Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

corinne
17. mar 2010

Ahojte maminy a katarinka tehulka.Katarinka ja som si kupila tehu rifle v H&M,a velkost 44 😕 a to nosim 38 ale to zavisi vela aj od strihu nohavic.Ja som sa rozbehla po 38-40,si hovorim to budem mat do konca tehu,tak 38 a 40 som vytiahla po stehna 😀 42,uz bola lepsia ale do konca by som s nimi nevydrzala, tak zvitazila 44 a mala som este aj miesto 😀 takze ma nic netlacilo.Je pravda ze som pribrala len 12kg,keby som mala niejakych 20-25kg tak by som sa zmestila aj do 46 😀 😀 Mayka aj ja som uz bola skoro na svojej vahe,ked som ostala tehotna som mala 62kg a ked som prisla domov tak som mala 64kg,ale bola tu mamka na 3tyzdne tak mi vyvaral a piekla,a v mrazaku moravske kolace do zasoby 😀 a nepresli 4dni a zo zasob nemam nic a vaha sa mi smeje 65kg 😕 (stale som sa drzala na 58-59kg) zmestim sa do rifli co sam mala pred tehu.Teraz ziadne nakupy oblecenia nebudem robit,to by som musela vymenit komplet satnik 😖...Och kojenie sa rozbehlo,kozy jak vozy 😀 😀 ,som sa tesila,ked porodim konecne sa vyspim na bruchu a teraz kvoli ceckami nemozem.Sak by som sa kupala v mlieku ako Kleopatra.Pekny slnecny den Pa pa

corinne
17. mar 2010

Maminy mam dotaz uz sme mali menzes?Mne mamka a zopar znamych hovorilo,ze ked kojim tak by som nemala mat MS,a pytala som sa gynekologa tak mi povedal,ze okolo 3-4 mesiaca by sa mala MS dostavit ☹

och
17. mar 2010

ahojte

mayka ja tiez by som sla do toho nextu tak za par tyzdnov, teraz tesco dost napodobnuje next, takze tam by som najprv zbehla, ved uvidime

no a uz aby bolo teplo a budeme u vas pecene varene 😀 😀 neboj ty nic

corinne, no vidis s tam kojenim a neboj aj ten mliecny kupel prejde, sa produkcia upravi podla babatka, si pamatam ake nervy som mala, stacila teplejsia sprcha a stala som vo vani a mlieko tieklo prudom, som sa ani osprchovat nemohla hned som bola cela lepkava 😵
ja som ms este nedostala, som si myslela ze uz prisla ale to bol asi zapal mocaku, mne dr povedal ze ms moze prist aj nemusi pokial kojim, takze tak

a mne ostalo 8 kilo a vobec to neni na mne vidno 😀 akurat uz neobleciem S ale M veci si kupujem 😉 tak som zvedava ako budem vizerat v plavkach 😀 😀 😀 😀 sa nasmejeme asi vsetci do sytosti 😀

mayka
autor
17. mar 2010

corinne, teraz kukam ako puk ze aky je Maxim uz "stary" 😀 Neuveritelne mi vsetko leti.
Som sa pobavila ze kozy jak vozy. 😀
My o tom nieco hovor.

Och no podla mna si bola az prilis chuda takze teraz si urcite idealna a je ta konecne aj za co chytit. hehe Teda nie zeby mne na tom nejako zalezalo, vsakano. Ja ta chytat nemienim. hehe

Co sa tyka kramov tak ja este nic. Podla mna je to indi vindi. Nemusis dostat aj dlhsiu dobu. Ja som asi sva dni trochen krvacala ale to bolo zrejme zapricinene injekciou na vycistenie maternice co mi doky po sestonedeli pichol lebo ze vraj mi tam videl nejake zvysky z porodu. Zvlastne ze v porodnici na sone mi nic nevideli. Tak neviem.

Inak mne ten menzes teda vobec nechyba. 😀 Som si zvykla.

katarinka77
17. mar 2010

Ahojte!
Slniečko, ďakujem 😉 , veď aj ja som si hovorila, že tie tehu gate určite nebudem mať len na mesiac-dva, ale určite ich využijem aj po pôrode, kým sa bruško nestiahne 🙂 .

Och, neblázni, vážne si mala už o 15 kg viac 😨 ? Tiež si myslím, že tých 8 kg, čo Ti ostalo, Ti určite pristane, veď si bola chudulinká, tak teraz si určite tak akurát 🙂 !
Ja som ešte stále nepribrala ani kilo, akurát sa mi vrátili tie 2 kg, čo som ešte na úplnom začiatku schudla. Ale bruško už začína byť vidno, smejem sa, lebo sa mi roztvoril pupok 😀 . A zdá sa mi, že trolinku som už akoby cítila pohyby 🙂 . Ale len keď v kľude ležím, občas zacítim len také niečo jemnulinké, akoby mi niečo prežblnklo bruchom, ale v črevách to nie je.

Mayka, ďakujem za pozvanie, budem vám obdivovať detičky 🙂 😉 !

Corinne, si ma pobavila s tými ceckami 😀 . Ja zas dúfam, že nebudem vyzerať ako Dolly Buster 😀 😀 .

och
17. mar 2010

katarinka tak tak celkovo som pribrala 25 kg 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a citila som sa fajn 😀 😀 😀 aj mi to svedcalo len moj zrychleny metabolizmus mi proste nedovoli pribrat 😀 😀

k tym pohybom take ako rybicka v sacku? 😀 😀 😀 tak to je mimi 😀 😀 😀

a mne kozy nenarastli 😒 a tak som dufala 😵 fakt netusim odkial sa potom to mlieko berie 😀

zajtra idem k doktorke s tym refluxom, som si poplakala, hrozne pocuvat ako dietatko pekne spinka a zrazu zacne lapat po dychu, vytresti oci a zacne prehltat a pozera na teba ze pomooooc a ty nevies a nemas ako ☹ a niekedy sa zacne dusit a potom ten plac, des a hroza ☹ ☹

katarinka77
19. mar 2010

Ahojte!
Pridala som nové fotky 🙂 . Máme už 250g, len ja blbá som sa zabudla spýtať, koľko meria a dr. mi to sám nepovedal. Zajtra idem obehať C&A, už sa teším, aj nejaké topánočky si musím kúpiť 🙂 .

Och, ako ste dopadli u dr.? Inak, super prirovnanie - rybička v sáčku, sedí to 🙂 .

och
19. mar 2010

jeeej katarinka ty si prva na novom konovy 😀 😀 😀 😀 gratulujem

prajem prijemny zatah v C&A, ma ta rybicka hned napadla bo ako deti sme s dedkom chodili kupovat rybicky a davali ich do sacku a celu cestu v autobuse sme na nom drzali ruku a ta rybicka zobala do ruky 😀 😀 😀 😀 a na to kolko vazi teraz tvoje babo to ako 20 deka tresky 😀 😀 😀 😀 juj som velmi zvedava co to bude 😀 😀 😀 😀 ale moj tajny tip je baba 😀 😀

a dr nas poslala na kramare na utz, co nam potvrdia reflux, si myslim na 100% a potom ked ho budeme mat, mame skusit Nutriton, co uz davno viem, len si to chcem utvrdit 😝 tak snad ju to vracanie aspon tak prejde, ze prespinka v noci dlhsie ako hodinku a pol 😝

katarinka77
19. mar 2010

Och, a možno máš aj pravdu s tým tipom 😀 , aj na to som sa pýtala dr., a povedal, že síce to moc dobre nevidno a nie je si istý, ale vyzerá to skôr na dievčatko 🙂 . Ale uvidíme, o 2 týždne máme morfologický uzv, či nám to potvrdia 😉 .
No chúďatenko malé, veru, nech sa už konečne vyspinká a vy tiež 🙂 . Kedy sa ten reflux stráca?

slniecko01
20. mar 2010

dobré ránko pipinky 😀

tak už máme nového koníka.

Katarínka tak hovoríš že babulka asi ? A koho si budú vrať tie naše baby ?

Už si z GF pýtajú honorár za zmrazenie. Neviem čo mám spraviť, pretože mám 2 mrazáčikov / prirodzene / a neviem či by sa rozhýbali. Teraz mám dilemu 😒

sylvyka
20. mar 2010

ahojko no slniecko aj ja som uz zaplatila mrazacikov ale mne tam ostalo az 8 tak hadam to neni zbytocne 😉
inak mame za sebou preockovanie samozrejme vecer teplota a eluska vazi 7100 g a 60cm ma 😀

mayka
autor
20. mar 2010

ahojte pipinky,

katarinka mne normalne az slzy vbehli do oci ako som kukala tie tvoje fotky. Krasnu gebulku ma drobcek. Som si spomenula ake to bolo a ako som to vsetko prezivala. 😵 Juuj aj prve pohyby si pametam hned som volala muzovi ze uz ma kope. 😀
Je to krasne vsak? To ti uz ubehne ako voda a za chvilku budes mat mimi v naruci . 😀

Mne sa inak aj teraz kolkokrat stane ze nemozem uverit ze uz mam Terezku. Normalne sa vecer sem tam chodim presvedcit ked spi v postielke a cumim na nu jak na zazrak. Ved to je aj zazrak. 😵

Terezka uz zacala hykat od radosti. Strasne sa na newj rehocem a ked jej robim ze ooooo Mortisia a bozkavam ju od prstov na rukach az pod pazuchu tak sa ide usulat a taky hlasny smiech spusti... Strasne je zlata. 🙂

Aj ja uz mam zaplatene dalsie mrazenie drobcov. Mame 6 ks.

slniecko no neviem ci chcete dalse mimi . Za pokus to stoji zaplatit. Lebo ja si neviem predsta it zasa podstupovat ivf. Kedze uz mame jedno mimco tak asi uz by som na druhe ivf nesla.
Aj tak rozmyxslam ci vobec este budeme mat mimi. Ja mam hrozny strach ze zasa budem taka ubolena z tych klbov. Este aj teraz nie som ok. Ak by som chcela otehotniet tak musim schudnut 10 kg. Co s mi asi nepodari. Ale ktovie.
V kazdom pripade som ten poplatok zaplatila lebo neviem co budem hovorit o rok. Inak tusim tam pisu ze ich mozem aj darovat ale ktovie ci ich skutocne davaju aj parom ktore by to chceli. To by som chcela ak by som sa rozhodla uz nemat deti.

mayka
autor
20. mar 2010

Sylvyka teda Eluska kraaasne pribrala. Gratulujem ale neni nejaka krpata? 😀 Nepomylila si sa? nasa totiz vazila pred tyzdnom a pol 6300 g a merala 65 cm. Ale aj kamoska mi hovorila ze je nejaka dlha. 😀

corinne
20. mar 2010

Mayka,no rychlo ubehli tie mesiace 🙂 len cakam,kedy mi Maxime privedie domov frajerku 😀 😀

krakulka
20. mar 2010

Ahojte pipinky,
Och, ten reflux ma mrzi, ☹ ☹ ☹ najhorsie je, ze malej sa neda nejak velmi pomoct. Uvidis, ako bude reagovat na nutrilon, ci to zmierni ten reflux. Zvycajne reflux do 3 mes. strati, ale u vas je tusim este silnejsi ako na zaciatku.
Fuha maminy, vy uz mate take velke deticky. 😀 Nosit na rukach take kilogramy, ako to zvladate?
Mne Andrejko zaspi len na rukach, alebo po kojeni, alebo v kociku. Ked ho dam do postielky, tak bude vystrajat. Vobec sa mu tam nepaci. V spalni este spinka, ale v obyvke len kuka max. 10 min. na kolotoc a potom koniec. ☹ Je to moj maznacik.
V stredu ideme do poradne, tak uvidim, ako Andrejko narastol. No skranky ma zase vacsie, tak uvidime. 😀 😀

sylvyka
20. mar 2010

no mayka ale elus merala len 46 cm ked sa narodila 😀
a nosit na rukach to je teda riadna posilka 😀

katarinka77
20. mar 2010

No, Slniečko, neviem 😀 ... Treba hľadať asi v bábätkovej téme tých ženíchov 😀 ... Veď uvidíme, či sa nám to vôbec potvrdí. Síce môj manžel stále sníval o synovi, ale verím tomu, že bude moc hrdý aj na dcéru 😉 .

Mayka 😉 , veru, tie pohyby sú nádherné. Zatiaľ ich cítim len týždeň, no i tak mám už pocit, že ich už cítim silnejšie a častejšie ako napr. tie prvé 2-3 dni. Ja tiež stále nemôžem uveriť, že nosím bábätko v brušku 🙂 ..
Viem si predstaviť ten Terezkin smiech 😉 . Neštikúta sa jej potom 😀 ?

Sylvyka, ahoj 🙂 ! No krásne rastiete 🙂 !

Ešte mám jednu otázočku. V albume mám aj fotku bruška, zdá sa vám malé na ten týždeň? Dnes ma totiž zastavila kamoška, že mám nejaké malé brucho na 18tt. Ale tak ešte som nepribrala, max. tak do jedného kila, aj to asi nie. Ale bábo má rozmery, ako má mať - podľa doktora. Ja myslím, že by to malo byť ok.

och
20. mar 2010

ahojte

dnes sme mali niaky mrzuty den, hlavne ja 😝 neviem vsetko mi liezlo na nervy 😝 😝

no nosit take babo na rukach, hm este ze mm sa v tom vyziva a ja ju supem do toho vaku a chrbat az tak neboli 😀 😀

aj my sme si boli na poste od GF 😀 ale mame 5 mrazacikov a dufam, ze sa aspon dve este uchytia, chceli by sme velikuuuuu rodinku 😀 ved mame pozemok ako blazon 😀 mozme pristavovat detske izby kazdy rok 😀 😀

katarinka velkost bruska nehovori o velkosti babatka, kazda to mame inak, zavisi to od postavy aj od babatka kde si hovie v tvojom brusku, niektore sa radi vystrkuju, ine zase byvaju viac pri chrbtici 😉 napriklad mne brusko posledne dva mesiace vobec nerastlo a pritom vsetci tvrdili, ze vtedy rastie najviac, no opacna som 😀

a idem asi malu prihlasit na kurzy anglictiny co su od ukonceneho tretieho mesiaca, tak som zvedava co to stoji a co to bude za blud 😉

och
20. mar 2010

no krakul nam sa teda zhorsuje, aj sa jej zle dycha chudine, dnes sa povracala dva krat 😒 a trafila aj jedine ciste rifle a to minutu pred odchodom na prechadzku 😀 😝

sylvyk mala krasne rastie 😀 😀 😀

mayka tak Terezka je potom dobra bugrina 😀 😀 😀 ale hlavne ze sa uz smeje nahlas, musi to byt nadherne 😀 😀

luciamk
21. mar 2010

Ahoj babulky,
Ja Vás už ani nestíham čítať.. a aké je to tu pomenené...
My sme spravili pár pokrokov, malý sa prisáva pred každým kŕmením, aj sa mu to páči, a niekedy sa mu podarí aj niečo "naťahať"... len ja som z toho na nervy, že stále nemám toľko mlieka , aby sa z toho poriadne napapal... aj Vám to trvalo tak dlho? Už som zúfalá....jem len to čo sa môže, pijem veľa tekutín, gravimilk, hipp, všetko čo podporuje mlieko, aj homeopatiká .. a toho mlečka stále nie je dosť...

Malý má stále problém s tým pukaním, poradili mi že mám skúsiť tekutý espumisan, že sa mu po tom uľaví , máte stým niektorá skúsenosť?

Peknú nedelku

alienka22
21. mar 2010

ahojte,
mozem sa k vam pridat? Mne tiez pomohli lekari v GYN FIVe. Chodim tam aj ambulantne. Chcela by som sa opytat, nikomu sme nepovedali ze sme boli na IUI, ale napisali mi to na tehotensku knizku rovno na prednu stranu a je to este zvyraznene zvyraznovacom. Ak by som chcela rodit v rodnom meste - u znameho lekara - bude on mat tehotensku knizku? Alebo sa este predtym mojmu gynekologovi odovzdáva? dufam ze je to zrozumitelne napisane.

katarinka77
21. mar 2010

Och, no čo Ty chceš, aby malá skorej spíkovala ako hovorila 😀 ? Vidíš, akého máš super manžela, chrbát Ti šetrí 😀 , o dieťa sa postará 😉 ...
Zabudla som sa pochváliť, v piatok som si už kúpila tie tehu rifle v C&A, vyskúšala som hádam všetky, čo tam mali 😀 . Zobrala som nakoniec 38, lebo v 40-tkach som bola utopená.

Alienka, vitaj 🙂 ! Tehotenská knižka neostáva u Tvojho gynekológa, budeš ju potrebovať aj u akéhokoľvek iného a tak isto aj v pôrodnici. Až tam sa odovzdáva. Informácie z nej sú totiž pri pôrode veľmi potrebné!! Neboj sa, oni sú viazaní lekárskym tajomstvom, nebudú (nemali by) šíriť Tvoje osobné info 😉 .

alienka22
21. mar 2010

katarinka dakujem za odpoved, len ma prekvapilo ze to napisali na knizku myslela som ze to ostane len v karte

och
21. mar 2010

ahojte

alienka tak teda gratulujem 😉 ako vravi katarinka knizku ti zoberu v porodnici, je tam vela udajov, ako ci nemas strepkokoka koli nakazeniu babatka, tlak, potiaze atd atd, aby bol porodnik aspon trosku v obraze. Mne to moj dr ani nenapisal do knizky ze sme boli po ivf, nepovazoval to za podstatne 😉 a pritom tam je na to dokonca aj kolonka 😉 a lekar by "mal" dodrziavat lekarske tajomstvo, cize cisto teoreticky by sa o tom nikto nemal dozvediet 😉

katarinka noooo chcela by som ju naucit aspon jeden cudzi jazyk nech jej to do tej gebulky ide lahsie 😉 ved co sa zy mlada naucis... 😀 ale najblizsi kurz otvaraju az v septembri 😠 tak teraz neviem 🤐

lucika to ze nemas pocit plnych prs, neznamena ze mas malo mliecka a maly je sikovny nataha si dost, len tu flasu prec, bo ti zlenivie a nebude chciet prso vobec 😅 ved naco by sa mal snazit, ked z flasky to ide same? ty krpci uz teraz dobre vedia co chcu 😀 😀 😀 😀 😀 prestuduj si tieto stranky
dojcenie.wordpress.com
aj napis tej babe urcite ti pomoze 😉

alienka22
21. mar 2010

och - dakujem 🙂 sa velmi tesime ze to vyslo 🙂, len nas trosku skrie to ze to tam dali este velkymi pismenkami a zeby to bolo viac viditelne obtiahli to zvyraznovacom rovno na prvej strane hore :( pritom som myslela ze toto ostane len medzi nami ze to nebude vidiet nikto pr. zubar, alebo obvodak a tak. a ked chcem ist ku znamej porodnicke tak mam obavy, viem ze maju zachovat lekarske tajomstvo, chcem ist rodit do rodneho mesta co je malicke tak dufam ze v pripade to ostane naozaj len medzi lekarmi a nami,

bude asi blbe ak sa spytam mojej lekarky ci to tam musi byt?

katarinka77
21. mar 2010

Alienka, aj knižka je súčasťou zdrav. dokumentácie a pôrodník neprichádza do styku s celou Tvojou kartou, preto je potrebné, aby táto dôležitá informácia bola aj v knižke.

slniecko01
21. mar 2010

Ahojte Pipinky,

takmy sme tento víkend len oslavovali, už som dobre unavená. Normálne nezvyk 😀

Alienka vitaj medzi nami Pipinami 😀 . Mne to vôbec neprekážalo že som to mala na tehu knižke a zvýraznené 🙂 Myslím že je to tam aj lepšie ked začneš potom chodiť do poradne na konci tehu, aby to Dr videli

Och to robíš dobre že dáš malú na Anglinu. Ja neviem ani prd z nemčiny. Každé šzvrté slovo rozumiem ☹ a učiť sa mi vôbec nechce lebo mi to nejde do hlavy.

Aj mi dáme Nelku určite na AJ aby sme potom mohli chodiť na dovolenku aj inam než do Croatie

😀

katarinka77
21. mar 2010

Alienka, tak jednoducho požiadaj každého dr., ktorý príde do styku s Tvojou knižkou, že je to pre Teba dôverná informácia a žiadaš, aby dôsledne dbali na to, aby sa tá inf. nerozšírila. Ale nemáš sa za čo hanbiť, aj keby to niekto vedel, žiaľ, je veľa párov, ktorým sa nedarí prirodzene a to, že im k tomu dopomohla medicína nie je nič, za čo by sa ľudia mali hanbiť. To je to isté, keď je niekto chorý a nevie sa z toho vystrábiť sám, ide k dr., na operáciu a pod. A za to ľudí neodsudzujeme! My samé, koho sa nás to týka, by sme mali dbať na to, naučiť sa o tom hovoriť, aby sa zmenila verejná mienka 😉 .

Och, ja to asi tiež skúsim, hovoriť na dieťa aj cudzím jazykom 🙂, bude to pre ne len ľahšie do budúcna, aj švagriná mi pomôže, vyučuje 3 cudzie jazyky a nakoniec aj máme v pláne za pár rôčkov presťahovať sa za hranice. Ale keby aj nie, nie je to na škodu veci 😉.
Skús do toho septembra aspoň nakúpiť nejaké detské CD, knižky a čítaj jej (teda, ak sama ovládaš tú reč). Aj to pomôže.

alienka22
21. mar 2010

dakujem vsetkym za rady 🙂 my sa nehanbíme, my sme šťastní ako blchy, že to vyšlo, mate pravdu kašlem nato ci to tam je alebo to tam nie 🙂 tak vám prajem dobru noc už prisiel moj cas na spanie 😉

och
21. mar 2010

alienka pozri za opytanie nic nedas 😉 je sice pravda ze lekar by mal dodrzat tajomstvo no nikdy nevieme kto bude kukat do knizky vsak ano 😠 ale na druhej strane IUI nie je"umele" babatko, by som to za umele ani nepovazovala, ved koniec koncov spermoska si nasla svoje vajicko sama a oplodnenie prebehlo v tvojom tele 😀 nie ako u nas napr. ze teta chytila spermosku (aka sa jej najviac pacila) za chvostik a a nasilne ju vpratala do vajicka a potom v miske sa to zacatalo bunicit ako zerucha siata na hodine domacich prac 😀 😀 😀 😀 az potom sa mimko dostalo ku mne 😀 😀

slniecko ved to som zvedava co to bude za humbuk, neviem si predstavit ako ucit dieta ktore nerozprava po anglicky 😀 😀

katarinka no po anglicky viem ale gramatika je biedna velice tak aby som ju nenaucila hovadiny 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre