Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
2. aug 2010

ahojte pipinky,
tak sme uz doma o tyzden skor. 🙄 neboo to tam podla nasich predstav a k tou sa Teri tlaci zubok tak mala aj zvysenu teplotu 2 dni. Uz jej zacina vykukat. prerezane dasno ma uz 3 dni a pred chvilou som jej kukla do pusy a uz je vidiet aj biele. Tak sa pridavame k zubadlam. 😀

Och, krasne ste nas predbehli so zubkami. uz sa tesim na malu zubanu cez tyzden. 😉

Slniecko krasne vecicky si objednala a zasa si sa pri tom riadne opustila, co? Cez ktoru kocku na mmb objednavas tie veci George?

Och dakujem za skvely nakup. Radost takto nakupovat. 😀

Katarinka, este stale 2 v 1? uz sa to blizi krasne. Tesim sa na dalsiu pipinku. 😵

Inak mam pocit ze nasa hviezda chce chodit. Uz krasne sa sama preruckuje vedla sedacky z jednej strany na druhu. No mohla by este nechat sa mamu spametat a lozit aspon 2-3 mesiace. 😝 😀

luciamk, Samko je nejaky prerasteny, nie? 😀 Vsak vazi o necele klo menje ako nasa Teri. 😀

slniecko01
2. aug 2010

@mayka nech sa páči http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=55284 😀, táto baba objednáva aj next aj george a myslím že aj iné

och
3. aug 2010

@mayka Nie je zaco len ti zavidim ten svetrik, nase cislo nemali 😉 ja uz mam vybrate z novej kolekcie, len este dumam nad velkostou a chcem sa ist pozriet do nextu porovnat ceny a velkost a potom objednat, mozme to spravit spolu a vyhneme sa velkemu postovnemu ;-D

kokso ja zdochnem, v nedelu som obajavila svojmu vysosko slachtenemu kocurovi ,co ma rodokmen dlhsi ako zachodovy papier, blchy !!!!!!! 😲 to mi vysvetlite ako ich chytil ked nechodi von a cerstvy vzduch vidi len z okna! Tak teraz uz dva krat denne vycesavam, dva krat vysavam cely byt, utieram dlazku savom, prepieram periny a vsetko oblecenie a zehlim vsetko co mi pride pod ruky, dokonca zehlim aj madrace naparovacou zehlickou !!!! Mm ma povazuje za blazna ale ja mam nocnu moru, ze jedna blcha kolko nakladie vajicok denne kolko som ich nasla krat pocet dni kolko su uz tu co moze byt aj mesiac, strhavam sa zo sna ze ktoru strbinu som nepovysavala a kam som nenastriekala antiparazitum. Len dufam, ze Reba z toho nic nechyti, ma slak ide trafit, pohravam sa s myslienko deratizovat aj auta, ale to uz asi prehanam 😅

mayka
autor
4. aug 2010

Lindi, ja odpadnem ze blchy. To je neprijemne. Ktovie kde to chytil. Nie je to ten co bol u svokrusi? Mozno tam sa niekde zatulal.

A tie veci mozeme fakt omrknut v nexte , lebo tiez som si neni ista tymi velkostami. Moc sa mi nechce kupovat veci od 9 do 12 mes. lebo vsak 9 mame uz o necely tyzden a viem ze by sme to mc nevynosili. Ja som vcera v tescu porovnala dve veci velk. 9-12 aq 122-18 a nebol tam velky rozdiel . V rukavikoch cca 2 cm a na dlzku asi 1 cm

mayka
autor
4. aug 2010

dieta krici. ozvem sa neskor adopisem

luciamk
4. aug 2010

Čaute babule,

no Mayka že prerastený.... chlapisko je to 😀 😀 aj Dr. povedala, že má krásne šunky 😉

Ozaj babule mi už papáme mrkvičku so zemiačikom a keď sa náhodou obzriem a nevšimnem si že Samuš dopapal, tak na mňa normálne hučí ?! No chápete to? Inak nechutí mu, keď tú kašu rozmixujem úplne na hladko, musí tam mať hrudky inak mi to nezje.

Včera som kúpila tie bio kašičky z DM, jedna je ryžová a zarába sa len s vodou, ale tá druhá je obilninová a má sa zarábať na pol s mliekom a na pol s vodou. Ale tí naši krpci predsa "obchodné" mliečko ešte nemôžu. Nepoznáte to niektorá?

Už ste si niektorá objednávali od tej baby z bazáru? Keď som čítala tie jej podmienky a prerátala to... no neviem nič moc. U nás sú tie veci z Nextu drahé? My sme si zatiaľ vystačili z Tescom a H&M.
Včera sme boli v Brendone tam v Rači, no obrovský obchod ...nechala som tam pár "evri" 😉

Pridávam pár foto ako sa kúpeme 😀

mayka
autor
4. aug 2010

cafte,
Och objednala som tie papucky co som ti poslala link. Tak ak budes chciet ti jedny pustim.
tieto
http://www.snugglefeet.com/blue-baby-shoes-6-12...

Ak nie tak ich niekomu darujem. 😉

Inak zajtra idem do obeda do ikea. Nepridate sa niekto?

slniecko01
4. aug 2010

čaute zavíslačky na Nexte 🙂

@luciamk Samko je peknučký 🙂
@mayka na obed v Ikea sme boli minulý piatok, zajtra ideme do Hodonína do Zoo a potom sa zastavíme v Skalici na kafíčko a obed. A dúfam že niekde kúpime aj trdelník mňam 😀
@och tiež si vybraka pekné kúsky 🙂

Ja jej ešte na buduce zase niečo objednám, keď dojde almužna 😀

och
5. aug 2010

@mayka nie toto je nas stary kocur a ten co bol ma navsteve ich nechytil, takze ich museli vypudit pri kompletnej prerabke bytu pod nami, strasne dlho tam nik nebyval a videla som na dvore vyhodene stare matrace a epedy, novy majitel sekal aj novu elektrinu a stupacky tak ich asi vydurili vyssie, ale uz zajtra pridu deratizeri a ideme spat k svokre aj s kocurom tak dufam, ze nepridem o nervy a neodkusnem si jazyk 😵
topanocky vyzeraju neskutocne, ved dobehneme, vyskusame a uvidime, inak mam pre teba aj tie navleky na nohy
Ako bolo dnes v ikei?

Ja sa chystam do avionu zajtra, ked budu deratizovat, do Nextu okusit tie velkosti a dat si vytepovat a vycistit auto, zdalo sa mi ze som na skle videla blchu 😝 muska by neodskocila a mozno mi uz preskakuje neviem

katarinka77
5. aug 2010

Ahojte! Ja som ešte celá 😀 , na poradni všetko ok, zopár ľudí mi už povedalo, že mám nižšie brucho (dala som aj nové foto), všetko ma už tlačí a bolí zospodu, zle sa mi spí, vrátila sa mi migréna ☹ ... Ale inak mi je fajn 😉 . A začínam sa báť pôrodu...
@mayka - tak takto ste boli ukrátení o týždeň dovolenky ☹ ? škoda... Ešte pôjdete niekam?
@och - no máte vy "radosti" s blškami 😠 .. Tí deratizéri by mali teda zavítať aj do bytu pod vami, hm?...
@slniecko01 - veru, trdelník nikde lepší nezoženieš, len v Skalici 😀 . mňam! daj si aj za mňa 😀 !

sylvyka
6. aug 2010

no caute fuu tu ake spravy su ze o tyzden menej dovcy, blsky no iha ...
my sa chystame do tatier na par dni sa tesime a mam dilenu ako vsetko zbalim
nemate nahodou niektora turisticky nosic pre deti ?
Elka nam uz narastla ma 70cm a 9800g a 4 zubky vonku / + 2 sa jej tlacia / zacina chodit ne lozit chodit a ona si mysli ze to vie sa pusti a capne :D
katarinka este si tu ?

sylvyka
6. aug 2010

jaaj a kazde rano kakame do serblika 😀

mayka
autor
6. aug 2010

ahojte, rano som sem pisala a ako som si to vymazala tak som sa potom na to vybodla. 😀

katarinka, noooo cochvila pojdes funiet. 😀

A na dovolenku uz nikam nejdeme, lebo som zistila ze najlepsie je doma. 😀 Hlavne s loziacim dietatom. Si neviem predstavit byt s nou niekde inde. Vsade je to decko male usate.

@sylvyka krasna vaha. Nosic turisticky nemam iba manducu. Ak by si nic ine nezohnala tak poziciam.
a aj nasa hviezda si mysli ze uz je velka cavena a pusta sa. Asi nam ozaj coskoro zacnu chodit. Ale ja este nechceeeeem. Aspon 3 mesiace nech ju to ani nenapadne. 😀 😝
Ja som serbel este ani neskusala a ani nekupila. Nejaky sice mam ale chcem jej kupit ten s melodiou. Ale myslim ze na to je este cas, ci? 😀

@och, no teda . To je na porazenie. Dufam ze to ti deratizeri vsetko poriadne vystriekali. Ako keby si nemala co robit vsak? Kedy k nam pridete?

katarinka77
8. aug 2010

@sylvyka - áno, ešte som tu 😀 . Krásnu dovolenku v Tatrách prajem 🙂 !
@mayka - už sa mi aj snívalo, že som v pôrodnici, no miesto pôrodu ma chystali na laparku 😀 . A túto noc mi dosť tvrdlo brucho, ale dosť nepravidelne, takže som usúdila, že to budú len poslíčkovia a nikam sa ešte nejde 😀 . Už sa bojíííííííííííím 😖 !
No keby si si to tak mohla sama rozhodnúť, či malá začne chodiť alebo nie 😀 😀 . Len nech sa pekne všetko naučí a čo nevidieť Ti bude doma pomáhať a taká budeš spokojná 😉 😀 .
@och - kde si? Hádam nevyderatizovali aj Teba 😀 😀 ?

och
8. aug 2010

mna dnes asi porazi 😒 ☹ uz chcem aby tento hlupy den skoncil, ja uz nevladzem, uz sa nema co pokazit aspon dufam, ☹ ☹ ☹ ☹
dnes je same nestastie, rano mi Reba capla z postele, fakt netusim ako iba som pocula, ze cap a bum a dieta vedla na zemi pri posteli, dopadla na chrbatik, ale fakt netusim ci si udrela aj hlavicku a ako silno, ani neplakala, len ked som ju zdvihla a polozila do postele naspat, tak zamrncala, dala som jej hracku a hned nou zacala mavat a rozpravat jej, dufam ze je v poriadku, nastastie to bola iba 48 cm vyska, ani nevracala, neplakala, ani nie je spava, akurat mi zaspala cez obed co nezvykne ale to sme sa prechadzali v autosedacke, a doma otvorila oci a potom este spala pol hodinku, ale je ziva sme je sa dokonca sa dala na styri, a spapala aj vela spenatiku so zemiacikom 😨 😨 😨 ja fakt dufam, ze je v poriadku ale pre istotu idem zajtra k dokine
no a aby toho nebolo dost, kocur si vyklbil bedrovy klb u svokrz, museli ho uspat a napravat mu nohu, horsie je, ze je pravdepodobne ze si poskodil makke tkanivo a ked sa mu to stane znova bude sa to musiet chirurgicky operovat
tak pozorujem dieta ci je v pohode, periem a umyvam po deratizacii a kontrolujem kocura, ktory stale este spi 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ja len fakt dufam, ze je to uz vsetko, som unavena a na vsetko sama 😔 uz nevladzem

krakulka
8. aug 2010

@och neboj, uz je vecer. za chvilku pojdes hajat a rano sa vstanes do krasneho dna bez problemov, uvidis. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 inak, kde mas polovicku?
my sme sa mali na dovolenke uplne suprovo. MM sa staral vzorne. som kukala. vecer chodil s nami, isiel za chalanmi "pokecat" az A. zaspinkal. obcas som isla aj ja, aj ked som sa po hodke vracala, lebo A. plakal a chcel maminku. Pocasie sme mali na figu, ale vzdy sme daco vymysleli. Asi by sme mali chodit na dovolenky min. 1x do mesiaca. MM bol trochu na konci unaveny. Ved to bolo 1x co bol cely tyzden - 7 dni v kuse s Andrejkom. Od dovolenky sa nam zmenil nocny rezim. A. spaval 3-4h. v noci, teraz sa budu po 2h. Bohuzial mu to zostalo aj doma. 😔 Uz z toho zacinam byt unavena. A aj MM je zasa ten isty, ako doma. Chodi si po akciach, doma nechce pomahat.... , proste klasika. Su ti chlapi strasni. 😠 😠 😠 😠 😠
Andrejko krasne rastie. Za 2t. ideme do poradne. Je to maly-velky chlapak. 🙂 Krasne sa smeje, je to moje slniecko.
No idem spinkat, lebo sa zase o hodku zobudi. Krasnu dobru noc damy.

krakulka
8. aug 2010

@och urcite Rebeke nic neni. keby bolo, zistila by si to hned. 😉

krakulka
8. aug 2010
chruminka
8. aug 2010

@och moja zlata ,neboj zajtra uz bude lepsie.
rebeka je urcite ok,deti su v tomto veku dost padu odolne (tym nechcem povedat ze ich mame hadzat o zem 😀 ) su take ako z gumi. 😅
Ja ich ucim odkedy sa vedia pregulat ze sa s postele zlieza zadkom a nohami nadol a neverili by ste ake su deti inteligentne,celkom to uz aj chapu aj ked sa dakedy pozabudnu.
Aj padat sa naucili zo stoja na erbeg (neviem ako sa to pise ) cize na zadok a dokonca uz teraz vedia ze musia pokrcit kolena trosku si cupnut a cap uz sedia ci klacia.
Ale poviem vam ze behat ze rychlo loziacimi dvoma detmi (este ked zistia ze som im za ritou nahodia turbo motory) a odvasadial ich premiestnovat je fakt fuska 😝 ,najlepsie je ked si uz najdu flek a tam sa postavia a s niecim sa zabavaju napr.vyhadzovat mame albumi z policky,skusat gombicky na televizore,alebo tahat sanony...

me5
9. aug 2010

ahojte, mozem sa vas opytat - rodili ste niektora u dr. Drabeka v Ruzinove? ja k nemu chodim na poradne a vravel, ze si svoje pacientky odrodi vacsinou sam - ale zhanam realne skusenosti - ci je ok, aky ma pristup - rodili ste prirodzene ci cisarskym ..... ? cokolvek pomoze. vdaka. 😉

lucia.kl
9. aug 2010

@me5 ja som u neho mala rodiť ale baby sa vypytali na sveto o tždeň skorej a on bol zrovna na dovolenke. ale počula som na neho len same chvaly. ja som k nemu chodila celete tehu a bnola som velmi spokojna s jeho pristupom a aj po porode sme za nim boli a zaujimal sa o môj priebeh pôrodu aj o deti 🙂

me5
9. aug 2010

@lucia.kl - dakujem za info. asi to nebudem komplikovat a pojdem k nemu rodit, ked uz ma sleduje cele tehotenstvo. 😉

och
9. aug 2010

dakujem vsetkym za podporu, dnes uz je lepsie omnoho, bola som aj s Rebou u dokiny pozrela ju a povedala ze je v poriadku, aj podla reakcii co som jej opisala, skonstatovala, ze je OK, keby sa moc buchla tak by bol vreskot a 47 cm zas nie je az tak vysoko 😝 kokso ale vycitky riadne teda vam poviem

kocur uz sa tvari tiez relativne v poriadku, akurat cely den lezi, chudak strasne ho to musi boliet, ale nemozem mu nic dat bo bolest ho zadrzi pri skakani a tym si to nevyklbi, fuj to musi byt inak hrozna bolest, ved ked si len spomeniem na to roztahovanie panvi a totok mal ten klbik uplne mimo jamky

@me5 neviem ti povedat ja som rodila u Ferianca v Ruzinove, to je moj gyndos a super spokojnost, dokonca teraz kamoske maternicu zachranil 😉 inak co sa tyka Ruzinova, tam su vsetci dr perfektni okrem jedneho niako na S sa vola, len ten sestersky personal 😕 ale da sa to prezit

katarinka77
9. aug 2010

@krakulka - no ozaj by ste mali chodiť na dovolenky častejšie, nech sa manžel stará 😉 😀

@och - Pokiaľ malá neplakala a ani si nenašla žiadnu modrinu ani hrču na tele, tak zrejme celkom mäkko dopadla a nič sa nestalo. Je fajn, že si ju zobrala pre istotu k dr. 😉 . Nechcem to zľahčovať, ale takých pádov ešte bude.... A kocúr bude onedlho tiež v poriadku 😉 . Dúfam, že dnes si mala lepší deň 🙂 !

mayka
autor
10. aug 2010

@katarinka77 a ty kedy ides rodit? mas uz aj nejaky termin dohodnuty keby sa krpata nepytala na svet sama? Zacina to byt napinave. 😵
A neboj. Je to len par hodin bolesti ale potom to este len pride ked dieta zacne vymyslat ako to nase. To si potom povies ze rodit mozes aj 2 x do mesiaca. 😀 A ozaj sa strasne rychlo na to zabuda. Ja som si kazdou kontrakciou hovorila ze kazda ta kontrakcia mi priblizuje chvilu ked Teri pride na svet.

katarinka77
10. aug 2010

@mayka - nie, nedohadovali sme žiaden termín. Zatiaľ je to na prírode 😉 . Pokiaľ prešvihnem termín, tak predpokladám, že vyvolávať budú najskôr po týždni prenášania. No áno, pár hodín, ale krutej bolesti 😖 . Bojím bojím! No zároveň sa teším na to neskutočné šťastie 🙂 !

mayka
autor
10. aug 2010

@katarinka77, NEBOOOOOJ SA. 😉 budes mat epiduralku?

och
10. aug 2010

@katarinka77 absolutne sa neboj ty nicoho, to ti vravime z vlastnej skusenosti 😉 das epi a budes sa este rehotat na chodbe a ked pride doktor, ze haloooo rodime, tak mu povies, ze si das este decko vody a ze sa ti este nechce 😀 potom 5x zatlacis, ked budu na teba kricat, ze tlacteeeeeeeee a mala Miska bude na svete 😀 😀 😀 😀 😀 a mm sa roztecie na dlazke od dojatia, bude uplne mimo 😀 😀 😀 😀 a potom sa opije a ty budes nadavat na nemocnicnu stravu, potom polezu malej zuby... 😀 😀 😀 😀

inak ja mam napisane na cele asi Matka Tereza a bo co, no nevolala som ja dnes zachranku jednemu 88 rocnemu panovi co skolaboval na dvore? tak som sa dnes hormonalne aj psychicky zrutila aj ja, chudak mm to schytal, pomohla mi az dvojhodinove bludenie bratislavskymi ulicami a jedenm magnum double chocolate 😉 rozmylala som aj, ze si kupim cigarety ale zvladla som to aj bez nich 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre