Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
13. aug 2009

zdraviiicko Och,
ja sa dens citim ako keby som celu noc chlastala z toho pocasia. Vraj sa oplati ist aj do Brna na nakupy. Neviete kam?
Zachvilu idem na byt ho dat trosku do poriadku po malovke. 😝

och
13. aug 2009

mayka v brne mas v centre velikanske centrum ze Vankovka sa vola inak je tam od dialnice Olympia ale ta mi je nesympatcka je to taky skaredy avion 😀 😀 viem starky je z Brna 😉

ja idem na syrove spagety 😀 😀 tento tyzden su v kurze 😀 😀 😀 😀

zukrik
13. aug 2009

Ahojte
To počasie je ozaj otras 😒
Idem si trocha poležať a poobede prídem a pokecáme 🙂

chruminka
13. aug 2009

baby ja mam uz od vcera poobedia daku depku ☹ , zeby hormony?

callex
13. aug 2009

chrumi..jasne ze hormony ved co ine 😎
ale neboj ako prisla tak i odide.

baby vcera som surfovala po nete a nasla som info ktora sa mi velmi nepacila.bol to taky clanok zamerany na umele oplodnenie.vraj 58percent deti ktore pridu na svet pomocou asistovanej reproduckie ma telesne vady. 😠 😒
no vooobec ale voobec sa mi to nepacilo.
co si o tom myslite vy?
podla mna ten kto to pisal bol odporca umeleho.

labutienka
13. aug 2009

chrumi a z čoho máš depku? teda čo ťa trápi? 😕

chruminka
13. aug 2009

calex necitaj take hovadiny!

labutienka ja ani neviem co ma trapi proste je mi smutno a som podrazdena ,je mi do placu....a pritom nemam ziaden dovod....mozno je to aj tym pocasim,aj ked mi vyhovuje viac ako horucavy ja som clovek ktory predca len potrebuje slniecko....a spolocnost, som uz od nedele nikde nebola medzi ludmi (ak neratam vcera obchod) a nerozpravala sa tak nazivo s nikym okrem mojej macky (ktora mimochodom cely den spi) a mojim drahym ked dojde vecer domov z prace....

labutienka
13. aug 2009

callex - to je absolútna kravina! 😠 je dokázané, že "laboratórne" deti nie sú o nič zdravšie a o nič choršie (chorejšie? 😕 ) ako prirodzene splodené. tak to už aj vypusť z hlavy! to je príkaz! 😉 😀

labutienka
13. aug 2009

chrumi - tak to môže byť aj tým. jednoducho dolieha na teba samota 😨 pozri si nejakú dobrú komédiu, alebo vytiahni niekoho "na kávu" 😉 alebo niekomu zavolaj a pokecaj si s ním 😉 to by malo pomôcť. ale viem ťa pochopiť. aj mne je niekedy bezdôvodne smutno... 😕

corinne
13. aug 2009

Ahojte pipiny.Jej vy uz nakupujete 🙂 a ten zoznam ste mohli aj skratit 😀 😀 Och ty uz vies aj pohlavie skoro sa vam ukazala.Baby mna strasne bolia vajecniky ale to je taka brutalna bolest to som v zivote nemala.Volala som pred 2 tyzdnami dr.bolo mi povedane ze sa roztahuju svaly,ze je to normalne.Pretrpela som 2 dni potom sa trochu ukludnilo a vcera zase neznesitelne bolesti 😢 .A chyta ma maly krc asi na 3-4 sekundy a potom polavi.Mali ste to aj vy niektora?Rozmyslala som aj ci to nemoze byt zapal mocoveho mechura alebo moc.ciest.Dnes moj gyndr.neordinuje ma sluzbu v nemocnici,ale mi ho nedali k telefonu asi je na sale.Labutienka ja som citala ze deti zo skumavky su zdravsie ako splodene normalne.Chruminka aj ja som dnes podrazdena poviem jednu vetu a chce sa mi plakat ☹ ,zeby hormony 😝

mayka
autor
13. aug 2009

chrumi, ja som mala depku minuly tyzden aj som si poplakala a fcuuul je zasa dobre. 😀
V sobotu som bola v tescu na zlatych a vypovedala mi bateria na aute a neslo nastartovat. Ludia ja som taky rev spustila ako keby sa neviem co stalo. Slzy ako hrachy. Muza som doma nemala tak som volala kamosovi ten prisiel dal to na kabliky a nastartoval. Ale este aj ked tam bol som nevedela prestat rukat. Smiala som sa cez slzy lebo som si uvedomovala ze revem pre kravinu ale nevedela som to zastavit. 😀 😀 😀

callex to co je za sprostost. Ako b y to mohlo ovplibvnit umele oplodnenie? To je hovadina a necitaj take. ja som zasa citala ze deti po IVF byvaju velmi inteligentne. Tak take citaj moja. 😀

To podla mna pisal nejaky katolik alebo farar ktory umele oplodnenie odsudzuje. 😀
Moze to rzopravat svojim oveckam v kostole.
😀

Baby bola som v tescu v Senci a mali akciu ze dve bodinka s dlhymi rukavmi za cenu jedneho za 2,50 euri. No nekup to. Aj zimnu ciapku som kupila a podbradnik. Za chvilu mam fakt z oblecka vsetko na zaciatok a potom budem kupovat od 62.
Ozaj mali tam v akcii tu klasicku velku vanicku obycajnu za tusim 8,50 eur.

corinne, chuda moje. Je totake zle, No vajecniky pobolievali aj mna ale zasa moc by asi nemali. Ja neviem ked si si neni ista tak radsej zbehni na pohotovost. A tie krce som mavala aj ja. Nasad si sumive magnezko to je na to super.

mayka
autor
13. aug 2009

och takze bertini mas v hlave?
😀

mayka
autor
13. aug 2009

podla mna ako kocik do mesta uplne v pohode alebo kde mas dobre cesty atd. Tiez som ho tam okukavala. Sa mi pacil v cervenej a tej zelenej.

corinne
13. aug 2009

Mayka,no myslela som si ze si budem uzivat tehotenstvo ale zatial len trpim ☹ dufam,ze nie az do konca,lebo to bude nase prve a posledne dieta 😀 ,druhe nech rodi manzel 😀 😀 😀 Tak som dnes zase volala mojmu dr.zase neordinoval,asi mal sluzbu v nemocnici,tak som volala do nemocnice na porodny sal a porodna asistentka mi povedala to iste co sestricka od mojho gynek.vajecniky uz nie su v cinnosti su uspaté,a to sa uvolnuje svalstvo aby brusko bolo pripravene na velkost babätka.Mozem zobrat tabletku 1g, jediny liek co je tu povoleny pocas tehotenstva 🙂

slniecko01
14. aug 2009

Ahojte Pipinky. Tak ma dnes bolí hlava ☹ . Asi si dám polku tabletky.

Idem sa okupkať, umyť a idem do prace zarabať ťažké EURÁČE 😀

chruminka
14. aug 2009

dobre ranko
tak dnes uz bude hadam,lepsie kedze som si rano spievala pri umyvani riadu 😀
Ale tie hormony su fakt svina!

chruminka
14. aug 2009

inac vcera kupil drahy tie detske vysielacky ci ako sa to na slovensku vola za 20,90 €,sice je to znacka Sencore,ale mne to nevadi aj ohrievac v kupelke mame od nich a funguje uz 3 roky (klop klop klop ) a aj mixer mam Sencore a som spokojna...tak ked nam tie vysielacky vydrzia tie dva roky pokial je zaruka bude to ok...
Len ich musime este otestovat ci funguju 😀 ....ale som sa tesila ako malw detsko ked to doniesol....

labutienka
14. aug 2009

ahojte tehuľky,

chrumi, tak je fajn, že je lepšie 😉

babule pamätáte si v ktorom týždni ste vysádzali utroš? mne kázal drábek už tento týždeň začať vysádzať, ale zdá sa mi to zavčasu. no hádam vie, čo robí 😕

chruminka
14. aug 2009

labutienka a ty sa mas ako?
Uz si bola na UTZ?

Inac som to asi fakt mala aj z toho ze doteraz som stale dakde lietala na kavu,zmrzku alebo len tak a zrazu jeden tyzden a nikde nikoho 😕 ,vsetci v praci,alebo na dovolenke....a aj suseda sa mi odstahovala ☹ s nou som posledne mesiace bola najviac kedze aj ona je domka s 11mes. syncekom....tak sme si to leto uzivali pekne spolu,bolo to super

callex
14. aug 2009

ahojte...
dakujem ze ste ma ukludnili..internet je fajn vec ale niekedy moc info je na skodu.
a mozno to naozaj pisala nejaka hlboko veriaca dusa.inak niekdy sa mi rozum zastavuje nad principmi viery.mam kamosku,ktora ma vysoku skolu,je mudra,zlata baba, lubi deti a podobne.su s manzelom uz tri roky tusim a zatial ziadne babo.a ked som sa jej pytala ci mieni nieco podniknut povedala ze ano pojde niekedy casom na gyndu ale nepodnikne nic co nie je prirodzene.aj za cenu zeby nemala deti.uff nemala som silu vymienat si s nou nazor na tuto temu,zaskocila ma.ale dufam ze casom si to rozmysli.

i ked na druhej strane na vlastnej kozi som sa presvedcila co dokazu ludia ked sa im prihovori Boh.moj expriatel tak nedavno vstupil ku kartuzianom do klastora.je to najprisnejsi rad v cirkvi,ktory nepovoluje kontakt s vonkajsim svetom.smu ho raz rocne navstivit rodicia,on nesmie opustit brany.moze napisat list len rodicom a jemu len rodicia.jednoducho pre priatelov a kamaratov ten clovek prakticky zomrel.
a tiez mal vysoku skolu..dokonca IT..programator a takto sa mu prihodilo.no nejeden psycholog by si zgustol.

labutienka
14. aug 2009

ja sa mám dobre. sem tam bruško pobolieva, sa to tam rozťahuje 😀 na uzv som bola tento týždeň v utorok a je všetko v poriadku 🙂 takže môžem začať vysádzať utroš. len som chcela vedieť, kedy ste vy ostatné vysádzali...

samota vie niekedy na človeka doľahnúť... a tie hormóny k tomu... 😅

chruminka
14. aug 2009

labutienka daj foto UTZ do albumu 🙂 ,ja viem ze tam nie je este poriadne nic vidiet ale ja som sa tej prvej fotecke tak straaaaaasne tesila.... 😀
A tie pichania v brusku ci podbrusku budes mat dlhsie...teda ja som to mala dost dlho,ale stoji to za to aj ked som obcas bola z toho vystrasena ci to nie je daco zle....
a utros som vysadzala asi tak 5 dni od preveho UTZ

labutienka
14. aug 2009

hodím cez víkend, zatiaľ ju mám vystavenú a vždy keď okolo prejdem, tak sa na ňu usmejem aj ju pobozkám 😀 vychádza mi to aj s vysadzovaním utrošu, že ho budem brať do konca budúceho týždňa, tak to je o.k. 🙂
viem, že bruško bude ešte pobolievať. tiež sa niekedy preľaknem, lebo to bolí ako pred mrchou 😕 ale ja pre bábo pretrpím všetko 😅

mayka
autor
14. aug 2009

dobre ranko pipinky,
uz som absolvovala kontrolu u obvodnej a do konca mesiaca som isto iste doma. 😀 A dens som tak zle spala ze az. Uz sa budim na kazde pretocenie, nehovoriac o tom ze o 3,309 som isla na WC a do polpiatej som nemohla zaspat. 😠 No des. Uz svitalo ked sa mi podarilo na hodinku a o pol siedmej nasa mala jazvecicia dostala bitku lebo fakt neviem co to do nej voslo ze zacala buntosit a to uz 4 den po sebe. Skrabe na dvere spalnove a skuci. No tak toto teda nie.

labutienka aj ja som zacala vysadzat utros po prvom utz . To je v pohode neboj sa nie je to skoro. Ak by sa malo nieco stat tak uz by sa stalo. 😉

callex ja sice v boha verim ale na urcite veci mam svoj nazor a do kostola nechodim odkedy mi zomrela mama som zanevrela. A moze zato "pan" farar. Ktory bol totalne nechutny ked som bola vybavovat pohreb. Takze odvtedy si myslim svoje. Nehadzem vsetkych do jedneho vreca ale ani nikoho nesudim aky je a co robi. A uz vobec by osm neodsudzovala niekoho ze isiel na IVF. A ver ze takych je na SK kopa. A ver aj to ze IVF nehradi plne poistovna maju na svedomi svetuskari. Dokonca sa o tom vyjadrovali v IScare v nejakom rozhovore v casaku. V zmysle ze isti ludia su proti tomu.
😠

No ale o viere a politike som nechcela. hehe
Sa mi to akosi vymklo.

callex tak to uz je diagnoza ten tovj kamarat. Povedz mi o com to je. To su ovecky taky ludia. Toto neuznavam. Mne raz v kostole povedala stara babka ci sa nehanbim takto chodit oblecena do kostola. BOlo vonku cez 30 stupnov a ja som mala cierne saty na ramienka.
Ta stara ma ani nepoznala a sudila podla toho co mam na sebe.

sylvyka
14. aug 2009

ahojko kocandy 😀
jaaj labu nie ze bude ta fotka zalintana 😀 , ja som si ju dala do obalu 😀 😀 😀
inak neskor ked sa ti bude este viac roztahovat brusko tak sa nebudes vediet ani pohnut tak potom nepanikar ako ja 😀 .
chrumi aj tebe teraz behom tyzdna vyhuplo brusko ? moje je uz fakt velike ze 105 cm mam 😉 no mne to neva.

corinne
14. aug 2009

Labutienka ja som vysadila utrogestan po kontrole v 12 tyzdni zo dna na den,a nie postupne ako to robia na SK.Inak dobre rano pipiny 🙂

labutienka
14. aug 2009

no podaktorí katolíci nie sú ovečky, ale hlúpe ovce a barany 😀 😀 😀 nooo a teraz som urazila ovečky a barančeky zvieratká 😀 😕

chruminka
14. aug 2009

sylvi mne tak postupne ide to brusko cm po cm ja mam teraz len 98cm a mala som tusim 67cm co ja viem....ja ho nemam moc velike...vsak uz by sa cez vikend patrilo dat dake nove fotecky...len ich musime najprv nafotit

sylvyka
14. aug 2009

no to mas fajn mne fakt po tom ako ma strasen tahalo na boku na druhy den som mala uplne inak to brucho 😅 a uz sa mi stalo aj to ze som mala pupok vlavo a brucho v pravo no sranda 😀

labutienka
14. aug 2009

...no musím to odfotiť skôr, než to zaslintám 😀

...to akože ma pripravujete na to, ako budem aj ja s bruchom vyzerať, hej? 😀 no ja už mám možno teraz 90 cm 😅 musím sa cez víkend zmerať 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre