Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

chruminka
25. mar 2010

luciamk uplne viem ako sa citis ,aj ja som strasne chcela kojit,ale ked sa neda tak sa neda!Vsetko ma svoje pre a proti,musis tgo brat s tej pozitivnej stranky napr.mozes hoci kedy hoci kam ist ,lebo maleho moze nakrmit aj mm alebo mamina....a musim sa priznat ze ja som aj nakoniec rada ze nekojim (znie to asi hrozne az sa hanbim 😔 ) ale my sme vdaka UM lepsie v noci spavali a uz vyse mesiaca spime celu noc bez papania !!!!
Vies ako mi dobre padne ked ich aspon raz za den nakrmi mm ,tak hlavu hore svet sa nezruti,neboj Samkovi bude chutit aj UM a ani sa nenazdas a uz bude papat vsetko.

ozaj baby mi uz papame 4 dni zemiacik moc nam doteraz nechutil ale dnes sa do neho uz riadne pustili teda hlavne viktoria,zajtra skusime mrkvicku tak som zvedava ako mi ju ofrflu jezibabky male 🙂

darla27
25. mar 2010

Ahojte babule, mam pred transferom v GF a mam dilemu.. Kolko ste si vy nechali vlozit embryjok a kolko z nich sa chytilo?
Zavisi uspesnost otehotnenia od konkretnej diagnozy? Prosim poradte! 🙂

katarinka77
25. mar 2010

Krakulka, no super, že je u vás všetko v poriadku 🙂 . Nevadí, že trošku viacej pribral, veď neskôr vybehá 😉 😀 .
Do Viedne sa chystám po Veľkej noci, len neviem, či bude čas aj behať po obchodoch. Ak by hej, niečo pekné si tam pozriem🙂. Veru, to je super, že už bude teplúčko a bude mi stačiť obuť šlapky a ľahko sa obliecť 🙂 .

Lucia....to ma mrzí! Ale netráp sa, snaž sa byť napriek tomu v čo najväčšej psychickej pohode, malý to cíti 😉 !

luciamk
25. mar 2010

Ahojte pipinky,
Chruminka, Kati ďakujem za podporu,
Viem že svet sa nezrúti, aj MM ma podržal a povedal mi, že sa mám tešiť z malého a netrápiť sa nad mliekom...
Dnes som sa odvážila " poriadne " sa najesť a len ma z toho rozbolelo brucho 😒

Pekný večer babulky

sylvyka
26. mar 2010

ahojko 😉
darla mne davali 2 a uchytilo sa jedno 😉 ale oni ti povedia ze co a ako drzim palceky
no a lucia nebud smutna z mliecka ja ho tiez nemam dost a ked uz som si myslela ze koncim figu borovu sa mi zapalil prsnik a tahaj na pohotovost zas .... uz som tam ako doma ...
tak nadalej odsavam uz as mi aj odsavacka pokazila tak som si objednavala nahradny diel ...
elinka bola vcera na kontrole s nozickami tak mame vsetko ok a o tri mesiace ideme na kontrolu ako su na tom klbikkove puzdra teda asi na to ....
katus popozen tie tyzdne nech sa tesime 😀

slniecko01
26. mar 2010

Dobré slniečkové ránko dievčatá 😀

Darla aj mne dávali 2 emb. a tiež sa mi uchytilo jedno, ale ako sa hovorí Pán Boh zaplať 🙂

Mayka kam si sa stratila ? Už sa opaľuš na záhrade 😀

Ja som si minule skúšala odsávať, ale podarilo sa mi odsať len 40 ml, tak som sa na to vykašlala.

Baby Nelka nám posledné 2 týždne začala spinkať 6 hodín vkuse. Ja som taká rada, A je to taká malá šikovnica. Už sa jej podarilo pár krát aj pretočiť z chrbátika na bruško. A keď leží na chrbátiku tak zdvíha hlavičku ako keby robila brušáky 😀

Teraz je pod hrazdičkou a už si začína do toho búchať, čudovať sa a vydávať tie pekníé zvuky óóó a ggggg a ešte také hhhmmm 😀

slniecko01
26. mar 2010

Och a veľa štastia s tou diplomovkou 🙂

och
26. mar 2010

ahojte

darla mne vkladali dve embria a skoro to boli dvojicky, len tomu jednemu prestalo byt srdiecko v 6 tt ☹ ale dala by som si urcite dve este raz, i ked obdivujem mamicky dvojiciek 😀 😀 😀

lucia skoda 😒 ale nevadi mna mama tiez kojila len par tyzdnov a som zdrava ako buk 😉 neboj a ber to trosku pozitivne, aspon ti prespi celu noc a v klude sa vyspis ako vstavat koli kojeniu aj 4 krat za noc 😉

sylvyk no parada tesim sa s vami 😉

slniecko no teda fakt mas sikovne dieta 😲 to nase zlenivelo, nechce drzat hlavicku, hrazdicu sice uz objavila ale k brusakom mame este daleko

diplomovka poslana uz len pockat na verdikt 😉

och
26. mar 2010

aaaaaaa mayka nema internet, az po vikende, dnes sme boli cely den u nej na domcuriku 😀 😀 😀 😀 😀 dali sme dve prechadzky, dve kavicky aj obed no velmi nam bolo u nich dobre, uz nech je teplo aby sme mohli ist znova 😀 😀 😀 😀 😀 a terezka je uzasnaaaaa a ako sa vie jedovat 😲 😀 😀 😀 😀

katarinka77
26. mar 2010

Sylvyka, ja si to teraz vychutnávam, popohnať to budem chcieť asi až v tých posledných týždňoch, keď sa budem potiť a funieť 😀 😀 .. Počúvaj, už toľko nebehaj po doktoroch, veď na Tebe skrachuje poisťovňa 😀!

Och, Ty si aká šikula 🙂 ! Stíhaš aj napísať a odovzdať diplomovku a urobiť si takýto príjemný výletík k Mayke 🙂 !

Slniečko, tak máte teraz veľa zábavy 😉 . Super, že malá vás nechá toľko spinkať 🙂 !

sylvyka
28. mar 2010

ahojko baby no dostali sme defekt na kociku 😠 kruci ma to ani vo sne nenapadlo ze sa to stane kruciiiiii tak aby nam nenvyfucal uplne ten rajseg tam musim mat zapichnuty 😀 inak elka sa toci na posteli o 106 teda otaca normalne ju musim strazit 😉

slniecko01
29. mar 2010

Dobré ránko dievčatá 😀

Sylvyka my sme mali defekt už 3x, každý deň ako idem na prechádzku tak si pekne skontrolujem kolieska. Ja mám suseda, čo má pneuservis, tak ušetríme, lebo prvý krát keď sme dostali defekt tak sme platili 4 eurá.

Mayka tak dúfam že sem už dnes zavítaš.

Baby inak som začala robiť brušáky, veď do leta musím trochu to brucho spevniť, alebo to vyrežame a spravíme si škvarky 😀

sylvyka
29. mar 2010

no ahojko slniecko ja som si pre istotu objednala vera nahradne duse este ze sa to da som sa normalne potesila a zatial to mm skusi zalepit hadam sa to da ...
no a brusaky budem praktizovat aj ja lebo na rukach svaly uz mam na 3 poschodie sa trepem aj s vanickou a elkou 2 krat za den a to ma elka uz 7,5 kila 😀

slniecko01
29. mar 2010

Naša Nelka sa strašne rada hojdá vo vajíčku a nieže len tak trochu, minimálne ako tie loďky čo boli niekedy na kolotočoch. Keď bude väčšia jej to nebude stačiť a budem ju točiť ako na centrifuge. Celá mama 😀

och
29. mar 2010

cafte kukucky

my mame kolieska umele 😀 inak som velmi prekvapena, zase raz, sedim si v pionierskej zahrade, je tu dokopy 5 kocikov aj s nami a z toho 3 teutonie 😀

inak ja vlacim cely kocik na prve po schodoch, takze posilka funguje a brucho mameste take natiahnute tak dufam, ze sa to vstrebe samo a ked nie tak ked odrodim vsetky deti dam plastiku aj kozy rovno do povodneho pevneho stavu 😀

Asi mame upchaty slzny kanalik, malej velmi slzi ocko a odvcera ma aj hnis v nom ☹ jej ho umyvam mm a v stredu mame poradnu tak uvidime co povie doki

slniecko01
29. mar 2010

Och naša malá to má už vyše mesiaca, teraz jej doktorka dala antibiotiká. keď to nepomôže tak jej to budú prepichovať ☹

och
29. mar 2010

slniecko to ma mrzi ☹ dufam, ze tie atb zaberu

ja som sa vybrala na prechadzku a spúustiôa taky nervny rev hned za rohom, ze som sa otocila a vratila spat, nic vonku nepomohlo ani dudel, pocikana neni a ani jest nechce 😝 ale na sedacke telku kukat to ano aj rehotat sa na mna bude len neee do kocika 😀 to to co su dnes za maniere netusim, najnovsie sa naucila zapriet sa nohami a prehybat sa do mostika, to robi v autosedacke 😲 maly jedos, no este netusi, ze jej skoncilo piskat a mamka bude podla toho skakat 😀 nene

chruminka
29. mar 2010

och aj ja vlacim kocar z jeden a polteho poschodia,aspon budeme mat svali 😀 a aj to robia ,uz asi od tych cca 3 mes. a najlepsie ked ich krmim v autosedackach a zapru sa nohami rit hore a sup uz sa posuvaju az nakoniec maju hlavy tam kde ma byt rit a nohy na sedacke,uz ich musim priputavat ked idem nieco odniest do kuchyne lebo by stade vypadli,ale v kocari ani nemuknu tam sa im paci,radi sa vozia,ale telka tak to ano a najracsej maju v nedelu zlatu branu,aj ked viktoria by pozerala uplne vsetko keby mohla 😅

slniecko ja viem iba ze sa to prepichuje,asi to znie brutalnejsie,ale antibiotika by som na to nedala dietatu racsej by som sla na prepichovanie,nasa Viktoria brala tiez uz antibiotika ked mala 4 mes. lebo mala dake bakterie v moci,tak som nadavala,lebo si myslim ze ich brala zbytocne,vsak jej nic nebolo,ale dr. ma tak vystrasila horuckami a nemockou ze som jej to davala

slniecko01
30. mar 2010

halo j tu niekto 😀

me5
30. mar 2010

ahojte, tato tema je pre vsetky tehulky a mamicky z gyn-fiv? ak ano, tak sa pridavam. len pozeram ze tu su uz vsetko mamicky 😉

och
30. mar 2010

slniecko hej ja len trosku nestiham 😉

me5 hej vsetky sme GF len katarinke sa zadarilo prirodne babo inak same umelinky a kludne sa pridaj ved to nie je tak davno co sme rodili

chrumi prosim ta a ako vlacis ten dvojickovsky kocik? ja mam problem s jednym 😲

inak baby ako vam decka zaspavaju? to u nas sa zvyjame, mrncime a nic neni dobre ani ruky ani prso ani dudel jedine mamku vynervacit potom spokojne zaspi 😝

sylvyka
30. mar 2010

ahojko no och aj nasa elus dakedy straaasne place kym zaspi a dakedy nie no zrovna teraz horko tazko zaspala mi na rukach neviem od coho to zavisi nastastie to neni moc casto
me5 akosi sme tu ostali aj po porodoch ale mozno budeme coskoro zas tehulky :D 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 zas mi hrabe tusim ...

och
30. mar 2010

sylvyk nehrabe 😀 😀 dnes som muzovi oznamila ze chcem 4 deti a len sa mu v ociach zaiskrilo 😀 😀 😀 😀 😀 ze je za 😀 😀 no ved uvidime ale buduci rok chcem ist do toho urcite, nie koli vekovemu rozdielu medzi deckami ale tento rok mam ze 30 😲 tak keby nahodou sme museli ist do dalsieho IVF aby sa podarilo do 40 aspon jedno 😉 ved pri nasich diagnozach mrtne setrime na antikoncepcii, keby som si vyratala co ma to stalo za tych desat rokov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

me5
31. mar 2010

ahojte, no tak ja som tiez prirodzene tehulka. akurat sme mali prve vysetrenia, ze preco sa nedari. a ked som sa mala ist s doktorom dohodnut ze ked vysetrime priechodnost vajecnikov, tak som dosla, ze medzicasom mi meskaa mrcha a mam pozitivny test 😉 takze to chvalabohu vyslo.

och
31. mar 2010

Ahojte kockosky
dnes je hnusne, tfuj, tak dufam, ze sa tu objavite 😉

Me5 tak to je super a kedy mas termin?

Inak mame 60 cm a rovnych 5500 g 🙂 len ocko zapalene, aj kvapky a masticku sme vyfasovali, ani nas neockovali, bo este nieje zahojene rameno, tak ideme buduci tyzden

dnes som spravila zly skutok 😝 zavolala som odtahovku na jednu dodavku, debil stal tak, ze sme ju vsetci museli obchadzat cez dost rusnu cestu, ako mam auto, viem co toje parkovat v BA ale toto bol fakt vrchol

krakulka
31. mar 2010

Ahojte maminy a tehulky, vitam ME5 a gratulujem k tehu.
Och, vy uz mate 60cm, ja ked ratam Andrejkov prir. prirastok, tak to budeme mat tak v 1/2 2 mes. Min. tyzden v poradni mal Andrejko 57 cm. 2 cm narastol za 2t. Bude z neho chlapak, len neviem po kom to mat. Ze by nejake urychlovac v GF? Vy ste skorej rodili, my rychlejsie priberame a rastieme.
Dnes som 1x dala vozit Andrejka. Musela som ist do mesta na urady a MM je v praci, tak kocikuju. Uz sa velmi tesili, len ja som nechcela dat. Moje zlaticko. 😕

krakulka
31. mar 2010

Och pridaj nejaky recept vhodny pre kojace maminy. Nasmu Andrejkovi vsetko vadi, tak aby som to mohla aj ja. 😉

me5
31. mar 2010

och - termin mam zatial na 15.11. uvidime po utz v 12 tt. len neviem ako dovtedy vydrzim. 😉

sylvyka
31. mar 2010

me5 ja som mala elku 6.11. a povodny termin som mala tusim tiez 15.11 :D
krakul ja uz papam skoro vsetko je to tak super ze uz elka je velka menej veci jej skodi 😀

me5
31. mar 2010

sylvyka - no ak by to vyslo aj nam presne ako vam, tak trafime datum nasho vyrocia - co spolu chodime 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre