Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

och
9. máj 2010

No ahojte maminy
vsetko dobre k dnesnemu dnu maminiek hlavne pevne nervy a opakovat si ze raz to z domu odide 😀

Reba je taka hnusna od vcera, vobec nechce byt v kociku, stale len reve, ked sme vonku tak len na rukach a pozerat okolo seba, zive psycho

slniecko01
9. máj 2010

Och už aj u nás sa také čosi začína prejavovať a vo vajíčku už vôbec nechce byť. Tam robí mostíky a ziape na mňa nech ju vyberem. Potom má nohy dola a hlavu a telíčko má na sedačke. Potvora jedna.

Inak aj Nelka včera zle zaspávala, dnes ráno hore o piatej 🙄 . A potom si princezná spala do pol dvanastej 😵 . A ja som musela variť

mayka
autor
9. máj 2010

och, a co si si myslela ze ti bude tak spinkavat donekonecna? 😀 no jo holky lepsi to uz nebude. nas Terezka uz ovela menej spava a v kociku uplne malo. a dlho jej v kociku aj trva kym zaspi. Tak som poobedny spanok jej urobila v postielke. Ztial je to fajn.

Maxim je aky zlatunkyyyyyyyyyyyyyyy no teeeeda 😀 Dakujeme

slniecko, aj moj tento sviatok odignoroval a este ma aj nasral. 😠 ☹

slniecko01
9. máj 2010

Mayka kvetinka nakoniec bola 😀 ale tá prechádzka bola z 2 hodinovým meškaním, išla som najprv ja sama s malou, že ho naserem, čo by sa mi aj podarilo, keby sa Nelka nedosrala, tak som ju musela ísť prebaliť.
A potom mi hovorí zajko ideme sa prejsť ? Bože tí chlapi to je ale glúpe 😀

Ale nakoniec sme ešte aj na večeru išli 😀

corinne
10. máj 2010

Slniecko no gavalier ako sa patri s kyticou v ruke,kedze nasi chlapi akosi pozabudli,tak si musime tie kvety kupit same alebo zrezat v zahradke 😀 Slniecko kedze sa ti nase kvety nepacili tak tu mas nieco od Maxima(kukni pravu ruku)

corinne
10. máj 2010

A ozaj, ahojte aby sme nezacinali den tak vulgarne 😀 s tym prostrednikom 🙂

krakulka
10. máj 2010

Ahojte babule, tak my sme den matiek neslavili. MM kupoval svojej mamine bonbonieru, tak som sa pripomenula, ze aj ja som matka jeho syna. Odpovedal, ze mam povedat Andrejkovi, nech mi da kvetinu. Takze nedostala som nic. Som na tom asi ako Mayka, len mna nastastie MM nenahneval. Andrejko ma uplakane obdobie. Od ockovania je dost placlivy. MM sa tesil na vikend, ze si oddychne a vcera vecer povedal, ze sa tesi do prace, lebo tam si oddychne. No co mame hovorit my, ze. Vraj sme na dovolenke, tak si to mame uzivat. 😀 😀 😀 😀 😀 😠 Uz nechce Andrejko vobec lezat, paci sa mu nosit sa na rukach v prednom klubicku, kde ma super vyhlad. Vcera robil taky cirkus v tescu, ked sme boli este nieco kupovat nasim na oslavu. Isli sme odtial s revom, a od nasich domov tiez. On proste v tom kociku bude len ked chce on a ked sa mu chce spinkat. Inak nie. Juuj, zacinaju nam vesele chvilky. 😀 😎
Andrejko ma na licku lisaj, uz som mu to natierala modrou indulonou, olejickom. Ale nic nezabera. Nemate niektora skusenosti?
Corinne Maximko je krasny chlapec. Ake ma miery?

och
10. máj 2010

Ahojte

corinne no kraaaasa 😀
ja som dostala trt, este mi bolo vysvetlene, ze den matiek je urceny pre potomkov aby dali nieco svojej mame a ja nie som jeho matka, ze si mam pockat pokym Reba bude chapat "voc kraci" 😝

corinne
10. máj 2010

Krakulka 25.3 2010 na2. mesacnej kontole mal 4955g a 59cm A teraz ideme na kontrolu az v 4-roch mesiacoch tak uvidim kolko pribral a kolko narastol.Kedze tu sa nechodi do poradne kazdy mesiac tak netusim 😕 ale co som ho merala len tak na rychlo tak cca62cm uz sa mi skoro nezmesti do vanicky 😕 ,mam pocit ze v juni ho uz budem vozit v sportaku 😀

callex
10. máj 2010

Ahojte babule mamule..
som sa pobavila vasim pisanim.inak nic v zlom ale ked sa nad tym zamyslim tie vase polovicky maju pravdu s tym dnom matiek.kym vase deturence vyrastu musi vam postacit MDZ. 😎
chrumi,katarinka, mayka dakujem za vasu radost.dnes idem na sono tak som zvedava.inak som podrazdena ako pes kebyze mozem tak vrcim a stekam na vsetko a vsetkych.zeby hormony?

katarinka77
10. máj 2010

Ahojte!
No baby, nezávidím 😒 ... Môj mm našťastie vie, čo sa sluší a patrí, a tak kúpil kytičku aj mne 🙂 . Veď on by raz mal viesť dieťa k tomu, že si má svoju maminku vážiť, ja zas k tomu, že ocka 😉 . Mimochodom, v júni je deň otcov, tak to môžte svojim polovičkám vrátiť 😀 .

Callex, ako dopadol UZV?

Ja mám dnes taký hnusný deň - deň blbec 😠 , obvolávala som úrady kvôli všetkému možnému, no komplikovanejšie to už ani nemôže byť... Okrem toho som bola u kožnej v rámci melanom day, povedala, že si mám okamžite urobiť termín na onkológii, lebo mám 3 znamienka na vybratie, z toho jedno urgentne!!! Nemám čakať ani do pôrodu. Takže som teraz v neistote a strašne sa bojím ☹ .. Je mi až do plaču!

slniecko01
10. máj 2010

No pekne Corine, tak ja vás pochválim a ešte sa mám aj strčiť ? 😀

Callex čo mamina ako sa darí ?

Inak chlapi sú strašne naviazaní na svoje mamičky. Viac než na nás.

callex
11. máj 2010

katarinka77 neboj sa..dobre to dopadne. to ze su na vybratie neznamena nic zle.ja som sama jazva co som si dala povyberat kriticke znamienka.ale s terminom nevahaj lebo take zakroky sa nemsu robit velmi v lete ked svieti slnko. postihnute miesto musi byt mimo dosahu slnka.

UZV dopadol tak ze nebolo nic vidiet,.zrejme som isla skoro. a ten dokyno zly mi zase nezobral ani krv na HCG.vraj dalsi pondelok. lenze mam blby dojem ze to uz nebude treba.prestali ma boliet prsia..a zacinam spinit. takze dnes je na houby den.najradsej by som zaliezla do mysacej diery a dohovarala babetko nech zostane tam kde je.

krakulka
11. máj 2010

Ahoj Calex, ja by som na tvojom mieste isla k dr.

mayka
autor
11. máj 2010

ahojte, katarinka co to citam? nestras. Ale tak mohla ti to povedat opatrnejsie, nie? Ale na druhej strane vzdy lepsie skor ako neskor. Hlavne nestresuj a nerob paniku. Vyberu ti to a bude klud. Nemusi to nic znamenat.

Inak neviem ci som ti uz niekedy povedala ze ti to nejako mooooc nabiehaju tie tt. 😀 😀 😀 Dievca vsak ty budes cca o 3 meisace mamouuuuuuuuuuu. Uz aj vybavicku pomali chystate slecne?

calex hlavku hore. Vela dievcat zo zaciatku spini ale urcite chod dokymu. A nech ti vezme krvicku . na co caka blb jeden.
😠 😠 😠

mayka
autor
11. máj 2010

jo aby som nezabudla. od dnes ma Terezka nausnicky. Taka je kocka. Zvladla to bravurne.

och
11. máj 2010

Volajte ma pani Magistrina 😀 😀 😝 😀

krakulka
11. máj 2010

gratulujemmmm och, si sikulka.

katarinka77
11. máj 2010

Ahojte!
Takže zajtra poobede idem na onkológiu, už som celá "pokakaná". Bola by som šťastná ako blcha, keby to nič nebolo a pousmiala by som sa len, ako som robila paniku. Mayka, tá dr. mi to povedala drastickejšie, hoci milo a s citom, ale direktívne...No uvidím, múdrejšia budem, až keď budem mať výsledok z histológie. No, moje tt si mi už dávno neokomentovala 😀. Už sa pomaly obzerám po vecičkách, dosť vecí som dostala od kamošiek, ešte nejaké dokúpim, bude toho dosť, a hlavne už by sme radi popozerali postieľku, komodu, kočík atď... Takže Terezka je už veľká parádnica 🙂? Jéééj!

Callex, ja som tiež dosť špinila na začiatku, celé 3 týždne, potom ešte v 12 tt asi 3 dni. Môže to byť, bábätko sa stále ešte uhniezďuje. Ale pre istotu choď k dr., alebo kľudne aj na pohotovosť, zrejme Ti dajú Duphaston, alebo možno máš Utrogestan - to je takmer to isté. Si PN? Kľudne s tým môžeš ostať doma. Mne dr. robila HCG hneď, ako som prišla, že mám pozit. tehotenský test, aby sa to potvrdilo a objednala ma na UZV (v 7tt). Neviem, prečo s tým niektorí robia také caviky, veď to platí poisťovňa. Neboj sa, verím, že bábätko určite ostať chce 😉! A aj ostane 😉!

Och, gratulujem 🙂 ! Bude veľká oslava 😉 ?

och
11. máj 2010

Katka ani mi nehovor, ja len dufam, ze to nebude nic vazne 😵 neboj vsetko dobre dopadne a budete v poriadku aj ty aj mala 😉 inak meno ste uz vybrali? mne sa strasne paci Izabela, Elizabet, vcera som stretla jedno strasne chutne dievctko a volala sa Lujza 😀 😀 pichala palickou do cervika na chodniku 😀 😀 😀

Callex neboj, pokial nekrvacas vsetko je v poho, ale nohy hore a k dokimu co najskor alebo ho proste zmen za lepsieho

Mayka ze nausnicky 😀 😀 😀 😀 no som velmi zvedava, ak bude fajn vo stvrtok by sme dobehli ak mozme 😉 ja neviem sa stale rozhodnut, ci tie nausnicky dat alebo nedat 😲

katarinka inak kde sa daju tie znamienka skontrolovat? mozes mi niekoho odporucit?

katarinka77
11. máj 2010

Och, neviem celkom isto, momentálne rozmýšľame nad Miškou 🙂 .
Ja som si dala znamienka skontrolovať v rámci melanom day (v pondelok) tu: http://www.tomar.sk/ a teraz idem na Heydukovu. Myslím, že by Ti to mohol skontrolovať hociktorý kožný lekár.

chruminka
12. máj 2010

ahojte
katarinka neboj aj ja som mala jedno cudne znamienko co sa menilo a bolo urgentne na vybratie,ale nastastie to bolo ok,ale preco musis ist na ionkologiu mne to vybral chirurg.Hlavne sa nestresuj 😉

mayka ale ale ale tak aj vy ste uz s nausnickami aj my uz vyse mesiaca mame nausnicky zatial mame este stale tie nastrelovacie

och gratulujeme vsetky tri 😵 i sikulka

calex drzkaj sa presne ako pisu pipinky vela zien krvacalo prve tyzdne a vsetko bolo ok,drzime silno vsetky palceky 🙂

baby ja mam uz par dni taku depku 😒 ,nejako to na mna prislo ,daka unava ,proste mam pocit ze to nezvladam,stale mi je do revu na nic nemam naladu.....alexia je stale taka umrncana urevana vecer mi uz praska hlava aj nervy potom po nej kricim nech uz je ticho ,samozrejme ze ona placka potom este viac a mne to je velmi luto, vsak som ich taaak velmi chcela a taaak velmi ich lubkam jezibabukky moje krasne

mayka
autor
12. máj 2010

ahojte, som len na skok.

katuska neboj. Hlavne mysli pozitivne.

chrumi, moooooja zlata . Hlavku hore. ja sa ti ani necudujem. Ja by som uz mala depku aj skor pri dvoch detuskach. A aj ja niekedy ziapem po Terezke ked je to s nou na nevydrzanie. Tiez potom place este viac. Ale myslim ze to kazda z nas. Proste mame len jedny nervy zena moja. 😀 A tie su niekedy v kybli. Hlavne ked sme same cele dni na tie detiska, vsak ano. A o tebe ani nehovorim. Ja by som uz davno lapela niekde na psychiatrii. 😀 😀 😀
Nemas tam nejaku kamosku co by sem tam helfla? Ja by som tiez taku pomoc potrebovala aspon aby malu niekto zobral na prechadzku lebo doma ako keby bomba vybuchla. A vecer ked mala zaspi ja uz nemam energiu to upratovat. A nechcem tiezx so vsetkym trieskat. Teraz mam tak zadrbanev okna od fasadnej farby zev mi je zle ked kuknem z okna. Ale obkladackar 2 tyzdne meska lebo es nam ide davat take tehlicky okolo okien a terasu oblozit a ja som zufala lebo bez neho sa musom na tei zadrbane okan kukat dalej. Nehovoriac o tom ze neviem kedy ich umyjem pri malej . Ale si zaplatim nejaku tetu asi. Tak rozhadzujem siete .
Ja mam svokru vo dvore a nehrozi aby sa jej povenovala. A teraz zacina mat Teri obdobie ze place ked zbada cudzie osoby. Alebo aj tie co dlho nevidela. Proste je z nej mamin cecek. Tak aj to je zaujimave. Vraj deti okolo polroka uz zacinaju rozoznavat ludi a ked proste nemaju na niekoho naladu tak bedaaaaaa prevelika. Uz nechce ist kazdemu na ruky.

Chrumi, hlavu hore. A bojuuuuuj. Za chvilou sa aj same zahraju uvidis. Len treba vydrzat aspon polroka. 😝 😀

mayka
autor
12. máj 2010

Och, zajtra k nam nechod. 😀 Fakt tretia svetova vojan u nas vybuchla a by som sa hanbila ako svina. 😀 Dovtedy nestihnem upratat a na terase mame obkladacky a ostatny bordel pripraveny pre obkladackara co nam slubuje uz dlho ze dooojde. S tymi majstrami je to o nervy. 😠

Inak som tu zasa prepadla jednu maminu. A fajn baboza je to. Ma 4 mesacnu Rebeku a teutonia kocar. Tak si vzdy spomeniem na teba. 😀 Tak chodievame spolu von poobede.

sylvyka
12. máj 2010

ahojko , no ja ani nestiham nic napisat sem tak kuknem ale ani neviem co citam elka zas v noci nespala zas plakala straaaaaaaaaaaaaasne moc som ju nevedela utisit zas ju trapi zubky a nevylezu a nevylezu som uplne ko :(
tak baby hlavu hore sme na tom uplne rovnako 😀

vanilka1802
12. máj 2010

Ahojte, mozno sa za chvilu ku vam pridam. V pondelok mi potvrili tehu. Bola som na KET.
Ale mam trochu dilemu. V GF mi kazali pokracovat v uzivani liekov tak ako doteraz, cize 3x2tab. Estrofem, a 3x2 tab. Utrogestan, a dnes som si bola dat u mojej doki predpisat, a ona sa tomu strasne cudovala ze naco este estrofem.
Mate s tym niake skusenosti? Alebo som len ja zle pocuvala, a nieco poplietla?
dakujem

och
12. máj 2010

Ahoj Vanilka
nie nic si nedoplietla aj s Maykou sme brali estrofen az dokym nam nedali prepustaciu spravu ku gyndosovi, tiez som sa divila, v letaciku je dokonca ze tehu estrofen nemozu a mame krasne deticky 😉 Ale pre pokoj v dusi si klidne volaj do GF

vanilka1802
12. máj 2010

Och dakujem, si ma utesila. Do GF volat nebudem, ja som si bola na 99,9% ista ze som to spravne pochopila, ale moja doki ma zmiatla.

katarinka77
12. máj 2010

Ahojte!
Tak dnes som celé doobedie strávila po nemocniciach, najprv oGTT a potom som bola na tej onkológii. Dr bola veľmi milá, povedala mi, že sa vôbec nemám stresovať, melanóm to celkom určite nie je, ten vyzerá inak, ja mám to znamienko len stmavnuté a stačí to vybrať po pôrode. Pre môj pokoj v duši sa mám prísť ukázať ešte o mesiac, ale malo by to byť ok 🙂 . Uf!
Chruminka, preto na onko, lebo ma tam poslala kožná s tým, že to znamienko vyzerá veľmi podozrivo 😖..

Mayka, mala si si okná obtiahnuť fóliou, ja som tak tiež urobila , keď sme rekonštruovali a zároveň nás aj zvonka zatepľovali. Jednu stranu som síce nestihla a kým som to poumývala, no katastrofa 😠 !

Baby, neobviňujte sa, že ste občas nervózne zo svojich detí, je to normálne, veď aj ten najtrpezliveší človek občas vybuchne. Veď na matky sú kladené také požiadavky, že až... starať sa o dieťa vo dne v noci, udržovať domácnosť čistú, mať dennodenne navarené, vypraté, ožehlené, nakúpené.... venovať sa manželovi..., lietať po úradoch... a milión päťsto ďalších vecí. No kto to má zvládať stále s úsmevom na perách?...
Môj manžel si napr. váži, čo všetko robím, ale myslím, že skutočne si to uvedomil až, keď som prvé týždne musela viac-menej ležať a všetko (takmer... okrem varenia, prania, žehlenia) musel robiť on. Fučal ako lokomotíva! A to hovorím len o bežnom udržiavaní domácnosti, nie o umývaní okien a pod... však vy viete...

Vanilka, gratulujem🙂!

Callex, čo nové?

krakulka
13. máj 2010

Ahojte mamina a tehulky,
my mame od ockovania nejake divne obdobie. Andrejko nechce spinkat v kociku, budi sa a place, uz ked ho tam davam, spusti rev hrozny. Idealne je nosenia sa vo vaku a aj spinkanie. Proste len u maminky. Az tak velmi mi to nevadi, len kedze som s nim stale sama doma, obcas by mi aj bodlo, sa ist vyluftovat medzi ludi s kocikom. MM chodi z prace neskoro. 😉 Uz som rozmyslala, ci mu v kociku neni horko. Teraz sa ochladi, tak uvidime, ako bude reagovat.

Dobru nocku vsetkym.

Callex sa to nevydarilo, pisala v pipinach... Je mi to luto. Podla mna si tehula bola, HCG to nemoze byt. Sice aj som vraj mala pri prvom IVF 12 den po et hcg 11, co mohlo byt tehu, ale dr. povedal skor, ze po pregnyle. 14 po et som mala hcg len 3.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre