Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

luciamk
13. jan 2010

Mayka, malá je krásna a vidím že vodičku máte radi....

To som sa chcela spýtať aj ja. Ty si nekupovala postielku z Ikei?

och
13. jan 2010

ahojte 😉

mayka dudlu sa chcem vyhnut, i ked ho uz mala a zaspinkala, ale nie je to pravidlo 😵 no ved uvidime ako to bude pokracovat

mnatrac max do 8 cm, aby si nemala plane poplachy, objednala som si tento http://www.rajdeti.sk/product_info.php?cPath=61...
a spokojnost a pri slimaku som si kupila nepremokave plachty

lucia ja mam postielku z ikeii tu najlacnejsiu a je fajn zatial sa stoji, odfotim a dam do albumu, este dnes 😉

och
13. jan 2010

ok pridala som foto postielky 😉 aj prebalovacieho pultu, najprv som myslela, ze mi netreba ale po dvoch dnoch prebalovania na postely ma krize boleli a toto je uplne postacujuce a fajn 😉

krakulka
13. jan 2010

Ahojte maminy a tehulky 😉

krasne deticky mate - mayka, och. 😀 😀 😀 😀
Luciamk aj ja mam postielku a prebal. pultik z Ikei. Ma ju aj kamaratka aj s pultikom, ako Och uz vyse roka a je max. spokojna. Este stale je vsetko pokope. K tomu pultiku som si kupila aj take odkladacie kose - plastove. Uvidime, ako budu vyuzite v praxi.

Dnes rano na mna dolahla zase depka.... 😠 😢 To mam z toho, ze som sama doma. 😢 Trosku mi z toho preskakuje. Uz aby bol maly na svete. 😅

Babule poradte, mi este nemame vymyslene ziadne meno. Ako si si neviem vybrat z chlapcenskych. Mame jednoduche priezvisko nikodem, tak aby k tomu nieco pekne islo. 😕

chruminka
13. jan 2010

krakulka ahoj my sme mali tiez problem vybrat chlapcenske meno,museli sme pre istotu vybrat lebo jedna jezibabka (viktoria) sa nechcela ukazat 😀
nakoniec sme vybrali ze sebastian,ale zbytocne lebo mame dve jezibabky 😉

chruminka
13. jan 2010

och aj my mame takuto postieku resp. uz ich mame dve len jedna caka este nevybalena v kute kym dojde matrac ,teraz sme im objednali nove matrace ,lebo doteraz spali v jednej postielke spolu a ten prebalovak mame tiez a som velmi spokojna

och
13. jan 2010

krakul z depky si nic nerob, po porode budes deptat znova 😉 ono to prejde
inak mne sa pacia tieto mena chlapcenske
Lukáš, Andrej, Hugo, Bruno

chrumik, ved na takej postielke sa nema co pokazit a stahovaci bok nepotrebujem, aspon dufam, to uz by mala mohla spinkat aj v normal postielke 😉 a takyto prebalovaci pult bohate staci, aj tak mam non stop vsetky veci povytahovane z krabic aby boli po ruke 😀 a ten baldachyn pekne doplnuje detsku cast a v lete na nu komare nepojdu 😀 😀

katarinka77
13. jan 2010

Ahojte!
Tak idem vás kuknúť sem 🙂 . Moc som toho nečítala, ale verím, že všetky sa máte veľmi dobre a bábätká poslúchajú 😉 .
Nám sa zatiaľ darí tiež dobre, máme 13,5mm 🙂 , srdiečko bije 🙂 . Som od začiatku na PN, lebo mám kardiolipínové protilátky a hrozia tam potraty, ale tak ležím a modlím sa, aby bolo všetko v poriadku.

mayka
autor
13. jan 2010

ahojte,
och dakujem za tip. ja som kukala ten matrac v babetkove tam ho maju za 32 eur ale inu znacku. Toto je tusim polsky matrac co mas ty. Ale tiez ho objednam veru. 10 eur je veru tozdiel zato mam plachtu. 😀

A uz aj my mame doma postielku od kamosky po malej a je to presne ta ista co mas ty och. 😀 jednoducha ale dobra. Tiez som dnes kukala ze tam je nalepka z ikei.

A kde si objednavala tie hniezda?

ja uz som pisala do babetkova nech mi spravia cenu na tie feretti sady aj s paplonom lebo teda 90 eur sa mi zda byt vela. tak uvidim. Do kelu. Alebo pojdem pozret do ikei ake tam maju hniezda.
Ten baldachyn to je ten od feretti? Je krasny. Aj ja ho kupim na jar ked bude hmyzu viac. Ozaj a mas aj kolotoc nad postielku? ja som kukala ze ten nas neviem ako prichytime lebo akosi to nepasuje. Muz bude musiet nieco vymysliet. KOlotoc za 50 eur a je na prd.

Katarinka vitaj u nas. 😀 A krpcek je uz velikyyyyyyyyyyyyyyyyyyy. SUper. SOm zvedava co to bude. Teraz ta budem pekne sledovat ako rastiete. 😉 Mas uz aj nejake tehu priznaky? Moc ti drzim palce aby to tentokrat dobre dopadlo. Ale myslim ze tei najhorsie tyzdne mas za sebou a uz to budelen dobre a budes pekne priberat. 😀

och
13. jan 2010

mayka
hej matrac je polsky ale aj tak na nom je nepremokava plachta a take babatko snad neprelezi ten matrac 😀
supravu do postielky aj s hniezdom mam odtialto
http://samo-kociky.sk/catalog/postelne-pradlo/m...
kupovala som tam aj tu plachtu priamo v obchode, ale objednat mozes aj odtialto
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...
cena je ta ista
20 e za pradlo + 20 eur za hniezdo 😉

v ikeii nemaju pekne hniezda ale ten baldachyn je odtial
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/2013...
montuje sa na hacik do stropu a da sa priviazat o nohy postielky, takze ani vanok ho neodfukne 😀

kolotoc nemam zatial, uvidime, casom

katka a teraz budes chodit k nam? juj ale sa tesim 😀 😀 😀 asi ani nebudeme zakladt novu temu? 😀

katarinka77
13. jan 2010

Ahojte!
Tak ma tu máte 🙂 . Ale občas budem kontrolovať aj ostatné Pipiny a lákať ich do tejto témy 😉 . Nech sa tu zídeme zase taká sebranka ako predtým 😀 .
Tehu príznaky som mala už od začiatku, ešte mi ani nemeškal menzes, ráno mi bolo strašne zle a večer ma chytali strašné chute, napr. na tlačenku s cibuľou. Ale VôBEC mi netrklo, že by som mohla byť tehotná!!! Test som si robila len tak (na 31dc), lebo som jedla kopec liekov, tak nech mám kľudné svedomie, že ich môžem brať ďalej a nikomu tým neubližujem. Skoro mi oči vypadli z jamiek, keď som tam zbadala tú druhú čiarku. Aj na druhom, aj na treťom teste bola, tak som šla na HCG k dr. a na 32dc som mala 433.
No a v ten deň som dostala výsledky z Prahy, mala som stredne pozitívne protilátky proti kardiolipínom a výrazne pozit. bunkovú imunitu (mala som brať Prednison). Tak som sa spojila s Dr. Madarom, a on že Prednison už nie je potrebný a na to druhé mám brať Anopyrin. Tak som teraz sledovaná hematológom a som PN. Musím poslúchať 😉 a ležať.
Inak, už sme mali aj schválenú žiadosť na IVF a otehotneli sme spontánne 🙂 . Sranda!
Dostali sme krásny vianočný darček, už si len prajem, aby sa nič zlé nestalo a koncom augusta som držala v náručí naše vytúžené vymodlené dieťa 😉 .
Och, začínam si uvedomovať, čo si mi písala, že už budem mať strach asi do konca života 😒 .
Idem vás trochu prečítať, čo nové u vás 🙂 .

och
13. jan 2010

fuj zase sme si dali trojhodinovku ozuzlavani, cumel nefunguje, akonahle zisti ze z neho netece a kedze som bola zase raz s nervami v koncoch, tak som ju bachla do postielky a odisla z izby a zazrak po 5 minutach placu, spi ako zabita, ponaucenie aj 3 tyzdnove dieta velmi dobre vie co chce a kojim odteraz max hodinu potom ma smolu a nech si reve kolko chce 😝 😀 som hnusna a drasa mi to srdce, ale nemozem si predsa nechat znicit bradavky, ved to boli strasne 😠

katka vidis 😀 ale neboj az take zle to nieje a obcas na ten strach zabudnes, hlavne ked prebehne uspesna kontrola a potom ta to zase chyti tak dva tri dni pred dalsou 😉 najvacsi strach budes mat prvu noc ked prides z porodnice 😉 to budes len zizat na dieta ci dycha, co to je za vyrazku na cele, preco tak casto kycha, boze ved ona kasle, toto bol divny nadych, no ciste psycho 😀 😀

mayka
autor
14. jan 2010

ahojte . my sa akurat hrame s hrkalkou tak tukam jednou rukou. 😀 No pre Terezku je to velka sranda a mna uz boli ruka. 😀

och, ani nasa nechcela do 1 mesiaca cumel. Absolutne a potom z hodiny na hodinu bez neho nevie zit. 😀 Ale je ovela kludnejsia a spokojnejsia. predtym ela plakala a furt len cecek zuzlala a nosit sa chcela. Skus jej ho sem tam davat a jej sa to zapaci. kaslem na tro ze dieta vraj cumel k zivotu nepotrebuje. nasa hej a aj mama. 🙂 Aj uspavanie je ovela kratsie a jednoduchsie.

len ju nenechavaj dlho plakat lebo nam vyliezla z toho hernia tak ju sledujem. 😒

fuuu ake sa teraz posrala. Keby ste poculi tie zvuky pri tom . 😀 Idem ju ôprebalit kym to nema aj za usami.

luciamk
14. jan 2010

Dobré ráno babulky,
ďakujem za rady k tej postielke, veru si zoberiem aj ten prebalovací pult, aj keď som bola hrdinka, že mne to netreba, že si vystačím s prebalovaním na postely... doma mi hneď vynadali, lebo mám problém s jednou platničkou a keď ma raz sekne, tak som 2 týždne odkázaná na postel.... Práve dnes ma to začalo parádne bolieť, takže žiadne prudké pohyby a teplá deka okolo pása .....

Malý sa mrvý od skorého rána... bude to baleťák 😀 😀 ja to viem ... niekedy mám pocit, akoby ma šteklil je to krásne, ale keď tak dobre trafí do močového mechúra.... je to proste potvorka. V noci mal zas diskotéku a tato mu musel dohovárať.... no proste chlapaciny, držia spolu, neverili by ste ako na neho malý reaguje.....

Katarinka gratulujeme, aj nám povedali, že sa to nedá prirodzeným spôsobom, lebo nemám prechodné vajcovody... a keď sme mali všetko odsúhlasené na IVF a podpísaný protokol, tak bum otehotneli sme prirodzene... 😀 😀 . Užívaj si tehotenstvo a hlavne nech ste zdravý.

mayka
autor
14. jan 2010

Baby ta prazenica normlane dnes smrdela. Vcera som jedla sosvicovu polievku a brusko ju nebolelo ale teda ten smradek dnes v plenke. 😀
Inak musim povedat ze nasa Terezka je ozajstna pipinka lebo ma taku hracku co vydava zvuky zvieratiek a najviac sa jej paci kuriatkovske pi pi pi 😀

Och veru ta prva noc bola psycho aj u nas. Aj muz furt chodil kukat cudoval sa ze preco tak cudne dycha a ci jej nieco neni. Ona aj teraz sem tam akokeby zabudla dychat. A celkovo prvy mesiac bol dost tazky lebo vsak som sa bala vsetkeho aj nostek vycicstit a hlavne kym sa clovek nauci ako tak rozoznavat plac. K tomu kazde dve tri hodky hore v noci . No konec. Ale po mesiaci sa budime uz len 2 x v noci. Malokedy castejsie.

Chvalabohu ani koliky sme nemavali asi len 2-3 x ju asi bolelo brusko a to bol teda vreskot. ☹

Katarinka, veru tema sa zakladat nova nebude vsak to tu oziva konecne. 😀 pockame kym porodis. hehe Uzivaj si tehu priznaky a vela lezkaj ked ti kazali. Ale vsak ty vies co treba. Inak tipujem ti chlapca. Neviem preco ale mam pocit ze to bude maly pipik a nie pipinka. 😀
A to ste mali ozaj nadherne vianoce. V krajsom case to ani nemohlo prist. A do augusta to ubehne horzne rychlo. o take 3 4 meiace uz budes riesit vybavicku a kym si spravis prehlad kocikov ti zaberie aj mesiac casu . Mne to zabralo 2 mesiace ale aspon som cas zabila kedze som tiez bola doma od 6 mesiaca.

😀 Inak ja uz riesim dalsi kocik do auta nejaku buggy na leto. Teda zasa zacinam mat chaos.
Ten nas kocik je super a som spokojna ale ked to mam nakladat do auta uff sa aj zapotim. Tazky je ako das ale na nase cesty uzasny.

Och ty si este kocik netestovala vsak? Uz by ste aj mohli ist von. My sme boli tusim na desiaty den vonku. Ale bolo pekne. Vsak ked ju riadne zababusis tak to bude ok.

mayka
autor
14. jan 2010

Ahoj lucia,

prebalovaci pult je velmi dobra vec. Vyuzijes to urcite ako och vyssie pisala. Lebo aj tak ta bude chrbat z nosenia babetka boliet ako fras. Vecer idem odpadnut od bolesti. Inak aj po porode ma boleli snad vsetky kosticky v chrbtici a trtol neuveritelne. 😀

Chystas sa do Ikei? Aj ja ked mi nabehne materska idem tam pokupit nejake veci . Viem ze tam maju taky jednoduchy latkovy kos na pradlo za par euro a tusim aj tie lacne deky. Tak to jej dam do cestovnej postielky co mam aj ako ohradku. Nech to tam ma utulne kocka nasa. A este chcem kupit policky leksvik k prebalovaku lebo vsetko mam polozene na parapete a lezie mi to tam na nervy. No a ktovie co tam este objavim. 😅

Juuj akurat hraju moju naj pesnicku od Lucie. Chci zas v tobe spat. Naaaadhera. 🙂

katherinesand
14. jan 2010

ahojte micky,

v prvom rade vam chcem popriat vsetko najlepsie v tomto roku, hlavne vela zdravicka pre vas aj vase male zazraky, vela lasky a stastia. 🙂

och, a tebe gratulujeeeem k malej Rebeke!!!! je nadhernnaaaa, uplne na zjedenie, tak by som ju vystiskala.
prajem vam vela stastia, nech ste zdravucke a rastiete do krasy. 😉

Mayka, zlatik, a vy pekne rastiete do krasy! ak to bezi rychlo, co? dufam, ze je vsetko v poriadku.

katarinka, tebe som pisala spravu. velmi sa s tebou tesim. dufam, ze si prelomila tu smolu pre nas dlhorocne snazilky. 😉

ja uz sem moc nechodim, nejak sa potrebujem sustredit na ine veci, aby som sa nezblaznila. stale sa snazime, chystame sa k zacat s tou homeopatiou, berieme nejake aminokyseliny, co som sa docitala tu niekto radil, tak dufam, ze motyka vystreli aj u nas aj prirodzenou cestou.
🙂 😉

luciamk
14. jan 2010

Babule aký používate krém na bradavky? Ja viem že na každú zaberá niečo iné, ale paraďte aby som vedela, ktorým smerom sa "uberať"... inak bradavky sa mi zmenili za posledné 2 - 3 týždne na nepoznanie 😖

mayka
autor
14. jan 2010

kathy, srdiecko tak ta tu rada vidim . Aj ja ti prajem vsetko najlepsie v tomto roku a hlavne aby bol uspesny tehulkovsky. 😉
Drzim palce aby homeopatia pomohla a aby sa vam zadarilo tak ako katarinke. No u teba by to ale mohlo byt skor nez na vianoce. Lebo tie su este daleko vsak ano.

Dakujeme za pochvalu veru slecna rastie do krasy. A uz je uplne ina ako ked sme si ju priniesli z porodnice. Je s nou uz vacsia sranda. Je to taky smejko. A uz nam aj vlasy rastu. 😀 Na jar kupujeme uz aj pukacky do vlaskov. hehe

mayka
autor
14. jan 2010

lucia, ja som si kupila homeopatika cicadermu ale tusim som to pouzila len raz lebo som nemala problemy.

Ale vraj je dobra nejaka lanolinova masticka. Neviem ako sa vola. V lekarni by tri poradili. Inak v porodnici nam lekar odporucal nejake napladte na bradavky ak su moc dokusane . Ze su sice drahsie ale daju dokopy bradavky do 24 hodin.
Uz by som inak kopec veci vopred nekupovala lebo polku som ani nepouzila. 😀

mayka
autor
14. jan 2010

naplaste som myslela. 😀 Idem lebo slecna je hore. A rozculuje sa ze som zasa pri PC. 😀 Cely tata.

luciamk
14. jan 2010

😀 😀 ďakujem mayka

slniecko01
14. jan 2010

Ahojte Pipinky, tak dnes som bola v poradni. Otvorená na 2,5, zajtra sa mám zastaviť pre vysledky, čo sa mi moc nechce ale čo už. Doktor mi má povedať čo a ako. A keď vydržím do ďalšej poradne tak si ma tam nechajú.

och
14. jan 2010

ahojte

no mayka ty si toho teda popisala 😀 😀 no kocik sme uz testovali dnes naoostro 😀 😀 ale len tak supito presto, bo predsa bolo pod nulou 😉

lucia mne nepomahalo na bradavky nic, len sa mi zdalo ze mi to rozdrazdilo, proste treba prve tri dni vydrzat, ale naj je, zevraj kalciova mast, a tu vyuzijes aj inde 😉 s tym prebalovacim pultom, som aj ja bola hrdinka, nakoniec som to vzdala a vooooooooooobec nelutujem

slniecko no konecne 😉 tak drzim palce a daj hned vediet 😉

slniecko01
14. jan 2010

Baby myslíte že by sa mi to už mohlo rozbehnúť ?

mayka
autor
14. jan 2010

tak nasa slecna prespala vonku 4 hodiny. wau. uzasne dieta mame doma. Snad aj vecer bude taky dobry. 😀

slniecko a aj som na teba myxslela ci uz nerodis kedze si sa rano neukazala. A co ta uz neodrodili. Sak ja som bola otvorena na 2 prsty a uz ma posielali na salu. Asi budes mat rychly porod ked uz si takto otvorena. To by bolo super. Uz som zvedava na Nelinku. 😵

och
14. jan 2010

slniecko myslim, ze uz pojdes 😉 akakolvek bolest, utekaj, ja som napriklad mala kontrakcie v kuse a bolo to ako keby som si niecim pokazila zaludok, vobec nie niake intervali ale nonstop a boli to kontrakcie, takze nevahaj a bez a nenechaj sa tam odbit 😉

mayka aj ja chcem take dobre dieta 😉
inak mala je uz ruzova, tak som sa rozhodla ju nebudit kazde tri hodiny a uvidime kolko prespi v kuse a ci sa vobec zobudi, ze je hladna 😀

slniecko01
14. jan 2010

Jaj baby bodaj by ste mali pravdu, aby to išlo rýchle. Už sa teším ako vizerá tá naša krpunka. Inak sa bojím aby som nemlaa klieťoví pôrod, pretože moja mama keď rodila brata tak mu asi poškodili zvukovody a nepočuje ☹

mayka
autor
14. jan 2010

och aj ja si myslim ze uuz ju nemusis budit. ona sa ti aj tak bude budit cca kazde 3 hodky. Terezka len v noci prespi cca od siedmej do poldruhwj v noci a potom sa do rana este zobudi aj 2x. Ale to prve nocne spinkanie je dlhe a super.

slniecko, jejd to je neprijemne s tvojim bratom. Ale neboj. ty to budes mat v pohode. uz je ina doba budu ta sledovat. ja mam pocit ze uz neradi lekari riskuju a ak sa i nieco nezda tak robia cisarsky. Za chvilu ju budes mat v naruci. 😉

krakulka
14. jan 2010

Slniecko, tak nech uz to mate za sebou a tesis sa z krasnej a zdravej Nelinky v naruci. 😉 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre