Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
7. júl 2010

@och vyzerá to dobre pošli recept, keď budeš mať čas 😀

och
7. júl 2010

@slniecko01 recept je z casopisu Apetit cerven 2010 na strane 84, ak by si ho nedostala uz v stankoch, prepisem ti to 😀

slniecko01
7. júl 2010

Skusim kuki, vizerá to zaujmavo hi hi 😉

slniecko01
9. júl 2010

@och už majú červenec v stánkoch, tak by som ťa poproslila, ak budeš mať čas, tak mi ho pošli. Ďakujem

och
11. júl 2010

@slniecko01 tak teda idem to prepisat 😉

Duhový sen
250g zmaknuteho masla + trochu na formu
2 lyzice tvarohu (nemusi byt)
180g krystaleho cukru
5 velkych vajec
500 g hladkej muky + hruba na formu
1,5 sacku kypriaceho prasku do peciva
trosku soli
250ml mlieka
potravinarska farba cervena, modra, zlta
300g potahovacej hmoty alebo modulovacieho marcipanu
praskovy cukor na posypanie

-maslo utriet s cukrom a tvarohom do svetlej peny, potom vmiesat vajcia
-muku preosiat s kypriacim praskom a solou a striedavo ju s mliekom pridavajte do maslovo-vajecnej zmesy, aby ste získali hutno cesto. Rozdelte cesto do 6 misiek a kazdu sestinu zafarbite potravinarskou farbou - cervena, oranzova( zmiesanie zltej a cervenej), zlta, modra, zelena (zmiesanie modrej a zltej), fialova (zmiesanie modrej a cervenej)
- do vymazanej a vysypanej dortovej formy o priemere 26 cm presunte cerveneé cesto. Doprostred na neho potom vyklopte cesto oranzove. Rovnakzm sposobom - teda vzdy doprostred- pokracujte so zltym zelenym modrym a nakoniec fialovym cestom. Pecte pri 180 C cca hodinu, aby zapichnutá drevená spajgla vysla cista
- potahovaciu hmotu rozvalajte medzi potravinarskou foliou, pripadne ju posipavajte praskovym cukrom. Preneste na vychladnutu tortu a uhladte rukami alebo cukrarskou kartou

ja som ju robila z polovicnej davky a do stvorcoveho plechu (taka kocka z tesca plechova vysoka) a peciacim papierom 😉 a lepsie sa na stvorec dava ten marcipan ako na kruh, aspon pre nas zaciatocnikov 😀 😀 😀 torta upecena je taka suchsia, cize by som doporucovala niaky dzem k tomu a slahacku 😉

mayka
autor
13. júl 2010

dobre ranko damy. Tusim sa nam z toho tepla ani pisat nechce.
Co dnes robite? Ja neviem ci je lepsi trcat v dome alebo ist autom niekde kde je klima. 😀 😝 Aj by som potrebovala co to pokupit ale vonku je hnusne

katarinka77
13. júl 2010

Ahojte!
@mayka keby len písať... ale mne sa veru nechce nič 😀 ! Našťastie teraz trošku pofukuje, tak sedím pri dokorán otvorenom okne. Mám strašnú kopu na žehlenie, ale v tomto dusne sa mi nechce trýzniť 😀 .
Bola som na preventívke u zubára, zubky ostali našťastie zatiaľ bez kazu 😉 , tak mi ich ešte nafluoridoval.
Už zopár dní ma hrozne bolí v ľavom boku (presne ako keby zastavené vetry), neviem, či sa tam ešte naťahujú väzy, alebo čím to je, ale dosť ma to obmedzuje 😒 .. Zajtra sa na to spýtam u dr.

krakulka
13. júl 2010

@katarinka77 ooo, ze 35tt. To som ja bola este na lyzovacke. Strasne ti to leti, za chvilku budes malinku drzat na rukach. Urcite sa mooc tesis. 😉 😉 😉 😉 😉
Na tom maratone sme nakoniec neboli. MM mal pokazenu klimu v aute + celu sobotu by bol Andrejko vonku + 4h. cesta domov, to by bolo strasne vela. Ale to nebol ten pravy dovod preco sme nesli, MM ma poriadne vytocil. Stale hovoril,ze chce, aby sme isli s nim. Isli este aj dalsi kamarati - jeden nakoniec bez manzelky a synceka. A moj MM mu strasne zavidel, vraj vie si to niekto zariadit, ze zena a decko zostanu doma - zena posluchne a on si moze v klude uzit pekny vecer. 😠 😠 😠 😠 😠 Tak som sa nahnevala a on si isiel sam. Samozrejme si to dostatocne uzil. Som mu povedala, ze to bolo naposledy, co bol niekedy na noc bez nas. Ale vobec ma nepocuval. ☹ Proste klasika. 😠 😠 😠 😠
Inak vonku je strasne. Andrejko to zvlada celkom dobre. Cez den sme vacsinou doma - vnutri, predsa len je tu chladnejsie - 24-26st. Spalnu mame v podkrovi, tak to je des... Bud. rok musime kupit novu sedacku a v lete budeme spavat v obyvke. Bo v splani je az 28-29st. Brutal. Andrejko sa poti chudato stale, take kapky ma na celicku.
Teplo ho unavuje, vela spinka a je taky troska umrnkany. Aj vase deticky maju potnicky? Za tieto posledne dni sa objavili uz aj Andrejkovi. Bud. tyzden ideme na dovolenku, do Dem. doliny, som zvedava, ake bude pocasie.
@och ten kolacik vizeral fantasticky. 😉 😉 Recept som si skopcila a niekedy upeciem. Si proste jednicka.
@mayka klimatizovanym miestnostiam sa snazime celkom vyhybat, predsa to maju vsade nastavene zasa na strasnu zimu. 😕

sylvyka
13. júl 2010

ahojko no mne sa nechce pisat z toho tepla ale ani poriadne citat je to strasne ja idem s elkou von rano a potom az navecer
a elka ma dva zubky 😀 a treti sa tiez derie :D tak mam doma malu selmu zubatu 😀
katus no pekne ani mne sa nechce zehlit ani ma nenapadne v takom brutis teple tesim sa na dalsie stretko 😀
my ideme az o mesiac do tatier taaaaaaaak sa tesim
krakul sucitim s tebou

mayka
autor
14. júl 2010

caute,
zijete? Lebo ja zdochinam. 😝
Boli sme na poradni po 3 mesiacoch a teda akoze objednala nas na 11 hod. Predtym som sa snazila zohnat este odpudzovac hmyzu ultrazvukovy ale nezohnala som. Este skusim Baby market alebo skusim objednat v lekarni ak sa bude dat.

No takze nasa Teri uz pomalicky lozi. Taka je zlata. 😵 A rano sa mi postavila v postielke. Doslova rukami a ustami sa vytiahla. Normlane zakusla do horneho kraja postielky a tahala saaa. Este ze nema zuby. Aspon si nema co vybit. 😀 Ja este idem o tretej do SC pre pas. Kokso akoze asi sa zbesnim v aute. 😝

katarinka77
14. júl 2010

@krakulka - letí veru... ale v tomto teple mi to skôr pláva 😀 😀 .... Som zvedavá, aké bude počasie v období môjho pôrodu. Lebo ak takto, tak sa asi uvarím vo vlastnej šťave 😝 .
Môj mm bol tiež raz sám na 2 noci - na cyklotour, ale aj som mu to dopriala, lebo sme si neboli istí, či sa nejaká dovolenka podarí.. A on má bicykle rád 😉 . Ale ak by som nesúhlasila, zrejme by nešiel. Aj na lyžovačku som ho posielala, ale bezo mňa nechcel. Ja som v tom čase musela dosť ležať, špinila som, mala migrény, takže so mnou by sa nedalo.
Tvoj mm by mal akceptovať Tvoje priania a v prvom rade brať ohľad na rodinu, koníčky až na druhom mieste... Ale tak niekedy nevysvetlíš 😒 .... Najlepšie by bolo, urobiť niečo podobné, nech si uvedomí, ale to sa ťažko realizuje...

@sylvyka - no snáď sa ešte do pôrodu vidíme 😉

@mayka - 😀 😀 že zubami sa ťahala 😀 😀 . šetrí si rúčky 😀 ? Počkaj, ani si nevšimneš a bude loziť po byte a čochvíľa aj behať 😉 . Takže oči na stopkách a lekárničku po ruke 😀 !

katarinka77
14. júl 2010

a ešte som chcela, že v piatok máme stretko z témy Kamošky z GF o 16" v rešt. Zizzi (pár metrov od GF), nechcete sa pridať?

krakulka
16. júl 2010

Ahojte, to je katastrofa take horuce pocasie. Andrejko je z toho mrzuty. Aj ked na fotke sa smeje. Jeden usmev pre vas 😉

och
17. júl 2010

Caute zeny 😀

ja sa vam strasne ospravedlnujem, ze som vas takto zanedbavala 😝 ale ked vkuse nieco musim riesit, v tomto pekle 😝
my von ani nechodime, najskor tak po siedmej na hodinku, aj to casto krat mame dost obidve 😝 totok uz nech skonci, byt cely den doma je na mozog ale na druhej strane to ma aj vyhody 😀 ked spi mala spim aj ja, takze taky hodinkovy spanok 3x denne vobec nie je zly 😀 😀 😀 😀 a napchavam sa cely den 😀 😀 vcera to uz bola katastrofa a napustili sme si vanu a cvachtali sa v nej asi pol hodinku 😀 😀 😀 😀 inak prikrmy pokracuju relativne dobre, len musia byt riedke, ked su moc huste tak sa povracia, naposledy hodila mega tycku aj z vody, ked si nahodne potiahla, inak spapa krasne prvych desat lyziciek a potom uz nechce 😉
kokso fakt netusim ako naucim to dieta pit a jest 😉 a kedy ona zacne lozit? no neviem, je taka leniva az no, vie sa pretocit aj na chrbat aj na brucho ale radsej bude vrestat ako by to mala zrealizovat a ked jej dam daleko hracky, ze nech sa baba snazi, tak sa nane vyprdne a radsej bude studovat dlazku 😝 😀 😀 😀 😀 minule som jej dala piskotu a ked zistila ze sa to da nasosat a jest, hodila ju o zem 😲 😀 😀 😀

mayka
autor
17. júl 2010

krakulka ak je zlatunky a krasne drzi hlavicku hore ako taky panko. 😀

Och,
ved dobehni cez tyzden k nam. Ja nebudem mat auto az do stredy tak budeme urcite doma. A konecne sa ma trosken ochladit tak mozeme dat nejaku tour de Zalesie s kocikmi a hodime nieco na gril. Alebo urobim za kybel cestovinoveho salatu.
A neboj aj nasa Teri bola leniva, radsej vireskala na zemi ako by mala zdvihn ut prdel a nieco robit. To pride ani sa nenazdas. Nasa uz nahana jazvecice, tak pred nou prchaju. 😀 Robi im depilaciu a vypichuje oci. 😀

A to papanie je super e 10 lyziciek. To je dobre. Nam trvalo aj dva mesiace kym sa poriadne rozpapala. teraz mame doma maly kontajner .

My uz ideme vpiatok na dovolenku . Zacinam chytat paniku ako sa budeme balit atd. Budem musiet zacat pisat zoznam a vsetko chystat. a doma mam taky binec ze dovi dopo.

och
18. júl 2010

no caute

@mayka zajtra sa teda vidime, skocim kupit tie spagety a ideme k tebe

dnes sme mali mrkvicku s brokolicou a chutilo velmi, trhli sme rekord a spapala 13 lyziciek 😀 😀 😀 😀 😀

inak v nexte maju vypredaj, polovicne ceny a nova kolekcia na nete 😀 😀 😀 😀 😀 hor sa na jesenny nakup 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luciamk
19. júl 2010

Ahojte babule,

poučívate baby monitor, teda tie vysielačky?... My sme konečne začali používať spálňu a tá je na prízemí. Je tam super chládok a Samuško tam lepšie spinká, síce ho počujem hneď keď zaplače, radšej by som tam mala tú vysielačku. Celý víkend som čumela do netu a neviem si vybrať. Prosím poraďte mi aké s tým máte skúsenosti.

Pridávam pár foto 🙂

mayka
autor
19. júl 2010

ahojte,

Lindi, super den s Vami. 😉 A vyborne si navarila. Mozes aj nabuduce. 😀 😀 😀 S tebou je nebezpecne sa kamaratit lebo sa z toho moc pribera. Asi ta zacnem obvinovat ze za to mozes ty. 😀

@luciamk, mhyslis tie pestunky? My mame a je to uzasna vec. Je obrovsky vyber. Neviem ci ju chces pouzivat len na doma alebo aj inde.
Ak ju chces aj kvoli dovolenkam tak sa oplati kupit vysielacky s vacsim dosahom. My mame do 1 km. Ale ono vacsinou funguju do kratsej vzdialenosti ako pisu. Ono do 1 km je to na volnom priestranstve a kazda jedna stena skracuje dosah. Nekupila by som uricte vysielacku do 150 m . Minimalne do 400 m .
My mame tuto
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
ma vela funkcii.

Ale su ovela lacnejsie. Je dobre napr. ak ma aj svetelnu signalizaciu ze sa dieta hybe v pripade domacej zurky by si nepocula cez hluk. Nasa aj vibruje. 😀
Dost chvalia napr. tuto
http://www.forbaby.sk/index.php?mod=catalog&idP...

mayka
autor
19. júl 2010

a zabud.a som pochvalit Samka. Je zlaty. 🙂 Ako si sedi na tatinkovi tak dolezito. 😀

luciamk
19. júl 2010

@mayka ďakujem Mayka idem to popozerať, inak tú druhú som mala na zozname, len ich tam mám viac a neviem sa rozhodnúť, tie lacákové sa mi nepáčia a tiež na to nie sú dobré recenzie. My máme poschodový dom, takže potrebujem niečo čo bude aspoň trochu fungovať 😉 Malého počujem hneď keď zamrnčí, čo je, musím povedať možno raz za noc, keď mu vypadne dudel, ale aj tak. Pustíš klímu, alebo digestor a už natŕčam uši lebo nepočujem...

Ďakujeme za Samuška, je naozaj zlatý a tatinko je pre neho všetko, to ešte bude mať len 5 mesiacov a už som odstavená keď je tato doma 😒 ... dokonca spolu kosia trávu, malý pri tom hrmote hneď zaspí a takto vydrží hodiny 😀

Ozaj babule ste na FB?

pekný večer

krakulka
19. júl 2010

Ahoj Luciamk, aky je Samko krasnucky - gulicka malicka. 😉
My mame tuto vysielacku -ale kupovali sme ju so zlavou. Je vyborna, su tam aj uspavanky, svetlo nocne, da sa spatne hovorit - vyborna.
http://www.chicco.sk/index.php?page=product&id_...

krakulka
19. júl 2010

dokonca ukazuje aj teplotu izby - prenosna cast.

och
19. júl 2010

ahojte

@mayka aj nas velmi tesilo 😉 a prave preto nechodime k vam casto, bo ma este zazalujes za obzerstvo po pripade za ublizenie na zdravi 😀 😀 😀 😀 😀
@luciamk my mame angelcare 401
http://tegel.sk/index.php?m=detail&id=377
som si zobrala tu prenosnu cast so sebou do auta na dvor a pekne som vsetko pocula (byvame na prvom) aj vybruje aj teplotu ukazuje ale monitor ti bude uz asi na nic 😀
samko je zlatunky 😉 velmi
a som na FB

a ja debil som dneska robila zemiakovu kasu k svedskym gulam z ikei a dala som tam dva krat tolko mlieka tak sme ju s mm pili z hrncekov 😀 😀 😀 😀 😀

slniecko01
22. júl 2010

Dobré ránko Pipinky,

dnes máme presne 6 mesiacov, váha 7280g a výška 69 cm 😀

Myslím, že to tu zanedbávame všetky keď je tak teplo vonku 🙂

och
22. júl 2010

@slniecko01 tak tak, a vacsina asi aj dovolenkuje 😉 ozaj a vy sa niekam chystate? ja sa stale neviem rozhodnut ci ist niekam alebo odlozit prasulky a kupit za to susiscku, ci sporak, ci krb do domu 😕

katarinka77
22. júl 2010

Ahojte!
Včera sme boli prvý krát v poradni v nemocnici, kde budem rodiť. Prvé CTG bolo dobré, maličkej síce zavadzali snímacie sondy, stále do nich šťuchala 😀 , UZV bol tiež ok, malá má už 2700g 🙂 .
@och - my sa nechystáme nikam 😀 😀 . Ale keby som mohla, hneď by som šla niekam k moru 😉 . Ale asi by som tiež zvažovala, či by nebolo nutnejšie investovať do domu.
@slniecko01 - no krásne ste narástli 😉

och
22. júl 2010

@katarinka77 no parada, uz to mas za par 🙂 ozaj a kde budes nakoniec rodit? Nachystane uz vsetko mas pekne tip top?

mayka
autor
23. júl 2010

caute caute,

no tak sa s Vami pipinky moje lucim na 2 tyzdne. Drzte palce aby Teri cestu autom zvladla bez problemov a ja aby som nedosla o nervy. 😀 Budem na Vas mysliet.

slniecko krasne miery. len tak dalej.

Katarinka, ak by ta to naaaahodou dovtedy draplo tak ti prajem rychly porod bez komplikacii a aby to bol tvoj najkrajsi zazitok. Uz sa tesim na dalsiu malu pipinku. 😵 Drz saaaaaaaaaaaaaaaaa.

ochinka, aj ty sa s Rebekou opatruj a ked sa vratime tak k nam pekne krasne docupitate aj s nakupom z nextu. 😀 Tesiiiiiiim sa.

Papa vsetky

och
23. júl 2010

@mayka tak stastnu cestu teda, davajte si pozor a nie ze vam ta dovolenka rychlo ubehne 😀 😀 😀 😀
inak nakupila si dnes za 40 eur 😀 😀 😀 😀 😀 a posielam fotot

katarinka77
23. júl 2010

@och - rodiť budem nakoniec na Kramároch 😉 . Neviem prečo mám pocit, že budem rodiť skôr, aj sa mi zdá, že brucho už mám trochu nižšie. Ibaže dr., u ktorého chcem rodiť príde z dovolenky týždeň pred mojím termínom, takže snáď to dovtedy ešte vydržím 😀 .
Krásne vecičky si nakúpila 🙂. Aj ja som bola predvčerom na love v Nexte 😀. Tiež mám zopár pekných úlovkov 😀.
@mayka - ďakujem 🙂 ! A vám krásnu dovolenku, pekne si to užite 😉 !!!! Aj za nás 😀 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre