Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

slniecko01
30. nov 2009

Dobré ránko PIPINKY

Och aj mám niekedy taký blbý pocit, že sa malá nehýbe a aj ja do nej sem-tam šťuchnem 😀 . To mliečko si nemyslela nahodou HUMANA, viem že to v DM predávajú.

Ja som kupila ten normálny NUTRILON, pretože viem že ho dávala švagrinná a malemu nič nebolo, predsa 800 g stojí cca 430 - 450 skk a NUTRILON HA tak isto len 400 g, ten dávala zase sestra.

mayka
autor
30. nov 2009

ahojte pipinky,

chrumi, bveru uz sa ta nasa hviezda nudi. A vyzaduje si pozornost. ked ju mam nalepenu na sebe tak je ticho, akonahle ju odlozim do kolisky alebo kocika zacne vreskot. 😀
Inak tato noc bola zaberak. Kocka sa budila skoro kazde 2 hodinky a raz som ju behom polhodiny musela 3x prebalit co sa posrala. 😀
A rano o piatej vyvalovala na mna svoje veeeelke kukuc a hadzala usmevy a xichtiky. No mzem sa na nu hnevat? Potvora je to uz teraz mamu cvici. Nehovoriac o tom ze v noci som 3x zaspala pri kojeni a samozrejme aj ona mne na prse. Za chvilu sa nam asi do postele prestahuje.

zukrik, vidim ze petko ta pouziva ako cumlik. Aj ta nasa si rada pocumluje. A original cumlik nechce. Dokonca ju z neho naplo. 😀

Baby co stoji nutrilon? Nemam prehlad ale musi to ist pekne do penazenky. Aj ked som rozmyslala ze na noc bysom jej raz dala lebo vraj potom deti dlhsie spia. 🙂 Ale asi by som musela potom odsavat prsa, lebo sem tam pretekaju ako dive.

mayka
autor
30. nov 2009

Och, neboj deti v brusku to znesu. Garantujem ti ze po porode sa uz nevyspis. 😀 Mozes sa spolahnut. A gratulujem k stahovke. Nech sa vam dobre byva.
A ako tak kukam sa ti to blizi teda. 😅 😉
Ty kokso to je pekna palka za to umerle mliecko. A este deticky z neho aj bruska bolia. My zatial chvalabohu nic. Aspon asi myslim. Ani neviem ako by som to vlastne spoznala. 😅 Ale tak snad ano. Ale fakt si davam pozor co dam do ust. Ale od jednho mesiaca zacnem rpobit z Terezky pokusneho kralika a budem skusat co mozeme a co nie. Tato nudna strava mi lezie na nervy. Furt to iste mam pocit ze jem. Vsetko rovnako chuti mam pocit a zelenina a ovocie mi strasne chybaju. 😒

chruminka
30. nov 2009

mayka no neviem ci sa ti oplati robit pokusneho kralika z Terezky,ja som tiez chcela nasim dobre a chceli sme vyskusat Bebu ale proti grckaniu a dopadlo to prebdenou nocou (to nam uz spavali 5-6h v noci) bolestami bruska nervozitou a samozrejme aj grckanim takze sme to hned na druhy den po druhej davke zrusili a vratili sme sa tej bebe co mali predtym.Nutrilon by som uz nedavala nikdy je strasne tazky na zaludok nase mali z neho strasne krce.Odkedy papaju Bebu tak ziadne krce nemaju a pekne spinkaju aj v noci.Uz ziadne pochodaovanie o 2:00h po byte s detmi na rukach.
Teraz sme vsetci spokojni aj tuto noc sa zobudili az o 4:00h na papanie a to isli spinkat ako vzdy o 22:00h samozrejme ze vecerne zaspavanie trva dlhsie takze okolo 23:30h uz spinkali.A potom rano vstavali az o 8:30h 😀

slniecko01
30. nov 2009

Ahojte maminy, veď nie vždy to najdrahšie musí byť aj najlepšie 😀 . Napríklad kamarátka kojila malú rok a malá je na všetko alergická 😒 . Veď naše maminy nás kojoli asi 3-6 mesiacov a potom nabehli na sunar a my sme odolní 😅 . Myslím že ani ja to nebudem preháňať. A začnem malú potom aj skôr prikrmovať s normalnou stravou.

slniecko01
30. nov 2009

Pozerám Chrumi, že máte nové fotečky. Už aby som aj ja mala malinkú pri sebe.

chruminka
30. nov 2009

slniecko nebojkahj uz sa ti to krati 😉

mayka
autor
30. nov 2009

chrumi, no vsak to som len rozmyslala ale v najblizsej dobe sa nechystam nic na tom menit. Da sa to zatial zvladnut to ponocovanie. 😀
A aj u nas vecerne zaspapavanie trva desne dlho. Vcera som zaspala skor ako ona. 😀 Muz nas prisiel do spalni skontrolovat a ja som chrnela a kocka vyplestene oci a mavala rukami. 😀

slniecko uz len par tyzdnov. Ale si pametam este velmi dobre ze ten posledny mesiac boli muky. 😀 Vsetko bolelo, nevedela som sa zohnut a pretocit na posteli poriadne. Ale o chvilu to uz bude neboj. Ved idu vianoce tak teraz to vsetko bude tak rychlo ubiehat.

luciamk
30. nov 2009

Babulky pomóóóc,

práve mi volal doki výsledky z minulého týždňa, tehotenská cukrovka je ok len trochu znížený krvný oraz takže mi na to niečo predpíše, ale viac ma vystrašilo že mám v pošve streptokoka, a doki mi povedal že mi predpíše penicilin. Bože baby máte s tým skúsenosti, tak sa bojím o malého. To mi tuším budú musieť dať nejakú infúzku pred pôrodom aby som malého nenakazila, že ☹ ☹ ☹

zukrik
30. nov 2009

Ahojte
Luciamk, neboj ved lekári vedia čo robia 🙂 Streptokoka mávajú tehotné,tak sa zbytočne nesttresuj moja ok?
Inak dnes sme boli na nožičkách s chalošmi,vraj je všetko v poridku.Kázali nám baliť na široko uuf 😒
Doteraz sa mi prebalovalo super,ale teraz to bude fuška.Máme prísť o 3mesiace na kontrolu,no dúfam,že už
potom nebudeme musieť 😉
Boli sme aj u pediatričky a dala nám recept na Vigantol,lebo Palko v noci tak stonal,že sa nemohol vykakať.
Pocvičila som mu z nožičkami a potom to išlo.
Inak Chrumi,povedala mi na ten Nutrilon,že ma musí poslať gastro... a on mi musí dať papier pre ňu,aby mi
ho mohla predpísať ☹ Robia z toho ako blbý,človek sa musí nabehať aby mu niečo tento štát pomohol,hrúúza.
Mayka,to si dobrá,ja nedokážem oka zažmúriť ked sú hore,lebo obaja si žundrú ako starý chlapi 😀 😀
Ja sa už teším,kedy budú spinkať aspon 4-5 hod,lebo takto v noci prespímj asi 2 hod a už som teda dosť
vyčerpaná 😝 Dnes som sa zohla k malému do sedačky u lekára a skoro sok zgegla 😖
Slniečko,už sa ti to kráti,vydrž moja,ja viem,že je to hrúza tie posledné tt,ale musíš to prekonať a tešiť
sa na malinkú 🙂

chruminka
30. nov 2009

zukricek ja nechapem mne napisali len v nemocke do prepustacej spravy ze papaju nutrilon HA a pediatricka mi ho v pohode bez nicoho predpisala,nechapem co ta tvoja vymysla.
A to siroke balenie ti nezavidim my nebalime boli sme na nozicky a ze vsetko ok kontrola v troch mesiacoch a o balani ani slovo pytala som sa pediatricky a ta ze uz netreba ze to aj tak nepomaha a ked je vsetko ok tak ze naco....
my mame s kakanim tiez problem to zapeka to umele mlieko!Daj im trosku kamilkoveho cajiku,feniklovy sme prestali davat lebo mi prdkame v pohode a feniklovy cajik zevraj sposobuje babetkam obcas aj krce a ze kamilkovy cajik je na upokojenie a aj na zaludok a kakanie.Kakame len raz za den ale zato poriadne 😝 ,Viktoria ma ale velke problemi kym to vytlaci ,lebo ona moc caj nechce ked zisti ze to nie je mlieko tak to yvpluva.
Zukrik neboj bude len lepsie ja som tiez pred 4 tyzdnami tomu neverila a teraz klop klop klop spinkame krasne.Ale viem o com hovoris ja som bola tiez na kolabs.

Luciamk ten streptokok je normalny oni vedia co s tym skus si najst temu o streptokokoch mozno ti tam poradia,ja som ho nemala.

zukrik
30. nov 2009

Chrumi a akú stolicu majú vaše ježibabky?
Naši občas do zelena,neviem či je to dobré.

zuzitka
30. nov 2009

ahojte

toho streptokoka má až 70% tehuliek, aj ja to mám
4 hodiny pred pôrodom dajú infúzku na preliečenie, aby sa to neprenieslo na miminko

Streptokoků je celá řada. Mají kulovitý charakter a dělí se do různých skupin. Tyto skupiny jsou označovány písmeny. Máme tedy streptokoky skupiny A, streptokoky skupiny B atd. Každá z těchto skupin je pro člověka různě nebezpečná.

A právě nové vědecké výzkumy na konci minulého století ukázaly, že streptokok skupiny B, zvaný též betahemolytický streptokok neboli Streptococcus agalactiae a označovaný zkratkou GBS (z angl. Group B streptococcus), může být velmi nebezpečný pro právě narozeného novorozence. Tyto streptokoky totiž v sobě obsahují látku zvanou hemolyzin, která poškozuje plicní epitel a svými účinky omezuje rozepětí plicních sklípků, které je nutné pro dýchání. Způsobují rovněž celkovou infekci organizmu, která může být doprovázena zánětem mozkových blan.

Matky jsou v době porodu přeléčeny antibiotiky. Antibiotikem první volby je penicilín nebo ampicilín. Je-li podán alespoň 4 hodiny před porodem, je osídlení novorozence streptokokem zpravidla nízké a riziko infekce malé. Porodí-li žena rychleji, procento osídlení novorozence stoupá. Přesto je vhodné antibiotika podat i u žen, které přicházejí do porodnice s velkým nálezem a předpokladem brzkého porodu, protože i kratší doba mezi podáním antibiotika a porodem novorozence chrání. Při alergii matky na penicilín nebo ampicilín s vysokým rizikem vzniku šokového stavu se podává klindamycin, při nízkém riziku šokového stavu lze podat některé z cefalosporinových antibiotik. Pokud onemocní i matka celkovou infekcí způsobenou streptokokem skupiny B, léčí se zpravidla kombinací antibiotik. Léčba se ukončuje s dobou porodu, pouze u matek s jasnými příznaky infekce se v léčbě pokračuje.

http://www.rodina.cz/clanek5833.htm

chruminka
30. nov 2009

Zukrik z beby je tmovozelena je tam na piksli napisane ze je to normalne,z nutrilonu sme mali taku zlto-oranzovu myslim

slniecko01
1. dec 2009

Dobré ránko pipinky 😀

krakulka
1. dec 2009

Ahojte pipinky - maminky a tehulky 😀 😀 😀 😀
dnes sme boli v poradni. Vsetko ok, krcok uzavrety, spravnej velkosti. Dr. robil aj utz, podla merani mame o 1t. viacej. A na 99% cakame chlapceka. Este to meno vymysliet. Nejako sa mi do toho nechce, vobec si neviem vybrat. Mame pozicanu knizku s menami, ale ani jedno mi nejako nesedi. Tak uvidime.
Pytala som sa Dr., ci mozeme ist po novom roku na lyzovacku - samozrejme ja lyzovat nebudem. Povedal, ze v pohode, bez problemov. Ked ja sa citim vyborne, nie je dovod ne ist.

Babule, mne je tak strasne super, tak sa dobre citim, je to absolutne uzasny pocit, nosit pod srdieckom nase milovane a tolko vysnivane babatko, ze mi to pride ako obrovsky zazrak. Neviem, co mam dnes taku happy naladu, ale som straassne stastna. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Vonku sice prsi, ale ja mam v srdiecku obrovske slniecko, ktore ma hreje. Ja chcem byt tehula stale. Je mi strasne fajn. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ze by to bolo tym, ze som dnes uz od 5h. hore? stavala som s MM, isiel na sluzobku do Presova.

Posielam vam slniecko a dobru naladu 😀 😀 😀 😀

loginka
1. dec 2009

krakulka ake mile 🙂 ten pocit je uzasny, vcera vecer sme o tom s muzom hovorili, ze ake je uzasne ked sa tak v brusku hybu, ako ich je citit, ale nechcela by som byt stale tehotna 😵
lyzovacka asi az o rok 😉

mayka
autor
1. dec 2009

baby krajsie to je ked je dieta z bruska von. 😉 😀

och
1. dec 2009

no ahojte kukucky 😀

krakul to su hormony to je v pohode, ja som uz aj plakala od stastia a chytila rehotaci zachvat na vyse hodiny, moj stary chcel volat do Pezinka ci neni tam miesto 😀 😀 😀

tak damy a ja som tie skusky, 3 kusy dnes urobila 😀 😀 😀 😀 na jednotky 😀 😀 😀 len keby sa ta mudrost a sikovnost aj na to dieta prilepilo, tak ma kopala ked som odpovedala, asi nasepkavala 😵

zukrik chrumik, tak som vam zistila to mliecko z DM, je to babylove BIO a dokonca to vyraba ten isty vyrobca ako nutrilon a skatula stoji 4 eur 😉 tak skuste 😉

slniecko01
1. dec 2009

Tak teda OCH veľká gratulacia k skúškam 😀 klobuk dole za 1 deň 3 skúšky

krakulka
1. dec 2009

Och, velka gratulacia. 😀 Moj muz promoval 2x - 1x s maminou v brusku - ked koncila VS bola v 9 mes. a 2x za 24 rokov, ked si robil on VS a musim povedat, ze je to na nom poznat. Uz ako dieta bol velmi inteligenty. Takze z malej Viktorie bude sikovne a inteligentne dietatko. 😀 😀 😀 😀 😀 .

och
2. dec 2009

dobre ranko

dakujem za gratulacie 😀 no musim sa postazovat dnes nebudem mat dobry den ☹ nemohla som celu noc spat, strasne ma boleli bedrove kosti, teraz ma picha v lavej ladvine a taka som spuchnuta hlavne ruky a strasne to boli a je mi niako zle celkovo 😒 asi dnes ostanem bez pohybu pohodena niekde v kute 😖

slniecko01
2. dec 2009

Ahojte Pipinky, dnes sa mi nič nechce od rána sa snažím upratať, ale teda tá chuť do roboty. Nič moc 🙄 . Ešte rýchle umyjem dlážky a idem asi spinkať 😵
Och mňa zase začínajú v noci bolieť bedrové klby 😠 . Už ma mesiac neboleli.

Ešte ste si nerobili vianočnú vyzdobu ? Ja si asi spravím cez vikend. 🙂

zukrik
2. dec 2009

Ahojte
Och,GRATULUJEM 🙂
Už to vydrž moja,už to nepotrvá dlho,cítim s tebou ja som mala tiež hrozné bolesti pri každom pohybe.Len pekne ležkaj a oddychuj,lebo potom sa už nezastavíš 😀 😀
Dnes som skočila na váhu a mám ešte 3 kg. na sebe.Ja naozaj neviem ani ako to ide dole 🙂
Den pred pôrodom som mala 82 kg a teraz po 2tt.mám 63kg.
Krakulka,som rada,že je všetko ok,len tak dalej o chvílu budeš maminka,preletí to a ani nebudeš vedieť ako a budeš
držať chlapčeka v náručí 😀

sylvyka
2. dec 2009

zdravim pipinky, som tu sto rokov nebola a to nie preto ze nestiham 😅 ale zas som stravila tyzden v nemocke uz som si povedala ze si tam dam prechodny pobyt 😅 dostala som trasnsfuzku ha 😀 , par dni som mala teploty 39 a viac zapal priedusiek a jaj ta slavna moja maternica ktora sa ne a ne stahovat 😠 ale hadam uz bude ok akurat mame malo mliecka tak musime dokrmovat hadam sa to da do normalu 😉

zukrik
2. dec 2009

Ahojte
Sylvyka,to mamrzí ☹ a ako ti zistili,že sa ti nestahuje?

sylvyka
2. dec 2009

ja som mala uz po porode problemy a mysleli si ze to je ok a tak som sa vratila ale uz v katastrofalnom stave bola som taka slaba ze som odpadavala tak som dostavala na to injekcie ktore boleli ako svina 3 krat za den a vselijake srakoty do zil tak hadam som ok 😉

chruminka
2. dec 2009

sylvyka to je mi luto,ze mas taketo komplikacie,ale snad uz to bude ok.A mala ako?Poslucha? 😉

Och gratulujem ,neboj urcite sa na babatko nieco nalepilo 😀
to mliecko maju v DM ale az od c.2 cize od pol roka....my papame teraz BEBU HA a sme spokojni 10 piksli na mesiac mame na predpis tak aspon daco.

slniecko ja som dnes chcela tiez poupratovat,ale nejako som to nestihla....ale stihla som aspon navarit a boli sme dve hodinky vonku,dnes bolo tak krasne,upracem zajtra robota pocka 😅

esther80
3. dec 2009

Ahoj Sylvy mala je super, tuším je po tebe. Tuším majú všetci okrem Mayky malo mliečka. Chrumi ja som veľmi chcela prejsť na Bebu doktroka nedovolila ale tiež sa mi zdá Nutrilon tažšie stráviteľný. A to kakanie my máme deto to je tym umelím mliečkom, chudák kaká to dlho niekedy pritom plače lebo sa mu to tažko kaka. My máme nutrilon AR lebo máme reflux najprv s toho velmi bolelo bruško už si zvykol. Tak pozerám že všetci majú rovnáke problemy potom umelom mlieku. A chcem sa spýtať či dávaš jesť ked si vypytaju alebo každe tri hodiny. Ze ´pri UM musí byť odstup v jedení 3 hodiny. Inak to v dm sa vola Babylove to mlieko, kamoška si ho chváli, no dávala by som asi radšej až tak ked budu mat 3 - 4 mesiace. ZUkrik po nutrilone je to žlte, žlto oranžove a nekaka sa tak vela ako pri kojení , pri kojení mi kakal a zaroven jedol to bola po kojení vzdy čistá plena. PO UM je normálne že kaka 1 x za den. Zukrik ale vigantol je vitámin berie sa do 1 roka je to lepku prečo to dávaš iba jednému? Radšej sa to spýtaj,lebo bábetka to musia jesť to nie je na krče. Ale na kosti na lepke.

esther80
3. dec 2009

Zukrik ešte som si všimla v babetkach je tema o umelom mlieku a jedna baba tam píše , že po UM HA kakaju babatka zeleno.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre