Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

katarinka77
8. mar 2010

Krakulka 😉 , aj ja sa teším na to krajšie obdobie 😉 ! Malý je krásnučký 🙂 !
Och, tomu sa hovorí riadna výhra 😀 !
Skoré uzdravenie Rebeke aj Andrejkovi 😉 !

mayka
autor
8. mar 2010

krakulka ,ja som Terezke vnutri ciapocku nikdy nedavala.
A co to je ta ragada? SOm nejako mimo. Z coho to ma? 😕

a co sa tyka rezimu tak to sa asi ani neda takemu babetku spravit aj ked my sme boli celkom dobre na tom .teraz sa vsetko pokaslalo a Terezka uz vymysla a ked sa jej neico nepaci hned vrieska. Chce sa nosit a nechce papat. Nebola taka ale veru zacina nam uz obdobie kedy sa prejavuje uz jej osobnost. 😀 Myslim ze uz to ine nebude a ak ano tak len zivsie. 😀

mayka
autor
8. mar 2010

jeej my sme mali dnes sviatok MDZ? Ani neviem . Ziadna kytica ruzi ani cokolada. 😠 Asi vymenim muza. 😀

Och, gratulujem k vyhre. Ozaj da sa nieco kupit za 5 centov? 😀

Pouzivaj ten solny roztok nacistenie nosteka bude sa ti soplik lepsie odsavat.

mayka
autor
8. mar 2010

krakul, krasne fotky mate v albume. 😉 Andrejko je chutnucky.

Ozaj luciamk sa nejako nehlasi. Sa neviem dockat noveho babetka.

luciamk
8. mar 2010

Ahojte Pipinky,

Tak už sme konečne tu :o))
Pustili nás z nemocnice v sobotu, v nedelu sme si malého užívali s rodinou a dnes som si bola dať vybrať "šitie" u detskej, v lekárni a tak....
Pridala som aspoň jedno foto, aby ste videli malého.
Je nádherný a dobručký, hotový anjelik ... len mám jeden problém, teda momentálne dva... malý sa stále "nechytá" na kojenie. Musím používať klobúčik a malý sa pri tom hrozne jeduje a nedokážam ho tam udržať ani 5 min. tak musíme prikrmovať. Už som ho skúšala všeliak oklamať.... Každý mi hovorí že to chce trpezlivosť a že po cisárskom to nejde tak rýchlo

luciamk
8. mar 2010

No už som späť, malý sa medzitým zobudil.
tak, čo by ste mi poradili s tým kŕmením?
A druhá vec čo ma veľmi trápi, je že Samko od včera vôbec nekakal a pred tým aj 3 - 4 krát denne. Babulky čo robíte keď malý nekakajú ☹ , bojím sa aby nemal bolesti...

Oh a skoro by som zabudla, pri pôrode sme mali 3600g a 51 cm 😀 😀 😀

krakulka
8. mar 2010

Luciamk gratulujem k Samkovi, je krasnucky. Co sa tyka kojenia skus napisat do tejto temy https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... + vypln dotaznik https://spreadsheets.google.com/viewform?formke... a annag ti poradi, je super. S Maykou sme sa na nu uz obratili o radu.

tu je jej stranka: http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

Ja som tiez po sekcii a mliecko mi pristupovalo celkom pomaly. Z porodnice sme isli s nutrilom. MM mi este v porodke doniesol el. odsavacku a odsavala som ako diva. Ked sme dosli domov, len 1x som som dala nutrilom, od 2. dna som uz len kojila a ide to. S prisatim ti poradi Annag, mozno by bolo dobre zavolat si priamo domov laktacnu poradkynu. Ved uvidis. A preco pouzivas klobucik? Mne ho dali v porodke 1. den, co mi pristupilo mlieko a narobil mi viacej zle, ako pomohol. Andrejko tym padom nestimuloval bradavku, tak som mlieko skoro stratila. Ja viem, ze klobucik pripomina sil. cumel z flase, ale pozor. Ked prikrmovat tak radsej striekackou, alebo poharikom. Flasa je velke zlo. Nejedno babo sa jej uz nepustilo. ☹

slniecko01
9. mar 2010

Dobré ránko Pipinky 😀.

Doteraz ma som spala a ešte by som potiahla, keby mi tam Nelka nestonala. Ale jej to asi nevadí, od 4 hodiny sladko spinká 😀

Och nie sme náhodou z Venuše ? 😀

Baby ja zatial vôbec nemám problém s kojením klop-klop 🙂 . To som veľmi rada. Odsávačku som skúšala, len tak, aby som bedela ako to vôbec fungíruje 😉

A idem popozarať našich chlapcov 😀

slniecko01
9. mar 2010

Sú to teda švárny junáci 🙂

och
9. mar 2010

baby len tak rychlo posielam 😉

https://www.youtube.com/watch?v=0N3YrvcJMWg

dieta uz je v kociku nainstalovane, tak utekam 😉 😀 😀 😀 😀

mayka
autor
9. mar 2010

ahojte,

lucia vitaj doma a gratulujem k Sammkovi. Hod sem foto nech sa pokochame nad krasavcom. 😉

slnieck oani ja som nemala doteraz problem s kojenim az teraz. ONo asi sa vzdy vyskytnu nejake krizy bud u babetka alebo maminy. Treba to len zvladnut. Inak to co mame my sa vola ze dojcensky strajk. A byva to okolo 5 mesiaca ked babetko zaziva strasne vela toho a potom sa nevie sustredit na cecek. 😀

Ja som tiez odsavacku nepouzivala ale teraz uvazujem o kupe novej lebo mam pozicanu od kamosky ale podla mna je vyjazdena netesni dobre. len dokelu ci ju vyuzijem. A dufam ze sa mi s nou aj nieco podari odsat. Tpo keby som vedela lebo s touto mi to nejde. Chcelo by to vyskusat aj inu aby som zbytocne nevyhadzovala prachy. ved taka aventka stoji okolo 50 eur. Inak fakt nechapem co je take drahe na tych odsavackach.

Och, peknu pesnicku si sem hodila. my uz tyzden ficime na canaky a Pdhradska. kamoska mi napalila 3 CD. SU tam krasne pesnicky. A Terezke sa strasne paci tancovat ked ju mama na rukach. Je to sila ako uz teraz vnima hudbu.

krakulka
9. mar 2010

Mayka, ja som mala problem s kojenim - rozkojenim v porodnici. Kamoska mi poradila Avent el. odsavacku. Stala brutal prachy, aj ked sa nam podarilo zohnat novu za 108€, ale neriesila som prachy. Chcela som mat mliecko. No u teba je to ine, Terezka ma uz 4 mes. Inak kamoska tu odsavacku pouziva dodnes, mala ma 14 mes. Ked ide niekam prec, von, alebo daco, tak odstrieka cerstve mlieko pre malu a tatino, alebo niekto druhy malu nakrmi, hlavne v noci.

Dnes sme boli hodku vonku, na slniecku je krasne. Este sa chystame na jednu prechadzku. Vo stvrtok ideme k dr. do poradne.

och
9. mar 2010

no ahojte

dnes ma pochytila demencia, som sla na postu pre balik a zabudla som si OP 😝 a to kuzle za okienkom sa nechcelo dat prehovorit 😝 tak ze si aspon kupim nieco na obed, zapekane cestoviny so syrom a ja debil som si nekupila cestoviny 😝 😝

lucia tak vitaj 😀 😀 a prajem tebe aj Samkovi hlavne vela zdravicka stasticka a neboj mliecko sa rozbehne, tak ako pisala krakulka, daj prec flasu a krm maleho lyzickou alebo poharikom a odsavat odsavat odsavat, aj keby sa nechcel prisat radsej mu davaj svoje mliecko a nakakal asi z toho umeleho, vies chudacik musi mat v brusku mliecny mix 🤐 tak asi preto

mayka no neviem s tou odsavackou, mne ta moja funguje dost, ak mas aventacku rucnu tak v predeti.sk by mali mat nahradne diely, kukni tam, urcite to bude lacnejsie ako kupovat novu 😉

mne sa zda, ze mi mame teraz niaky problem a to sa nadajam vineou aj meltou aj cajmi aj gravimilkom 😲 a mozno si to len nahovarm, mala kaka aj 3x denne aj cika dobre 😉 tak je to asi v poriadku

inak v com periete plienky? tie moje su uz niake hnusne, drsne, vobec nie su makkuce, take ako keby sprate, a to ich aj zehlim a periem na 40 v lovele bez avivaze 😖 mozno mame tvrdu vodu, musim kupit calgonit, no nemozem ist poriadne na velky nakup, bo vyniest potom ten kocik v rukach na 1. poschodie, ved budem ako rambo 😀

a aby ste vedeli tie nase deti sa vsetky na seba podobaju 😲 to bude asi rovnakym vyvojovym roztokom 😀 😀

mayka
autor
9. mar 2010

och, ja pouzivam aj avivaz SILAN senzitive od narodenia a nemame problem. Je to maksie. Tiez mame tvrdu vodu. A najnovsie periel aj v persile senzitive.

luciamk
9. mar 2010

Ahoj babulky,

Ďakujem za rady s tým kojením. No my sa trochu trápime... V pôrodnici mi povedali, že malý mi nevie chytiť bradavky, že potrebujeme klobúčik. Lákam ho aj glukózou, ako nás to "učili" v pôrodnici... neviem koľko toho mám a či by mu to stačilo....tak zatial prikrmujeme.
Odsávať som musela raz v nemocnici, lebo mi úplne stvrdli prsia...no neviem ja asi robím niečo zle, len chcem aby sa to poriadne spustilo... každý sa ma len pýta či už kojím 😠 😠
Ozaj pridala som ešte pár foto, zatial len z mobilu. 😀

och
9. mar 2010

mayka ved prave to, ze boli pekne makucke a cim viac su uz oprate tym su nechutnejsie

tak nemam ja dnes dobry den 😠 😠 som si to otocila na tu postu, bo som objednala tie farebne bambusove plienky, tie ostavaju peknucke a hebucka a drb nechyba ich tam polovica 😠 anciasa jeho

lucia neboj, aj ja mam pocit, ze je malo mliecka ale mliecko tam je, a to ze ti stvrdli, je dobry znak, ze laktacia sa rozbehla, fakt napis do temy Dakujeme Annag alebo kukni sem
www.dojcenie.wordpress.sk a pytaj sa tej baby je fantasticka a odpovie ti este v ten den alebo poradi laktacnu poradkynu urcite to dokazes a reci si nevsimaj a to co ti povedali v porodnici na to sa vyprdni, oni nas chcu mat len z krku co najskor, hovorim mne upratovacka ukazovala ako si mam malu prilozit 😉

a mas ploche bradavky ked sa nechce prisat? inak najlepsie je ked si maleho polozis po sediacky do narucia (este lepsie po leziacky, podopri si hlavu vankusom a maleho si pritiahni brusko na brusko, rucicku musi mat pod sebou a ty si ho pritiahni hornou rukou, tvoja bradavka musi byt na urovni jeho nosteka) a bradavkou mu budes prechadzat po hornej pere aby musiel trosku zaklonit hlavicku a ked poriadne otvori ustocka, pritlac si jeho hlavicku na prso, neboj dokazete to, na tej stranke su aj videa 😉

a ja som chytila depresiu, ked som videla vsetky tie babenky v meste, pekne nahodene, som si pripadala strasne skareda a zanedbana 😢

katarinka77
9. mar 2010

Lucia, gratulujem k Samkovi 🙂 a prajem, nech Ti to dojčenie nerobí také starosti 🙂 !

Och, čo to Ty máš dnes za smolný deň 😀 ?! Neverím tomu, že by si vyzerala zanedbane 😉 .

Mayka, a vy čo, prvá puberta 😀 ? Tak nech to malú skoro prejde a je zase dobručká ako doteraz 😉 ! Mne mamka hovorila, že ja som bola do roka dobručká ako anjelik, ani nevedela, že ma má a potom som mala také vzdorovité obdobie, že som sa hádzala o zem, revala, no horor 😀 😀 . Ale už som zase poslušná 😀 .

sylvyka
9. mar 2010

ahojko
mame prestrelene uska elka je fesanda 😀 a ma uz aj krsnu a krsneho 😀
mayka ja mam odsavacku medelu som spokojna ale uz asi mi dochadza mliecko 😒 no co uz snazila som sa ako sa dalo i tak som rada ze po porode co som mala kompikacie a dalsie dve narkozy som mala mlieko 4 mesiace ze brutal som sa bala ze nebude vobec
lucia taktiez gratulujem k Samkovi 😉

luciamk
9. mar 2010

Babulky aká som nevychovaná, ďakujem za všetky gratulácie 😵 😵

Máme za sebou kúpanie, papkanie a teraz kásne spinkáme, taký je dobručký, dúfam že mu to vydrží 😉

A mám pre Vás dobrú správu, pred kúpaním som si Samuška len tak priložila a čuduj sa svete.. krásne sa prisal na tie moje ploché bradabky a bez klobúčika... takže taraz nás už nič nezastaví, len mať trpezlivosť 😀 😀 tak sa teším. Dlho síce nevydržal, ale už len to, že išlo ma tak potešilo.

och
9. mar 2010

Lucia no vidis 😀 Pojde to, len zahodte tie prikrmy aj s flasou 😉

sylvik este to nevzdavaj, hybaj vieneu a cierne pivo chliapat

inak mohli by sme dat stretko hned ako sa oteply, co vy na to?

mayka
autor
10. mar 2010

oznam pre vsetky chtive nakupovania priamo cez next.co uk. Uz sa to daaaaaaaaaaaaaaaaaa. mame tam vlajocku. 😀 jupiiiiiii
Len sa teba zaregistrovat a to tak ze pojdete na uvodnej strane next dole a kliknete na nasu vlajocku a az potrom sa zaregistrujte. Ibak vam to nevezme udaje. Heslo ma obsahovat text aj cislo.

huraaaa na nakupy. 😉

slniecko01
10. mar 2010

Mayka to naozaj, hneď to idem mrknúť. 😀

slniecko01
10. mar 2010

Mayka práve som sa tam pozrela. Ja som napr. Nelke minule objednala tepláčiky a bundičku. Ako som písala minule za kurz 1,28 eur a vychádzali o vyše eura viac.
Napríklad 2 pack tričiek ma stál 10,24 eur a priamo 13 eur + nejaké tie poplatky, tak sa to ani neoplatí 😒

mayka
autor
10. mar 2010

to vazne vychadza drahsie? Musim to kuknut. Tak to by bola sila. Niekto na tom pekne zaraba . Ved by som cakala skor ze priamo cez nich to vyjde lacnejsie. 😠

A je po radosti.

slniecko01
10. mar 2010

Idem do Ikei, majú tam tento týždeň zlacnenú komodu 😀 k tej izbe čo má Nelka´. Ja si ju dám na chodbu hore, aby nebola taká prázdna 🙂

och
10. mar 2010

tak ja dnes vyskocim z okna
to dieta od piatej nespalo, uz ani nevidim, hladna som, smadna som, no nerobi mi to dobre ani na mlieko ked mam nervy na decko, dufam, ze o neho nepridem

mayka
autor
10. mar 2010

juuj ochina,
to nezavidim. Asi ma len blbe obdobie. Alebo zeby po kom to dite je? 😀

Neboli ju nieco? Preco nechce spat? Mozno ma len blbe obdobie. Aj u nas sa to strieda.

slniecko01
11. mar 2010

Pekné zasnežené ránko maminy a detičky 😀

Tak to čo je, polovička marca a sneh ? Fúúúúj

Inak včera tu komodu v Ikea už nemali, tak dúfam že ju dostanú 🙂

mayka
autor
11. mar 2010

slniecko,
ja som bola tak vytocena pred 2 tyzdnMI. Ja mam prebalovaciu komodu od lekvik a zistila som samozrejme neskoro ze mali v akcii leksvik velku skrinu za 150 eur. Skoro ma slak trafil. Som to zistila den po skonceni akcie. 😠 Normlane stoji 300 eur.

chruminka
11. mar 2010

caute pipinky ,nestiham uz velmi konika 😝 ,ale nestazujem sa.
Trochu som vas docitavala,ale priznam sa ze uz si ani nepamatam kto co pisal.
Pozerala som aj fotecky tie male gynfivcata su take nadherne 😵 ,len to strasne rychlo leti
inac gratulujem vsetkym novym mamickam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre