Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

corinne
3. aug 2009

Ahojte pipiny 🙂 Co porabate?My sme mali dnes kontrolu, vyrastli sme, mame 14cm,len dr.este nemal vysledky krvi z testov v 1trimestri,ale nikto mi nevolal,tak dufam ,ze vsetko ok.1septembra ideme na ten morfologicky ultrazvuk a beriem aj manzela,tak som zvedava na reakciu 🙂 U nas je riadna kosa 15C,tak mi mozete zavidiet,trasiem sa ako osika ☹

slniecko01
3. aug 2009

A ty kde byvaš Corine keď tam mrzneš na Sibiri 😀 Ani ja nemám ešte tie vysledky, mám si volať až 11, pretože doktorka má dovolenku

slniecko01
3. aug 2009

Mayka ta máš zase nový kočár 😀 ? Ja asi odpadnem 🙂

corinne
3. aug 2009

Slniecko moje vysledky mali byt hotove do tyzdna,ale to neodfaxovali mojmu gynekologovi.Zijem vo Switzerlande 😀

slniecko01
4. aug 2009

Dnes som tu prváá 😀 Dobré ránko Pipinky 🙂 idem až na 10:00 do robotky 😉

chruminka
4. aug 2009

dobre ranko
takze poradna vcera dopadla dobre,krcok sa stale drzi takze ma nedaju do nemocky a ani zasivanie nebude 🙂 ,doki povedal,ze sme uz tak povediac s tym krckom za vodou.....aj cukor mam dobry aj ostatne vysledky z krvy su dobre,len som velmi chudokrvna-nedostatok zeleza tak mi predpisal dake tabletky,inac vsetko ok.
Pozrej aj srdiecka babetiek teda on to tak nazval,ale nakoniec mi robil UTZ,ale len taky bleskovy pre seba ani mi ich neukazal 😠 ,ale nevadi vsak ich co nevidiet mam doma na vzdy.
Takto aspon vieme,ze jezibabky su ok a maju sa u mna dobre 😀

Teraz idem trosku docitat co ste popisali 😉

ozaj Och dakujem za zoznam 🙂

mayka
autor
4. aug 2009

dobre ranko damy,

slniecko no dalsi favorit medzi kocikmi ale vyber je zuzeny uz len na dva. 😀 Ten gesslein som totiz nazivo este nevidela. Ale je lacnejsi vraj.

chrumi a to ti ako zistili tu chudokrvnost? Aj to nejako pocitujes?
A super ze je vsetko ok. Aspon ti nemoka nehrozi. Teraz to tam musi byt des v tom teple.
Ozaj dnes rodi babulka a mozno aj given.
🙂

Chrumi ti lekari su hrozni. Ako keby nevedli ako sa tesime ze uvidime na obrazovke nase deti. Mne minule robil utz 10 min a neukazal nic. A ked som si pytala aspon foto tak mi povedal ze to sa uz neoplati fotit lebo uz je dieta velke. 😠

mayka
autor
4. aug 2009

Ja cakam na 10 hodinu kedy mam vychadzku a idem minut peniaze na postu. ☹ Koopec sekov sa mi akosi nahromadilo ale zasa caka ma tam aj balik pre mimi. Prisla zavinovacka a osuska, teplomer do vody. Tak sa tesim.
A chcem skocit aj do metra sak ja som este nezavarila oharky a uz je pomaly po uhorkovej sezone. sakra. Musim to vyuzit kedze som doma.

chruminka
4. aug 2009

mayka no mne brali krv aj na krvny obraz takze tam to zistili,neviem ci som mala dake priznaky chudokrvnosti teda nedostatku zeleza....idem daco vygooglit

chruminka
4. aug 2009

nasla som dobry clanok

http://www.biospotrebitel.sk/clanok/658-chudokr...

a este inde som sa docitala,ze chudokrvnost vznika hlavne vo vyssom stdiu tehotenstva a tie priznaky mam vsetky co tam pisu ,ale aspon uz viem preco som taka roztrzita 😀

mayka
autor
4. aug 2009

chrumi ptam sa preto lebo ja som taka malatna vkuse a bolieva ma hlava a obvodna mi povedala ze aj to moze byt priznak. Zajtra idem na odber krvi.

hehe Tak tak sa citim aj ja. Ako priplestena a niekedy celkom mimo. Tak som zvedava na vysledky. Ak to bude negativne mozem lhadat dalej. ma napadlo ci by to nemohlo byt priznakom aj cukrovky tehotenskej kedze na tie testy ma moj mudry neposlal lebo vraj netreba. 😠 Ak bude ta chudokrvnost negativna tak asi ju poziadam nech ma tam posle ona.

Ti lekari mi vazne leziu na nervy. Aspon ze obvodna je normlana.
Zatial teda. Este by som si rada predlzila PN o tyzden. Ak nebude proti. Ale myslim ze ked jej poveim ze ma bolela hlava a necha ma doma.

loginka
4. aug 2009

cavelo!
ja tiez papam zelezo v tabletkach, hned od prveho krvneho obrazu, ale som to aj cakala, lebo uz pri predoperacnych vysledkoch som mala menej, a pri tom jem skoro vsetko z tej predpisanej stravy okrem psena 🙂
ale malatna som niekedy dost

parada, ze konecne prsi, nenormalne sa tesim 🙂
chrumi super vysledky 🙂

loginka
4. aug 2009

baby vam to leti?
mne zatial nie az tak , tuzobne cakam koniec 1 trimestra 😅

given
4. aug 2009

Caute baby,
Mayka, ja este nerodim, ved to by som ti dala vediet 😀
Ale Babulka to ma mozno uz za sebou, mala mat CR dnes rano, ale neviem o ktorej.
Mne tiez dr. predpisal zelezo, ale ja to mam vraj bezpriznakovu tu chudokrvnost, takze je to celkom OK. Beriem maltofer fol, ma to vraj aj kyselinu listovu.
Drzte palce, nech uz to mam za sebou, uz som vyskusala rozne domace recepty na spustenie porodu a zatial nic 😒
Pekny dnicek vsetkym, konecne sa da dychat a zit.

mayka
autor
4. aug 2009

given,
no vidis ako na teba aspon myslim. Lebo sak aj pocasie by ti celkom vyslo ako si chcela. No drobcovi sa akosi nechce z toho bruska vyskocit. Ale uz by mohol . Neviem co to tak natahuje. hehe
Idem na postu pak se ozvu.

given
4. aug 2009

Som vypatrala, ze Babulka ma Ninku, narodila sa dnes v noci cisarskym. V albume ma aj foto, je krasna.

given
4. aug 2009

Malemu je asi dobre v bruchu, tak co narobim 🙂

loginka
4. aug 2009

aj ja som to uz nasla, snazivec to perfekne zreportoval a Ninka je nadherna 🙂

och
4. aug 2009

dobre ranko 😀

babulke straaaasne moc z celeho srdca gratulujem a prajem nech su celucicky zivot zdrave a stastne 😀 😀 😀

ja sa idem dat dnes konecne trosku poludstit, ako nechty porobit, nohy vysklbat, obocko je ako dzungla 😝 😀 😀 😀 aby som na zajtrajsiu poradnu bola krasna a mikroclovek sa ma nezlakol 😀 😀 😀

given
4. aug 2009

Och, ale sak mikroclovek ta neuvidi, to len ty uvidis jeho 😀
Skoro ako v telke.

zukrik
4. aug 2009

Ahojte pipinky
Chrumi,somk rada,že baby sú v poriadku,velmi sa teším 🙂
Babulke gratulujem,prajem vela zdravíčka,určite je teraz
najšťastnejší človek na svete 😀
Ahojček Mayka,Given,Loginka,Och 😉

chruminka
4. aug 2009

loginka neboj sa aj tebe to zacne utekat,mne sa tiez zdalo na zaciatku ze sa to vlecie,ledva som cakala koniec 1 trimestra a teraz to uz leti ani nestiham.....

mayka to s tym glukozovym testom som este nepocula ze by to netrebalo,robia to kazdej tehulke 😨
a ta malatnost to bude asi tym zelezom zevraj to je v tehotenstve uplne normalne,uz som si bola aj tie tabletky vybrat v lekarni,len som sa docitala,ze sa nesmie kava ani mlieko ani vajcia ,cierny caj,treba mat aspon hodinku dve odstup aj magnezium znizuje ucinok tiez aspon 2h odstup.

zukrik a vy ako?Este stale nevies co to bude?

babulke gratulujeme k Ninke 😵

krakulka
4. aug 2009

Ahojte pipinky, 😉 😉
Babulke gratulujem k malej Ninke, citala som na fore, bola to parada 🙂 🙂 🙂
Ja som bola dnes na KO, dostala som tehu knizku, mimi sa ma k svetu, vsetko je ok, sme v 11tt+6d. Mimi si na mna cely cas na UTZ pozeralo. 🙂 Fotku dam do albumu az sa nabije baterka do fotaka.
Trosku som bola prekvapena, ze mi dr. nerobil ziadne testy, len UTZ. Vraj az pri dalsej KO zoberie krv na AFP testy. Bude az 16tt. ☹ Ziadne vysetrenia v prvom trimestri, nic. Neni to divne? 😕

mayka
autor
4. aug 2009

jeeej takzer baulka uz je mamina. Uzasne. Ja som jej tipovala chlapca neviem preco. 😀 Idem jej kuknut do albumu. Uzasna spravicka. teraz to chuda asi dospava. Cela ubolena. 😝

Och ako ti mam vysvetlit ze to uz nie je mikro clovek . Ved to uz je veeelke deculo co ta zacne za chvilu kopat do mocaku. hehe
Ja uz zacin am zle spavat. Dnes som videla taky velky relaxacny vankus pre ludi ktory musia spavat na boku a takisto je vyuzitelny pre mimi. Tak asi ho pojdem kupit. ABy som kocku nahodou v noci omylom neutlacila. 😀

krakulka mne teiz robili neskor tie testy. Neboj. Tiez tusim v nejako 16 tusim.

chrumi vidis ja take sa deje. Moj lekar ma flaka. 😠

Ozaj vazne zukrik co budete mat alebo nechcete to vediet?

ozaj mne dnes prisli dalsie vecicky pre mimi. UUUzasna frote zavinovacka. Mam ju aj v albume a je fakt nadherna a mekucka. Odporucam. Kupila som ju v raji pre deti. Cez net.
Aj noznicky mi prisli, teplomerik do vody, osuska krasna s rybickami a pribalili aj take ohyzavatko ci co to je.
Ale zaujimave ze vsetko dovoz z Polska. Rozmylsam ze si objednam nabuduce priamo z Polska tieto veci . Musim to ceknut kolko to vyjde tam.

given
4. aug 2009

Mayka, ak tvoja ponuka este plati, tak sa priprav. Ak sa porod nerozbehne, tak rano vo stvrtok dame spicha na centralnom prijme na KRAMAROCH. A bude sa vyvolavat, fuj 😝 😝

slniecko01
4. aug 2009

Aj ja gratulujem Babulke, ale fotky som nikde nevidela. Kde ste to pozerali ?

slniecko01
4. aug 2009

A už som ju našla je zlatučká 🙂

callex
4. aug 2009

dobry vecer damy...
zajtra idem po skoro 3tyzdnoch do prace budik na 4.45 a mne sa nechce haji.tak si vas tu citam.
chrumi super ze kontrola dopadla dobre.nech aj ta dalsia je ok.
dnes ste sa urcite vsetky pekne schladili.normalne som na vas myslela ked lialo ako z konvy ze dnes je vam urcite o nieco lepsie...nozky su menej opuchnute,,da sa normalne dychat a podobne.
hm manzel uz vedla mna sladko potahuje..idem to skusit aj ja.lebo zajtra budem potom vrrr.

loginka
5. aug 2009

caf 🙂
baby co ste brali utros, akoste ho vysadzali?

chruminka
5. aug 2009

dobre ranko pipinky 🙂

krakulka tie testy sa maju robit az v 16tt,mne ich robili v 12tt a na genetike sa rozculovali,ze co to ma znamenat,ze to sa tak skoro nerobi!
tak neboj 😉

loginka mne povedali po UTZ ako ho mam vysadzat,oni to urcuju podla velkosti plodu-plodou....viem lebo ta baba co bola so mnou ho mala brat este trosku dlhsie ako ja,ja som to mala dako ze 3x2tabletky a potom som to zacala nejak vysadzat ze...rano uz len jednu ale ostatne este po dve,dalsi den rano a na obed jednu a vecer dve a potom uz len 3x1 tabletku,takto nejak to bolo....

baby ja som taka pipina namiesto toho aby som relaxovala som zacala vcera konecne zehlit tie detske vecicky,lenze ja ich mam popoziciavane od kamosiek az do cca 6 mesiacov,a ja som to neroztriedila podla velkosti a zacala som to prat naraz vsetko ,len podla farieb a teraz mam take kopy na zehlenie 😖 ,
Zehlila som cca 3h samozrejme s prestavkami kde som si musela lahnut koli chrbtici....ale moc toho neubudlo,asi budem musiet zahajit zehliacu brigadu 😀 ,kazdy pride zehlit na hodinku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre