Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
14. sep 2009

ahoj ochula,
no mas pravdu. tiez sa snazim nespat na chrbte. Vraj si tyxm tlacime na nejaku zilu a uberame kyslik a ziviny detom alebo tak nejako.
Njalepsie je spat na lavom boku. Ale ja ked spim naboku tak mi ruky zavadzaju. Ja som bola zvyknuta spat na bruchu takze tiez 0 bodov. 😀

och
14. sep 2009

buduci tyzden idem k dokimu, tak sa ho na to opytam a ci nepozna niaky trik 😀 😀

ja by som aj na boku spala ale ked si lahnem strasne ma zacnu boliet rebra a koza nad srdcom 😝 uplne neznesitelne a aby toho nebolo dost, tak obcas aj zaha zacne palit a to je uz uplny koniec 😝 😝 😝

sylvyka
14. sep 2009

Krasne ranko 😀 , tak my malujeme dneska teda ja nie kedze mam kludovy rezim tak len sem tam zlezem z postele a okuknem to 😀 . Inak ani ja neviem ako mam zaspavat ale vacsinou sa mi to podari na boku na jednom alebo druhom ale poviem vam ze ta kyselina ma trapi od zaciatka tehu a je to strasne neprijemne 😠 . A idem skapat od bolesti ako sa mi roztahuju lonove a bedrove kosti ze to co je za bolest ? 😠 by som plakala ...

callex
14. sep 2009

ahojte velrybky 🙂 , citam citam tie vase chute a ja ich mam uz teraz 6den od ET. 🙂 a najviac vecer by som stale nieco zobkala.cez den nemusim jest a potom vecer by som nevedela prestat.
skusim dat tie homeopatika ak uz nie je neskoro.nenormalne akee strachy musime prezivat.ja uz sa bojim ist aj na wc ze zbadam krv. 😒
spinili ste niektora tie prve dni?

krakulka
14. sep 2009

Ahojte pipinky, ja som od rana sedela az doteraz u PC, tak uz dviham zadok a idem nieco robit. Povesat pradlo a zehlit.
Callex, viem ako sa citis. 😵 Tym sme si presli asi vsetky. Podla mna je to teraz najtazsie obdobie, cakanie na krvne testy, potom na UTZ atd. U mna pokoj prisiel az okolo 16tt. Kedy som mala po Triple testoch. 😅

zukrik
14. sep 2009

Ahojte
Mayuška,dodatočne všetko naj naj k Meninkám.Vôbec som sa nedostala k PC
lebo sme chodili gratulovať po rodinke.Totiž máme strašne veľa Márií.

Sylvyka,ani nehovor o tých bolestiach,ja neviem niekedy ani vstať a hlavne večer 😝
Včera sme boli s drahým zaplatiť kočík a dali sme ho svokre domou.
Kúpili sme aj matrace,tie máme doma a dnes by mali prísť postielky 😀 :-

Včera k nám prišla kamoška s troj týždňovým babatkom Maximom 😀,bol taký maličký
a chutnučký mňam 😀
Inak,už som sa rozhodla nad monitorom dychu,kúpime tú novinku,čo sa dá pripnúť na
plienku.Všetko sme si preštudovali a aj vyskúšali.Je to veľmi praktická vec 🙂

Baby,tento víkend je v PK VINOBRANIE, hurááááááááááááá 😀 😀

zukrik
14. sep 2009

Inak mi vraj čakáme chalanov a nenormálne mi chutí sladké 🙂
Samé sladkosti a hlavne krupicová kaša s grankom.

zukrik
14. sep 2009

Callex,ja som nešpinila,ale bolo tu veľa dievčat čo špinili a dobre to dopadlo 😉
Neboj sa a hlavne sa nestresuj,ver si že to bude super a budeš tehu 😉

Inak ja mám na sebe baby 13,5 kg a dnes si odfotím aj bruško,aby ste
nepovedali 😀 😀

loginka
14. sep 2009

baby, mna tiez neskutocne bolia tie kosti, preto ani na chrbte nemozem lezat, a aj vstat je niekedy problem
hovorim, bude to este vesele s drobcami v brusku 🙂

zukrik
14. sep 2009

Ahoj Loginka
ešte si užijeme,je to aj tým,že priberáme ale aj sa nám rozťahuje panva 😀
Chruminka,ten náš kočík je 70cm široký a naozaj velmi dobre sa s ním
manipuluje.Dvere máme 1m široké takže v pohodičke máme aj rezervu 😉

loginka
14. sep 2009

no to som sa asi ja pytala na ten kocik, chruminka ma ho uz vybraty 😉
sirka je dobra, je tam aj dost miesta pre drobcov? lahko sa sklada do auta?

krakulka
14. sep 2009

Zukrik, loginka, chruminka, ja si neviem, predstavit, ze by som mala dve deticky v brusku. Obdivujem Vas, ako to v pohode zvladate. 🙂 🙂 🙂 🙂

zukrik
14. sep 2009

Logi,úplne v pohodičke,videla som ho aj v akcii a to s 2 roč. detičkami a majú
tam ozaj vela vela miesta.
Auto máme tiež dosť veľké,zmestili by sa tam aj dva kočíky 😀 😀
Na jednej strane sa potialne taká páčka a na druhej zatlačí a je zložený.
S váhou nebudem mať asi problém,lebo je z lahkej zliatiny,to je supiš.

Krakula,ani ja si neviem predstaviť,že budeme mať naraz dve detičky,ale zvládli
to aj iné a dúfam,že to zvládneme aj mi 🙂
Môj manžel už má predstavy,že ako to bude ked budeme naraz štyria a či to
budeme aj finančne zvládať atď......Dnes je ozaj neistota 😒
Doteraz sme boli sami v dome,samé žúrky a tak,bude to teda naozaj zmena,ale
velmi sa tešíme na drobcov 😀 😀

loginka
14. sep 2009

my mame male - fiestu, tak neviem, neviem, budem to musiet premerat
krakulka, no ja este nie som na obdiv 🙂 , este mam vela pred sebou, tak veru aj ja sa tak utesujem, ze nie som prva ani posledna 🙂

zukrik
14. sep 2009

Ahojte
Ozaj baby ako si mám dať do albumu Babystrology 😖
Nie som moc na PC 😀 😀

loginka
14. sep 2009

ja som si tusim link skopcila do popisu albumu, ak si dobre pamatam 😕

och
14. sep 2009

zukrik ako vravi logtinka tam sa ti ukaze taka straaaaasne dlha veta ktoru treba skopirovat do albumu 😀 ak ti nepojde urobim ti to a poslem do IP 😉

baby ja som dnes prvy krat robila vepro-knedlo-zelo 😲 na prianie mojmo muzicka 😀 a je to fantastickeeeeeee 😀 😀 😀

mayka
autor
14. sep 2009

no toto clovek nas chvilu odbehne a vy sa neviete dplopisat.

och zvykaj si na zahu. Slubujem bude to horsie ak si stale ja cez kopirak. 😀

Sylvyka ja odpadnem ze 33 tt. Teba uz ako dlho bolai tie kosti? Mna vyse tyzdna ale stale sa tov zhorsuje. Boli to ako svina. Az do krizov mi ta bolest vystreluje. Lonova kost este neboli ale asi ja k tomu pride. Vo stvrtok mam poradnu tak sa mu tam postazujem. 😢 Vcera som presla asi 500 m a az do placu mi bolo do tej bolesti. an si neviem predstavit zeby som mala do prace este chodit mesiac. Ani na nakupy sa uz kvoli tomu nechystam. Nevladzem. Iba ak by to preslo. Vsetko co sa da kupim cez net.

Sylvyka a ake farby davate do detskej? My chceme malovat tiez uz a chceme s muzom vybehnut do hornabachu kupit tie bordury a podla toho nech nam namiesaju farby . Ale vobec neviem ake odtiene asi podla toho akak bordura sa nam zapaci.

callex moc ti drzim palce . Miminka sa pekne zavrtavaju do teba tqk nech su to riadny bojovnici. A veru najhorise bolo to cakania do krvi a potom do prveho utz.

Ale ja som sa bala cely prvy trimester a potom som si to zacala uzivat. 😉 Ale rychlo to preslo a uz si to teda moc neuzivam . Keby ma tie kosti tak neboleli tak je to docela ok. Ale asi Terezka uz je dole hlavou a tlaci ma tam dole. Uz si neviem ani ponozky normlane obliect.

mayka
autor
14. sep 2009

zukrik, dakujem. No meno Maria je dost nezvycajne na SK. 😀

zukrik aj teba trie kosti bolia? Ale to sa ani necudujem ved tam mas dve detuse.

A uz budete mat doma aj postielky? kupujete aj tie supravy do postielok? Mne sa strasne pacia od feretti. Nadherny vyber maju. Ale my budeme mat take 3-4 mesiace kolisku tak az potom to kupim.

Dnes ma Terezka tak neprijemne kope . Na same citluve a bolestive miesta. potvora jedna.

no mne vinobranie tento rok nehrozi. nemam chut ist do toho davu. neviem je mam blby pocit ze do mna niekto drgne a buchne ma do brucha. Ale v sobotu idem aj my na sukromny festival co u nas na dedine organizuju znamy. budu tam aj nejake kapely tak na chvilu pojdem pozriet. A buduci utporok ideme do Slov. Grobu na husacinku a pecienocku. mnaaaaaanm

zukrik tesim sa na fotku bruskatu. a mnam krupicova kasa. zajtra si dam na ranajky.

mayka
autor
14. sep 2009

zukrik ja som sa rohodla pre ten monitor dychu a zvuku v jednom od angelcare. Teraz maju aj akciu ze ak ho zakupim dostnem ten speci kos na osrate plenky zdarma. 😀 Ale aj tak by som ho kupila.

baby inak mam kupon na zlavu monitora dychu babysense II. Je na to 30% zlava. Ale ja som sa rozhodla prre iny tak ak by ste mala niektora zaujem poslite mi ip.

och
14. sep 2009

mayka nevidela si niekde hniezdo do postiel ktore je rovne? bo ja nebudem mat celo postielky gulate a nemozem nikde najst 😒 dakujem

mayka
autor
14. sep 2009

och
myslis taketo nieco?
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
skus pokukat v babetkove, rajdeti, alebo maderna. Predavaju aj zvlast len hniezda. Ale uz neviem kde presne som to videla.

och
14. sep 2009

mayka presne take tak 😉

fuj baby ja sa tak hniezdim az hruza 😲 😀 😀
uz som vydrhla celu kuchynu, povyhadzovala veci po zaruke 😝 urobila miesto v komode pre dubacika 😀 😀 ved zachvilku uz zacnem veci znasat domov a teraz pripravujem spalnu na prichod postielky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

slniecko01
14. sep 2009

Ahojte Pipinky 😀

Mayka ja neviem inak zaspať ako na ľavom boku.

Callex aj som sa vždy pozerala na papier a ostalo mi to doteraz.

Zukríček takže máš 13 kg ? to nieje veľa pri dvojkach a takom pokročilom tehu 😅

zukrik
15. sep 2009

Ahojte tehulky 😀 😀
Dnes skapal pes 😀
Môj manželík robí,takže je normálne pracovný,nudím sa a asi pôjdem urobiť špagety.
Nenormálne nervy mám,lebo moja doky mi dala neplatný papier na peniaze-PN a
poslali mi zo sociálky,že mi nepošlú nemocenskú,lebo že mám neplatný doklad 😠
Človek dostane pár šupek,aj tie nepošlú pre nie moju chybu.Ved ich peniaze sú to není.
Nebudem sa rozčulovať,lebo ma len bruško bolí....

Slniečko,ja si tiež myslím,že to nieje veľa,ale vyzerám a cítim sa akoby som mala na sebe
30kg. 😀 😀 Všetko ma bolí a som strašne nemotorná.

zukrik
15. sep 2009

Och,vôbec mi to nejde,to som ale talent 😒

mayka
autor
15. sep 2009

zukrik, a to sa ako mohlo stat s tym papierom na pn?
To je sila. Ja tiez cakam zo socialky pn- ku. Som zvedava na tu sumicku.
Inak podla mnaje rozdiel ked niektopriberie 13 kg len tak ale nam sa asi viac menej rozlozilo v b ruchu a v jeho blizkych castiach.
Tiez mam pocit ze som horzne tazka. Ale ty si fakt az takvela pri dvojach nepribrala.

fuj zasa ma pali zaha. ble

Dnes mam na plane robit kuraciu pecienku na cibulke s ryzou. Myslite ze nou neuskodim Terezke? ALe strasnu chut mam na to.

zukrik
15. sep 2009

Ahoj Mayka
Ja lem kuraciu pečienku bežne,práve že je zdravá.Všade píšu niečo iné.
Ja ju papám,vnútornosti sú zdravé,obsahujú veľa železa 😀 😀
Doktorka mala v šuplíku asi staré papiere,tak sa ich chcela zbaviť........... 😠
Ja teraz nedostanem 2 mes.ani floka 😠

mayka
autor
15. sep 2009

ale dodatocne ti to daju, nie? Ved musia. Sakra by ma porazilo. Asi by som tu mudr. prizabila.

zukrik
15. sep 2009

Dajú,ale až nabudúci mesiac,teraz nastupujem 5 okt.na materskú,takže zase budem
meniť papiere,len dúfam,že mi dá tie správne a hlavne platné.
Mayka,už si perieš aj oblečko pre babatko? alebo ešte nie?
Ja tie postielky ešte nemám doma,ale už sa mi to v detskej kopí 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre