stihli 🙂

slniecko01
13. jan 2011

a aké majú ceny v Brendone na PP, ne nekúp to, len neviem či červecý , alebo tento čierny 😀
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/1833...
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/1175...

och
13. jan 2011

@slniecko01 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a ty si chcela to Si-cko od PP, nespomynala si Pliko 3? mne sa to Si zdalo take strasne labilne v ruke, no ved tam zbehni a uvidis aky budes mat z neho dojem 😉

no ja dufam, ze to bude v marci, to vsetko zalezi od toho ako sa uschnu omietky a stierky, nech nie je vlhky dom, sa mi nechce potom riesit zvlnene parkety a plesen, toto netreba silit a ten mesiac hore dole mi za to stoji 😉

slniecko01
13. jan 2011

ja som naň pozerala v babymarkete, ale je pravda, že som to neporovnávala, ale má tu dobré hodnotenia od báb čo ho majú. Ved uvidím 😉

slniecko01
13. jan 2011

nak páči sa mi aj tento gesslein
http://www.mimibazar.sk/foto_detail.php?id=3847...

och
13. jan 2011

@slniecko01 nooooo ten geslein nevyzerá zle 😉 ja mám Pliko 3 a veľmi ho nevyužívam, niak si nemôžem zvyknúť na to, že si nevidím na dieťa ale možno sa to toto leto zmení alebo na jar, jednoznačne by som s golfkami nepochodila v bratislavskej čľapkanici, tak vláčim teutoniu na prvé úspešne ďalej 😉

slniecko01
13. jan 2011

Volala som do kočíkova, že by som potrebovala spraviť servis kočíka, pretože sa mi uvolnila celá rukoväť a ospísali mi že ja si mám zaplatiť 10 eur za to, že mi to pozrú. Do riti a načo mám potom záruku ?
Keď sa nám došiel opravár pozrieť na umývačku tak sme neplatili ani korunu 🙂 . Len zarábajú na tých deckách. Som nasratá, lebo už som úpila 2 kolieska, ktoré mi prasli a tiež neboli lacné, že to nepatrí do reklamácie.
Asi tej paničke idem napísať mail. Keby to bola Puškárová, hneď by jej dali nový kočík 😠 . Ona má tiež casualplay
vvvvvvvvvvvvvvvvvvrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

slniecko01
13. jan 2011

Volala som do kočíkova, že by som potrebovala spraviť servis kočíka, pretože sa mi uvolnila celá rukoväť a ospísali mi že ja si mám zaplatiť 10 eur za to, že mi to pozrú. Do riti a načo mám potom záruku ?
Keď sa nám došiel opravár pozrieť na umývačku tak sme neplatili ani korunu 🙂 . Len zarábajú na tých deckách. Som nasratá, lebo už som úpila 2 kolieska, ktoré mi prasli a tiež neboli lacné, že to nepatrí do reklamácie.
Asi tej paničke idem napísať mail. Keby to bola Puškárová, hneď by jej dali nový kočík 😠 . Ona má tiež casualplay
vvvvvvvvvvvvvvvvvvrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

och
13. jan 2011

@slniecko01 kokso to vážne? 😠 veď to je normálna reklamácia ako trebárs zips na topánkach, to tiež nikto odo mňa nepýtal poplatok 😠 😠 😠 😠 😠 😠 normálne by som jej tam hodila link na SOI respektíve paragraf o ochrane spotrebiteľa, veď kočík nestál 3 eur, fuj, že sa nehanbia 😝

matiasko
13. jan 2011

@och ahojky 😵
juj to je krasne 🙂
ale pri mojom stasticku ,to urcite nehroziii 😉 beriem to tak ,ze na zaciatok mi bude stacit aj havko 😵
ked sa babatko nedari 😅 ja viem nie je to to iste ale ked ine vychodisko nie je 😀
velmi pekne ti dakujem 😵

slniecko01
13. jan 2011

@matiasko, viem že nám sa ľahko hovorí, ale nezúfaj. Inak keď som ešte robila, tak jedna naša klientka bola asi 10 x, ale nakoniec sa im podarilo prirodzene.
Možno ťa hafanko rozveselí a trochu zabudneš na tieto starosti 😉

katarinka77
13. jan 2011

Ahojte!
Baby, ja som v noci cítila, že ma bolí naspodu ľ.prsník, myslela som však, že ma tlačí podprsenka. No ráno som si tam našla fľak a dosť to bolí. Aj keď kojím, tak to dosť bolí. Horúčku nemám, dávam si zatiaľ studené vínové obklady, a keď dokojím, tak ešte vytlačím zvyšok mliečka, ak malá nepapala dosť. Dúfam, že horšie to už nebude 😒 ....

och
13. jan 2011

@matiasko tak tak ako hovori slniecko 😉 ono sa to raz podarí každej z nás, buď s pomocou vedy alebo prírody 😀 alebo svojpomocne 😵 😵 😵 😵 😵 a havinko keď je malinký, vyžaduje kopec kopec starostlivosti 😉 to ho musíš naučiť cikať a kakať vonku, sadnúť, lahnúť a čo je veľmi dôležité, naučiť havinka na patníku zastaviť aby nevybehol na cestu pokým mu to dovolíš 😉 😉 tak som to naučila nášho a ti poviem, že nikdy ale nikdy nevybehla pod auto ani keď bol na druhej strane mama alebo otec, to sa radšej išla uzavýjať k smrti ale nešla 😀 😀 😀 a to bez voditka bola!!!!! 😉

@katarinka77 vraj prikladanie kapustných listov dosť pomáha, ale neboj sa, zatiaľ si rozkoj druhé prso a aj keby si mala ostať na liekoch tak tieto budeľ môcť bez problémov 😉
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/upchat...

krakulka
13. jan 2011

@matiasko ahoj, si ta pamatam, boli sme spolu na 1. ivf. mooc ti drzim palecky, aby sa aj vam podarilo. ako pisala och, ci uz prirodzene, alebo nejako inak nie je podstatne. uvidis, pride mimi aj k vam az bude ten spravny cas. 🙂

Andrejko uz je zdravy - normalne sa to bojim napisat, aby som to nezariekla. Trvalo to vsetko strasne dlho. isiel z jednej choroby do druhej. ☹ davala som homeo, sirupy, lieky, aj atb. dokonca ma strasili nemocnicou. tak silny mal Andrejko zapal priedusiek. chudatko, ked sme prisli do cakarne, tak nas vsetci posielai dopredy, Andrejko sypel na celu miestnost. Ale uz je fit - Dr. v utorok vyhlasil, ze je "dobry". este inhaluje 2 druhy liekov, ale to uz je nic. Bud. tyzden ideme na KO, a ked bude fit - zaockuju ho. Doma sme Andrejka vazili, krasnych 12g. 😕 Teraz dokonca schudol, ale to bude asi tym, ze neobsedi. stale niekde pochoduje, ci pri sedacke, alebo hrackach. dostal paradne autko, tak s tym chodi. vie povedat ako robi prasiatko, kacka, psik, konik, zabka. velmi rad cita male leporela so zvieratkami. je to nas maly-velky smejo.

krakulka
13. jan 2011

@katarinka77 aj mne sa casto stava, ze sa ma boli jeden prsnik - zvycajne sa striedaju. obklady nedavam, ale snazim sa vzdy poodsavat. mavam upchate mliekovody, niekedy to nie je ani vidno.stava sa mi to, ked dlho nosim Andrejka na rukach - je velmi tazky. na web. stranke co poslala och najdes rady, co a ako.

slniecko01
14. jan 2011

Dobré ránko Pipinky a detičky 😀

tak mi sme boli včera v tom Brendone a vybrali sme nakoniec Pliko 3 😀

@och len ma nezabi, ale kupíli sme čierny, ale príde až vo štvrtok, kúpila som ten bez nánožníka, lebo voziť ju tam budem možno o mesiac možno o dva 🙂 a na rok by ten nanožník už nevyužila.
Pliko 3 je naozaj pevnejší, tam bol len 20 eur rozdiel.

Na budúci týždeň asi skočím aj do toho Kočíkova, mi odpísala, že o reklamácii som nehevorila. Tak ja som chcela po dobrom, ale určite im za to nebudem platiť , nech to podoťahujú a bastaa nech mi to dajú ako rekamáciu, šak si nevykotím niekde decko nie ? Moja známa má iež ten kočík a nič sa jej tam nehýbe a pekne jej to drží.

@krakulka , Andrejko je šikulko malý. Keby už Nelka tak chcela chodiť popri gauči, dám ju tam a jej sa rozklepú kolená, ale doktorka povedala, že to nevadí. Tak keď to ona povedala 😀

krakulka
14. jan 2011

@slniecko01 neboj, to pride. Andrejko len na silvestra zacal 4nozkovat. tiez som z toho bola mimo ☹ , ze preco este nie. vsetci hovorili, ze to pride same a tak aj bolo. aj Nelka, az bude dostatocne pevna - teda jej nozicky, tak bude stat aj chodit, uvidis. 😉
my budeme kupovat na leto golfky od chicca. segra ich mala a su super.

och
14. jan 2011

@slniecko01 no co by som ta zabijala 😀 😀 😀 😀 😀 ja mam ten red step aj s nánožníkom 😉 používala som ho necelé tri mesiace, tak som zvedavá či sa k nemu vrátim v lete 😉 no keď nie pôjde z domu a bude na niečo iné 😀 😀 😀 je lepší pocit v rukách z toho Plika ako zo Síčka alebo Arie 😀 😉

inak to kočíkovo ma fakt dostalo, to ako čo myslela, že si nehovorila o reklamácii? a ďakujem pekne za taký pozáručný servis, že 10 e len za uráčenie sa pozrieť vôbec na kočík!!!!! pekná vizitka, aspoň vieš komu ich máš odporučiť 😀 😀 😀 😀 to je ako s tými majstrovstvami v hokeji, čo všetky hotely si dali prirážku 100% na ubytovanie, krátkozraké, ach jaj slovač slovať, kedy sa poučíme, že kopec peňazí sa dá zarobiť jedine postupne a nie naraz 😔 teraz budeme mať kopec nových hotel v BA a po troch mesiacoch budú zívať prázdnotou a krásne drahé dva štadióny, za naše prachy, budú hniť a chátrať a rozkrádať sa, super, tie prachy sa lepšie hodili na obnovu škôl a škôlok alebo plastové okná na pôrodnickom oddelení a nie že tam mamičky s novorodeniatkami v plesni žijú

fuj ale som sa rozšupla, sa ospravedlňujem 😉

inak to chodenie, mám taký pocit, že je dosť aj o odvahe toho dieťaťa, Reba stojí úplne pevne sama aj 10 minút ale krok nespraví aby sa nedajbože nebuchla 😀 😀 😀 😉 mám bývalú susedku a dcéra má 13,5 mesiaca a stále nechodí a nemá ani jeden jediný zub 😉 takže pohoda

och
14. jan 2011

inak baby, v tescu teraz majú veľké výpredaje, tie čo ste na hippkách, nutrilonovej kaši alebo Bebe, tak sa to tam oplatí tak ako v Rakúsku 😉 😉 na itesco majú aj leták, aj detské oblečenie, som malej kúpila bodyčka bez rukávov a na to jej dám asi už len tričko s dlhým rukávom, veď dnes bolo že 13 stupňov!!!!!!!! 😎

matiasko
14. jan 2011

@slniecko01
@och jaaaj babulky ste velmi zlate 😵
ja viem ,ze kazdej sa to musi raz podarit 😉
nam zostava spoliehat sa iba na medicinu ,lebo mam iba jeden vajickovod a aj ten je na viacerych miestach preruseny 😒
prirodzene sa uz neda ,to by bol ze naj naj vacsi zazrak na svete co 😀 😀 😀
nooo to si ho teda paradne naucila sikulka 😉

@krakulka jej ahojky 😵
samozrejme si ta pamatam 😉
pozeram a citam co je nove 😉
vlastne vsetky PIPINKY pozeram a citam co maju nove 😵

katarinka77
14. jan 2011

Ahojte!
Ďakujem za rady aj link 😉 ! V noci som spala so studeným obkladom na prsníku, zobudila som sa niekedy v noci, že všetko okolo mňa je mokré 😀 . Odstriekala som si mlieko úplne do prázdna, celú noc aj doobeda som bola bez podprsenky a už sa mi zdá, že sa to lepší.
Inak, ja som takto už zopár krát cítila presne na tomto prsníku podobnú bolesť, akoby ma tlačil spodok podprsenky (vždy v noci), ale do rána to bolo ok.
@krakulka Andrejko je krásny chlapček, len keby ešte zdravší, že 😉 ?

@slniecko01 ja by som ich s tou reklamáciou hnala 😠 ! A keby to nešlo po dobrom, tak je tu SOI!

mayka
autor
15. jan 2011

@slniecko01 mne sa pci to SI. Keby som nekupila inglesinu tak vezmem PP SI ale cisto cierny a som chcela do neho dat usit take vlozky farebne. Mne sa tie farby co ma PP nepacia.
A co sa tyka gesleinu tak ten sa mi nepaci ale pozri gesslein F4. Ten je uzasny a keby nemam inglesinu tak idem do neho. Je lahky a super sa sklada. Nie je to uplna bugy ale nico medzi bugy a sportakom. Nelke by sa v nom pacilo lebo je priestranny a zda sa ze ona bude dost velka. 😀 😀 😀 Chod ho okuknut do forbaby . Mozno by som ti na neho vybavila zlavu. 😉 do 20%.
Ale inak ja som strasne spokojna s mojou inglesinkou. Lubim ju. 😵
No na ine nestiham reagovat snad nabuduce damy. Asi ideme na Moravu na tyzden este to nie je iste. papa

mayka
autor
15. jan 2011

@slniecko01 inak s tou reklamaciou tak to je ina sila. 😠 Ja som mala gesslein tiez uz v oprav e minuly ryzden alec n a druhy den som si isla pre neho a nechceli odo mna ani blok od zaplatenia. Si nas pamatali. 😀 😀 😀 Uplne novu rukovet mi dali co nemuseli.

no a moja teri odvcera hovori prepac a diky. 😀 😀 😀 a po travniku chodi medzi krtincami a krici "kko tam" 😀 😀 😀 Strasne je to zlate. Vcera sme boli v ivanke sa prejst v parku a tam chodila a nechcela ist naspet do auta. Ma dokopala. Toto obdobie je uzasne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre