Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
12. aug 2009

Dobré ránko babulky 😀 Tak Och vravíš, že sa neoplatí do Austrie ?

esther80
12. aug 2009

Mayka ja používam na Elancyl od Galenic na strie tiež nie pravidelne lebo sa mi nechcelo pri tých horúčavách čo boli som mala pocit, že mi je s toho viac tepolo. Teraz som olej pridala dávam si ho pod prsia kde ma tá koža štípe. Zatiaľ mám jednu striu na pravom prsníku, ale ta sa mi spravila ešte v treťom mesiaci čo som vôbec nechápala, že prečo a dúfam, že potom vybledne. Inak naštastie zatiaľ žiadne nemám, ale tento mesiac sa chcem konečne poctivo natierať teraz môžu vzniknúť najrýchlejšie. Zatiaľ pa idem makať, ja som sa rozhodla že ešte tento a budúci týždeň a končím. Idem si tiež poprať dokúpiť čo treba a užívať si volno potom sa už moc nevyspíme.

sylvyka
12. aug 2009

aaaaaaaaaaahojko esther 😀 sa tesim ze ta tu vidim 😀 ako sa mi mas ? idem kuk tvojho princa 😉

sylvyka
12. aug 2009

no malinky je zlatunky aj meno mate krasne 😉 ja uz druhy den nespim mc dobre ☹ stale sa budim teda ak vobec zaspim na boku to ani neviem co je , mala je hned hore a kope ako o dusu tak sa musim vratit na chrbat no a to nic moc ale ja to vydrzim zatial to je vsetko s usmevom 😉

sylvyka
12. aug 2009

inak esther so mnou lezkala na odbere a aj transfer sme mali rovnaky den , som zvedava ten datum porodu 😀

mayka
autor
12. aug 2009

Dobre ranko srdiecka,

akurat som rozlepila ocka. 😀 Som mala zlu noc. Zaspala som az okolo 2,30 hod. Stale om sa prevalovala a rozmyslala a do toho Terezicka sa rozhodla do mamy kopat ale take supy ze som si myslela ze vyleti von z brucha - potvora mala. Asi ma trenuje ked sa narodi aby som si nemyslela ze budem cele noci vyspavat. 😀
O druhej ma chytil total hlad ale bola som leniva sa ist najest tak som sa iba napila fatry a ptomo sa mi konencne podarilo zaspat. Nato o posiedmej rano sa moja mladsia jazvecica rozhodla ze ona chce ist za nami a skucala pri spalnovych dverach a skrabala na dvere. Tak som sa zdvihla a prestahovala do hostovskej izby aj s jazvecicami a spala doteraz.
No pekne ma trenuje cela rodina.

Ester veru mali by sme sa asi viac kremikovat. Aspon si ma tym postrasila. Ja ako som otehotnela sa mi medzi kozenkami spravil nejaky ekzem alebo co to je. Mam tam stale taku tmavsiu a suchu kozu. Niekedy aj svrbi.
Ale inak sa cudujem lebo stale tie iste podprdy nosim akurat len citim ze sa mi tusim obvod zvacsil.
Takze ty si lezala v GF s nasou Sylvykou? Tak to bolo fakt uspesne obdobie.
😉
Inak Oliver sa aj mne strasne paci. Schvalujem. Pacia sa mi mena ktorym nevies povedat skarede.
Ja stale rozmyslam ci nasa terezka bude ozaj terezka ale akosi jej to meno uz prischlo a inak jej nepovieme. 😀
paci sa mi aj Silvia, Daniela, Linda, Petra, Patricia. Ale ten moj muz len o Terezke zatial hovori ale minule davali nejaky film a ta herecka sa volala daniela a sa zamyslele ze aj to je fakt pekne meno. Tak asi tiez este rozmysla.

sylvyka a budete rodit aj v rovnakej porodnici? Tak to by bola fakt sranda.

chruminka
12. aug 2009

dobre ranko
sylvi o tom spani viem svoje aj ja..ja tiez uz par noci poriadne nespim a teraz vikend bol asi najhorsi...presne ako pises ked sa otocim na pravy bok jedna jezibabka stucha do mna nech sa otocim spät a ked sa dam na lavo stucha druha 😠 , na chrbte sa mi zle spi... ☹

Ale citam ze pomalicky uz vsetky budeme mat take "uzasne" noci 😝

sylvyka
12. aug 2009

no budeme si davat rande na MK aj cez noc 😀

sylvyka
12. aug 2009

inak chrumi ty to mas urcite divokejsie ked tam mas az dve zabky 😀

och
12. aug 2009

dobre ranko damy 😀 😀

slniecko nie urcite sa neoplati ist az do shopingu 80 km, jedine co sa mi zda lacnejsie su vyrobky Avent, ale tie by mohli mat aj v Pandorfe 😉

chudatka moje 😢 je mi luto, ze nemozete spinkat 😢 mna to tiez caka, ale najskor az za
mesiac 😝

moj stary si zase zobral moje auto 😲 neviem ci sme ho kupili mne alebo jemu 😀 teraz sa zase budem musiet v meste trepat s tou velkou kravinou a nacvicovat parkovanie 😝

prave mi rozlial kocur cele kakao aj na notebook 😖 parada 😝 lepkava domacnost 😝

chruminka
12. aug 2009

no neviem ci divokejsie...akurat som vcera rozmyslala ako sa tie dve jezibabulky zmestia do toho mojho maleho brucha 😅
Vahami su zatial o trosku mensie,ale u dvojiciek je ten tyzden dva v norme hlavne ze pekne rastu...tlacia sa mi do bokov tak asi preto ked si lahnem na bok tak ich tlacim a to sa im nepaci,ale co mam robit ja sa chcem tiez vyspat! 😠
No budeme to mat asi vsetky vesele a fakt sa tu co chvila budeme asi stretavat aj na nocnych smenach 😉

sylvyka
12. aug 2009

chrumi neboj zmakneme to 😀

chruminka
12. aug 2009

och u nas rozlievam teraz vylucne len ja 😀 som ako slon v porcelane....nasa cica mala zasa vcera asi prievan na oku lebo ho cely den prizmurovala ale som poztvarala okna aby nebol prievan (som myslela ze sa rozpustim,ale co by sme pre nasich miolacikov neurobili ze?! 😵 ) a dnes je uz ok
Ozaj ako to budete riesit s babom a kocurikom,lebo nas vsetci strasia ze aby im nasa chrumina neublizila,mame ju v byte nechodi von je zaockovana,v celku poslusna (na macku v norme 😎 ) len jej strasne asi vonaju detske vecicky,lebo stale ich nucha a chce na nich spat aj postielku co mame tak sme vybrali matrac ze aby tam nechodila a aj tak tam chodi spavat....mne to v podstate nevadi,lebo ona je cista aj ju vycesavame takze chlpy su tiez v norme...len ma vsetci strasia ze aby potom nahodou babetka nezadusila
Tak teraz sa trosku bojim

och
12. aug 2009

chrumi ja sa nebojim, tiez sme uz nad tym uvazovali aj so svokrou (ta ma tiez macku) 😀 ja mam kocurov dvoch a chlpy aj za usami 😉 nasi tiez nechodia von a su zaockovani a testovani na vsetky mozne choroby ako macaci aids alebo leukemiu, toxo tiez negativne obidve, zachod im cisti starky a ked je prec tak mam na ustak dve ruska a dam si aj gumenne rukavice 😀 😀 ono sa hovori ze macky chodia spavat tam kde citia niake dobre zony 😉 takze kocik aj positielka su na spravnom mieste 😉 😀 😀 😀

co sa tyka niakeho udusenia obaja su zvyknuty s nami nespat v posteli 😀 asi ich parkrat niekto dobre kopol v noci 😉 spia pod postelou alebo na parapete 😀 ja sa skor bojim ze ten mladsi je tela a ked bude dieta mixlovat rukami, ze sa ich bude snazit chytit a v ramci hry ho poskriabe 😉 inak som pocula uz vela pripadov kedy mali male mimi doma a aj dve macky a v petrzalskom byte malom a v pohode 😀 len treba miminka predstavit macicke, ze to je tvoje mlada, ona ho bude aj citit ako teba, ale samozrejme nezabudnut prejavit lasku aj macicke nech sa neciti odstrcena ale ze len prislo mlada ktore je hierarchicky o stupienok vyssie 😀 😀

no hrozne, ze 😀 inak v pripade nutnosti existuje aj zvieraci psycholog ale potom doporucujem uz aj navstevu toho ludskeho 😀 😀 😀 😀

chruminka
12. aug 2009

Och ja mam znamu co mala dve macky a popri tom aj dve deticky dokonca prve dieta bolo nedonosene a kocurik rad spal babatku pri nohach (aj nasa spi rada pri nohach) a nikdy sa nic nestalo,ja sa v podstate az tak nebojim,len ked vsetci okolo ma strasia a teraz som taka citlivejsia...
Ale ja osobne si myslim,ze to bude ok ,nasa cica je skor taka bojazliva takze ona bude mat asi prve dni trosku problem (nas maly ziarlivy jedinacik 😀 ) ale zvykne si .
Takze to bude ok a o tom ze macicky spavaju tam kde je dobra zona to som pocula takze mozem byt spokojna.
Len namiesto dvoch deti budeme mat tri 😀

labutienka
12. aug 2009

ahojte tehule 🙂

och, v ktorom shoppingu si to v rakúsku bola?
a BM je nejaký obchod? dík za info 😉

och
12. aug 2009

tak tak 😀 😀 nastastie ten starsi kocur (bude mat styri v oktobri) ten uz len cele dni spi alebo kuka von oknom max muchu ulovi ked niaka doleti 😀 on uz je taky vykastrovany pohodaka, ten mensi je este deculo co vsetko nahana a vytvara sa fiktivneho nepriatela ktoreho treba tak 5x denne zlikvidovat a to potom vsetko lieta okolo 😀 😀 😀 ale snad ho to prejde do pol roka 😀 i ked je to mainska mivalia mcka a tie dospievaju tak v troch rokoch 😝 😀 takze ja budem mat deti doma dve a jedneho pohodaka 😀 😀

oprava deti tri a jedneho pohodaka (zabudla som na manzela 😀 😀 😀 😀 )

loginka
12. aug 2009

caute 🙂
hlasim sa, som na tyzden u rodicoch, parada, uz davno som nebola tak dlho doma 😉
uz idem vysadzat utros

och
12. aug 2009

labutienka bola som v shoping centrum sud tam su len dva obchody ze toyrus a baby one, potom som bola aj v media markete pri metre v simeringu,

ano BM je babymarket na vajnorskej pozri si babymarket.sk

loginka parada uvidis aky je zivot krasny bez utrosu 😉 😀 😀

chruminka
12. aug 2009

och nevies ci v tych obchodoch v rakusku pre babetka maju aj vecicky pre nedonosene deticky tj.c.46,C.48 ?

loginka ale to leti ze?

och
12. aug 2009

tak to som teda vobec nepozerala ☹ keby som vedela kuknem, ale podla mna urcite, bo to je asi ze 3x take velke ako BM 😀 a na internete si nedostala?

chruminka
12. aug 2009

na nete neviem take cisla nikde najst,ale nevadi,lebo u nas v C&A mali obcas aj take velkosti,kupili sme tam dva overaliky ze c.46 pre istotu,len by som chcela este aspon dve bodicka a mozno dake tenucke dva svetriky...len na cestu z porodnice nech nejdu babule ako strasidla
Myslim si ze budu dost drobucke hlavne ta jedna (Viktoria) lebo ta je vzdy pri meraniach mensia o 5 dni ako ta väcsia (alexia) a my s drahym sme tiez boli taky skriatkovia 😀
Cez vikend skocime asi do avionu

och
12. aug 2009

hej asi to bude najrozumnejsie, inak sa skus aj opytat mozno ti budu vediet poradit

inak nevies mi poradit niaky trik do pracky? mam niake veci a deky na ktorych sa extremne chytaju macacie chlpy a neviem sa toho zbavit 😝 niekde som pocula o niakej gulicke, ale neviem to najst 😝

mayka
autor
12. aug 2009

baby tak to som rada ze nie som jedina co nespava. A asi to fakt uz bude len horsie a horise kedze deticky naberuaju na vahe a sile. 😀
Chrumi a tebe vobec nezavidim. Moja apson na chvilu obcas prestane kopkat ale kedze ty mas dve tak asi idu na streidacku. 😀
Uf teraz taka unava na mna dolahla zeby som si dala aj slofika. Ale idem trosku poupratovat.
A dnes som si pirniesla ulovok chwrokee pyzamka 3 ks za 11 eurikov. Krasne zltucko ruzove a kupila osm aj teplejsie zltu ciapocku k autosedackovej zavinovacke a zlte rukavicky . No ked pojdeme taky tesne po zltacke z porodky a este v zltom asi poobliekani tak to bude zaujimave. 😀
Ale sak mama dovtedy kupi aj inu farbu dupiniek. 😀 Len nie ruzove. Uz jej mame doma dost. oranzove nemame nic tak sa zameram na tuto farbu uz. otzaj strasne sa mi pacia vecicky zn. Disney. Neviete kde sa daju kupit?

och poslali mi cenovu ponuku na teutonicu spiritku, komplet ako som chcela a o moc som sa teda nesekla ze 960 eur. Takze tymto sa s nou lucim navzdy a ideme do gessleinu. V piatok ideme do toho forbaby uz tam mam dohodnute stretko s panom majitelom tak som zvedava aku zlavu udeli. Kamoska sa s nim pozna a uz nejake zlavy u neho pre kamosky vybavila. Takze slintat nad teutonicou uz nebudem.
Nie som onasisova aby som dala pomaly 1000 eur za povoz pre dieta. Nemusi mat vsetko. Hlavne ze bude mat nas a dve jazvecice k dispozicii na tahanie za ich velke usiska. 😀

mayka
autor
12. aug 2009

chrumi zvieraciu dilemu riesime aj my. Mame v dome 2 ks jazvecic. Mame ich vo vnutri akurat cez den behaju po dvore. Ale v zime su to jazvecice cisto domace. Tiez mam z toho trosku nocnu moru ze ako to ude a ako to zvladneme vsetci. Oni co su stredobodom pozornosti o mladsiu sa ani nebojim ale starsia kuse deti tak do tych 6 rokov. 😠 Ona ma z nich total stres. Neznasa ten detsky piskot a rychle detske pohyby. Asi jej niekto ublizil ked bola mala. My ju mame az od 1 roka. Inak je uplne uzasna a rozumna inteligentna az na toto. Jedinych koho akceptuje su neter a synovec. Tak dufam ze ked bude s nasou terezkou od mala ze si na seba zvyknu a ze jej nebude vadit. Potom fakt neviem ako to vyriesim . Asi jej kupime poriadnu zateplenu budu a bude musiet byt vonku. A to mi bude strasne luto. Ona je taky mazel. No sme si ich teda pekne naucili ale ked to boli doteraz nase deticky ktore nam chybali tak co uz.
Zo spalne sme ich uz pred mesiacom vykazali tak s tym problem neni aj ked nechame otvorene dvere tak hned skusaju mrsky obmakcit nas. Ale uz sa nepomestime bo panicka je vacsia a potrebuje viac miesta. 😀
No a nehovoriac o chlpoch aj ked budem doma tak si udrzim poriadok ale uplne sa to neda.
No uvidime podla situacie.

A bojim sa aby dieta nebolo alergicke na zvieracie chlupy. Tka to by bol riadny priekak. To by som asi umrela.

labutienka
12. aug 2009

och, dík. ja tu odkukujem od vás, že čo všetko budem potrebovať. veď čo sa za mladi naučíš... 😀
v SCS sme boli aj my pozrieť ale len v baby one. niekedy pozrem aj babymarket 😉 ešte som nič nekúpila, aj keď ma to strašne láka, ale vydržím do vianoc, uvidím, čo mi prinesie ježiško 😀

a ináč ani ja nemôžem v noci spávať 😝 kozy ma bolia pri otáčaní, si ich musím pridržiavať a tak sa na tú bolesť vždy zobudím a chodím 2x za noc na wecko... 😝 a to som len na úplnom začiatku, si to na konci radšej ani nepredstavujem.. 😕 😀

esther80
12. aug 2009

Chrumika také malé veľkosťi som videla v mothercare v Auparku skús tam, alebo tam najprv zavolaj či vôbec majú také.
Mayka Disney som videla v H&M aj oni maju prijatelne ceny pre babetka, ja chodím tam a do Tesca.

mayka
autor
12. aug 2009

labutka,
to chodenie na wc ti prejde. Ja teraz chodim maximalne 1x za noc. a kozy aj mna boleli zo zaciatku a uz dlho nic. Druhy trimester bude parada uvidis.
A tiez ma lakalo nieco kupit tak skoro ale som si hovorila ze ani neviem co to bude tak vydrzim. 😀 Teraz uz nakupujem postupne a zhanam co treba ale este mam bobky aby z Terezky nebol pipajz. Dufam ze sa dievka otrci v piatok v celej svojej krase a podstate. 😀

ester to h&m skusim tam som este nebola. vraj v rakuskom h&m maju krasne detske veci ale kvoli par dupackam nema vyznam tam chodit.

zukrik
12. aug 2009

Ahojte pipinky
Včera sme boli na tom 3D,ale moc sa drobci nechceli ukázať-aspoň ten jeden 😒
Robil mi ho Drábek a bol strašne zlatý,lebonám povedal,že sa mám ísť poprechádzať
a on si nás zavolá 🙂 Ale našim drobcom sa nechcelo fotiť a otočili sa nám chrbtom,
takže to bolo ešte horšie.
Doktor povedal,že to nemá cenu a aby sme prišli nabudúci pondelok,že dúfam
že sa umúdria.
Povedal nám velkú novinku,bedeme mať dvoch chalošov 😀 😀
Muž sa teší ako hovado 😀 lebo,že budú v prevahe 😀 😀
Jedného sme videli aj do tváre a počítali sme mu pršteky.Bol strašne zlatý-celá mama 😀
Tak uvidíme v pondelok.
Inak bola som aj na poradni a všetko ok,aj ma pochválila,že ležím,lebo je to vraj vidieť
na krčku.
Dnes som si kúpila nálepky na stenu-Macka Puu nad každú postielku 🙂 🙂
Výbavičku už pomali kupujem aj dostávam,ale vela toho ešte chýba.

mayka
autor
12. aug 2009

zukrik takze dvoch chlapov ? No parada aspon moz chodit okulavat nase kocky s Och a chrumkou. 😀

toho sa trochu bojim aj ja ze sa krpana neukaze.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre