Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
15. jan 2010

katuska, ta zravost este len pride. 😀 Hlaven v poslednom trimestri . Ale taka ochina tym trpela cele tehu. O polnoci miesila cesto na sisky. 😀
Prve 3 mesiace ani mne moc nechutilo ale zle mi nebyvalo. Ani raz som negrckala. IBa som sa isla potrhat za tymi melonmi a polievky sa mi ziadali.

No ideem hajat, lebo nmeviem kedy sa slecna zobudi vyhladovana.

😀

Dobru noc pipinky apekny vikendik. Zvlast slniecku ho prajem . Kedze sme si tipli ze porodi tak by sa mala snazit. 😉

och
15. jan 2010

katarinka presne tak ako vravi Mayka, tri tyzdne ubehnu ako nic 😉
priberat som zacala okamzite ako som sa dozvedela ze som tehu 😀 😀 psychicky blok, ze som tehotna mozem zrat vsetko 😀 a tak som uz v tretom mesiaci mala +3 kg, celkovo som skoncila zo 60 kg na 85 kg a dnes mam 70 😉

slniecko nechala som tam len 8 kilo ale ti poviem ze za tie dva tyzdne som zhodila dalsich 7 kilo, ked to pojde takto dalej, tak zo mna nic neostane, inak gate povodne uz boleciem ale nezapnem, si myslim ze je to tym, ze sa mi este nevratili bedrove kosti do povodneho stavu.

zukrika by som si aj ja uz rada precitala, tak dufam, ze je vsetko v poriadku 😵

inak asi nas chytaju koliky, mala nie a nie zaspat takto na vecer ☹ chuda male este nie je na svete ani mesiac a uz sa trapi, horsie je to, ze stracam nervy aj ja 😔 aj teraz viem ze je pokakana, ale konecne zaspala tak ju necham trosicku 😖

slniecko01
16. jan 2010

Dobré ránko Pipiny, takže tuto noc som sa vyspala. Malá len kokala, čo je dobre nech len kopká 🙂

Och veď to je výborné že ideš tak dolu s KG. Ja som doteraz pribrala 23-24 kg, ale tie nohy mám strašne opuchnuté. Ja si baby myslím že je to aj s tých hormonov, že sme tak pribrali. Teda len okrem Mayky a Chruminky.

Bad Zukríčkom aj ja stále rozmýšľam, kde sa mohla stratiť ☹ . Dúfam že sú OKI 🙂

slniecko01
16. jan 2010

Och tie vecičky už mám našťastie pripravené a zbalené v taške vedľa tej veci čo sa volá autosedačka, pretože sa ma vypituje čo mi má potom priniesť pre malú. Tak som mu povedala že už je to v detskej všetko pripravené a stačí to len priniesť. Takže to sú 2 veci čo má na starosti 😀
Dufam že nedotrepe celý kočár 😀

mayka
autor
16. jan 2010

ahojte, no my uz mame prechadzku za sebou a slecna spi na terase. Poobede ideme na navstevu ked sa zobudi.

No ja som sic e sa dosvojich veci dostala hned a aj ich zapla ale ako pise och ta psotava sa mi tusim nejako menila lebo su na mne tie veci nejako ine. Ja som schudla vsetko co som nabrala ale uz mam zasa o 2 kg viac po vianociach. Pazrava som bola strasne. A mavam vecerne najazdfy na chladnicku . Az sa musim krotit ake kombinacie som schopna pojest. 😀 Ale tym vraj trpi vela kojacich maminiek. A utz som i povedala ze od pondelka budem vela polievkvat. Chcela by som zhodit aspon 5 kg. Teraz mam 69 kg. 😝 No som uz teda fakt riadna a ani tehotna nemusim byt. Do kelu. Ideal by bol mat tak 58 - 60 kg ale nemam pevnu volu. 😅 A kedze chudnut teraz nemozem ked nechcem stratit mlieko tak budem vela polievok jest. A snad aj kojenie este pomoze k chudnutiu.

slniecko , ze tej veci. Moj muz ked pre nas prisiel tak sme isli davat malu do tej veci a nevedeli sme ako ju tam dat a zapasat. Tie popruhy sme nemali dobre nadstavene tak nam pomohol nejaky tatinko co uz mal prax. 😀 Som netusila ze aj autosedacka je veda. 😀
Nejako sa mi chce spat. Normalne zavidim Terezke ten spanok. Buduci tyzden nam ma prist monitor zvuku tak sa neviem dockat. Takto mavame potvorene balkonove dvere a fuci sem o dusu. To zasa bude nedoplatok za plyn dokelu. 😠

slniecko01
16. jan 2010

No ten môj muž sa na to umývanie včera nejako vyprdol, tak si to tu teraz umývam sama. Ale nechám mu kupeľne , lebo to sa mi naozaj nechce vaňu a sprcháč umývať a nadrapovať sa.

corinne
16. jan 2010

Mayka vy ste take aktivne 😀 ,ze uz mate za sebou prechadzku 🙂 .Aj ja som vstavala skor ako obycajne,lebo som isla menit nadstavec na wc(ten plast na zachodovu misu),v tom istom obchode ale v inom meste mi povedali ze mi nevymenia z hygienickych dovodov 😠 ,a tak som musela ist tam kde som to kupila a ani jedno slovo mi nepovedali,tak som nechapala 😕 A mala som sen ze som musela rodit 15.januara cisarskym,vraj babätko malo zo zaciatku rytmus srdiecka 140/min a potom to zacalo klesat na 120/min,tak doktor okamzite cisarsky 😕 uz asi prichadzaju tie scenare 😀 a segra ide zajtra na cisara 17.jan..Tak som si hovorila super mamina ostane pri nej,a ja si budem musiet poradit sama 😀 😀 .Uz mi z toho tehotenstva sibe 😀

luciamk
16. jan 2010

Ahojte pipiny,
bože ako som sa nasmiala na tej osuške a nivei 😀 😀 😀 až mi slzy tiekli.
Včera som kúpila tie bavlnené plienky, ale veď to je ako záclona... to sa už nevyrábajú také ako sme mali my ??? 😒

slniecko01
16. jan 2010

Luciamk také ako my sme mali nevyrábajú, ale treba hľadať, niektoré sú trošku hrubšie, ale je ich málo. Aj ja som kupila také flusáky, nejaké pevnejšie mi dala švagriná aj segra.

Corine nemaj až také bujné sny dievča. Mne sa nesníva nič čo sa týka pôrodu. Zatiaľ

mayka
autor
16. jan 2010

slniecko aj ty budes aktivna. Nebude ina moznost. Snazim sa trosku jej zaviest rezim lebo cez den je to take hocijake u nas. Nepravidelne. Zato noci su super. Chvalabohu. Ale je to cim dalej tym lepsie. Ono tych prvych 6 tyzdnov u nas to bolo tazke. lebo sak som nevedela co je dobre a vlastne ani Terezka nevedela co sa patri. 😀 Ale potom sa to rapidne zlepsilo. Chodievame tak cca okolo desiatej - jedenastej von a to mi potom spinka aj do druhej - tretej vela krat. 🙂 Co to si porobim doma vtedy. Chcela by som aby mi spinkala doobeda a potom poobede ale poobede uz spi malokedy od tej tretej asko sa zobudi a maximalne hodi polhodinkovy mikrospanok v mojom naruci. Zato o siestej vecer uz zacina byt nervozna lebo ide na nu unava.
Ale inak si myslim co citam o ostatnych detickach sme na tom super. Ani koliky nemame, ani nebuntosime po nociach. Inak ja som rozmyslala ci to nema este terezka z bruska lebo veru tie posledne mesiace kedy som nevladala s nohami som chodievala spavat maximalne o osmej vecer. Mozno sa jej to nejako zafixovalo. Myslite ze to moze tak byt? Inak si to vysvetlit neviem lebo o siedmej ju kupeme, cca o polosmej uz je aj napapana a do osmej sa jej uz sladko sniva bez uspavania a nosenia. Maximalne podavame dudlik ked jej vypadne a zacne plakat. Ale velakrat ani to netreba. Proste ako ju hodim do kolisky tak zaspi.
😀 Popripade este kukuckuje na macika v koliske a potom zaspi.
🙂

Prave som si uvarila slivkove gule so stuhankou na obed a fakt su vyborne. Kupila som ich v lidli. Neviem ci som lepsie jedla. Teda okrem svokrinych. 😀 Vrele odporucam lidlacke gule. 😀

lucia, ze zaclona. Ale tiez mam pocit ze nase boli teda ozaj kvalitne co sem nosili. Ale inak taka obyc. plenka super vec na vsetko aj ako prachovka. Uz som dve vyradila a super sa s nimi upratuje. 😀
Ale nepotrebujete hrubsie baby. Naco aj? Vsak nasiroko budete balit snad len chvilu. my sme balili len mesiac a potom nam doky povedal ze netreba ze to vyzera byt ok. teraz ich vyuzivam len ked prebalujem a kojim .

slniecko01
16. jan 2010

Mayka aj ja kupujem tie gule v Lidli, ja som si ich posypala s makom a cukrom aj to bola dobrota, lebo som nemala strúhanku. Inak nemám ani mlynček na mak. Aj mak kupujem v Lidli mletý 😀

Neviem ako dlho budem síce baliť ja, lebo ke%d som bola babo mala som problemy s klbmi a mama so mnou musela chodiť cvičiť. Tak dúfam že mi to mať nebudeme.

Akurat som vytiahla perník, som robila tyký rýchly, lebo má prísť svokra s neterkami, tak aj tak neviem načo som upratala. 😒

slniecko01
16. jan 2010

Inak Och ty už máš materskú ? Pretože ja ešte nič 😠

och
16. jan 2010

ahojte

tak ja som taka unavena ako slak, malu asi boli brusko spinka max hodinku a potom pyta zase papkat a zvyja sa pri tom, ale kakat kaka, aj prdi ma, tak neviem, teplotka neni, skor si myslim ze to ma z toho, ze tak strasne hlce ked papa, a nie a nie si odrgugnut 😝 😝

tak som sa vychystala, ze pojdem nieco kupit aj jedlo a rifle a krem na suchu kozu, bo som bola u koznej a tie vyrazky mam zo sucha a z "pokazeneho" zaludka po tehu a trt mozem niekam ist ked mala vkuse vystraja, tak sme si objednali pizu

slniecko hej matersku som dostala uz druhy krat, kedy si podavala ziadost? a od kedy mas ist na matersku?

inak vsetci sa divili, ze ako som mohla ist s takym malym mimi von 😠 tak ma to naplasilo, ze sa asi odvazim ist von az po sesto nedeli, to mi konci 7 februara 😝

inka kedy ste prestali krvacat po porode? mne nie a nie sa to zastavit, sice spinim ale niekedy ide aj jasno cervena krv, tak neviem 😠

katarinka77
16. jan 2010

Och, niečo som Ti našla:
Z dutiny maternice cez pošvu odchádzajú tzv. očistky(lochie), ktoré obsahujú krv, krvné zrazeniny, odumreté časti sliznice, tkaninový mok, sekrét z krčku a pošvy. Sú veľmi infekčné, preto sa kladie veľký dôraz na pravidelnú výmenu vložiek a dostatočnú hygienu v tomto období. Ich množstvo a farba sa mení.
V prvých 3. až 4. dňoch sú červené, obsahujú veľké množstvo krvi a odborne sa označujú ako lochie rubra. Koncom prvého týždňa sa zmenšuje množstvo krvi, a preto majú hnedú farbu a označujeme ich ako lochie fusca. Po 2. týždni od pôrodu pribúda v očistkách množstvo bielych krviniek. Ich farba sa mení na žltú a označujeme ich názvom lochie flava. V treťom týždni sú belavé. Farba sa nemí na šedo bielu a preto ich nazývame locie alba. A nakoniec sa menia na hlien a hovoríme im lochie mucosa. Očistky majú mdlí zápach.

Inak, na to koľko si pribrala, si celkom slušne schudla 🙂 . Len sa nestrať, keď to pôjde tak aj ďalej 😀 .
A čo sa týka chodenia von s bábätkami som tiež niečo našla:
Odporúčania pediatrov znejú – môžete ísť von na 7 -14 deň. V lete už na siedmy deň, v chladnejšom počasí desiaty – štrnásty. To všetko, samozrejme, za podmienky, že je bábo zdravé. Potrebné je dieťatko na takúto zmenu pripraviť, postupne ho privykať od prvého dňa doma. Obliecť ho a dať do kočíka na balkón či k otvorenému oknu – prvé dni len na niekoľko minút, postupne čas predlžovať.

Mayka, Ty si si to zariadila úplne ideálne 😉 .

mayka
autor
16. jan 2010

zdravim vas damy.
Malinka je ulozena tak sa vam mozem venovat. 🙂

Och nemoze mat ten tichy reflux? Ked sa tak pri papani krci? Alebo neviem ci nepijes mlieko. Skus ho vynechat. Vraj deti z toho mozu boliet bruska. Alebo mozno ma len zly den. Aj to sa stava.

Inak co sa tyka krvacania tak ja som prestala krvacat a vobec spinit po mesiaci. Prve dva tyzdne to bola krv a potom sa to menilo na krvavy vytok az to uplne zoslablo.

No a co sa tyka chodenia von pdla mna by si uz mohla. Ved ked je zdrava a nema sopliky tak nevidim dfovod. Dnes boli tusim +2 stupne. Chod najprv na hodinku a postupne pridavaj.
Ja som nasu netrenovala ani pri okne .Tu sim po dvoch tyzdnoch sme pekne vystartovali von. Deti uzasne vonku spinkaju. Ja ju mam v kociku vonku denne 3 hodiny. Vnutri by tak nepotiahla.

katarinka, to Terezka je taka rozumna. A ja sa len ucim . Ale asi je to aj stastie. Snad nam to vydrzi. ABy som to nezakrikla dokelu. klop klop klop
😉

slniecko01
16. jan 2010

Och neviem kedy mi to podaval zamestnávateľ, ale pozerala som si cez IB a už mi jedna prišla v piatok. Dufam že je to jedna a nie jedna dokopy, pretože rozhodnutie mi ešte nepršlo žiadne. Ale keď som nastupila 23/11/2009 tak to môže byť za ten jeden mesiac

krakulka
16. jan 2010

Ahojte pipinky,
my sme boli vcera vecer v kine na Sherlokovi Holmesovi a potom este za kamaratmi v pube. Domov sme dosli o 00,30h. a to sme isli skoro domov, alebo bolo paradna zabava. Juj, musim si to este teraz uzit, ked sme 2 v 1, potom to bude horsie, ked budeme kojit. 😀
Dnes mm zacal s pripravou izby pre maleho. Poopravoval omietky a zajtra bude malovat. Kupili sme taku slnieckovu farbu. 😝 🙂 Uz sa tesim, az bude izbicka hotova.
Slniecko, ako vidim, stavku nevyhravam. Este sa Nelinke na svet nechce. Ale to nevadi, ona presne vie, kedy pride ten pravy cas. 😉
Dopijem cajik z ostruziny malinovej a idem hajat. Poslednou dobou ma dost bolia nohy - lytka. MM musi masirovat. Velmi sa mu nechce, ale snazi sa.
Zelam krasnu dobru noc.

Och, Rebeka moze mat reflux - vraj az 90% deti sa s nim rodi, len nie vsetky ho maju taky vyrazny. Niekedy ani negrckaju, len ich pali zaha. Hovorila nam to laktacna poradkyna na kurze. Skus ju dat po papani trosku do vyvysenej polohy.

Mayka, ty mas tusim zazracne dietko, kiez budu aj nase take. 😀 😀 😀

krakulka
17. jan 2010

Dobre rano pipinky, tak uz malujeme. 🙂 Je to taka slnieckovo zlta s trochou olivovej.

slniecko01
17. jan 2010

Ahojte Pipinky 😀 ,

Krakulka hoď potom foto izbičky

krakulka
17. jan 2010

Jasne. Slniecko teba sa to dnes prehuplo o dalsi tt. 😕

slniecko01
17. jan 2010

Baby ja mám uplne zavalený nos. Už mi pinosol vôbec nezaberá. Dýcham len cez ústa. Pôjdem si kupiť asi niečo iné 😒

katarinka77
17. jan 2010

Slniečko, ja používam Vincentku, mne to celkom zaberá, neskúšala si? A ešte nič teda? Asi sa budú uzatvárať nové stávky 😀 .

och
17. jan 2010

ahojte

dakujem baby za rady 😉 asi ju len bolelo brusko, dnes je to v pohode a spinka aj krasne, akurat rana mame take umrncane ale pocvicime nozkami a je to 😉 inak som nasla sposob ako si odgrgne 😀 konecne a podari sa jej to asi kazdy druhy krat, tak som rada ze aspon nieco 😀 😀

akurat sa tu pri mne zacina mrvit 😀 😀 tak ju idem prebalit a nakrmit 😀

katarinka dakujem za clanok, len som si chcela overit ci je to normalne takto 3 tyzdne 😀 😀 ved pri druhom to uz bude o 100% lepsie, clovek uz bude vediet co ma robit a nevydesi sa kazde zvuku co to skvrrrrna vyda 😀 😀

krakul aky bol ten sherlock? oplati sa na to ist? rozmyslam ci mi to mm nezozenie niekde napalene, ja mozem detektivky taketo starodavne 😀

slniecko dneskaj rodis 😉 aj mne prisla v piatok ta materska 😉 a papier ti dojde neskor, alebo tam skus cinknut v pondelok, bo ja som za november dostala uz v decembry a teraz v piatok som dostala za 12/09

krakulka
17. jan 2010

Och, bol to celkom dobry film. To vies, mna stale nieco rusilo - maly kopal, bolel ma chrbat a tak. 😅
My sme chceli ist povodne na Avatara, ale uz ho nehrali. A kedze sa podarilo vytiahnut MM na kulturu, tak som to vyuzila. Inak by som zase sedela sama doma a on by bol vonku s kamaratmi.

slniecko01
17. jan 2010

Babulky tak sa tu držte. Ja idem zajtra už do tej porodky. Dufam že všetko dobre dopadne. Malá sa mi už zasa rozťahuje v bruchu 😀
Potom dám vedieť Mayke 🙂 pa-pa

mayka
autor
17. jan 2010

ahojte,

slniecko , drzim palce. Budem na teba mysliet cely den. Zajtra ti aj vyvolaju porod?

katarinka dalsi tyzden ti nabehol. Ja som savzdy tak tesila ked sa mi tyzden menil. 😀

slniecko01
17. jan 2010

Mayka neviem ja som bola v tom že áno, ale jedna baba v teme čo rodila v Ružinove, písala že prenášala týždeň, tak neviem čo si mám o tom myslieť 😠 . A takisto bola po IVF.

Nakoniec ešte podpíšem reverz.

katarinka77
18. jan 2010

Mayka, aj ja sa moc teším, hlavne, že už je to dvojciferné 😉 !

chruminka
18. jan 2010

ahojte pipinky ja vas dako uz absolutne nestiham citat,pri tych mojich jezibabkach sa uz skoro nic neda porobit....uz to nie je len o spinkani,kakani a papani ale uz si vyzaduju pozornost a najracsej by boli keby som im robila sasa cely den 😀
trochu som to tu preletela ale fakt len takou svetelnou rychlostou,ale zavidim mayke ze moze dat malu na terasu,ja sa s nimi musim prechadzat cely cas vonku ked chcem aby mi spali,ale dnes som to vyriesila tak ze som ich uspala v chodbe v kocari a ked zalomili tak som ich supla do detskej vo vanickach pod okno a uz hodinu chrnia.
Chcela by som este daco aj porobit kym spinkaju ale dako sa mi nechce 😝 ,ale ked sa zobudia tak uz nic neporobim....

tesim sa na spravy od slniecka ,takze dalsie babatko na obzore po dlhsej dobe 😉

och
18. jan 2010

katarinka tak gratulujem k dvojcifernemu tt 😀 😀

chrumik ani nehovor, ja sa uz tesim ked zacne mala reagovat a budem sa moct s nou hrat, takto ked je hore len kuka a nic z toho, potom zacne plakat a zase prebalit, napapat a pokus o uspanie 😀 😀 😀

mayka pocuj kde na antolskej robia to s tymi uskami? som sa tam dnes objednala a cica mi nepovedala, ze kam to vlastne mam ist 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre