Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

martineluska
26. sep 2009

dik baby určite dam potom vediet ako som dopadla 🙂 ahojte.

zukrik
28. sep 2009

Ahojte
Baby,no čo je????????????????
Ako ste sa mali cez víkend?

My sme boli u svokry gratulovať,mala narodeniny a svokor mal
minulý týždeň.Tak sme to spojili 🙂
Dali sme si Kačicu,knedlu a kapustu,viete si predstaviť ako mi bolo zle s tej kapusty 😝
Jedla so ju asi pred dvomi mesiacmi a povedala som,že ju už nebudem jesť,teda aspoň
ako tehotná a zase som ju jedla.Vôbec mi nerobí dobre 😖

Baby mám otázku,najmenšie plienky sú č.1 od 2-4 kg?
Dali sme si kúpiť od kamaráta on je v Anglicku a sú super lacné 😉

sylvyka
28. sep 2009

ahojte no kde ste ? ako ste sa mali ? dnes idem na monitor tak som zvedava co to je zac 😀 , dam vecer spravy ze ako bolo inak od stvrtku som na materskej 😉 , dnes som bola zaniest papiere v praci tak hadam je vsetko ok ... to je asi zatial vsetko ozvem sa papa 😉

sylvyka
29. sep 2009

dobre ranko 😉 , baby kde ste ? chrumi a ty ? mayka ? och ? no toto vsak tu uz nik nie je ...
vcerajsi monitor bol ok, vsetko je ako ma byt kontrakcie nie su 😉 , tak este vydrzat 6 tyzdnov a ak vsetko bude ok elinka tu bude s nami 😉

mayka
autor
29. sep 2009

ahoj sylvyka,
ja som tu. 😀 Prave som sa zobudila. Napchavam sa makovnikom s mlieckom. Sylvyka a ako sa inak citis? chodis aj cvicit?
A co ti vsetko robili a tom monitore?

Inak veru ktovie co je hlavne s chruminkou. Snad uz neporodila. 😕

sylvyka
29. sep 2009

mayka co si nechodim cvicit som rada ze sa mozem pohybovat po byte vsak nevladzem ani chodit 😅 , inak mi je trosinka lepsie , nemavam opuchy a ked hej tak minimalne, panva ma bolela neuveritelne ale uz to akosi preslo,a na monitore co ti ja viem iba viem ze som tam lezala 20 min a to je vsetko mam z toho vysetrenia lejster musim ho zobrat dokymu ale tam idem az koncom mesiaca inak mam aj posunuty termin porodu tak by to malo byt aj okolo 20.11. tak si vravim mam cas 😀 , ale mam cislo na dokyho a ked to pride ide sa rodit /cr/ tak zas mam o strach menej 😉
chrumi ozvi sa !!!!!!

evitkamalicka
29. sep 2009

sylvyka ahojky....budes rodit sekciou? preco?

mayka
autor
29. sep 2009

sylvyka, to ti o dost posunuli termin, nie? 😕 S tou panvou nestras ked sa mi prida k tej mojej bolesti klbov tak asi umrem.
Ja dost trpim na tie klbi a kosti ma olia uz v celych dolnych koncatinach. A cim dalej tym viac. Tierz sa ledva pohybujem .
Ja idem cvicit dnes na Antolsku tak som veeelmi zvedava co to so mnou spravi. 😅 Asi moc nepocvicim ale aspon kvoli tomu dychaniu a infoskam tam chcem ist. Cvicko ako take asi nezvladnem.

Takze ty ides na 100% na cisarak?

loginka
29. sep 2009

ahojte,
mayka a ty bude rodit na Antolskej? mas tam vybrateho dr? ako to tam vyzera?

sylvyka
29. sep 2009

no idem na 100% sekciou, mayka ja neviem ci dost alebo nie ja som aj odber vajicok nemala v polovici cyklu a mala som predlzenu kultiv. a kym sa to zahryzlo a jedno s druhym moj doky predtym robil v centre tak hadam vie co robi a pytala som sa aj inych a ze je to tak , ale moze sa stat ze to bude aj skor. a cisarsky mi robi preto lebo je tam nensie riziko zeby sa nieco stalo vravel ze je to mozno moje posledne tehu tak naco riskovat tak tak ...
ahojko evit 😀

mayka
autor
29. sep 2009

loginka, budem tam rodit ale este tam nechodim. Zatial som bola iba na prednaske a dnes idem prvykrat cvicit. Takze vela toho neviem, no.
Lekara este vybrateho nemam. Vyberiem az ked tam pojdem prvy alebo druhy krat. A vyzera to tam ako v nemocke. 😀 Nic moc. Ale vraj lepsie ako v Ruzinove. Aspon co sa vybavenia tyka urcite.

Az od 36 tt tam zacnem chodit.

chruminka
29. sep 2009

caute tehule 😀
nejako nestiham ten net,strasne nepohodlne sa mi pise s tym bruchom 😝
zatial sa mame dobre ,vcera som to uz nevydrzala a bola som u kamosky na kavicke je to len takych cca 10 min.teda teraz pre mna cca 20 min. ale dnes ma boli cely clovek mam pocit akoby som makala tri hodky v posilke cele brucho ma boli ako svalovica,to je urcite tym ze som z toho lezania total zlemrena a trochu pohybu a sup uz som kaput 😝

mayka mame vsetko nachystane teda aspon dufam 😅 , no my kolotoce nad postielky kupovat nebudeme vsak by ma vystrelo chodit ich oba kazdu chvilku natahovat,nie ze by som bola leniva,ale .... 😀

Zukrik ano plienky c.1 su najmensie nemsie uz nekupis 😉 ,uz sa citis lepsie nadcha presla?

Sylvy neboj som tu a este stale 3v1 a super ze mala je v poriadku,ja sa uz tiez neviem dockat piatku ked pojdem do poradne,po prve je to trosku zmena po vylehovani na gauci a po druhe som zvedava vzdy ako sa maju jezibabule.

chruminka
29. sep 2009

baby dnes bude v damskom magazine dr.Harbulak ci ako sa vola,tak si to pozriem co bude kecat 😀

loginka
29. sep 2009

chrumi, tak si ho pozriem opat, ved pozerat sa na neho da 🙂
mayka a ake su tam prednasky, kedy sa tam ma chodit a kolko sa tam plati?

chruminka
29. sep 2009

loginka ako sa citis? Babetka posluchaju? uz citis aj dake bublinky? Mne strasne pracovali creva tak som nevedela ci su to deticky ci creva 😀 ale okolo toho 20tt som uz cala citit take slabulilinke kopanceky zato teraz su to riadne stuchance

sylvyka
29. sep 2009

chrumi to som rada ze si ok 😀 , normalne si ma potesila no inak dohodnime sa ze to potiahneme co najdalej 😀 ok ? a tebe dali aky termin porodu ? som zvedava a to stv si nastavim nahrat huha teda ak sa mi to podari lebo sa idem ostrihat kadernicke 😅 , inak baby farbite si vlasky ? mam dilemu ci si dat alebo nedat zafarbit 😅

chruminka
29. sep 2009

sylvi jasne ze to potiahneme co najdalej ja dohovaram jezibabakam kazdy den dokonca aj v noci ked nevieme spat 😀 mame dohodu ze aspon do polovice oktobra to potiahneme.
Mne termin absolutne nemenili a a ni nemenia,tebe ho posuvali kam na neskor?
A vlasy som si farbila zatial len raz niekedy tusim v juli ale uz by sa zislo znova,lenze to uz asi nezvladnem a nestihnem,ja sii farbim sama a davam si taku setrnu farbu apon si myslim 😀

esther80
29. sep 2009

Ahoj sylvyka to ti pekne posunuli termín. Mne platí stále 5 november tak uvidím, ja si vlasy farbím. To volakedy boli horšie farby ako sa vyrabajú v dnešnej dobe. A koho budeš mať Havráneka ?

slniecko01
29. sep 2009

Takže PIPINKY hlásim sa Vám. Včera sme boli na tom 3D, pekne sme videli že to bude dievčatko, má všetko čo má mať nič nechýby a ani nič navyše. Takže som rada. Všetky oragány sú v poriadku a pán doktor bol feši to ste nenapísali ani jedna 😀

mayka
autor
29. sep 2009

no co aky bol Harbulak, co ma nove nas fesi? 😀

loginka, ja som bola atial len na jednej prednaske takej organizacnej ze co treba robit ak nas to chyti , kam treba ist, ako prebieha porod a ako to prebieha potom a co robia s miminkami. Celkom zaujimave to bolo. Potom swa robi prednaska o epiduralke ale to az ked zacnes chodit uz tam k tym lekarom cize po 36 tt. A ak chces chodit na tu psychoprofylaxiu - cvicenie tak skor ako po 32 tt ta ani pani jrzikova neobjedna. My sme tam boli 8 tehuliek a nie je to len o cviceni ale aj nam rozprava o setonedeneli , kojeni , porode atd.
ja som na tom bola dens prvykrat a vobec sme dnes necvicili ale iba kecali o kojeni. N o teda nevedela som ze to je taka veda. Ale su to fakt cenne rady. Za tie cviceniaq sa plati 3 eur. A boli sme tam cez 2 hodiny. Este pojdem urcite aspon 3 x.

mayka
autor
29. sep 2009

a aj ja si farbim vlasy. Este raz si urcite do porodu farbit budem. Ze vraj to nevadi. Skor nejako tesne po porode by som to asi neriskovala lebo sak hormony a ktovie ci mi nevypadaju. 😀

slniecko ahoj, tak dalsie dievcatko namiesali v GF? Sak si tie nase baby nebudu mat z coho vyberat? 😀

Ale gratulujem . tak uz mozes zvesela nakupovat dievcenske oblecko. 😀
slniecko ty si bola v tom Hlohovci? No teda ten lekar bol stary ale udajne to robi aj jeho syn tak asi si ho vymakla. 😀

chruminka
29. sep 2009

mayka Harbulak teda nic moc v tej telke 😅 keby som to vsetko neprezila na vlastnej kozi tak by som ani nevedela o com toci same ich vyrazi vsak to poznate IVF ICSI MESA TESA.... a vlastne dokop nic nepovedal.
Tie cvicenia s pokecmi to moze byt zaujmave ja som toto vynechala,lebo som myslela ze na cviceni sa len cvici a to ja nemozem a na predporodnu pripravu som nestihla kedze musim lezat

mayka
autor
29. sep 2009

chrumi a u vas v meste sa nerobia take kurzy?

slniecko01
30. sep 2009

Dobre ránko,

Mayka ja som vyhrala toho mladého, naozaj veľký sympoš a milý, možno mal okolo 30, pekne všetovysvetlil

A kde bol Harbulak, v nejakej relacii ?

zukrik
30. sep 2009

Ahojte
Slniečko,super som rada,že je všetko ok 🙂
Vlasy si farbím aj ja,už by sa mi zišlo znova. Dnes som asi 2 hod. varovala švagrimej
malého,má 6 mesiačikov a je to veľký smejko 😀
Chrumi,mne už nádcha prešla,ja idem v pondelok na poradnu,aj som zvedavá ako
sa majú drobci.Napíš ako sa majú ježibabky 😀 😀
Mayka,to je pekné,že chodíš na kurzy,ja by som si tam asi nezacvičila,lebo niekedy
mám problém sa postaviť,hlavne tie moje klby 😒

och
30. sep 2009

ahojte 🙂
no my tomu tu teda davame 😀 a ze ukvakane zenske 😵

poslusne hlasim, cukor v poriadku,
krvny obraz, malo hemoglobinu 😒 nevadi ideme papkat zelezo 😀 😀 😀

ja som bola na prednaske o epiduralke u anesteziologicky z antolskej a rozhodne idem do toho, ak sa bude dat 😀 ale inak som rada, ze mi niekto povedal, co je to rodit a uz sa vobec nebojim 😀 ani toho klystiru 😝 😀 😀

ja inak chodim na tehu brusne tance a tehu aerobic 😀 ale ten aerobic sa maminke velmi nepaci 😀 moc sa pritom poti 😀 😀 tak rozmyslam, ze to vymenim za gravidjogu 😀 😀

mayka
autor
30. sep 2009

caute babizne,
no veru nejako to tu upada. 😉
zukrik, ja som len zacala chodit na cvicko a obavam sa ze vela tomu nedam lebo mam iez nehorazne bolesti klbov a kosti na nohach. Dnes mi aj slzicky vyhrkli. Boli to desne. ☹ Ale aspon sa vela podozvedam lebo tam len necvicime ale aj viac ecame a hlavne som chcela nacvicit tie dychania pri porode.
Takze aj teba tak bolia tie potvory. Chuda a ty to musis mat este horsie kedze si 3 v 1.

Och to je super ze sa tak hybes. To je len dobre . O par tyhzdnov to bude asi komplikovanejsie a dufam ze v tomto po mne nebudes opakovat s bolestou tych kosti. 😀 To ti fakt neprajem . Mne to zacalo v takom 29 tt.

Ja nad toi epiduralkou uvazujem tiez ale neviem co mi povie anesteziolog lebo mam skoliozu dooost.

chruminka
30. sep 2009

ahojte

slniecko ano bol pan Dr. v zenskom magazine,ale fakt nic moc

mayka a to sa nemoze pri skolioze?
Ja sice neviem ci mam konkretne skoliozu,ale mam dake vybocenie chrbtice ci co,ale nikto to so mnou neriesi,to som sa dozvedela len ked ma seklo v krku a 3tyzdne som marodila a potom na rehabilitacii mi povedali ze mam zakrivenu ci aku chrbticu.
Lebo ja chcem tiez EPI.

zukrik jasne ze dam vediet,ale asi sa maju dobre stale sa vrtia a hmyria ja mam pocit ze oni fakt vobec nespia 😠

Och ja nemusim ani na brusne tance chodit ,jezibabky mi tak vlnia celym bruchom,ze ja to mam bez namahy 😀

mayka
autor
30. sep 2009

chrumi, neviem niekto to neodporuca lebo anesteziolog ma problem so zavedenim epi. Ale viac ti neviem povedat. Este som enbola na tej prednaske takze ja sa rozhodnem az po nej .

nelly3
1. okt 2009

bre ranko tehulky 🙂 prisla som si po radu, v pondelok som bola na OPU a od stredy mavam take bolesti ako na menzes a este ma aj prsia bolia, je to normalne? beriem utrogestan a este aj estofem, obcas mam aj tak malinko zafarbenu slipovu vlozku do ruzova, normalne sa bojim, ze dostanem menzes a to zajtra alebo pozajtra mam ist na ET. dakujemmmmm 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre