Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
4. dec 2009

Dobré ránko dievčence, zase to tu nejako upadá ☹

sylvyka
4. dec 2009

esther ahojkooo no hadam bude vsetko ok drzkam palceky kazdej pipinke 😀

mayka
autor
4. dec 2009

ahojte kinderka a maminky,

ako sa dari? Docitam vas neskor . Idem nas chystat na prechadzku. 🙂
My sa mame fajn ako vzdy. 🙂
sylvyka ako sa mate? Ela dobre spinka? Baby vy tusim vsetky dokrmujete UM. 😒 No nezavidim. Ja si musim zatial zaklopat a dufam ze to tak dlho ostane. Ja mam pocit ze mam mliecka tak akurat. Neodsavam vobec ani do zasoby. Aj by som mohla ale nechce sa mi akosi. 😀 Malinka pribera tak to nejako neriesim. ocividne mam mliecka dost.

Baby neviete ake orechy latnw mozeme jest? Chystam sa piect vianocne kolaciky a orechove zboznujem len nechcem riskovat.

No idme . Zatial sa majte.

Ozvem sa neskor. 😉

Kinderka drzte sa uz sa vam to krati a budeme zakladat novu temu maminky pipiny z GF. hehe

mayka
autor
4. dec 2009

Alebo radsej male pipinky z GF? 😀

slniecko01
4. dec 2009

Mayka to môžeš založiť, keď sa všetky minimalne rozdvojíme 😀

zukrik
4. dec 2009

Ahojte
Esther,ja dávam ten Vigantol obom chlapcom neboj.Asi si si zle prečítala.
Dnes som začala dávať brobcom 70ml. a všetko spapajú,dokonca Palko
si po hodine ešte 30 vypýtal 😀
Začala som si to písať,ale stále sú po 3 hod.hladný ako vlci.Viac si nevytiahnu až neskôr za
hod.ale dve si vypijú tak 20-30ml.V noci sa budili tiež každé 3 hod.a potom odkvecli a
spali zase 3 hod. 🙂
Mayka,Chruminka ked ideš von,tak kolko vrstiev obliekaš malej,lebo u nás je dosť kosa a cez den.
Bojím sa aby mi neprechladli,lebo kýchajú každý den,ale povedali,že je to normálne 😕

matiasko
4. dec 2009

ahojte pipinky mamicky aj tehulky 🙂
😕 caka ma 2.IVF a chcela by som sa opytat , ze ake vysetrenia budem potrebovat pred stimulkou?
som momentalne po laparke ktoru mi robili 12.11. v GF
a 15.12. idem do GF. ziadost uz mame schvalenu tak neviem co bude nasledovat.
ci ma uz nastavia do cyklu alebo este budu chciet nejake vysetrenia
dakujem velmi pekne a pekny vikend prajem 🙂

matiasko
4. dec 2009

opytala by som sa aj v pipinach ale momentalne tam chodia iba pipiny po 1.IVF
ktore idu na KET 😉

och
4. dec 2009

ahojte 😀

juj zeny, dnes som minula nechutne vela penazi 😝 ale uz mam vsetko 😀 aspon dufam, uz len dieta mi chyba 😀 😀 😀 idem este niekde kuknut na zakladnu vybavicku ale prave som zistila ze som si sekla dupacky s pyzamkom 😀 takze mala bude chodit asi v pyzame 😀 😀 😀

matiasko asi ta uz nastavia rovno na cyklus, tak drzim palce 😉 nech to tento krat dopadne dobre 😉

matiasko
4. dec 2009

dakujem velmi pekne 😉

esther80
5. dec 2009

Zukrik, super , asi som to zle čítala, to je dobre ked je to davaš obom pa

chruminka
5. dec 2009

zukrik ja ich mam doma len v bodicku z dlhym rukavom a dupackach,dakedy im dam na bodycko aj take tenke tricko z dlhym rukavom (ak je bodynko tenucke alebo by mali mat holy krk) popr. v tych pyzamkooveralikoch su co su dupacky z rukami.
No a von ich davam v tom co su doma uz len do zimneho overalu (jesenne sme nekupovali,netusili sme ze bude taketo teplo v novembry / decembry) lezia vo fusako-vanicke na hrubej deke a na tom ma fusak taky tenucky fleesovy a bud im ho zapnem alebo nezapnem podla pocasia a na vrh kocika ten kryt na fusakovanicku.

matiasko ja som absolvovala len jedno IVF

Och tie pyzamkooveraliky su na zaciatok aj tak podla man najlepsie,lebo v dupackach je velky vystrich pri krku a ja mam stale pocit ze maju holy krk.Aj tak budu najprv stale len spat takze pyzamko je ok 😀

chruminka
5. dec 2009

esther preco ti Dr. nedovolila Bebu?
my odkedy sme na bebe tak je vsetko ok aj spime lepsie klop klop klop 😀

mayka
autor
5. dec 2009

ahojte, aj ja obliekam podobne ako chruminka

bodynko, ponozky, dupacky, ciapku, taky kabatik s kapucnou a sup s nou do emitexoveho fusaku. Ked bude vacsia zima tak dam aj teplejsiu ciapku na tu bavlnenu.

A tiez si myslim ze tie pyzamka su najlepsie. Ae cez den ju davam do bodynka a dupiek, capacky ked je navolno a nie v zavinovacke. Doma mame 23,5 stupnov tak by to malo stacit.

Zatial v pohode.

Moja trerezka krasne spala v noci. Zato do rana od osmej do jednej nie a nie spat. Teraz mi hodinku spinka a som zvedava dokedy lebo este ju chcem suponut na terasu do kocika a mozem si upratovat dalej. Snazim sa uz davat aj vianocnu vyzdobu.

Och , tak vybava uz je - mozes ist rodit. 😀 Este zbal tasku do porodky a mozes vylozit nohy. Booze zena ved sa ti to krati. 😀 😀 😀

OInak aj ja som mala chaos ze aky je rozdiel medzi pyzamkom a overalikom. Doteraz myslim ze v podstate ziadny. 😀
Alebo ano?
😀

zukrik kycha aj moja a hlavne ked ju prebalujem a cistim ritku od prazenice. 😀 A stikutame dost brutalne parkrat za den stale. 😒
To kychanie je myslim v pohode lebo uz ani sopliky nemame ako sme mali.

och
5. dec 2009

no, so segrou sme sa niak zabudli a kupili az 7 bodyciek s dlhym rukavom 😝 a dupacky to su take pancuchace na traky, som zistila, pyzamko ma aj rukavi, takze zbehnem kupit este niake dupacky nech neni zima na nohy 😀 neviem si predstavit, zeby mala mat body dlhy rukav a natom este pyzamko dlhy rukav, ved nebude moct rukami ohybat
😵

osobne si myslim, ze po vianociach pudem, uz mi vsetci hovoria ako mi kleslo brusko, ved uvidime co v stredu povie doki, ale najradsej by som rodila uz zajtra
😀 😀 😀 nedockava som strasne 😀

slniecko01
5. dec 2009

Ahojte Pipinky

Mayka aj ja som si už dala vianočnú výzdobu, nech si ju užijem čo keby ma to draplo skôr 😀

Dnes sme s maminou piekli aj nejake medovníčky a suché pečivo 😉 . Mož išiel robiť čerta na MIKULASA, pretože to majú s kamošmi každý rok takú tradiciu, že obehajú všetkych známych v rodine 😀 Má dosť brutálne masku, tak som sama doma

krakulka
5. dec 2009

Ahojte pipinky - maminky a bud. maminky 😀 😀 😀 😀
my sa mame fajn, vo stvrtok a piatok sme boli v centre Kvapka na intenzivnom kurze. Uplna parada, 😀 😀 😀 😀 bol som mnou aj MM a musime vsetkym len odporucit taky kurz. Dozvedeli sme sa skoro vsetko od porodu, kojenia, az po setonedelie a starostlivost o drobca.
Inak dnes ma chytila debka, asi aj z toho pocasia ☹ ☹ ☹ ☹ Tak snad to bude zajtra lepsie. Som sama, MM isiel "zapijat" kamaratovi dceru, tak kto vie kedy a v akom stave pride - nepride domov. 😀 😀 😀 😀

Zelam vsetkym krasnu dobru noc a sladke snicky hlavne detickam. 🙂 🙂 🙂 🙂

slniecko01
7. dec 2009

Dobré ránko maminky a tehuľky 😀

slniecko01
7. dec 2009

A dobré ránko aj detičkám, aby som nezabudla 🙂

mayka
autor
7. dec 2009

Och prvy tyzden som veru davala bodynko a na to pyzamko. v porodke ich tak obliekali teplo ze asom sa bala spravit jej sok. 7 bodynik je akurat. Sak pockaj ked ti bude grckat, budes len prezliekat. 😀
pyzamka ja mam len 3 ks ale sak aj tak jedno jej necham 2 - 3 noci podla toho ci ho ogrcka alebo nie. A periem jej tak 2 - 3 x do tyzdna. Plienky latkove teda dost miname na vsetko. Mam ich vsade tusim aby boli po ruke ked grcka .

Och, no bodaj by si to mala uhz za sebou. Mzno aj pred vianocami aby si ju mohla supnut pd stromcek muzovi. 😀 Inak mne tusim ani brucho nekleslo.

Chruminka, prosim ta ty tvojm dsievcatam cistis susky? Nam v porodnici hovorili ze dievcatam susku cistit nemame ale ona tam ma este od narodenia ten maz myslim tak neviem ci mozem . Ved uz mamem mesiac. Vzdy ju len oplachnem cistou vodou jemne ale ten maz vodou dole nedam . Neviem ci to nevadi. 😕

krakulka a to kde robia take intezivne kurzy, to moze byt zaujimave. Aj ked ja ked osm dosla na porodnicu a sestricka sa ma spytala ze ci som chodila na pripravu tak mi so smiechom povedala ze aj tak mi to bude na prd. No s tym dychanim mala veru pravdu. 😀 SOm bola v akom strese v tych boletiach ze som funela ako lokomotiva a po 3 hodinach som bola vycerpana a behala som pomedzi kontrakcie za sestrickami nech so mnou nieco robia. 😀 Tak ma naucili dychat hodinu pred porodom. 😀 To uz som mala minutove kontry. hehe
Baby inak ked vas to chyti tak budte co najviac pod horucou sprchou. Mne to strasne pomahalo.

slniecko dobre ranko aj tebe.

Inak nasa Terezka uz zacina vnimat svet. Sleduje jazvecice aj nas a uz sa aj usmievat zacina tak viac ked sa s nou rozpravame. A pribrali sme uz urcite cez kilo. Robia sa nam faldiky na stehnach a mame celulitidu nas ritke . Jo a robi sa jej jedna jamka na licku ako mne. 😀 Aspon nieco ma po mne. 😀

corinne
7. dec 2009

Ahojte pipiny-maminy a babätka.Mayka ty mas cas este aj pisat 😀 .Takze faldiky sa vam robia 😀 a nieje skoro na celulitidu este skoro 😀 .Mne sa to nehorazne vlecie,este 50dni,pripadam si jak vojak ktory odpocitava dni do civilu 😀 Na kontrolu idem az 4.januara sak ma do vtedy trafi 😒 Male je uz otocene hlavickou dole,tak ma tlaci nozkami do rebier,aj zle sa mi sedi.Ja by som uz aj rodila,kto sa prida 😀 Prajem dobru chut

slniecko01
7. dec 2009

Baby ja mám nohy zase ako papuče, už nemám čo na nohy. asi si budem musieť ísť kupiť nejaké kabce. 😒 Lebo teraz stále nosím plátene tenisky na leto 😀

sylvyka
7. dec 2009

slniecko uz si ani nespoinam ako vyzerali moje nohy ja som chcela behat v zabkach aj v novembri 😀 , nastastie som bola v nemocke skoro mesiac tak som nemusela kupovat mamusky 😀 ,
mayka aj nam zakazali cistit susku aj kremik zakazali tak ju iba umyvam 😉 , hadam to tak ma byt 😅 ,
nasa elka ma teraz cez 3 kila a strasne sa tesime ze konecne pribera bo nepriberala hadam teraz to bude stale lepsie a lepsie 😀 , musim pridat nejake nove foto 😉 , tak papa maminy a tehulky 😀

och
7. dec 2009

fuj baby a to preco ste mi nepovedali, ze poprat a vyvesat tie prdi vecicky je taka fuska? 😵

a to ma caka este zehlenie 😝

slniecko ja uz ani neviem co su moje ruky a co nohy 😝 a vcera sa moj mm zhrozil, ze mam vacsie stehna ako on 😀 ten vyraz zdesenia v jeho tvari bol skutocny 😝 som mala potom desne sny

dnes mi zase dalsia teta predavacka predpovedala, ze do vianoc porodim, ze mam moc dole brusko 😀 tak uvidime, ale ked mala bude po mne, tak naschval bude v bruchu trucovat 😀 😀

slniecko01
8. dec 2009

Ahojte Pipinky, konečne mi prišli nejaké vecičky z NEXT, ale aj tak neprišlo všetko čo som chcela objednávala som aj detskám na Vaianoce, tak môžem ísť niekam do Avionu, alebo Palace

och
8. dec 2009

ahojte 😉

slniecko aspon si urbis prechadzku 😀 ja som uz v nexte kupila malej tie satocky s bodkatym bodickom co sa mi tak strasne pacilo 😀 😀 😀

inak vcera mi doslo z GF ze mam zaplatit 150e za zmrazene embrya za minuli rok 😵 ale mam pocit ze ten prvy rok bol v cene, hm musim najst niekde tie papiere 😝

mayka
autor
8. dec 2009

ahojte tehule pred rozpadom 😀

Och ty si neplatila zmrazenie hned? Mne sa zda ze to hned pytali. Ale no teraz neviem. Dufam ze to nepride aj nam. Neni to nabuduci rok?

slniecko ty si objednavala priamo z nextu z uk? Alebo cez niekoho?

fuha baby v poseldnych dnoch mam tak naliate prsia ze do nich dostavam az krce. Idem sa tusim odsat.

A ake ste kupili vecicky? Hodte link. Ja dost ficim na nextovych handrickach. Su strasne krasne. Uz sa tesim na jarnu kolekciu.

och
8. dec 2009

mayka praveze nie je 😠 je tam vyslovene ze do 27.4.2010 no musim to kuknu a zavolat tam, len sa mi teraz nechce, este mam jednu skusku v sobotu, tak to necham asi az na ten dalsi tyzden

ja som malej kupila totok
http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/9/

a v mothercare k tomu cervene pancuchace 😀 bude ze dovi dopo kocka 😀 😀

slniecko01
8. dec 2009

Mayka neviem či sa to dá priamo objednať cez ich stránku, neviem ako to tie baby objednávajú. Ja som si tiež objednala cez jednu, len to trvalo strašne dlho a teda niečo mi aj neprišlo, len to asi nebude jej vinou, myslím že aj oni to tam budú mať vybrakované keď o chvíľu príde jarná kolekcia. Aj ja sa teším.

och
8. dec 2009

slniecko a uz sa balis?

ja mam vytiahnutu tasku a vzdy ked idem okolo tam nieco prihodim 😀 alebo ked je nieco oprate 😀 zoznam mam tak asi buduci tyzden to vysypem na kopku a poodskrtavam a poriadne natlacim, to uz budem 37 tt

fu niak rychlo mi to ubieha 😝 😀 😀 ale uz sa tesim a porodu sa nebojim, som zistila len nech uz malu mam pri sebe a mozem na nupozerat a kocikovat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre