Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

katarinka77
1. jún 2010

Všetko najlepšie vašim krásnym detičkám k dnešnému sviatku 🙂 !

och
1. jún 2010

tak tak vsetko naj deturence zalate 😀 😀 😀 😀

slniecko01
1. jún 2010

Ahojte Pipinky a hlavne Pipinčiatka a všetko naj k MDD 😀

Akurat sme došli z nákupu v TT a niekto nám spred domu ukradol tuju v kochlíku. To dostal môj muž od mojej mamy na narodky. Ľudia sú švine 😠

krakulka
1. jún 2010

Zelam vsetkym detom mooc moooc slniecka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Slniecko, suu a poriadne svi... My ideme zateplovat domcek aj fasadu robit a ked bude vsetko hotove chcem dat ku vchodu stromcek, uzz ho mam v zahrade, len mam obavu, ako dlho tam vydrzi, ci ho niekto necorne.

mayka
autor
1. jún 2010

Ahojte,
z tohoto pocasia ma fakt ide porazit. 😠 To uz nie je normalne.
Aspon ze zajtra mame plavanie , tak aspon doobeda zabijeme cas. ☹ 😒

Dnes som bola v avione na otocku zohnat odvapnovac na dolce gusta. Inak by sme sa asi od jedu pozrali s dietatom. 😀

slniecko tak to je sila. Nemate este plot? Ja som pred par rokmi na hrobe mojej maminy posadila take nizke tahave ihlicnany a o rok ich tiez niekto odtial vytrhol. Zostali tam len jamy po nich. LUdia fakt nemaju svedomie. 😠

krakulka tak aj vy dokoncujete domec? Prajem pevne nervy s robotnikmi. 😀
Tennas kachlickar uz druhy tyzden obklada terasu a vchod. Akoze ina rychlost. 😀 A to ma este oblozit okna tehlickami. No pocitam ze tu bude mesiac. Ux chapem preco meskal 3 tyzdne kym k nam nabehol. 😀

krakulka
1. jún 2010

Mazka, majstri su majstri, hrozne. JJ ideme dokoncit dom, byvameuz 7r. tak konecne bude fasada. Smevnasej stvrti posledny, ale ost. robili tak 2-3r.dozadu. Nam budevsetko robit jedenznamy,takze v pohodicke. 😉

och
1. jún 2010

no to mi akoze chcete povedat, ze sa niekto na stromcek ulakomi? 😲 to co uz je za svet?

kokos tak vy koncite a my zaciname 😀 😀 😀 😀 kuk dnesna aktualizacia stavby, len nam miesacka zapadla 😝 😀 tak neviem ci to dokoncili, chudaci robosi, sedeli vsetci v autach a dychali si tam a kreslili na okna 😀 po niektori aj pospali, ale ved v takom pocasi by som ani psa nepustila von, nie to este robosa aby kvalitne makal 😀 😀

no pokym som decko uspala, chrape uz aj mm z pred telky 😀

och
1. jún 2010

posielam aktualne suradnice clenov mojej domacnosti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mayka
autor
1. jún 2010

@och, 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 pekna to rodinka. Akurat som zaslintala nad poharikom na stole vedla tvojho muza. Juj jak by som si dala vinecko.

och
1. jún 2010

@mayka to neni vinko ale vyprchane teple pivko Stela Atois 😀 😀 😀 😀

som urobila paradnu veceru zase 😀

och
2. jún 2010

tak mi sme mali v noci 38,5 teplotu po ockovani 😠 chuda moje male teraz je uz lepsie, ale aj tak ostavame doma cely den, snad prvy krat, tak som zvedava ako to dopadne 😝 ale ked nebude mat poobede teplotu, mozno vybehnem na hodku 😉

corinne
2. jún 2010

Ahojte babula-mamule 🙂 .Och to je co za zviera pri Rebeke,macka alebo pudlik?Hlavu to ma macaciu a telo ma psie 😀 Ako sa vam inac dari?Citam ,ze len prsi no nezavidim vam,dufam ze k nam to nepride.No my nemame tiez super pocasie,ties trosku prsi,obcaas slnko vykukne,som zvedava ake bude leto a ci vlastne niejake bude.Hlasim Maximove miery z 25.maja 6385g a 65cm

och
2. jún 2010

@corinne to je macka 😀 😀 vykastrovany kocur, odroda Somalska macka 😀 😀 😀 😀 ale ano vyzera ho macaci husky
Maxime ma krasne miery 😀

katarinka77
2. jún 2010

Och, no mne sa o vašom rozostavanom dome aj snívalo 😀 , mala som pocit, že musím teraz myslieť na to, ako to dostaváme 😀 😀 .
Teplota už prešla?

chruminka
3. jún 2010

och prave citam ze Rebeka horuckuje,tak ak by mala teplotku aj zajtra tak mi napis sms,alebo mi zavolaj a stretli by sme sa inokedy.
Inac sa ti ja ozvem po 11:00h ked sa vybavime na kramaroch a mozeme teda ist kludne do tej eurovei,hlasia len 18 stup. a dazd.
Okolo 12:00h-13:00h podla okolnosti musime deti niekde nakrmit (mozno este na kramaroch) takze ratam tak okolo 14:00h ze by sme tam vedeli byt.
Pipinky kludne sa mozete pridat,ja som totis zajtra v BA a ostavame tam aj spat u nasich takze ak niektora chce mozeme sa stretnut poobede v eurovei aj s detskami ,ak vam teda nebude vadit ze bude so mnou aj mm 😉

och
3. jún 2010

ahojte

@katarinka77 no moja este mame jeden ci dva pozemky volne a uz postaveny domcur hned vedla nas na predaj 😀 😀 tak dufam, ze sa nebudes stresovat koli nam 😀 😀

@chruminka uz nehoruckujume to bolo len z ockovania, uz vcera vecer bola zase ako rybicka a robila zle, certica mala 😀 😀 😀
OK tak zajtra teda pojdeme do Eurovei len daj vediet na kolku sa tam mam dostavit, vidis keby bolo pekne, tak je den otvorenych dveri v prezidentskom palaci, sme mohli si spravit pekny vylet do centra BA 😀 😀 😀

chruminka
3. jún 2010

@och no skoda ze ma prsat,ja sa ti teda ozvem.
Keby sa chcel dakto pridat tak sa dako s nimi dohodni ja budem uz cely den bez compiku,len na mobile
Tesim sa Rebeka urcite narastla 😵

sylvyka
4. jún 2010

no ahojte tak toto co uz je za pocko ma hegne z toho 😠 zlate slnko jaaaaaaaaaaaaaaaj akurat som dozehlila a rozmyslam nad upratovaciou sluzbou len neviem ako si pytaju peniaze ked od intenzity bordelu tak sa asi nedoplatim 😝
inak vsetko ok klop klop boli sme v poradni pred tyzdnom elka ma 8900 g a 68 cm trpazlik moj malinky len zas nastal problem ma zrastenu susku a ked sa jej to nespravi bude musiet ist urologovi no ale dufam ze sa to spravi herecka by len behala furt sa stvera na nohy 😉 a mamina uz nevladze no to je asi vsetko co mame nove tak papa zatial a dufam ze bude lepsie pocko :D

krakulka
4. jún 2010

Tatino hovori, ze Andrejko vizera ako Flinston junior. Ze to nie je pravda? 😕
Konecne sa dnes oteplilo, juchuuuu. Zajtra budeme na zahrade, Andrejko na deke a mamina s nim.

mayka
autor
6. jún 2010

krakulka, ze flinston. 😀 Krasnu je babuliak.

sylvyka, tiez nevies co skor pri malej? Ja som na tom velmi podobne. Akonahle ma strati z dohladu ze napr. odbehnem do vedlajsej meistnosti uz je u nas krik a rev. 😖
Pretacat sa vie iba na brusko ale naspet ani za svet. a ona by to aj vedela lebo uz je silna v rukach ale nechce sa jej. Lozenie akurat tak dozadu jej ide. Ale sediet to ano. Ako 5 penazi. A uz par dni sa mi stavia ked ju chytim alebo kedju idem posadit do kocika tak sa postavi a nie nie pokrcit nohy. Zeby sme to cele preskocili? No radsej by som bola keby najprv lozila.

Inak kukam ze Elka je uz veeeelka. 😀 Vsak to ani nasa Terezka iste tolko nevazi. Ale ja mam pocit ze teraz isla dost do dlzky.

A fuha s tou suskou. To je aj normalne vidiet? Ja jej ju teda moc nekntrolujem. Asi by som mala. Alew mam pocit ze v poslednej dobe nemam sancu sa jej tam dostat lebo keby ste videli co robi ked ju prebalujem akoze so jedov do mna. Ze aky boj so mnou zvadza. 😀

Ja som jej pr istou xhudatku pri vyzliekani bodynka zatrhla o nausnicu. Normlane aj krvicka trochu bola. 😢 Do kelu. Dufam ze sa jej to nezapali. Casto je to cisitm a kurtim . lebo sem tam to ide dost zle krutit. A to som jej uz chcela prehodit nove nausky.

slniecko01
6. jún 2010

Ahojte dámy 😀

Mayka aj Nelka trpí tým, že ma nevidí. A nie len to, už mrnčí ani keď na ňu nepozerám. Len samé opičky chce po mne. Teraz som ju šupla do kočíka a zaspala, tak dúfam, že vydrží 2 hodky.

Sylvynka už som počula, že môže byť šuška zrastená. Vy musíte mať všetko ☹

Krakulka, Andrejko je pekný chlapček 😉

och
6. jún 2010

ahojte

@krakulka Andrejko je super a vobec nevyzera ako flinstone 😀 😀 fesak to bude, len este aby si nemala kopec vnucat o ktorych nebudes vediet 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@mayka no lepsie to uz nebude 😀 😀 😀 😀 ma mrzi ta nausnica 😀 😠 poznam tie vycitky ked nechtiac potomkovi ublizis 😝 mne sa Reba dnes tak povracala, ze dovi dopo, som jej dala take bodycko ze od 2-6 mesiacov velkost, a ako som jej rvala tam rucicky, tak som jej asi chudine k tej tycke dopomohla 😝 a potom jej to neslo vyzliect, fuj tak ma to nasralo, ze som chytila noznice a rozstrihla ho 😀 😀 😀 😀 debilne cislovanie, to bolo prvy a posledny krat co to mala na sebe 😀 😀 😀 😀
@sylvyka a to ako vyzera taky zrast?

inak som dnes bola v tescu na Kamennom a vyborny vyber detskych veci, cele jedno poschodie a aj ine znacky ako v hypacoch 😀 😀 😀 odporucam 😉

och
9. jún 2010

Ahojte

vidim, ze slniecko vykuklo a uz sa to tu zanedbava

my nic noveho nemame, akurat ze vonku je taky vypek, ze ma pripieklo ale mala je vzdy poctivo natreta 50 tkou faktorom a fakt netusim ako ju obliect :-/ vzdy je taka spotena chuda, holu ju von nemozem zobrat 😀

slniecko01
9. jún 2010

Dobré ránko Dámy 😀

@och vonku je fakt katastrofa a čo bude v piatok, tak to netuším, že 35 stupňov 😝 , asi nahodím plavky a budem vypalovať tuky 😀 a nohy namočím do lavora.
Ani ja neviem ako mám obliesť malú. Včera mala len také tenké tepláčky a bodynko. Dne jej dám asi kraťasky, lebo tiež sa potí chúďtko moje. V noci sa odkopala.
Dnes ideme do poradne, tak uvidím koľko sme pribrali, ale Nelka je modelka. Minule tu bola kamarátka a jej malá má ricku jak moja dve. A tie nožičky ? No sranda. 🙂

@mayka tebe sa ako darí ? Kedy idete na dovču ? My sme sa rozhodli, že tento rok nikam a na rok pôjdeme do turecka, hotel Mucarnas. Bola tam kamoška a hovorili, že tam bolo super. Raj na zemi. To budem potrebovať 😀
Ale ešte sa mi páči aj tento http://www.travel.sk/dovolenka/turecko/goynuk/q...

mayka
autor
9. jún 2010

Och, my uz nosime opalovacky.
😀
a asi vytiahnem aj detsky bazenik pre slecnu zajtra.

Slniecko tenot rok ideme do chorvatska koncom kukla na 2 tyzdne. Sa tesim ale aj mam trocha obavy z tej dlhej cesty. Snad to kocka zvladne.
Ale do Turrcka teiz chcem ist ked bude mat mala tak 2-3 roky. Vraj s tam vyborne animacie pre deti.

Letim balit a plavat. Zatial papa

mayka
autor
9. jún 2010

Ty kokos teraz citam po sebe ze ake hrubky som narobila. 😀
kukla znamena jula. 😀
Do kelu sa ponahlam a potom same chyby robim. Typicka zena v strese na materskej dovolenke. 😀 Alebo niekto by sa ma spytal ze ako moze byt zena na materskej dovolenke v strese vsak ano. 😀 Napr. tatinko. 😠 😀 😀

Baby inak co mate nove?
Och ako ide plavanie? Uz chodite na dalsi kurz? Ozaj co to u vas stoji na kurze? ja rozmyslam ze uz chodit nebudem, lebo vsak je tu leto bazeniky nakupene a vodu mame aj doma. 😀 Cuduj sa svete.
A na jesen ukecam Misu s malou Rebekou nech sa pridaju a 1x do tyzdna skocime do aquaparku SC. Vyjde to lacnejsie a mozme tam byt dlhsie. 😉 Och, co ty na to? Ved ich poznas uz aj ty.

Kto sa prida?

No idem si dat kafe a ked sa Teri zobudi musime ist na urad prace do SC, lebo sa im vratil list a ked si ho neprevazmem tak mi neposlu prachy. Tz kokso ako keby milion mi chceli poslat. V tomto horku trapit dieta v aute. 😠

Tak sa zda ze tento tyzden obkladackar dokonci svoju pracu. Terasa je hotova aj hlavny vchod a uz dava tehlicky okolo okien. Hura potom bude leharo a veget.

slniecko01
9. jún 2010

Ahojte, my sme boli v tej poradni. Nelka má 67 cm a 5590 g, pribrala len 200 g, tak začneme prikrmovať a o 2 týždne ideme na kotrolu váhy

och
9. jún 2010

@slniecko01 no krasne miery, s tym prikrmovanim by som asi este pockala 😉 aj Reba jeden mesiac pribrala menej a dalsi to dohnala 😀 a je akurat, neviem, podla mna ten zaludocek a crievka este nie su dostatocne pripravene na "dospelacku stravu" 😉
a Reba je o mesiac starsia a ma len 63 cm, takze Nelka je trosku dlhsia 😉

ja som vcera Rebu obliekla len do "pyzamka" s kratkym rukavom a kratke nohy, plus satka na gebulku aby nedostala upal, za dve hodiny vonku bola komplet spotena, normalne jej tiekol pot po nose a to mala nohy hole vystrcene z kocika 😕 teraz mi jedna mamicka poradila, ze mam nechat nanoznik na kociku, ze super drzi nielen teplo ale v lete chlad ako zatepleny dom 😀 😀 😀 😀 no vyskusam zajtra 😀
@mayka hrubky si nevsimaj 😀 tie su povolene
na plavani sme boli uz pod vodou 😀 😀 😀 strasne sa jej to paci, vytresti oci a rozpraaaava, kope nohami a levituje na hladine 😀 😀 😀
no ja platim 140e na mesiac, ale mame to so slanou vodou (co prospieva dychacim cestam) vratane infra sauny a masaze babatka 😉 ono mne ide skor o tu instruktorku a tie cvicenia co s nimi robia vo vode, vlastne sa takto deticky ucia nebat sa vody, ze keby aj spadla niekam do jazera, tak nechyti paniku (ako neplavajuce deti) a nenadychne vodu do pluc, ale zacne kopat nohami a snazi sa dostat na hladinu 😀 😀 a este v takom aquaparku v tej teplej vode, sa bar aka "chrasta" moci a nedala by som ruku do ohna za to, ze tam niekto nevykona svoju potrebu, predsa len tie deticky si obcas lognu 😝

mna cakaju tiez urady, mi teraz 12. 6. konci materska tak nech mi to plynule prejde do rodicovskeho, idem hladat tlacivo na internete 😝

och
9. jún 2010

@slniecko01 to Turecko vyzera fakt neskutocne 😀 😀 😀 asi sa porozpravam s mm, vcera mi vytresol, ze prvy septembrovy vikend leti na Karpatos surfovat, som zvedava, ze na ako dlho 😝 mozno to budem kompenzovat takymto niecim 😉

krakulka
10. jún 2010

Ahojte,tak plienocky uz schnu, su fakt suprove. Uz sa tesim ako ich A. obleciem. 😀 😀 😀 Zasa ma ragadu na ritke, chudatko, ked prdi strasne u toho place, lebo ho ten konecnik boli. ☹ Kolko plienok uz mas nakupenych? my zastial len 6 ks.
Och, to je paradne kupanie. Rebeka je sikula, jeej, uz aby sme aj my plavali. Dneska zavolam do Plavacka a objedname sa. A. uz je fit. Bud. tyzden bude zase ockovanie, tak po ockovani nebudeme moct ist plavat.
Slniecko, ja myslim, ze dolezite je, ako sa Nelka ma, nie su rozhodujuce miery. Ani ja by som prikrmy nedavala. Je to strasne skoro a ked mas miecko a Nelke staci, neriesila by som to. Kukni si tento link, pripadne napis Annag, ona ti poradi - resp. vysvetli preco netraba tak skoro zavadzat prikrmy. To len Dr. vymyslaju. Ta kocka je fakt super, poznaju ju myslim aj Och a Mayka.
https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/
tu je jej web. stranka: http://dojcenie.wordpress.com/category/zavadzan...
My ideme na dovolenku 24.7. do Demanovskej doliny - 8 rodin s detmi. Kazda rodina ma svoje studio, tak som zvedava, ako to s A. zvladneme. Teraz sme zacali chodit po detickach, nech si zvyka. Aj na nasvtevy chodime skoro kazdy den, len jemu sa tam paci max. hodinku. Skoro vzdy ideme s placom domova. A ked je doma, uz je spokojny, hodnucky. No doma je proste doma. Ja by som s A. tento rok k moru asi nesla. Nerobia mu dobre tieto horucavy, je z toho nervozny. ☹
My teraz vacsinu casu travime doma, predsa len je v dome chladnejsie a A. sa aj lepsie cez den spinka. Vcera dostal bazen, dokonca don vlezie aj dospelak. Chceli sme ho dnes vyskusat, ale vonku funi ako o zivot. Na zahrade nemame zaveternu cast, tak snad zajtra.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre