Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
9. okt 2009

Och zijes po vcerajsom menu? Inak bacha lebo cim vacsie brucho tym sme viac haklivejsie na prejedenie. Uz mi parkrat bolo na umretie. 😀 😝 Dieta tlaci na zaludok a menej sa do neho zmesti.
slniecko ja neviem tiez som chcela pozriet ten monitor snuza ale neviem ci to je take prakticke lebo sak uz polrocne dieta vsetko chyta a taha a dava do ust. Ale idem to tiez preskumat. Nevies kolko to stoji? Tusim aj zukrik ho kupuje. Asi to je dobre . No neviem . Ale kedze to je novinka asi to bude aj pekne mastne.
slniecko ked ti mozem odporucit zavinovacku do autosedacky tak vezmi zn. emitex. je super. Maju ju v babetkove. Ja mam tu zimnu aj v albume ju mam tusim.

a inak mne sa to teraz dooost spomalilo ako som taka nemotorna a nemozna. uz sa neviem dockat kedy to pride. Dnes som velmi zle spala , som sa budila na bolest krizov. No ale sak co by sme nevydrzali. 😀
A veru si uz v 26 tt.
Chodis aj cvicit tehu cvicenia?

sylvyka
9. okt 2009

krasne ranko 😀 , ja uz asi 2 tyzden vstavam okolo pol jedenastej 😀 , tak si to uzivam 😉 a inak nic nove neviete ako sa ma chruminka ?

och
9. okt 2009

krasne uprsane ranko 🙂

konecne bude dychatelne a nebudem sa potit ako debil 😀 😀 😀

krakul nie to je pre mna, dubacika a mm 😀 😀 obcas mi takto svihne a urobim poriadnu ukazkovu veceru 😀 😀
slniecko no ked ja som taka strasne netrpezlive, ked si nieco zmyslim chcem to hned a ti poviem, ze toto tehu je skuska mojej trpezlivosti 😵

mayka hej zijem, ja papam tak polovicu a o dve hodky si to pekne dojem 😀 😀 😀 jedine co fakt nemozem, co mi je na umretie, je cesna, ani naznak cesnaku nemozem bo ho citim dva dni este 😝

mne sa chrumik neozvala, ani neviem ci ma na mna cislo, ale dufam ze sa jej dari vyborne 😉

och
9. okt 2009

slniecko zavinovacku do autosedacky mam aj ja taku ako Mayka len v tejto farbe
http://www.maderna.sk/wdengine/thumbgen/open-im...
a je makkucka 😉 dufam, ze dobre posluzi, uz sa tesim ako ju hned z nemocky obleciem dubacikovi a bude z nej najvacsia fesanda v BA 😀 😀

loginka
9. okt 2009

cafte 🙂
a tu zavinovacku do autosedacky treba? to nemoze byt v normalnej, resp. v deke?

mayka
autor
9. okt 2009

loginka, neviem ci len v deke staci byt autosedacke kvoli priputaniu babetka. Tato zavinovacka ma take otvory na tie popruhy tak asi to je aj pohodlnejsie a deka pojde este na tu zavinovacku ak bude treba. Ja som kupila zimnu a je z takej hrubej mekuckej dekoviny. stala okolo 20 eur tusim.
tuto pozri tebe asi bude uz stacit aj nejaka prechodna verzia. Podĺa mna len v deke nebude mat babo tolko volnosti. A mozes ju vyuzit aj do vozika ked pojdete na prechadzku.

och mas ju o 1 eur lacnejsie.

😀

no ja si myslim ze chrumi nam da vediet ked to pride. a hovorila ze az po dvoch tyzdnov jej planuju ten cisarak , cize este tyzden ak jezibabky vydrzia tak to bude. 😉
strasne som zvedava na ne.

och
9. okt 2009

logi presne ako vravi mayka, a v deke nemas urobene take blbosti na nohy, no neviem aky tvar by si z deky musela poskladat aby to bolo pre deturenco prijemne a pohodlne 😀 ale tebo mozno bude stacit tak hovadinka, maju to v baby markete, ze je to taky strasne teply navlek na babo aj s autosedackou, proste pripnes babo a na neho natiahnes cez autosedacku taky teply navlek 😉 ked najdem poslem link

mayka 😉

ja som tie uz zvedava na jezibabky 😀 😀

och
9. okt 2009
krakulka
9. okt 2009

Do albumu som pridal foto z 3D utz.

loginka
9. okt 2009

och dik za tip, blba otazka - to je cena aj s autosedackou?

och
9. okt 2009

logi pochybujem, to bude len za ten fusak 😝

skusk pozriet este tutok ci nebude lacnejsie
http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_vi...

mayka
autor
9. okt 2009

och to je kraaasne na tie autosedacky ale aj dost drahe . No krasa. Ale loginka bude mat skor jarne deti tak asi taka prechodna autozavinovacka je vhodnejsia. Aspon si myslim . Ved termin porodu ma koncom februara a v marci a v pasrili je uz celkom fajn.

Juj ale si mi dala chrobaka do hlavy . keby som nemala tu zavinovacku dekovu tak idem asi do toho nanoznika. 😀 Nadherne to je.

loginka, urcie bez autosedacky. 😀 😀 😀 Je to krasne ale ked to mas kupovat dvojmo no amen tma. A tebe fakt staci ta dekova zavinovacka prechodna. Inak na mmb kupis aj pouzite za lacnejsie. Ved to take mrniatko nemoze znicit.

mayka
autor
9. okt 2009

krakulka jeeeeeej to je zlate foto. Aku bude mat peknu pusinku. 😉 A pohlavie uz viete alebo nechcete vediet?

och
9. okt 2009

😀 krakul maly je naaaadherny 😀 😀 😀

mayka tiez som sa teraz zarazila, ze preco som to nekupila ved je to pohodlnejsie, v aute ked vyhrejes tak bude decku teplo takto by si to len stiahla ako plachtu a bolo by, a ked by si isla z auta von len by si natiahla a supito presto decko nepojde von rozhorucene ale ALE nasla som niaku lacnu verziu
link posielam

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

mayka
autor
9. okt 2009

aha co som nasla. neni to krasne a este k tomu ta cena ... http://www.pampyshop.com/detail.php?zbozi=12773...

a co uz. nemusia mat tie nasec deti vsetko. A ta zavinovacka sa da tiez odopnut keby nieco. Kaslat na to. Je to krasne ale fakt dost penez.

mayka
autor
9. okt 2009

inak tie nanozniky co si sem teraz hodilaz emiteu su len v dvoch farbach. skoda. Ale vraj v babymarkete maju viac druhov a aj neznackove.

och
9. okt 2009

no kraaaasne na mna trosku moc ruzove 😀 ale som rada, mam rovny okraj postielky tak gulate hniezdo by bolo trochu divne 😉

este si ten nanoznik rozmyslim ale kedzde uz mame zavinovycky si myslim, ze deka postaci pri naj naj najhorsom 😀 a deky uz mam 3 😀

zukrik
9. okt 2009

Ahojte
Krakulka,pekné foto,celá mama 😀
Mayka už si sa rozhodla nad tou kozmetikou?
Ja by som chcela nabudúci týždeň ísť kúpiť,čo ešte nemám,také
že kozmetiku a veci do pôrodnice.Niečo už mám,ale ešte mi toho chýba.
Slniečko ja som kúpila monitory dychu Respinsense,pripnú sa na plienku
a máš dieťa 24 hod.hoci kde monitorované 🙂

Stále myslím na Chruminku ako sa má a čo ježibabky.
V nedelu ideme na krst kamoške,tak sa tešakujem ako si popestujem
malinkého Maxima 🙂

mayka
autor
9. okt 2009

no idem nieco popratat este. Nejako ma krize bolia ako tu sedim a lezim. 😀

och
9. okt 2009

ahoy zukrik 🙂

mne asi padla tehla na hlavu 😀 😝 ja zehliiiiim 😲

mayka
autor
9. okt 2009

och aaaaale neni to az take cukrikove, nie? 😀 Ale maju aj ine a za dobre ceny.

mne by sa dve deky este zisli. Ale jednu kupim v ikee a jednu slubila kamoska tu spanielsku.

zukrik no kupila som aj ja ten aviril olejcek vsak sa nestrati a za tu cenu. 😀 Aj ja pojdem asi zajtra alebo v utorok do lekarni a tam si necham poradit. Este potrebujem tie podlozky na postel do porodky a kupim nejaku kozmetiku. Rozmyslam nad klorane alebo sebamed alebo weleda a potom doplnim. Najhporsie je ze neviem co vsetko treba zo zaciatku aby som mala doma. Ci je lepsi olejcek na telo alebo teloe mliecko. No uvidim co povie teta v lekarni.

no veru mozes potrenovat s Maximom. 😉

zukrik
9. okt 2009

No teda Och,neveríííííííííííííím 😀 😀
Inak aj ja musím,lebo sa mi to tam kopí a neznášam ked mám toho veľa.
Ahoj Mayka,čo ideš popratať?

och
9. okt 2009

ja som malej kupila Nivea shampon & bath, aj krem proti chladu a vetru 😀 este olejcek Aviril a snad daju niake rady v nemocke a mamca alebo mm zbehne kupit 😉 a kupila som si aj krem na bradavky babylove
lekaren ma este len caka 😝 dnes si mozno dam Ikeu koli vanicke

zukrik
9. okt 2009

Aviril si kúpim určite aj ja,potom ešte lieh na pupok a určite niečo na tváričku ked bude zima.
Potom ešte nožničky atď.
Ozaj tvrdlo vám už bruško,ja neviem aké to je,lebo ked sa drobci natlačia hore,tak ho mám také
tvrdšie.
Doktor mi povedal,že ked bude tvrdnúť aby som prišla 😒

och
9. okt 2009

zukrik ja mam ten isty problem, neviem ako zistim ze mi tvrdne brucho 😖 niekedy sa totizto mala ulozi uplne dole a to normalne citim ako sa mi to tam zvacsuje a potom to je take vypukle a tvrde 😲 ale ked to poskrabkam sa to presunie do inej casti tela takze to je asi dubacik, ona je stale priecne asi si zo mna robi kolicku 😀

mayka popis 😉 tvrdnutie brucha 😀

mayka
autor
9. okt 2009

zukrik , mne sem tam tvrdne. hlavne ked nieco robim. Ale to je vraj uz teraz normalne pokial to nie je niekolkokrat za hodinu.
ja stale rozmyslam ze kde vy mate tie dve deti rozlozene lebo ked pozrem na svoje brucho tak Terezka je uz pekne poroztahovana v nom. 😀 hlavne ked tak chrbatik alebo ritku vypuci. 😀
No och ja to ani popisat neviem. lebo niekedy som si neni ista ked sa vypuci tak tak je tiez tvrde. Ale ja ho uz mam tvrde furt teraz .Ved uz mame cez dve kilecka.

🙂
Ale tvrdnutie je asi ked stvrdne cele a nie len cast. neviem to popisat. 😀

zukrik
9. okt 2009

Mayka,je to asi takto: Ked sa vypučia obaja 😀 tak mám tak zdeformované brucho,
že to vyzerá akoby mi narástli na bruchu dalšie prsia.

loginka
9. okt 2009

zukrik 😀
krakulka krasna dfotecka 🙂
ja tiez niekedy citim tvrdsie - hlavne na vecer, alebo ked nieco robim ale to tvrdnutie je asi to aj s takymi stahmi, nie?

och
9. okt 2009

no s tym tvrdnutim, akurat tu bola kamoska co ma 5 mesacneho syna a ta hovorila, ze to je tvrdnutie, aj ked ti tvrdne iba cast, ide o to ze ti tvrdne podbrusok, ale ze pokial to neboli a je to tak raz dvakrat za den, ze je to v pohode 😀

a dala som si dobru bryndzovu pomazanku s teplymi zemlickami a teraz oddychujem 😉

slniecko01
9. okt 2009

Mayka ja a cvičenie ? To neišlo dohromady ani keď som nebola tehu. Veď chodím do práce a späť 😀 . Niekedy som skakala na švihadle 1000 x každý deň a 300 brušákov.

Som lenivá 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre