Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
8. dec 2009

Je to krásne tie šatky, ale ja by som sa bála že mi malá prechladne. Ja som objednala tieto. tak na 3-6Mhttp://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/1/4 a toto
http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/8/2 a táto suprava mi neprišla ☹ http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/17/10, len botky mi prišli

slniecko01
8. dec 2009

Och ja to mám všetko v detkej na posteli, včera som si to tam pripravila, už len plienky a to je tuším všetko. 🙂

slniecko01
8. dec 2009

Mayka ty kojíš malú normálne, aelbo si dávaš tie chrániče na bradavky ?

mayka
autor
8. dec 2009

Och, ta vasa slecna bude ako snehulienka. 😀

slniecko, veru im sa minaju zasoby v tom nexte .

mayka
autor
9. dec 2009

Och, to je dobre ze sa nebojis. ja som sa tiez nebala. Neni coho, ved lekari vedia co robia. 😀 A cez te svinske kontrakcie som sa snazila usmievat sa a myslela som nato ze ta bolest je vlastne dobra a cim ej vacsia tym som blizsie k tomu ze uvidim krpatu. 😀 No hotove sado maso. 😀 😀 😀 Ale na psychiku to pomahalo.

slniecko , ja len kojim. Sa mi zdalo minuly tyzden ze mam akosi menej navrete prsia ale malej to stacilo a tento tyzden mi idu vybuchnut. Asi budem musit aj odsavat lebo niekdy dostavam az krce do prs. Chranice si nedavam na kojenie. nepotrebujem. Chvalabohu mala ma nedohryzla tak som nemala problemy. Iba tie prve dni ked sa mliecko rozbiehalo to bolo trosku neprijemne ked sala. Ale potom pohoda.

mayka
autor
9. dec 2009

slniecko tiez sa snazim kupovat od 3 meisacov vecicky, lebo teraz v zime by sme to moc nevynosili a mna by mrzelo ze to nikto neuvidi. Teraz do 3 mesiacov ma len zopar veci paradnych ked dojde navsteva tak ju vystajlujem. 😀 Aj znamym hovorim ze ked chcu kupit nieco na oblecenie tak kludne aj od 68. To bude mat na jar a to uz budeme sediet v kociku.
Inak vcera som nasla moje stare fotky kd som bola mimino a Terezka je cela ja. Ked sa narodila tak bola cely tato. Dokonca mne sa robi na jednom lici jamka ked sa smejem a aj Terezke zatial len na jednom licku. 😀
Vcera sa ortoped smial ze aky sme buclaty. No chuti nam papat, no. Ja by som asi fakt porodila slonika keby som mala ist rodit 1.12. 😀

slniecko ty ides rodit na tu Antolsku? Zasa som zabudla. Ale sa mi zda ze ano.
Baby uz sa neviem dockat kedy porodite aj vy. Som zvedava na tych vasich krpcov.

slniecko01
9. dec 2009

Dobré ránko PIPIKY, takže dnes idem do poradne tak som zvedavá čo mi povie doktorka. Už by som mala začať chodiť do Ružinova do poradne asi od buduceho týždňa. Včera sme boli v Avione, ale aj tak sme nič moc nekupili. Akurat našim a segrinmu malému rifliky

mayka
autor
9. dec 2009

slniecko ja som stihla 32 poradne v nemocke. Som zvedava kolko ich absolvujes ty. 😀

slniecko01
9. dec 2009

Mayka to som aj ja zvedavá koľko ich stihnem. Doktorka mi hovorila, že stačí keď pôjdem o 2 týždne, že pred vianociami a potom po. Nech ma tam vidia aspoň 2x 😀 😀
Och ty si už začala chodiť na tie týždenné poradne ?

och
9. dec 2009

no baby takze som sa prave vratila z poradne

najblizsia kontrola buduci tyzden 😀 uz budem chodit tyzdenne, kedze moje cervikalne skore vybehlo behom dvoch tyzdnoch z 0 na 4 😀 😀 mam kludovy rezim nech vydrzim aspon do vianoc 😀 do toho 38 tt i ked krcok je este tuhy ale kratucky 😀 😀

😀 😀 tak som si nakazala pripavit stedrovecernu veceru komplet uz buduci tyzden nech nepridem o vianoce 😀 😀 aaa idem sa zbalit kedze mi vrelo doki odporucil si ist vybavit zajtra epiduralku 😀 😀

slniecko01
9. dec 2009

No teda Och, aby sme boli pripravené. Môže to prísť hocikedy. Aj ja som bola dnes u doktorky a povedali aj so sestričkou, že to vyzerá na skôr 😀, potom si sestrička ešte aj kýchla 😀
Možno to stijneme ešte tento rok my dve. Ja by som bola osobne radšej. Koľko važi tvoja malá. Moja má cca 1,9kg

och
9. dec 2009

juj moju uz nevazi ani nepozera utz, len skontroluje srdieckom takym tym pristrojom pocuvacim, mala sa ma dobre, doki vzdy nahodi usmev a povie, ake spokojne babatko 😀 😀 utz mi urobi az tesne pred porodom, sme sa dohodli, ze ho naplanujeme, ze ako je velka ci budem potrebovat nastrih atd. a bol velmi velmi spokojny s mojim rozhodnutim co sa tyka epiduralky, on dlho pracoval aj v USA a povazuje to za velmi humanny a ludsky sposob rodenia, ze aj krcom sa lepsie vie pripravit ako ked sa zvyjas v bolestiach a si v strese 😀

takze nechavam to na malu, kedy sa rozhodne vyhupnut, ale ked nevylezie do vianoc, tak si dame termin a urobi mi niaky hmat ci co a rodim 😀 😀

neviem ako ty, sice som spuchna ako oooosi dostipali vietnamca, teho mi nevadi ani brucho, len sa smejem a kotulam, popravde ten mesiac vydrzim lavou zadnou len ja som taka nedockava a netrpezliva 😝 uz ju chcem mat pri sebe i ked viem ze kazdy den straveny v bruchu je len a len pre dobro jej plucok

ale ja uz ju chcem mat pri sebe 😵

slniecko01
10. dec 2009

Dobré ránko všetkým Pipinkám 😀 Dnes to vyzerá na slniečkové počasie

krakulka
12. dec 2009

Dobre rano piipinky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
dneska mam den na figu. mala ma prist fotik kamoska, namiesto toho sme sa s MM poriadne povadili. tak fotecky nebudu. asi by som nevykuzlila stastnu a usmievavu maminku, ked mi slzy tecu ☹ 😢 😢 😢 😢 . no nevadi, ked sa mu nepaci, na foto by nemusi. kamoska je na materskej, tak sa dohodneme niekedy po novom roku a spravime si pekny den a urobime fotecky stastnej buducej mamicky. 😒

dufam, ze aspon vy budete mat pekny vikendik 🙂 🙂 🙂

slniecko01
13. dec 2009

Kralulka asi bol deň blbec, aj my sme mali tichú domácnosť.

och
13. dec 2009

Ahojte ja som mala vcera tiez zly ale aj dobry den 😝 sice sme sa nepohadálí ale oskrela som si cele auto 😠 a urobila som poslednu skusku na A 😀 inak uz som asi. chytila tie falosne kontrakcie, ma vecer picha a boli v bruchu ako keby som mala dostat kramy 😝 aj spoluziacky mi davaju max dva tyzdne do porodu, tak som zvedava ale mala ma malo miesta skoro vkuse sa mi vlni brucho ako sa hmiri 😉

slniecko01
13. dec 2009

Och teraz si aj pripadám ako keby som mala v bruchu votrelca. Večer aj mňa bolí brucho a už nie som taká ohybná. A ešte ma bolevajú aj strašne kríže, takže s v tej porodke možno aj stretneme 😀 Malá mi stále vykopáva pravý bok, potom sa nejako vytočí a kopká ma hore na bruchu 🙂 je to teda sranda

mayka
autor
13. dec 2009

ahojte dievcata, ja akosi v poslednej dobe nestiham konikovat. Terezke sa predlzuje cas bdenia a pekne taha cez den aj 4 hodiny a vyzaduje nosenie. 😀 No potom nic nestiham. Ale uz sa mi krasne usmieva. Dnes sme si pokecali rano a furt sa usmievala na mna a este aj k tomu usmevu pridala take hlasne aaaaaaaaaaaaa. No je to nadhera takto ju vidiet. Uz ju zacinaju aj zaujimat veci okolo a dnes kukala von oknom a tiez ju zaujima telka. Hracky este moc nie.

Baby ved vy uz za chvilku rodite, sakra. Ja uz som veru tusim aj zabudla, na to velke brusisko co som mala. Akonahle pride ten maly cloviecik na svet zabudnete na vsetko co bolo. 😀

Krakulka , uz je dobr s muzikom? Asi sm moc precitlivele teraz. Teda ja som riadne. Mozno aj od unavy, alebo mam baby blues. My chyba ze mi muz moc teraz nepomaha svojou pritomnostou, lebo je december a to vsade vo firmach sa robia party a on samoska na nich. No uz sa tesm na sviatky ze bude doma viac. teda dufam. A hlavne sa tesim ako mu malu supnem ale na 4-5 hodin nech sa stara a nech vie ake to je. Lebo zatial s nou moc casu teda netravi. Ale inak sa nemozem stazovat ved chodi do prace, vsak ano. Len ja potrebujem asi aj chvilku casu pre seba a hlavne ist nekam si nieco kupit, kedze som od septembra poriadne nikde nebola medzi ludmi.

Juj nejako ma to brie na spanok. Ale mala sa cochvila bude budit a pojdeme trosku von. 🙂

Tak peknu nedelu vam prajem kocy pupkate a drzte sa. 😉

slniecko01
14. dec 2009

Dobré ránko Pipinky.
Tento týždeň idem prvý raz do toho Ružinova, dúfam že budu dobré cesty i keď hlásia strašnú zimu 😒, nech sa to neprejaví na cestách, aby nebola nejaká ladovica.

sylvyka
14. dec 2009

ahojte kocandy ako sa mi mate ? 😀 , ja som konecne zas zdrava / zapal priedusiek/ ale inak mam nulovu imunitu 🙄 tak cakam co bude dalej malinka eluska je najlesie dieta na svete 😀 straasne ju milujeme .
a konecne je zo mna clovek bola som u kadernicky 😀 😀 😀 neuveritelne nieco ako malo staci pre potesenie.
A tehulky uzivajte si brusko kym je lebo mne straaaaaaaaaaasne chyba 😀 papa a krasny den prajem 😵

slniecko01
15. dec 2009

Dobré ránko babulky, dnes máme síce mrznúce, ale slniečkové ránko 😀

V noci som uplne zle spala. Najprv ma svrbel celý človek, lebo som si dala zlé pyjamo a potom som sa zase o pol štvrtej zobudila a hrala som sa hry na PC do 5:30.
Večer ma strašne začínajú bolieť kríže ako pred mrchou a malá ma asi v bruchu trampolínu 😀

corinne
15. dec 2009

Slniecko aj ja spim zle ☹ Myslim si, ze drobec je o kusok nizsie a tak mi tlaci na spodok a na mocak,beham aj 6krat na wc 😖 a to len pre 5-6 kvapiek 😀 .Citim sa ako zrazena ropucha 😀 ,bolia ma oblicky,chrbat,nohy v rozkroku 😀 a podbrusko,taka vystrelujuca bolest ako na ovulaciu 😀 .Kontrolu mam az 4.januara do vtedy aj porodim 😀 .Babulky vy vsetky pecetie,upratujete,alebo co?Ja toho roku nerobim nic,akurat som dala vonku vianocnu ozdobu,a kopec svetielok a tym to hasne 😀 ani stedru veceru asi nebudem chystat,pre mna samu sa mi nechce stat cely den pri sporaku(manzel pozna nasu tradiciu,ale este si nezvykol na nase menu) 😀 Pekny dnik babulky-maminky

slniecko01
15. dec 2009

Ja už mám suché koláčiky napečené a tesne pred Vianocami, alebo v ten deď spravím len tiramisu. Stromček už máme takisto aj výzdobu vo vnútri. Von tento rok nebudeme dávať nič, iba venček na dvere 🙄

Zajtra idem na tu hematologiu a vo štvrtok idem prvý raz do toho Ružinova. Zoberiem asi mamu nech sa trochu vyvenčí a možno skočíme aj na Vianočné trhy 🙂

och
15. dec 2009

ahojte

no tak ja som bola dnes u dokiho, krcok este drzi i ked mala sa uz tlaci von, neotvaram sa vobec takze do vianoc by sme mohli vydrzat, ani streptokoka nemame, akurat pocuval malej srdiecko a mala som dojem ze jej vynechava, ale doki nic nepovedal tak dufam, ze sa mi to len zdalo, ale zacinam byt nervozna 😠 uz z toho vsetkeho, chcem mat malu pri sebe zivu a zdravu, chyta ma bars aka paranoja a nadavam si do blbych 😖

v piatok mam volat, ze ako sa citim inak poradna zase v utorok a v 27.12. ma sluzbu v Ruzinove tak mozno si to odrodime uz buduci tyzden
😀 😀

ja stromcek budem robit tento tyzden, peciem len pre vonu v byte, na stedry den idem k nasim na obed ty mi nabalia a veceru mame v kruhu priatelov ala co mamka komu nabalila 😀 a budeme pozierat a kukat telku a o osmej big tatarak xmas party 😀 😀 😀 😀

a neupratujem 😀 mam upratovacku 😉

inak kazdu noc ma bolia bedrove krize, potom oblicky ked sa mocak naplni a kazdy vecer kontrakcie 😝 takze paradicka

och
16. dec 2009

dobre ranko

fuj to bola noc 😝 😝 😝 uz nech to skonci 😅 tym ze beriem zelezo dvakrat denne, mam zapchu a potom raz za dva tyzdne ma tak prezenie 😝 😝 zase som behala na wc celu noc, zle mi bolo od zaludka a zimnica k tomu 😝 😝 dnes si dame s dubacikom dietu len cajicky, slepacia polievocka a suchare 😝 😝 no krasa 😒

slniecko01
16. dec 2009

No ja nechodím na WC vôbec, až keď si dám senný list. Viem že by sa to nemalo ale ke

slniecko01
16. dec 2009

nejako skoro som to potvrdila. Som chcela dopísať že keď sa ináč nedá.... Tak tomu tochu pomôžem

krakulka
16. dec 2009

Ahojte pipinky a maminky,

tehulka sa to uz pomaly krati. Som zvedava, ci vydrzite do terminu porodu, alebo to na vas pride skor. 🙂 🙂 🙂 🙂
Tie posledne tyzdne su asi velmi narocne. O par tyzdnov budem o nich pisat aj ja.
My sa mame zatial dobre. Dnes bolo vonku krasne, snezilo skoro cely den, uplna nadhera. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Som si to uzivala, ked som bola na prechadzke. 😝
S MM uz celkom ok, aj ked po sobotnajsom zrusenom fotografovani sa MM pozabudol na stretanke zo zakl. skoly. A my sme s prckom vedeli spat, tak sme tatu cakali, a ked nechodil ani do 04,00h, tak sme ho volali domov. Takze nedela a pondelok bolo doma tichucko. Ti chlapi su hrozni, vobec neberu ohlad na nas tehulky. MM ma nechava stale samu doma s tym, ze nemozem s nim nikam ist, lebo sa vsade fajci. Dobra vyhovorka... Tak si trajda len on. A ked sa narodi maly, tak zas bude tvrdit, ze ja nemozem ist, lebo kojim. ☹ ☹ ☹ Ale my na nich nieco vymyslime. 😀 😀 😀 😀 😀

Och, Slniecko01 na zapchu v poslednych tyzdnoch(uz od 34.tt) je velmi dobry lan - lanove semienka. Staci ich pomliet a davat si denne 1 polievkovu lyzicku napr. do jogurtu. Pomaha upravit stolicu, treba vsak dostatocne pit, inak moze sposobit zapchu, zvysuje produkciuhlienu vo vagine a umoznuje babatku lahko vyklznut.

Zelam vam krasny vecer. 🙂 Ja idem piect kokosove hviezdicky.

krakulka
17. dec 2009

Dobre ranko, hlasim jasno, sneh. pokryvka cca 5 cm, teplota -11,1 st. 🙂

mayka
autor
17. dec 2009

ahojte babulky tehulky,

Och ja tak snivam o tataraku ako nikdy. A nemala by som ho veru jest, lebo cibula a cesnak . Vsak by Terezka vybuchla. A sp oriadne nacesnakovanou mastnou topinkou to neni ono. 😀
Takze mozno 27 sa rozpadnes? Ja som sa uz tiez nevedela dockat.

krakulka , no chlapi su uz taki. Ja take nieco prezivam teraz. Moj muz cvhodi kade tade a ja sedim doma s malou. Cely den sme same a tato ma december divoky. A som z toho na prasky. V zivote mi to nevadilo ale teraz mi normlane chyba a neviem sa dockat kedy dojde domov. Samoska ze mki neveri a si mysli ze ho uhanam. Vola ma stihacka. 😀 Ale fakt mi pomoze ked si ju vezme na polhodinku na ruky a ja mam chvilku pre seba.

krakulka a ty si kde ked tam mte taku zimisko. Ja aj rozzymslam ci ist sdnes von. Neviem kolko je stupnov vonku . Vonkajsi teplomer nam odpadol zo steny a mladsia jazvecica sa s nim pohrala tak uz nemeria. 😀 Neviete kde sa da kupit vonkajsi teplomer?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre