Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

janula13
26. aug 2010

babulky vidim ze aj semkatarinka77 pise...

takze na znamost sa dava ze dnes o 3.18 katarinka porodila krasnu dceru Misku s baculatymi mierami 3570g a 52cm..je krasna🙂

slniecko01
26. aug 2010

Kataínka gratulujeme. Tak už máš Mišku pri sebe 😀 Prajeme veľa mliečka a zdravíčka, nech sa darí 😀

sylvyka
26. aug 2010

jaaaaaaaj ja som ju uz videla miska je naaaadherna 😀 😀 😀

krakulka
26. aug 2010

Gratulujem Katarinka. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 A vidis, ake rychle to bolo. Teda snad. 😉 😉 😉

zukrik
27. aug 2010

Gratulujem Katarínka a prajem tebe aj Miške,vele vele zdravíčka. 😀

luciamk
28. aug 2010

Ahojte babule,

Katarínka GRATULUJEME, prajeme veľa veľa zdravíčka..... užívaj si to šťastíčko s Miškou 🙂 🙂 🙂

Náš Samulo má dnes 6 mesiacov, hrozne to letí 😵 ...pripájame pár posledných fotiek

slniecko01
28. aug 2010

@luciamk ahoj. Samko je veľký fešák 😀. Mal aj meniny, tak dodatočne všetko naj, naj, najlepšie 🙂 😉

katarinka77
28. aug 2010

Ahojte babulky! Takže ako už Janulka informovala, Michalka s krásnymi mierami je už na svete 😉 , pôrod bol rýchly (5,5h), ale tlačenie veľmi veľmi bolestivé, veľa som krvácala pri pôrode, dr. mal so mnou trochu starosti, ale všetko dobre dopadlo 😉 a my si už vychutnávame jedna druhú. Tatinko má z pôrodu nádherný zážitok a na dcérku je veeeeľmi hrdý 🙂 . Ďakujem vám všetkým za gratulácie! Keď prídeme domov, ozvem sa a vložím hádam aj nejaké foto 😉 .

slniecko01
29. aug 2010

@katarinka77 vedieť to skôr, že si porodila a mať na teba číslo, tak vás prídem pozrieť. Celé doobedie som bola vtedy na Kramároch so segrou a jej malým 🙂

Miške nech sa pekne darí, nech len pekne papká a priberá 🙂 a nech vám robí samú radosť. Noooo a na fotečky sa veľmi teším 😉

zukrik
29. aug 2010

Aj ja chcem vidiet fotečky 😀 😀
Katarínka ešte raz gratulujem 🙂
No čo baby,aký bol víkend? Ja som posadila chalanov do trávy aby si ešte užili slniečka 😀 😀
Velmi sa im to páčilo,idú po tej tráve ako rakety 😀

mayka
autor
29. aug 2010

Ahojte,
tak uz sme naspat z Ciech. 🙂
Bolo super len nam pocasie trosken neprialo. ☹ Ale neva.

A potesila nas sprava od katarinky ze uuuuuuuuz. 😀 Tak zo srdca este raz gratulujeme. Uz by ich snad mohli aj zajtra mohli pustit domov. Tesim sa na detailne info, bo akosi som uz aj zabudla ake to bolo. 😀

@luciamk Samko je krasne a ako si sedka v tom nakupnom voziku. 😀 😀 😀 A ten bazen ik mame aj my a Teri ho ma velmi rada. Mam ho aj vo vnutri a tam jej vzdy hadzem hracky.

Inak co nove damy?

krakulka
30. aug 2010

@mayka ahojte, tak ste samali fajn? to je super. nabuduce bude aj pocasie dobre.
Andrejko od piatka papa mrkvicku. najskor ho z nej dva dni triaslo, dnes uz v pohode spapal dve male mrkvicky. ale prvu lyzicku si neodpusti, spravi bleee. je mileny. 😀 😀 😀

@luciamk Samko je velky fesak. Bude z neho poriadny chlapisko.
@katarinka77 snad uz ste doma, tesime sa na podrobnosti. 😉
a och kde sa nam stratila?

luciamk
30. aug 2010

Ahoj babulky,
ďakujeme za pochvalu.. je krásny a veľký a moje kríže tŕŕŕŕpia 😀

Dnes sme prvýkrát papali kuriatko..no zlupol ho ako nič a stále na mňa robí že... háááám....

Pipiny čo ste nekojili chcem sa spýtať kedy ste začali dávať malým piškótky? Mne dnes jedna známa povedala že už 6 mesačnému nekojenému môžem dávať. Myslela som, že to až neskôr....

slniecko01
30. aug 2010

@luciamk Nelka je kojená a piškoty papá asi od 6 mesiaca a zbaští aj 3 dlhé 😀

och
30. aug 2010

Ahojte 😉

zijem zijem, len som behala dnes po uradoch vela 😝
@katarinka77 gratulujem k Miske, aj sme ju zapili 😉 tak dufam, ze bude cely zivot zdrava a s teba stastna a hrda mamina 😉 hned posielaj foto, zvedave sme uz hrozne, ale skareda nema byt po kom 😀 😀 😀 😀

@sylvyka vy asi naozaj musite mat vsetky destke choroby 😝 ale pokial su to len taketo "banality" vyliecitelne tak je vsetko
ok 😉

@zukrik no asi mas pravdu s tym poslednym slnieckom, dnes to uz bol fest jesenny den, ale v celku mam rada aj taketo pocasie, nebolo velmi zima, uz sa tesim ako pojdeme na pecene gastany a potom nasnezi a Reba zacne chodit 😀 😀 😀 😀 vraj ludia preferuju to rocne obdobie v ktorom sa narodili, takze ja jesen mozem ked je vsetko take cervene zlte a oranzove 😉

@krakulka ozaj a vam ako ide latkovanie? si sa ani nepochvalila, ci si to vzdala?

@luciamk Samko vyzera byt veliky fesak, baby pozor na neho 😀

no v Prahe sa nam trosku pokazilo pocasie, ale boli sme aj dva krat plvat v bazene, sme tam kocky znicili a my sme mohli v klude nakupovat 😀 😀

och
30. aug 2010

@slniecko01 no vy sa mate, ja mozem len snivat, ze by moje dieta dobrovolne strcilo piskotu do ust a ked sa jej to aj nahodou tam podari dostat, tvari sa ako keby to bola najnechutnejsia vec na svete, ste mali dnes vidiet ten ksicht co hodila na novy druh ovocnej vyzivy 😀 😀 😀

katarinka77
31. aug 2010

Tak už sme doma od včera, podrobnejšie info ešte napíšem 😉 . Moc ďakujem, že ste na nás mysleli 🙂 !!! Som šťastná mamina a malinká je môj najväčší pokladík 🙂 ! Tu je aspoň zopár fotiek 🙂 :

slniecko01
31. aug 2010

@katarinka77, tak vitaj späť po dovolenke v nemocke 😀 . Miška je krásnučka, taký malinký uzlíček.

@och no malá spapá skoro všetko. Ja jej na obed varím vývar a do toho zeleninku. spapá aj výživu, neodmietne ani taký pribinák 😀. no čo ti budem hovoriť minule som jej dala chokapik aj ten jej šmakoval 😀

luciamk
31. aug 2010

@katarinka77 Miška je úžasná...... Sedí mi na kolenách Samuš a na fotky robil, že "he he he"...takže sa mu páči... 😀 😀 . Super, že ste už doma, teraz si vy dve nájdete spoločný "rytmus" a bude to super. Užívaj si s malou každú chvíľku a hlavne veľa oddychuj 😵

sylvyka
31. aug 2010

no hlasim ze u nas mame malu bojkotnicku akoze skoro nic neche len hektolitre caju akoze uz nemam sil jej vymyslat nove jedla a aj na co i tak ich odmietne co urobi s jedakom jedna choroba 😖 predtym zjedla takmer vsetko ... jaaaaaaj boli casy a co teraz ? ha ?

katarinka77
1. sep 2010

Sľúbené info o pôrode:
Takže v stredu večer som ešte umývala podlahy, mm bol v nočnej, aj ma pobolievalo brucho, tvrdlo, ale nejak som tomu nechcela venovať pozornosť, aby som nebola rozčarovaná, keby to zas len tak prešlo a nič. Potom som bola úri PC a zrazu som zacítila v bruchu, že puk puk, išla som na wc-ko a už mi tieklo po nohách. Vedela som, že to je plodová voda. Tak som volala mm, nech príde. To bolo niečo pred 22". Ešte som zbehla do sprchy a hneď mi aj začali riadne 3-minútové kontrakcie, síce najprv intenzity ako bolesti pri menzese, ale stále sa to stupňovalo. V nemocnici sme boli do hodiny. Práve slúžil aj dr., ktorého som si zazmluvnila k pôrodu (ale na urgente), tak mu volali a všetko okolo mňa spravil on. Inak to býva tak, že lekára zazmluvneného k pôrodu volajú, až keď je rodička otvorená na 3 cm. Všetko ostatné robí službukonajúci lekár (na pôrodnici). Takže ja som bola veľmi spokojná a hlavne som vedela, že sa môžem naňho plne spoľahnúť. Na vstupnom CTG už bolo vidno kontrakcie, ale bola som stále zatvorená (i keď krčok bol už takmer spotrebovaný už od pondelka) dr. mi povedal, že keby ma to moc bolelo, tak mi dá lytickú zmes. Mm poslali ešte domov, ja som zatiaľ predýchavala, sprchovala si bruško teplou vodou. O 02" mi opäť natáčali CTG, kontrakcie už boli dosť silné, každú minútu, dr. ma vyšetril na posteli, nech ma nemusia trápiť chodením hore - dole. Bola som otvorená na 3 cm, tak mi dali prípravu (oholenie, klystír) a mohla som volať mm, že môže prísť. Dostala som aj fit loptu, ale moc mi to na nej nešlo, lebo hlavička bola už moc nízko a mňa to tlačilo. Tak som len chodila okolo postele a stonala. Mm bol za pol hodinu pri mne, pomáhal mi to zvládať. Asi za ďalšiu pol hodinu prišla taká kontrakcia až som zaručala, plakala som od bolesti. Tak baby dobehli, čo sa deje. Mňa to už tlačilo na konečník, nútilo ma to tlačiť. Rýchlo ma zobrali na vyšetrovňu, bola som už úplne otvorená, pripravená na tlačenie. Hrozilo, že porodím aj tam, lebo mali všetko plné. Tak jednu dávali zo stola skôr dole, aby som mohla rodiť riadne na pôrodnom stole. To tlačenie bolo pre mňa najhoršie, myslela som, že ma zospodu rozdrapí. Zle som tlačila. Miesto do konečníka, do hlavy a odtláčala som sa. Kričala a plakala som pri tom a medzi kontrakciami som sa ospravedlňovala, že hučím, ale nedalo sa inak. No dr. mi povedal, že ale Katka, prosím ťa! Tebe to vadí? Mne nie🙂! Malú mi pomohli vytlačiť - jedna mi tlačila na brucho. Potom prišla strašná úľava, kontrakciu na placentu som už necítila a aj šitie bolo nič oproti tomu dovtedy. Síce som mala hypotóniu maternice, veľa som krvácala, dr. trochu fofroval, aby to čo najskôr zastavil, dostala som nejaké infúzky a inj.. Malinkú som dostala hneď na brucho, potom ju zobrali pomerať, odvážiť, zabaliť a priniesli ju. Hneď sa prisala🙂. Mn si ju potom pestoval, ani neplakala, len stále špúlila ústočká🙂. Nádherný zážitok pre mňa aj mm, naozaj neopakovateľný! Na bolesti som rýchlo zabudla a ostal už len pocit neskutočného šťastia🙂! Celý pôrod od odtečenia vody trval 5,5h. To sa mi ani nesnívalo, že takto rýchlo porodím🙂.
V pondelok sme prišli z nemocnice, takže si zvykáme všetci pekne na seba a zatiaľ je to ok🙂. Malinkej sa darí, pekne papá a my sa z nej veľmi tešíme🙂! Nemohla by som už bez nej byť!!!
Na šestonedelí ma raz chytila kríza kvôli naliatym prsníkom, boleli ako šľak, poplakala som si, ale už sa to krásne rozbehlo a som moc rada🙂!

slniecko01
1. sep 2010

áááááá @katarinka77, toľko toh idem čítať 😀

slniecko01
1. sep 2010

no tak už som to dočítal, ešte niečo na FB medzitým haha

Katka vieš aký je to zlý pocit keď ťa niekto vyhodí z pôrodného stola ?! 😀 Mne sa to stalo a tá baba, len čo som vyšla na chodbu mala odrodené 😀

katarinka77
1. sep 2010

@slniecko01 neviem 😀 , ale veľmi dobrý, že nemusíš rodiť na posteli alebo vo vyšetrovni 😀 . Mimochodom, tá baba ležala potom so mnou na izbe 😉 .

och
1. sep 2010

@katarinka77 vidis a tak si sa bala, teraz uz ani nevies ako to bolelo 😀 😀 😀 😀 to sa neda ani opisat ked si uvedomis ze si mama a to skvrna je tvoje 😀 😀 😀 juuuj normal zimomriavky mam 😀

chruminka
1. sep 2010

@katarinka77 jej to je krasne babatko gratulujem vela zdravicka vsetkym a Misicke vela mliecka

baby ja vas nestiham citat 😠 😝

corinne
2. sep 2010

Linda vsetko naj k meninam 🙂 nech ti Rebeka robi len samu radost 🙂

corinne
2. sep 2010

@katarinka77 zvladla si to perfektne 😉 aj ja som nemohla vytlacit hlavicku tak mi musel pomoct dr;.tlacil mi na brucho skoro som z toho odpadla ☹ ale to sa stava.Ale ten pocit ked ti prilozia babätko na prsia je uzasny,mna Maxime hned aj ocikal 😀 a tie bolesti rychlo zabudnes .Tak si uzivajte spolocne chvile s Miskou,uteka to strasne rychlo

luciamk
2. sep 2010

Dobré ránko babule,

rozmýšľate niektorá o druhom bábätku? mm zahlásil, že Samuš potrebuje parťáka ?! Chápete to?? Stále mi o tom rozpráva...
Veď aj Samko bol zázrak a po tom všetkom, čo sme si preskákali som si vôbec nie istá, či sa nám druhé dieťa podarí a pravdu povediac na IVF sa už necítim.
Vraj mu nejaká veštkyňa na parkovisku pri kauflande povedala, že má jedného syna a že ešte budeme mať 2 dcéry 😀 😀

katarinka77
3. sep 2010

No veď vďaka vašej "príprave" som to tak dobre zvládla 😀 . Bola to namáhavá noc, bolesti silné, ale predstavovala som si to ozaj horšie... Určite sa čoskoro začneme snažiť o druhé a budeme veriť, že sa opäť podarí 😉 . Na bolesť sa našťastie rýchlo zabúda. Aj ďalší pôrod by som si takto vedela predstaviť. Bez epidurálu.
Včera sme boli prvý krát u dr. na poradni, malinká nám schudla odkedy sme prišli domov, takže máme nakázané budiť aj v noci každé 3h a cez deň kľudne aj častejšie. V noci nám krásne spinkala aj 5h vkuse, ale cez deň to nevie v papaní dobehnúť, takže preto. A pred papaním musíme dávať Nutrilon zahusťovadlo, lebo často grcká. Hnusí sa jej to, chúďatku, ale čo už narobíme...
Ja som z nemocnice prišla s 1,5kg navyše a dnes mám už o 0,5kg menej ako pred tehotenstvom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre