Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
2. apr 2010

Krakulka, tak cinkni nejakej kamoške a choďte na kávičku. 🙂

krakulka
3. apr 2010

Uz to preslo, dakujem Slniecko. Vsetky kamosky maju malicke deticky do 1r. to sa potom tazko chodi na kavicku, ked oteckovia trajdaju kade-tade. ☹

slniecko01
3. apr 2010

No Krakulka my sa musíme naučiť chodiť už iba z detičkami, S jedným veľkým a s jedným malým 😀

A to som Vám ani nepapísala, keď sme boli v tom Avione, tak MM mal a pleci tašku z kočíka. A keď išiel platiť, tak na mňa ukazuje, že nech mu dám lóve. Som mu ukazovala že tašku nemám. Pánko ju zabudol pri tričkách keď si ich skúšal. Skoro ma porazilo. Ešte vyzeral aj nasratý keď som zvýšila hlas, že musím na všetko dávať pozor.

sylvyka
3. apr 2010

slniecko nic si z toho nerob myslim ze sme na tom podobne akoze ides na obed sme pozvany niekto ma cas sa osprchovat nacancat a ja ledva sa oblecem potom aj elku, nachystam jej jest a veci lebo sak mama mysli aj na to ked ju budeme musiet nahodou prezliect ... akooze idem potom upachtena strapata poriadne ani neviem co mam na sebe ale hlavne ze nas tatik je nahodeny talian 😀 😠

krakulka
4. apr 2010

Asi teraz nejake zvlastne obdobie. Dnes mi MM vysvetlil, ze ked bude stale taka vystresovana, nervozna zenska aka som doteraz, tak bude doma este menej ako je teraz. Vraj, to ze mi nepomaha, mozem si za to sama, to, ze nic nestiham, za to si mozem tiez sama, mam si spravit system. Ved ked budem chciet, tak on A. povartuje niekedy vecer cca 2-3h, aby som si niekam vysla, aby som bola v kontakte s ludmi. No poviem vam, je mi z toho do 😢 . Vraj preco kocikujeme spolu, ked moze on sam a ja mozem doma nieco robit. Ale ked je vonku tak pekne, tak aj ja sa chcem nadychat trochu cerstveho vzduchu a nebit stale len zatvorena doma s A. pripadne s nim ist na prechadzku sama. Ja nemam rada samotu, a neznasam ranajkovat sama. Dnes je den Debil a poriadny.... Zasa budem vcere sama doma s A. 😢 😢 😢

slniecko01
4. apr 2010

Krakulka to mi je ľúto ☹ . Manžel musí pochopiť, že nie ste už len vy dvaja, ale máte aj Andrejka. Veď ani jemu sa určite nepáčilo, keby si teraz večer šla niekam von.

mayka
autor
5. apr 2010

ahojte damy,
prajem Vam Veselu velku noc. 😉
Ani oblievat nas nikto nemusi staci ze pojdeme na prechadzku von s detmi kedze prsi.

Krakul, hlavku hore. Ti chlapi su fakt niekedy riadne vadni. Oni vobec nevedia o com to vsetko je a su sebci. SOm myslela ze ked sa narodi dieta tak sa zmenia aj oni v urcitych veciach ale prd makovy. Zmenili sme sa len my. Preto teraz sme take citlivejsie . Vidim to aj na sebe. Im sa zivot nezmenil, chodia stale do prace medzi ludi, domacnost sa ich nikdy netykala a dieta maju zatial len na hranie na par minut mozno hodin denne. Zato my sme v pohotovosti aj v noci.
U nas tiez riesime tieto nesvary nonstop. Moj muz je ulet a kade vietor tade plast. Bola som na to zvyknuta a nevadilo mi to ale teraz...

A v noci tak ma strasne nasral babenky moje som mala adrenalin 300. Sa bol vozit na motorke a ze potom skoci na pivo. Hovorim ok.
O 23 hod mi nedvihal a o polnoci ma zobudil pes co chodil po dome a chcel ist von lebo tam "niekto" bol. Vrtela ocasom tak som si domzslela ze kto .len mi bolo divne ze muz nechodi az nechodi do vnutra. Tak mu volam na mobil ze kde v riti trci a len som pocula zvonit jeho mobil vonku pri dverach a bolo ticho. Tak ja otvorim dvere a skoro ma prekotilo . Moj muz totalne na srot lezal v aute polovyzleceny a vobec nevnimal ze mu zvoni mobil. 😠 Ludia jake nervy do mna dosli. Mykam s nim a on nic normlane az som sa zlakla ze mu nieco je. Az po chvilke trasenia sa prebral ze co sa deje. Az potom dosial dovnutra a spal so psami v ich detskej izbe.
A najviac ma sere to ze ten magor bol na motorke crosovej a v tomto strave isiel domov cez les a polia z vedlajsej dediny. Ze aka zodpovednost vsak? Debil. Este spinka ale teda dnes este dostane drzkovicu.
Sorry za vyrazy ale aspon som sa vyrozpravala.

Ty kokso keby som nepredala byt tak sa stahujem nech sa spamata.

Takze krakul, nie si sama co ma doma chlapa blbca. Oni su fakt niekedy jak ujety.
A ja som tiez mala uz na tanieri ze mam bordel ale zato on si nevie po sebe ani ponozky zdvihnut to je vedlajsie. A tiez vraj nemam system.
Inak boli sme u znamych na navsteve a mali ten vysavas robot , tak som royhodnuta ho kjupit . Aspon usetrim cas vysavanim . Vraj maju aj taky robot na umyvanie dlazky tak to musim preskumat. Hned mam hodinku a pol navyse.
On bude mat motorku aj ja vysavace. 😀

No hned mi je lepsie.

Krakul a ty si skade? Zo Skalice? Ved dobehni do Zalesia k nam.

Baby inak fakt to rande u nas s detmi plati. Budete vitane. Troska sa ustali pocasie tak ze sa bude dat sediet na teraske a ozyvam sa.

Inak uz sa tesim ked bude mala v bazeniku sa mocit vonku. Vcera som jej objednala to sedatko do vane. Ved za chvilku sa mi do vanicky nezmesti.

katarinka77
5. apr 2010

Ahojte 🙂 !
No tehotná - netehotná 😀 , manžel ma "vyšlahal" 😀 , aj bruško, že nech sme obaja (obe) zdraví. Svokor je v práci, takže sme ani nikoho iného nečakali. Na obed nás pozvala svokra, doobeda som ešte stihla upiecť zákusok - nebeské rezy, mňam, sa mi podaril 😉 !
Včera ma dosť bolelo bruško, celý spodok, ako pred ms, ale večer to prešlo, dnes už ok. Pre istotu som sa bola ukázať u dr., vravel že všetko v pohode, len krčok by mohol byť dlhší, mám sa naň spýtať pri ďalšej kontrole, ak by sa skracoval, tak mi hrozí serkláž.

Krakulka, no asi fakt blbý deň, nepochopil 😢 ... Mne samota nevadí, ale len za predpokladu, že viem, že je všetko ok. Ak by nie, tak mi vadí všetko... Našťastie mm má pochopenie pre mňa a je strašne ukecaný, u nás doma nikdy nie je ticho, len keď idú športové správy, musím si zamknúť ústa 😀 . Máme fajn vzťah, dúfam, že to dieťa nezmení 😉 .

Mayka, no ohromné "prekvapenie", to fakt naserie 😠 . Keby sme sa o tých chlapov tak nebáli, čo? Aj by si ho tam nechala spať, nech je ráno dobre dolámaný, aby vedel, či sa mu to aj nabudúce oplatí! A ako "spapal" držkovicu 😀 ?

A inak ako ste trávili sviatky?

sylvyka
5. apr 2010

ahojko , no sviatky nesviatky elke idu asi zubky od pol stvrtej som bola s nou hore a co bolo dnes vecer tak to bolo brutalne strasne plakala este 10 min bola cela cervena ked doplakala uz jej skoro vysiel ten zub este aj teplotu mala tak idem si rychlo lahnut nech aspon troska sa vybuvam vidim to na neprespatu noc ☹ papa doru nocku

slniecko01
6. apr 2010

Dobré ránko Dámy a detičky 🙂

No dievčatá tak perné sviatky ste mali 😒 Tie naše deti majú viac rozumu ako tí naši chlopi 😀

My sme si teraz užili toho nášho tatina. Včera išiel šibať, že za pol hoďku je doma. Som si myslela, že mi ešte pomôže niečo nachystať, ale kde tie veci. Všetci šibači sa dohrnuli naraz 😀 Tak som kmitala jak fredka. Segra pestovala malú, aby som mohla skákať 😀
A zase som dala skoro všetko do mrazničky. Vždy si poviem, že už nebudem toľko chystať a vždy spravím tú istú chybu. No kto to teraz požerie 😝

Inak babulky neviete čo by som si mohla dať, aby som šla na WC

slniecko01
6. apr 2010

Katarínka aj mňa a Nelku manžel vyšibal a keď ma voňavkoval, ja som akurat kojila malú tak jej prskol do očka. Ale ani nemrnkla. Tak som jej to radšej vypláchla.

mayka
autor
6. apr 2010

ahojte kocky,

no dnes som bola v babymarkete a nechala som tam 40 euri. 😝

Ale vybrala som kocik na leto. Peg perego SI completo. Este pojdem pozriet inglesinu zippy a koncim.

slniecko podla mna si mozes dat cipok. Kvapky by so neriskovala. Alebo skus slivkovy kompot alebo nejaky makovnik. Neviem ako to je mozne ale z makovnika sa vzdy dobre vys.....m. 😀 😀 😀

Alebo nastruhaj si jablka. A tak ich zjedz.

slniecko01
6. apr 2010

Mayka nič nezaberá ☹

katarinka77
6. apr 2010

Ahojte 🙂 !
Tak my sme boli dnes na orgánovom screeningu, máme všetko ok 🙂 , bábo sa hanbilo, nechcelo si dať kuknúť medzi nožky 😀 , ale nakoniec ukázalo, že je dievčatko 🙂 . Len ešte intenzívne vymýšľame meno.. Neskôr pridám aj foto 😉 .

Slniečko, skús vypiť acidko alebo šťavu z kyslej kapusty. Ja som tento rok nechystala žiadne obložené misy, načo... Len klasika - zemiakový šalát s kuriatkom, upiekla som fajnový zákusok, aj svokra dala nejaké a to nám stačí. Aspoň sme sa neobžierali 🙂.

Sylvyka, vyspala si sa už túto noc 😉 ? Veru, zúbky teda vedia potrápiť 😒 ...

och
6. apr 2010

cafte

len tak rychlo, ked mala zaspi napisem viac 😉

slniecko viem ze je to nechutne ale mne raz zabralo ked som dopila kavu a odkladala som zo stola, tak v jednom pohari ostalo trochu acidofilneho tak na tri glgi a ti poviem ze za hodku som na zachode sedela a rozmyslala co som pojedla 😲 😀 😀 😀 😀 😀 takze kavu zapit acidofilnym 😉

och
6. apr 2010

no sice este nespi ale prava ruka volna, tak pisem 😉

moj chlap mi totok tiez robil, potom dostal pucunk a osvietilo ho 😀 uplne je zlaty, kazdy vecer chce kupat, ze to je jeho parketa a snazi sa chodit kazdy den na prechadzku, no stara sa velmi ale stale spi v obyvacke 😀 😀 😀 😀 😀 😀
mayka urcite povedal, ze spal v aute aby vas nezobudil 😵

sylvyk nech tie zubky rychlo vylezu von 😵

ja velku noc nemusim, som povedala, ze padne na mna kvapka vody a rovno nech si podpise rozvodove papiere 😀 😀 zato Reba ma obliala uz o 3.14, taku tycku hodila, kompletka prezliect dieta, seba a postel 😝

zajtra drzte palce ideme na ockovanie 😝

mayka ak nebude horucka by sme mohli vo stvrtok dobehnut? a vlastne od kedy idu deti do golfacov?

krakul ved mozme vybehnut niekam nech si neni sama aj s Maykou, niake kaficko v Senci? 😀 hm

katarinka tak gratulujem k bambulke 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a meno urcite vyberiete uzasne 😀 😀 😀 juj sa tesim s tebou, tu zalozime gang 😀 😀 inak este sa mi velmi paci meno Dorotka, Elizabeth, Lujza

a ja som mala vcera rocne vyrocie prveho dna poslednej ms 😀 😀 😀 😀 😀 to som uz rok bez kramov tralalalala

mayka
autor
6. apr 2010

och, tento tyzden nechod. Nejako nestiham ani prd. 😀 A buduci tyzden nam idu robit fasadu na dom a cestu tak bude tiez veselo. Tak az potom.
Inak napadlo ma. Ty mas nejaku zlavu v BM? Rozmyslam ci ta nevyuzijem. 😀

Katarinka tak dalsia babizna? 😀 Som sa dajako netrafila. 😀 😀 😀

Slniecko to nezavidim ze nic nezabera. Musis skusat. Skus aj broskyne. Vela pi. Nepomohol by melon? Dnes mali v tescu akciu. Som kupila pol melonu za 1,50 e. 😵

sylvyka
7. apr 2010

Ahojko, no spali sme celkom fajn sem tam este vylezie horucka ale zubok este nikde 😠 ,
Katarinka gratulujem sa tesim dalsej kocke 😀 jupi je to super 😀
no letim von ked je tak krasne 😀 papa

corinne
7. apr 2010

Zdravim maminy.Hlasim sa po dlhsej odmlke,ale kedze tu nebola Mayka tak som nechodila ani ja 😀 😀 😝 nie to nie je pravda zartujem.Ja akosi nestiham,nemam cas sa ani najest,Maxime je moc aktivny a ked je vonku pekne tak frcime vonku,minule som uchodila 4km a na druhy den som chodila ako starenka 😀 a Maxime vyskereny,vyspaty a dobre naladeny 😀 😀 .Babulky chcem vas poprosit o hlasy do konkurzu,ale musite sa najprv zaregistrovat inac vas nespusti dalej.www.baby-geschenk.ch a sme na 11 strane,a da sa hlasovat 1x kazdych 24hod.Katarinka 77 gratulujem k slecne,to v Gynfive nevedia namiesat poriadneho chlapa alebo co ? 😀 .Tak mi ideme von . 🙂 Vopred vam dakujem 🙂

krakulka
7. apr 2010

Ahojte pipinky,
dnes som to nevydrzala a zavolala dr. kvoli tej kolike. Kazal prist. Tak si chlapi pokecali. Nasmu Andrejkovi sa Dr. velmi paci. On je unho taky spokojny. A Dr. si rad popestuje. Andrejko vazi 5200g, t.z. ze za 2t. pribral 400g. Chlapisko jeden. Dr. mu spravil vyter z ritky aj hrdla. Dufam, ze vsetko bude ok. Brusko mal plne plynov, mame cvicit, ukazal nam cviky, polohovanie a tak, aby sme vzduch poposuvali a on sa pekne vyprdkal. Dostali sme Espumisan, vraj je lepsi ako Sad simplex. Tak uvidime a este nam predpisal Gastrostuss. Vraj je dobry aj na reflux, my ho mame mame na palenie zahy a koliku. Och ty vam ho nepredpisal pre Rebeku. Skus si pozriet: https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/sirup-gastrotuss-mate-s-nim-skusenosti/

evina2412
7. apr 2010

Gastrotuss super aj my ho uzivame pre reflux, odporucam

slniecko01
7. apr 2010

Ahojte dámy,

práve sme prišli z prechádzky, malá ešte spinká 😀 , Len aby aj v noci tak spala

Krakulka čože 5200 g, to nemá ešte ani naša Nelka a to je o mesiac staršia. Dobre potom papká 🙂 . Mocný to bude junáčisko 😀

Mayka no to, čo ťa čaká po fasade ti vôbec nezávidím. Tie špinavé okná, to bol des očistiť a to sme ich aj zalepili s igelitom 😉 Takže fasa robotka 😀

Katarínka gratulujem k babulke 😀

Sylvyka ta to už budeš mať s Elinkou za sebou tie zúbky, nás to eštelen čaká 🙄

och
7. apr 2010

no caute 😀

diplomovka je zviazana a uz cupi niekde v aute a futasi k spoluziacke dhl-kou 😀 😀 😀 😀 takze mam to z krku, uz len statnice a je zo mna MaGoR 😀 😀 😀 😀

mayka OK uz sa tesim na novu fasadu ako budem obdivovat 😀 😀 😀 ano mam v BM 10% zlavu na clenskej karte, volaj dame tam spicha 😉

corinne Maxim je fakt chlapisko ako buk ved my mame 5500 g v troch mesiacoch 😀 ale aspon bude svalnac ochranovat nase damy 😀 😀 😀 uz aj idem hlasovat 😉

krakul skusim sa opytat dokiny bo spomynala, ze existuju niake kvapky na to ale sposobuju aritmiu srdiecka tak neviem ci ich stiahli alebo co

tak nas dnes nepichali, este nemame zahoje bobo po TBC, prelozili sme to na dalsi tyzden, isli sme aj k ocnemu no hor sme tam boli 45 minut s nakvapkanym ockom, mala nervna hladna, a sestricka ze juj zabudla som na vas, som myslela ze jej tam jednu rovno natiahnem, zajtra idem na ocne na kramare, mala ma od narodenia taku bielu bodku uprostred zrenicky, tak ci to nie je nieco vazne ci co, tak drzte palceky 😉

och
7. apr 2010

poslusne hlasim zahlasovane 😉

corinne
7. apr 2010

Och dakujeme 🙂 Si si ma poplietla s Krakulkou,ale aj Maxime ma 4955g a 59cm,takze na 2 mesiace tiez nieje zle,ale slovenske devy nebude ochranovat mame to trochu od ruky 😀 😝 Maxime jedine tak moze ochranovat male svajciarky a portugalky 😀 😀

och
7. apr 2010

juuuuuj corinne 😀 krakul 😀 prepacte, no vidite co sa stane ked pisete na net a kojite pri tom 😀 😀 😀 my sme uz take okrobatky ze kojim aj pocas chodze 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a co by nechranil aj slovenske devy zo svajciarska 😀 😀 😀 nahodou pojdeme okolo 😀 😀 inak sme chodievali s partiou dlhe roky lyzovat do Les Diablerets na Verbier a Glacier 3000 😉 kamarati tam mali chatu v horach a prenajimali, ale sa rozviedli tak chatu predali 😀 a chodime do rakus 😉

mayka
autor
8. apr 2010

ahojte damy, chvilku mam cas. Dieta driemka.

Slniecko no ty vies potesit cloveka s tymi oknami. 😠 Ale tak snad do Vianoc to zmaknem umyt. hehe

och, az 10%?? Lebo mne povedali ze ak spravim nakup nad 300 e. Tak mi daju zlavu 5%. Co je o nicom. Zatial som odhoslana tam kupit tn peg perego SI ale este chcem ist do forbaby okuknut tu inglesinu zippy. Neda mi spat a aj muzovi sa lubi a maju k nim nehorazne pekne prebalovacie tasky . hehehe
Tam by nam tiez mohli dat peknu zlavu kedze sme tam uz nakupovali ale tak uvidime, no. V kazdom pripade keby nieco tak ti volaaaaaaaaaaaam. 😀

och
8. apr 2010

Mayka no teraz si ma zmiatla, zistim dam vediet a pozerala si aj brendon.sk a predeti.sk?

My sme na ocnom na kramaroch, je tu mrdnik tak som zvedava do kedy tu skysneme 😝

och
8. apr 2010

fuj baby nemam dobre spravy 😖

na oboch ockach ma Reba vrodeny sedy zakal - cataracta pyramidalis 😔 vraj je uplne drobny a budu nas sledovat ci sa nezvatsuje, je mi z toho na vracanie, este jej chudine 3x rozkvapkali ocka a potom jej to hnisave preplachovali, vam poviem revala som na chodbe a zapchavala si usi, nic moc, ked vam dieta zoberu a pocujete ako sa zadusa od placu a vy len stojite na chodbe a nic nemozte robit 😖

a ze slnecny den ☹

krakulka
8. apr 2010

boze Och, je mi luto Rebeky aj teba. neboj, to bude dobre,uvidis 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 . A Rebeke posielam boztek, nech ma hnisave ocko coskoro zdrave. Bola si u Dr. sama, co? Ja radsej chodim s mm, okrem vcerajska, to sme boli neplanovane.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre