Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
13. máj 2010

Ahojte Pipnky ako sa tu máte ?

Mayka my sme na tom podobne. Na dvore ako keby nám bomba spadla, mám čo robiť 😠 , alekonečne to tu bude vyzerať normálne 🙂

Och pôjdem s malou na tie očká na Kramáre. Nehodila by si mi suradnice, na ktorom poschodí sa to nachádza a či sa treba objednať ? Ďakujem 😉
A inak gratulujem k titulu 😀

Krakulka, naša malá zvládala očkovanie veľmi dobre. Žiadna zmena správania nenastala. Snáď to Andrejka prejde 🙂

Callex, tak to je škoda že to nevyšlo, veľmi som ti to želala ☹ drž sa zlatko.

No a zase mi neprišla polka vecí z Next 😠

och
13. máj 2010

ahojte

calex je mi to luto, ale tiez si myslim, ze to pregnyl nebol ☹ ale hlavku hore ono to pride ked bude na to ten spravny cas 😉

katka no vidis, nic vazne, hlupa, ze ta takto vystresovala zbytocne 😉

vanilka nie je za co

krakul neodpisala si mi na FB 😉

slniecko musis mat vymenny listok od pediatricky, ides na Kramare na polikliniku detsku, tam sa dole na vratnici (hned ako vojdes v lavo) musis zaregistrovat, inak ta poslu spat, fu poschodie tusim prve a ked pojdes vytahom, ktore su na lavej strane ako vojdes do budovy, tak je to hned v lavo vchod a dlhou chodbou na koniec, tam su take biele sklenenne dvere (zase po lavej strane) a tam sa zase ohlasis a teta ti vypise kartu a povie ti cislo dveri, potom prejdes velkymi kridlovimi bielimi dverami a hned prva odbocka do prava, tam odrinuju tetusky
toto je ako mapa k pokladu 😀 inak pevne nervy ti prajem, trosku dlhsie sa caka ale to preto, bo Nelke budu rozkvapkavat ocka 😉 nam sa to odvtedy uz nezahnisalo, tak som rada, ze to je za nami 😉

mayka to vazne? 😀 no budes ma musiet s tou kockou zoznamit 😀 😀

inak s tymi nervami, ani mi nehovorte, tiez niekedy na Rebu zhuknem a som nervozna, najradsej by som nou zatriasla nech uz je ticho, normalne sa za to hanbim 😒 ale lubim ju ako kona len niekedy ked ma po celom dni nenecha ani na jest, hm proste to nezvladnem 😝 ale vzdy ma nieco zastavi a neurobim to, tak mi vzdy blikne, ze mi to aj tak nepomozem a ten plac to len zhorsi, takze sa vydycham, naratam do desat, zoberiem ju na ruky a nieco ukazujem, zvacsa sa do pol hodky ukludni a ja si co to uchmatnem, uz studeneho, z taniera 😀 ale priznam, asi dva krat som ju uz silnejsie zdrapla za tie rucky, ze drz uz hubu 😝

inak chodime plavat do Hrosika a je to supis, mala je vzdy z toho taka vyficana a perfektne spinka potom 😀 😀 😀 zalomi uz cestou domov 😀 😀

katarinka77
14. máj 2010

Callex, aj ja si myslím, že Pregnyl po tak dlhom čase už neúčinkuje, už je dávno vyplavený z tela. Veľká škoda, že Ti neurobili riadne HCG z krvi!!! Mrzí ma to!

Včera sme kúpili ten polostan na kúpalisko v Dráčiku (šli sme náhodou okolo, tak sme mrkli dnu 😉 ), je žltomodrý, celkom veľký a stál 12,99€, resp. nás vyšiel o 0,90€ menej, keďže som im predložila orange kartu. 🙂
A ešte sme si aj rezervovali minidovču v Jasnej, keďže mm moc chcel niekam ísť. Síce už budem na začiatku 3. trimestra, ale snáď to bude v pohode. Nie je to ďaleko a čerstvý vzduch v horách nám len prospeje. Ideme len vegetiť 😀 .

katarinka77
14. máj 2010

Ozaj, ešte som sa vás chcela spýtať... Uvažujeme nad fľaškami a dudlíkmi z Aventu. Včera som videla v obchode takú darčekovú sadu, kde bola odsávačka, parný sterilizátor do mikrovlnky, 2 fľaše, 2 zásobníky na materské mlieko, 2 cestovné boxy s cumlíkmi a 40 vložiek do podprsenky. Stálo to nejak do 105€. Ide mi hlavne o ten sterilizátor. O takomto mikrovlnkovom som ešte nepočula. Len o elektrickom parnom. No ten samotný stál tuším 135€. Čo vy na to? Používate aj vy sterilizátory? Aké? A čo všetko si mám pripraviť pred narodením bábätka? Resp. koľko z čoho? Napr. koľko dudlov, fľašiek?

och
14. máj 2010

Katarinka ja tu sadu mam (kuk album), je to super vec, aj odsavacku aj sterilizator pouzivam dost casto,
na www.tegel.sk to mas za 89€ tak som ju ja kupovala v rakusku 🙂 tato startovacia sada ti na zaciatok staci plus kup si dva dudle a umelohmotnu lyzicku, koli vigantolu-d vitamin v kvapkach

luciamk
14. máj 2010

Ahojte babulky pipinky,
ako sa máte?
Teraz sem už tak často nechodím, ale pridala som Vám pár foto, Samuško má už 10 týždňov, ako to letí....

Babule včera mi jedna známa povedala, že ty si rodila cisárskym? no vidno Ti to na bruchu... čo mi má byť na ňom vidno??
Je väčšie ako keď sa rodí prirodzene?? povedzte mi, lebo som z toho debil....

Katarinka77, ja som mala veľmi málo mliečka a po mesiaci sa mi úplne stratilo. Používam flašky Avent a Mam. Oboje môžem len doporučiť. Dudle mám len od Mam a sú super!
Flašky avent sú nerozbitné, teda mne už pár krát spadli na podlahu a nič sa im nestalo. Sterilizátor by si mala mať a sterilizovať všetko až do 12 mesiacov z čoho bábo papá. Ja som mala chicco strerilizátor do mikrovlnky, ale bol hranatý a raz sa zasekol a prestal sa točiť a roztavilo mi to kefku na čistenie fliaš aj ten sterilizátor, bola v ňom pekná diera... teraz mám Avent na 6 fliaš, všetko tam má svoje miesto a hlavne ten sterilizátor je okrúhly, môžem len doporučiť.

katarinka77
14. máj 2010

Och, ďakujem, ja som na ten sterilizátor najprv pozerala trochu nedôverčivo, že ako to môže byť za 2 minúty sterilné a ešte k tomu, že sa to dáva do mikorvlnky. Aj tá odsávačka je dobrá? Skúsim to ešte kuknúť v BIPE, koľko to tam stojí.

sylvyka
14. máj 2010

katus dufam ze mi cengnes cez vikend 😀 a aj ja mam sterilizator do mikrovlnky supi vec to je .
luci no zevraj po cisarskom sa to brusko nezvykne stratit lebo tie svaly boli rezane a dakedy uz to neni ono ja ho mam strasne 😢 ale hadam sa to este utrase ked schudnem / ale kedy ????/ idm si kupit tenisky a zacinam behat / ale kedy ????/ ked nemam cas .... skusim si ho najst 😠 .

och
14. máj 2010

katarinka tiez som tomu neverila, ale je to od 2 do 6 minut, podla vykonu mikrovlnky, potom to musi byt dalsie 2 min zatvorene aby vychladol a este si teda kup aj destilovanu vodu, sa tam neleje z vodovodu, daj potom vediet poslem ti link na slovensky navod 😀
ta odsavacka je tiez dobra, som spokojna len cloveku dlhsie trva pokym pride na to ako to spravne funguje, netreba to vzdat pri prvom neuspechu, elektricku by som si uz ani nekupila, netreba 😉

och
14. máj 2010

dnes som priniesla kolotoc nad postielku od Fisher price, malej sa mrtne paci a uz aj spinka pod nim 😀 😀 😀 😀 inak ten kolotoc je fakt uzasnyyyyy, ma aj zvuky pralesu a mienim si ich pustit na dobru noc 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katarinka77
14. máj 2010

Díky baby za rady 🙂 ! Tak ešte omrknem ceny a kúpim to.
Sylvyka, práve som na Teba myslela, zajtra ideme k našim, tak sa Ti ozvem. Ak by nepršalo, mohli by sme sa stretnúť niekde vonku. Robím si chute na cukrovú vatu 😀 .
Počkaj, keď malá začne chodiť, budeš behať dosť - za ňou 😀 .

chruminka
15. máj 2010

caute
baby mi sme sterilizator nemali,lebo mame malu mikrosku a kedze mame dve deti mame aj kopec flies a dudlov....chceli sme kupit taky elektricky ale tie boli neuveritelne drahe a tak sme sa uchylili k starej dobrej verzii vyvyrat v hrnci.
Zo zaciatku sme tak ako v porodnici vyvyrali kazdych 24h,ale po troch tyzdnoch nas to prestalo bavit dako sme prestali stihat a ani neviem ako sme uz vyvarali len kazdy druhy den a musim povedat ze detom to uplne stacilo.
Postupne sme okolo tretieho-stvrteho mesiaca vyvatali menej a menej a a a odkedy vsetko pchaju do ust tj od cca 5 mesiaca uz nevyvvaram vobec.
Poriadne vsetko vzdy umyjem horucou vodou raz za den vydrhnem poriadne kefou (dakedy aj zabudnem,alebo nestihnem) a musim povedat ze detom nikdy nic nebolo klop klop klop,ziadne vyrazky,afty,zabky v ustach vobec nikdy nic nemali.....klop klop klop.
Moja mama mi povedala ze kedysi sa vyvarili len nove veci a potom sa to uz len umyvalo a som tu,myslim ze teraz sa vsetko dost okolo deti prehana a zvelicuje.
Ja som tiez dost uskostliva a pedantna co sa tyka ich hraciek a padania na zem (asi preto ze mame macku) vzdy ich poriadne poumyvam ked sa dostanu mimo ich pelechu,alebo ked ich ine dieta povlaci po celom byte,tak hned vecer vsetky hracky umyvam a perem,ale uz som si povedala ze su dost velke aby som to tak neprehanala,vsak aj tak co im pride pod ruku hned strcia do ust a ono sa to uplne ustrazit neda.
Baby aj vy ste take prehnenane pedantne na hracky?

Luciamk ja nechapem co ma cisarska spolocne s vecsim bruchom,myslim ze to je individualne a vidno urcite ie je kto rodil cisarakom a kto prirodzene 😅

krasny vikendik prajem a dik baby za podporu

luciamk
15. máj 2010

Ahoj babule,

Chrumi, veď preto som sa pýtala či to je nejako vidieť, alebo čo, keď to tá známa na mňa vybafla... mne je jedno, kto si čo myslí, ja som mala pri pôrode jedinú podmieknu, aby malého nevyťahovali zvonom alebo kliešťami a to mi Dr. nevedel zaručiť pokial by pri pôrode nebol on. Tak bol z toho cisarák, malý to mal jednoduchšie a o to mi išlo.

Inak Chruminka klobúk dolu, ja som vždy túžila mať dvojičky, ale aj ked´je Samuš dobre bábo, niekedy mám toho dosť. Naozaj máš môj obdiv 😵 😵 😵

mayka
autor
15. máj 2010

ahojte ,
ohladom vyvarania. ja som do 4 mesiaca vyvarala dudle tak 2-3 x do tyzdna a Terezka s tm problem nemala. Potom som kupila sterilzator Chicco do MW tak teraz sterilizujem v tom tak 2-3x do tyzdna ale tiez to tak uz neriesim lebo aj nasa hviezda vsetko cpe do ust. ked tak hlavne umyvam v teplej vode. Tiez si myslim ako chrumi ze to netreba vsetko prehanat. nemali sme vobec problemy ani so zabkou. A to mame doma 2 psov a po ka&zde som si ruky neumyvala a ani neumyvam . Dieta si musi vybudovat imunitu. Minule to aj tak rozoberali v telke.

Co sa tyka hraciek tak ich umyvam tak 1-2x do tyzdna v jarovej vode. Ale nastastie ma ich len na hracej deke a inak ich masm v takej bedni z ikea a psy na ne nesahaju. Hned pochopili ze to je Terezkine a maju vlastne hracky. Jedna Dora si pochutnala na 2 dudloch. 😀 😀 😀

chruminka
16. máj 2010

mayka citam ze ty to mas este pestrejsie ako ja s dvoma psikmi,ja mam len jednu macku a ta sa o hracky ani nic podobne nezaujma,jedine co mi trosku vadi ,je ze jej asi vonaju detske vecicky lebo ked ich necham v kosi na pradlo alebo dedacke tak v momente na nich lezi a spi,potom musim odchlpovat 😀 ,este ze v ikee maju tie suprove lacne odchlpovace.
A stou imunitou to mas pravdu
baby toto je co za pocasie?!Poraza ma z neho,este ze sme u nasich tak sa s mamou striedame a na striedacku zabavame deti.

och
16. máj 2010

no ja som sterilizovala cumle kazdy den, respektive, pouzila a dala novy, ale uz cumle nemame 😀 😀 😀 tak je to o nicom a sterilizujem len odsavacku, co vlastne uz za mesiac tiez nebudem 😀 😀 asi mi ostane sterilizovat uz len nadobky na jedlo 😉

tiez to neprehanam s hygienou, akurat ked som na verejnej toalete alebo v restike tak mam antibakterialne obrusky, popripade malej utriem ruky ked vydim, ze sa jej snazi chytit niekto s fest zadrbanymi rukami 😝 kocura mame extra extremne plznuceho takze chlpy tu su total vsade a nedaju sa ani "odrulickovat" odchlpovacom z Ikeii 😀 😀 minule uz aj zaregistrovala kocura a chytila ho za ucho a sup ho do huby aj s uchom 😀 😀 😀 😀 kocur statocne drzal 😀

fuj ake hnusne pocasie, ved nemozem ist s malou ani von 😠 😠 😠 som zvedava do kedy budeme musiet trcat doma a ako mi tu hodi slofika tri krat za den 😝 a najlepsie na tom je, ze tento tyzden maly prist kopat zaklady 😀 😀 tak to akurat vykopu jarky na vodu 😝
zajtra ale musime ist k dokine, v piatok sa vyhadzala na hrudniku a do dnes to nepreslo 😝

och
16. máj 2010

fuj *mali prist nie maly 😝 😝

inak plavanie co chodime je uplne supis, aj mm sa zucastnil 😀 😀

slniecko01
17. máj 2010

Ahojte babulky

no nám je trocha na prd. Nelka má zvýšenú teplotu a sople jak opraty. Furt len odsávam. Chúdiatko moje už aj včera bola omrnčaná.
Ja to tiež nepreháňam s tým sterilizovaním. Síce žiadne zvieratá nemáme, to by som zošedivela. Ja malej akurat 2 dudle a chránie na prsia umyjem vo vrelej vode so saponátom a poto zalejem s vodou z kanvice. A malej nikdy nič nebolo.

Svokor by mi určite zohnal nejakú tú cicu, ale ja to neznášam 😒 Sak mi povedal, že nech žijem teda s myšami. Ale nikdy som ich ani na dvore nevidela, bo by som zošalela 😲

och
17. máj 2010

Slniecko tak to sa rychlo vyzdravte, nas to zatial obchadza klop, klop, klop, akurat mna trosku zacalo hrlo boliet ale nemyslim, ze to prepukne do nieco zavaznejsieho, aspon dufam

pojdem ja zajtra kuk do babymarketu na buggynu a stolicku, ked uz je take hnusne pocasie, som sa aj odvazila ist na hodku von a bola som za blazna, co myslite kolko kocikov bolo vonku?

slniecko01
18. máj 2010

Dobré ránko dievčatá,

dnes už je to lepšie, len tie soplíky 😒 Nelka hučí keď jej to odsávam. V noci spala celkom dobre a teraz vstala z úsmevom.

No ani my sme neboli včera vonku, len na večer sme skočili do Pezinka do DM, plienky nakupiť.

Držte sa dievčatá 🙂

mayka
autor
18. máj 2010

ahojte,

slniecko to mi je luto s tymi sopliskami. ☹ Skoro sa uzdravte.

Ja idem dnes galanovi kupit svietidla co nam este chybaju v dome. Dufam ze nieco vyberiem lebo ja som strasne nerozhodna. 😅
Och kedy idete do bm?
Zeby sme sa znova stretli? 😀 😀 😀

_Idem dieta sa posralo.

mayka
autor
18. máj 2010

poslusne hlasim tuto karu budeme mat doma. 😀 😀 😀

http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

tesiiiiiiiiiiim

slniecko01
18. máj 2010

Takže nakoniec si sa rozhodla Mayka pre červenú ? A čo sa ti viacej páči bugi alebo tá kabelka ? 😀

Akurát sme prišli s prechádzky a dúfam že malá bude ešte spinkať na dvore 😉

mayka
autor
18. máj 2010

Ochina, uz ste doma? Dufam se mi odpustis to auto. ☹ 😅 Saaaakra. ☹ Mrzi ma to. Ale uz sa to nestane. Bugyna sa bude lepsie vytahovat z auta. 😀

slniecko, 😀 😀 😀 Kabelku nakonie kupim asi emitexovu alebo z DM. Jedine zeby na nu vo forbaby spravili tiez zaujimavu cenu. Mozno by ma potom ukecali. Ale kabelka je tiez krasna nazivo. 😵

katarinka77
18. máj 2010

Ahojte!
Mám ďalšiu otázočku 😀 : objednávali ste si niekedy cez babetkovo.sk? Uvažujem nad touto komodou:
http://www.babetkovo.sk/components/com_virtuema...
stojí 164€, je aj v iných farbách, a fajn je to, že neskôr sa dá používať ako samostatná komoda.

Slniečko, vidíš, málo svietiš 😀 a potom sa tu soplíky nasťahujú deťom do noštekov.... Skoré uzdravenie Nelke 😉 !

Mayka, čo si porobila Och s autom 😀 ? Čo si jej ho oškrela? Bugynka je pekná 🙂 !

slniecko01
18. máj 2010

Mayka čo si porobila baran-baran buc ? 😀. Ale hlavne, že sa nikomu nič nestalo. A nepozerala si cez bazar, či niekto nepredáva nejakú zachovalú čo by ti pasovala ?

Katka peknučká je tá komoda 😀

och
18. máj 2010

ahojte

mayka nic si z toho nerob, takych este bude 😀 ja som sa rozhodla pre ten Esprit Jet, da sa zlozit ako dazdnik a strcim ho aj za sedadlo, nemusim kufor otvarat, cierny sa mi paci, akurat ta poprosim o kontakt na tu babu co sije vnutra, dam Rebe nieco farebne do toho usit a tu tasku si tiez kupim potom v DM ciernu, za 23 eur je velmi sikovna, ved inak stoji taka taska od 40 e vyssie a su skarede 😝

katarinka ja som objednavala cez babetkovo a pohoda ale nemam skusenost s nabytkom, no neviem ci by som sla do takej prebalovacej komody aby ti od 7mesiacov nebola na prd bo bude uzka, no ved si to este premysli 😉 ale inak je velmi peknucka naozaj

slniecko ale uz od piatka mas vykuknut 😀 ani nevies ako sa uz tesim

krakulka tie pancuchy uz nemaju vobec, ide leto takze su uz len ponozky 😝

luciamk
18. máj 2010

Ahojte babule,

v piatok idem so Samušom do poradne a budú nás očkovať proti rotavírusom, teda budeme to hltať.
Akú s tým máte skúsenosť? Mám si pripraviť nejaké čípky, alebo niečo proti horúčke a bolesti?

slniecko01
18. máj 2010

Och ved ja sa snažím chodiť po vonku a to slnku furt nič 😀

Lucia my sme boli minule na rotavírusy a malá sa tam usmievala na doktorku a pekne si to spapala a ešte sa oblizovala 😀 . Doktorka sa len tak rehotala, že to je drahá maškrtka 🙂

katarinka77
18. máj 2010

Och, hej, máš asi pravdu, tiež som nad tým uvažovala... Len som chcela aj, aby sa tá komoda dala použiť aj potom, keď už nebudeme prebaľovať, aby zapadla k nábytku. Lebo tú veľkú neviem, kam by som dala, čo by som s ňou robila.... Keby sa ten vrch aspoň dal odstrániť.. A možno sa aj dá....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre