Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
18. aug 2010

ahojte,
prave som zozrala slivkove gule s makom od svokry. Vyborne. Aspon na nieco je ta svekrusa dobra. 😀

Slecinka haja a som zvedava dokedy. Uz mame vonku aj druhy zubok. 😵

A bola som objednat nabytok do detskej izby. Tak este som zvedava na cenu co mi poslu. 😅 Ale aspon budem mat pokoj.

Idem tusim pokukat kam sa oplati ist v Prahe. 🙂

mayka
autor
18. aug 2010

katarinka uz sa tesim ako si pripijeme s och na vase zdravie.

katarinka77
18. aug 2010

@mayka - aj ja som pred 3 dňami dostala od svokry slivkové gule 😀 , tie robí perfektne 😉 ! Mňam, hneď by som zjedla ďalšie 😀 !
Dnes som bola v poradni, zatiaľ sa nič nedeje, malá prechrnela celé CTG, tak sme museli ísť teraz večer na zopakovanie. Podľa uzv má už 3430g. Už nech je vonkuuuuuu 😉 !

krakulka
18. aug 2010

@katarinka77 neboj, porod moze prist z nicoho nic. Ked tak sa trochu pomojkate s MM. 😉 Podla mna na celom tehu je najhorsie to cakanie na porod. Radsej by som rodila o tyzden skor, ako cakat. Ja som z toho bola na "palicu", stale som sa pozorovala, posledne dva - tri dni som sa bala vysjt von, co keby mi niekde v mesta odtiekla plodova voda. Bolo to strasne. Sucitim s tebou Katka. Ale uvidis, pride to cochvila a ty budes drzat na rukach malu Misku. Joooj, uz aby to bolo aj dnes v noci. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Inak ja som bola asi tyzden otvorena na 3 prsty a nic. Az do porodnice som prisla na 7 prstov a bolesti boli stale nepravidelne, a vobec nie silne, podla mna. Ked si na to spomeniem, juuuj, to bolo daco. Andrejko ma dnes presne 6 mesiacov. Je to velky herec. Boli u nas svokrovci mu gratulovat, keby ste ho videli ako sa predvadzal. Ukazoval im, ako sa gula a pretaca na koberci, potom sme ho kupali. MM ho aj potapal. Uplne bol happy. Teraz uz spinka. Som zvedava, kedy sa rano zobudi. Vacsinou chodi spinkat az okolo 21h.
Juuj, babule tu Prahu vam zavidim, ale ja by som s Andrejkom takto sama nemohla ist. Este potrebuje oboch rodicov, aby sa pri nom striedali. 😉 😉
@mayka tie gule mozes poslat aj mne. Mnam dala by som si. Najlepsie robi moja babicka, no dnes ju prijali na kardiologiu. ☹ Ma krcove zili a mala velmi zly tlak, tak si ju tam nechali na sledovanie.

slniecko01
18. aug 2010

Ahojte, ja som slivkové gule nedostala a spravila som ich sama. Muž povedal, že lepšie než od maminky 😀

zukrik
18. aug 2010

Ahojte,som tu živá a zdravá.

katarinka77
18. aug 2010

@krakulka - no veď také obavy mám občas aj ja, aby mi netieklo po nohách niekde v meste 😀 . Dnes v noci by som sa rada ešte vyspala 😀 , ale keby to bolo do nedele, tak by to bolo fajn 🙂 . Ja si ešte pamätám, ako si tu Ty strašila pred pôrodom 😀 a tá dilema s menom... Už si nevieš predstaviť, že by sa Andrejko volal inak, že 😉 ? Ja mám aj homeopatiká k pôrodu. Aj Ty si myslím mala... A tie Tvoje opuchnuté nohy 😲 ! Tak som Ťa ľutovala....

@slniecko01 - no teda! Taká pochvala sa cení 😉 😀 ! Už tie gule radšej nespomínajte, lebo pošlem manžela do hypermarketu pre zemiaky a idem variť 😀 😀 😀 .

@zukrik - no vitaj 🙂 ! a rozprávaj zameškané 😉 😀 !

zukrik
18. aug 2010

Prepáčte,že som sa neozvala,ale mala som trochu problémy.
Dala som nové foto chlapcov,sú to moje zlatíčka.
Inak sú zdravý,rastú do krásy ako maminka chi. Zajtra popíšem viac,som unavená,chlapci mi dajú zabrať he...
Slniečko,Mayka,Chruminka,Katarinka,Krakolka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Stašne ste mi chýbali ☹

zukrik
18. aug 2010

KATARíNKA 🙂 nieje sa čím chváliť,zažila som peklo,ale teraz už je dobre.
Zajtra popíšem,kedy sem chodíš? aj doobeda?

katarinka77
18. aug 2010

@zukrik - kedy ako, väčšinou skôr večer... No neviem si to peklo predstaviť, som zvedavá, čo Ťa to trápilo! Veď ak budeš chcieť, napíš. Ale fajn, že už je zas dobre 😉 ! Idem kuknúť fotky. Ty už z diaľky vyzeráš dobre 😉 !

och
18. aug 2010

@mayka a mne kto urobi slivkove gule haaaaaaaaa? 😀 tych by som vedela jest na tony ale som leniva sa s tym piplat 😝 zda sa mi ze cesto mam v sypkom stave tak ked budu slivky na trhu asi si urobim 😉 cez viken ti upresnim den a cas odchodu 😉 😀

inak take sampano na terase s nohami hore a spiacimi detmi 😀 😀 😀 😀 😀 nooooo katarinka asi budes musiet vydrz pokym do Prahy prideme 😀 😀

@katarinka77 to ti verim, to cakanie je des, tie decka nas musia hned od zaciatku prekvapovat 😀 😀 tak si tu s nami pokecaj este dobre, potom ta tu mesiac neuvidime 😀 😀

@zukrik dusicka dufam, ze nie niake hnusne choroby vas trapili 😠 ostatne sa vyriesi 😉 som kukala foto, ze jaka sexi mama si 😀 tie detska ti vynosila suseda? 😀 😀 😀 neviem si predstavit kde si ich mala 😀 😀 inak tak isto klobuk dole s dvojkami 😵 pevne nervy musite mat aj s chruminkou

slniecko01
19. aug 2010

Dobré ránko Pipinky a Pipinčiatka 🙂
@katarinka77 neboj už len pár dní a bude to tu 😉
@zukrik no vitaj teda medzi nami po dlllllhej prestávke 🙂

@och posielam fakt rýchly recept na slivkové gule, lebo tie z prášku nebudú ono.
800 g varených zemiakov
200 g polohrubej múky
80 g krupice, alebo hrubej múky
1 vajce
slivky, trochu osoliť

Inak mala som ich spravené asi za hodinu. Pokial nerátam zemiaky, tie som dala variť skôr aby vychladli

A Corine sa tu zase dllllho neukázala 😀

slniecko01
19. aug 2010

a včera som po roku a pol dostala tú blbú mrchu 😠

mayka
autor
19. aug 2010

dobre ranko,
my mame za sebou desnu noc. Teri riadne potrapil zubok. Aj sirupcek som jej musela dat lebo gel neucinkoval. Potom to uz bolo lepsie.

@zukrik, moooc sa tresim ze si tu zas. Chalani su uzasni a veru ako pise Och tak ti to pridalo riadne na krase.

@slniecko no ja to vidim tak ze ta raz prepadneme v tej Modre lebo sa zda ze sa vareniu rozumies. 😀 Inka stale som este nebola v PK si vyzdvihnut prachy zo SLSP. Musim tam ist oobne. Tak ked pojdem zlanarim aj Och a spravime mini stretko.

@katarinka77, este nic?

och
19. aug 2010

caute

@slniecko01 dakujem za recept, len ja mam kuchynu na druhom konci bytu cez chodbu a kupelnu 😖 tak musim varit max 15 minut potom Reba nie je uz spokojna sama 😵

@mayka nie je problem kedy kolvek aj dnes staci povedat, vies ze mame turbiny v zadkoch 😀

mne je vam posledny tyzden niako divne 😲 je mi zle ako v autobuse a obcas sa mi zakruti hlava 😕 mam takeho tusaka, ze si ja pekne pojdem urobit test na II 😕

krakulka
19. aug 2010

@zukrik vitam ta spat. vizeras krasne na fotecke s chalanmi. 😉 😉 😉 😉 😉

krakulka
19. aug 2010

@och ze by si bola tehula? 😕 😅 😅 😅 😅 😅 no rychlo utekaj do kupit testik. budem ako na trni, nez sem hodis vysledok. 😕

och
19. aug 2010

@krakulka no neviem, cisty zazrak by to bol, ja len dufam, ze na mna nelezie niaka pliaga hnusna 😝 to by bol gooool 😀 a mozno prehanam, asi skor ano pri nasich diagnozach 😀 😀 😀 😀

slniecko01
19. aug 2010

@och ja som mala pred mesiacom taký pocit aj som grcala a aj mi bolo dosť blbo a nič. Dnes som mala ísť doktorke na kontrolu. Tak som volala sestričke, že Zuzi nemožem sa dostaviť 😀
@mayka kludne prídite, varím síce často, ale dobre navarím len niekedy 🙂 mužovi to chutí, tak mi je to jedno. Ja musím mať na varenie chuť a tá je málokedy chi-chi

och
19. aug 2010

@slniecko01 ved to dalsie babo chcem ale az tak o rok najskor si pojdem pre deti do mrazaku 😉 😉 inak tu mrchu ti nezavidim, ja som ju chvalabohu este nedostala 😉 aj sa ma doki pytal ci nechcem antikoncepciu, som sa zasmiala ze naco 😀 😀 😀 tak ma upozornil, ze aj bez mrsky sa moze stat zazrak 😉 ale si aj tak myslim ze to bude niaky divny tlak teraz v ovzdusi 😝

@katarinka77 a ty kde si? na kramaroch uz? 😀

slniecko01
19. aug 2010

@och , možno tie deti z mrazačiku už nebudeš potrebovať 😀

katarinka77
19. aug 2010

Ahojte! Ešte nie som na Kramároch, ale veľmi rada by som tam už bola 😉 . Tieto posledné dni sú namáhavé. Dnes vôbec neobsedím, neobležím, aj chodiť je náročné 😒 ... Malá je nejak divne uložená, šťuchá ma niekde hlboko v bruchu, až niekde v krížoch, resp. kúsok pod krížami to cítim 😖 . Au! Tiež toho moc nenaspím...

@och - robila si si ten test 😉 ? Tak ako, prevezmeš štafetu 😀 ?

och
19. aug 2010

@slniecko01 tak deti z mrazacku vyuzijem tak ci tak 😉 nech je nas fura 😀

test som si robila teraz vecer a biely ako sneh, na jednej strane som rada, chcem si uzit Rebeky poriadne ale na druhej strane normalne sklamanie, ze negativny, si pamatate este ake to bolo? 😀

@katarinka77 neboj to uz sa blizis do finale, ked mas taketo stavy, vydrz este chvilocku, pekne doma oddychuj docitaj knizky a bude to, sme dnes na plavani zase spominali na porod, sme sa zhodli vsetky, ze rodit kedykolvek, ale tie stavy pred tym (ako mas teraz ty) uz eee 😀 😀 😀 ver mi, ked porodis, vsetky bolesti a neduhy zmiznu lusknutim prsta 😉

zukrik
19. aug 2010

Ahojte,je tu niekto?????????

och
19. aug 2010

@zukrik ano je
len mam k dispozicii len jednu ruku 😀

katarinka77
19. aug 2010

aj ja som tu 🙂

och
19. aug 2010

@katarinka77 ty mas rodit 😀

akurat hladam kde kupim flasu na pitie 😉 pre Rebu

zukrik
19. aug 2010

@mayka Jasné,že sa pridám 🙂

zukrik
19. aug 2010

Ahoj Och 🙂 ako sa máš????????????????

zukrik
19. aug 2010

KATARíNKA,Už BY SI AJ RODILA čO? pOZERáM,žE 40 TT. úúúúúúúúúF 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre