Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

soska
28. okt 2008

ahoj miriam!
ani nevies, ako sa tesim, ze si napisala! ja som z high wycombu, takze nedaleko😉
Mimochodom chodim do temy Slovenky v zahranici a tam sa pozname s kockami z UK a obcas sa nam podari aj stretnut, aj ked sme dalej od seba... 😉 tak sa kludne pridaj aj tam😉
Aj mne casto chyba domov, rodina a znami,a le uz som si dost zvykla. Ale vzdy je dobre natrafit na slovensku dusu tu vonku.
Kolko si uz v UK?

weronika22
29. okt 2008

ahojte baby tak ja som sa snazila najst nejake tehotne zijuce tu v uk ale zatial sa mi to nepodarilo..ja som tehotna 8tyz a bude to moje prve babatko! inak zijem vo wigane to je pri manchestri

miriamasr
autor
31. okt 2008

weronika 22. to je skoro ako ja. babatko sa ma narodit 26 maja. ako dlho si v Uk a z ktorej casti SR si. velmi sa na babo tesim i ked sa zaroven bojim ako ty. mala si uz nejake stretnutia s midwife. mas uz dohodnute nejake apoitment do buducna. budes rodit babatko v Uk.

miriamasr
autor
31. okt 2008

soska, aj som ti pisala ale neukazalo sa to na stranke asi to islo cez private postu alebo tak nejako.
tesi ma ze ste tu baby. musim sa ist chystat do prace. ozaj mate ranne nevolnosti a chodite do roboty ako to znasate, oznamili ste to uz zamestnavatelovi ak nie kedy. a co vasa rodina ako to zobrala. pa

weronika22
31. okt 2008

ahoj miriamasr tak ja som bola v stredu prvykrat u midwife , ja mam termin 10.06.09 , rodit budem tu lebo ja sa o mesiac vydavam za anglicana takze moja buducnost je uz ista ze ostavame tu, no a inac som u midwife pochodila tak ze mi dala tisice parierov ktore mam precitat a povypisovat , na druhy den mi volala a dohodli sme sa ze 14.11.pridem na krv a tusim aj na scan ale to si niesom ista ale tak ci tak o tri tyzdne by som uz mala mat prvy ultrazvuk. Ja som inac vo wigane to je pri manchestri a co ty? Ja sa uz neviem dockat toho juna aj ked na druhej strane sa tiez bojim...

miriamasr
autor
31. okt 2008

weronika22.
hello ja som v Amershame to je asi 40 minut vlakom od Londyna takze od teba dost daleko. to si na tom dobre s to midwife, ja ked som si urobila tehotensky test sla som k doktorivi povedala som mu co je vo veci, a tu to ti ani ziadne testy neurobia, len ma poslal a recepciu dostala som fascikel s papiermi a stretnutie s midwife o 5tyzdnou neskor. to stretnutie som uz mala, dokopy som sa nic zase nedozvedela len ma objednala na krv a vcera som dostala list na apoitment na scan ktory mam o tri tyzdne. scan ti mozu robit az medzi 11 a 13 tyzdnov a dostanes oznamenie teda aspon tuto v tychto koncinach to tak funguje. aj ja sa uz velmi tesim na prvu fotku. odkial si s Sr. ozaj gratulujem k svadbe nech vam to vsetko dobre dopadne. ma asi vsetko chceme velmi prirychlo ale tym ze je to nase prve babatko mame nato pravo no nie ved nemame ziadne skusenosti.
byvalo ti zle alebo ti este stale byva? ja som bola sick iba raz i ked mavam obcasne nevolnosti, citim sa na odpadnutie ale to len ked sa rano poriadne nenajem.

weronika22
31. okt 2008

ahoj miriam
no ja som si urobila test na asi v 10 den ked mi nedosla menst.a potom som bola u lekara ten mi urobil krvny tlak a nech mu prinesiem moc ze on si to musi overit a potom som musela volat o 4 dni ze ako dopadol test, povedali ze som , tak asi o dva tyzdne som mala stretnutie s midwiife a tiez som bola sklamana, lebo mi dala kopu papierov nech si zoberem domov povypisujem a prinesiem , no a teraz mam o dva tyznde tu krv a dufam ze aj scan...mne bolo zle cele dni od siesteho tyzdna do osmeho ale nevracala som len som mala nevolnosti a citila som sa slaba ako mucha ani z postele som sa nemohla dostat, jedlo mi vobec nechutilo ale ked som nic nezjedla bolo to len horsie, vyhladla som so sekundy, proste mi bolo fajn a hned prisiel pocit hladu ale taky ze som myslela ze odpadnem...teraz je to uz lepsie uz prisla aj nejaka chut do jedla ale nic moc...som dost chuda a nikdy mi jedlo velmi nechutilo tak teraz sa len nutim aby babo malo dost zivin...
A ty si v ktorom tyzdni? ja som inac z michaloviec a co ty? a ako si tu dlho? a kolko mas vlastne rokov?

miriamasr
autor
1. nov 2008

ja som tehodna 10 tyzdnov. pokial sa tak pozeram na system tam to vyzera lepsie ako tu aspon ti spravili test uistit ta ze si tehotna. tu je to akoby si sa mala este aj sama vysetri.t som v Uk este len necele tri roky. Mam 26 a co ty. obcas strasne chcem ist domov lebo tam mi pride vsetko jednoduchsie, mozno to len teraz moc prezivam ale moj priatel je anglican a aj ked sme sa bavili o tom ze by som sa vratila rada na slovensko a on povedal ze je to ok, mam pocit ze akekolvek bude rozhodnutie, jeden z nas bude bez rodiny a priatelov.uvidime buducnost ukaze. inak som z Banoviec. ako to beru tvoji rodicia ze zijes v Uk a beries si Anglicana?

weronika22
4. nov 2008

no tak ja som tu tiez necele tri roky , mam 22, tiez sa mi niekedy chce ist domov ale ja to mam trosku lepsie lebo tu mam oca, svagrinu a aj uja a stale k nam niekto dojde na prazdniny a aj my chodime casto domov...nasi ho maju radi aj ked mama by ma radsej chcela mat doma...
Ty si dosla do anglicka sama?

soska
5. nov 2008

cauko miriam, napisala som ti internu postu, papa

lenkaajarek
5. nov 2008

Ahojte baby mozem sa k vam pridat??? 🙂

soska
5. nov 2008

ahoj lenka, odkial si? blahozelam k tehotenstvu 😵

lenkaajarek
5. nov 2008

Dakujem a aj ja vam blahozelam som z Edgwaru v severnom Londyne.
Soska citala som si vas na slovenky v zahranici a ked si sa priznala ze si tehotna tak som zavidela 😉 a zanedlho sme boli uz aj mi 🙂 .

soska
5. nov 2008

no vidis leni, parada😉 budeme mat podobny vekovy rozdiel medzi detickami 😵

zuzu_p
5. nov 2008

ahojte,
my sice tehotni uz nie sme, ale mam to vsetko zivo v pameti, tak Vam len vsetkym buducim maminkam chcem zazelat vela stastia. tehotenstvo v UK je celkom fajn, i ked menej kontrolovane ako na Slovensku. prave z toho duovodu by som Vam poradila, aby ste sa ozvali, ak sa Vam nieco nezda. pri stretnuti s midwife alebo s GP sa popytajte na vsetko mozne - dobry je zoznam otazok pripraveny doma, ked mate pokoj a cas rozmyslat. a nenechajte sa odradit, je to Vase telo a Vase babo a oni Vam radi poskytnu informacie, len sa treba spytat. ja som v Manchesteri, ak sa bude chciet niekto porozpravat, dajte mi vediet. zatial sa drzte. pa. z.

weronika22
5. nov 2008

ahojte baby tak to gratulujem vy uz druhe babo budete mat ? to je super tesim sa s vami!

teri3
8. nov 2008

Ahojte baby, ja som na Slovensku, ale zaskočila som sa zo zaujímavosti pozrieť do tejto témy, lebo som tam strávila rok aj s mojím drahým - po návrate sme sa zobrali a potom bábo, takže tehuľkovanie som si v UK (podľa mňa našťastie) neužila, zažila som len doktorov a stačilo mi. Ale toto nie je ten dôvod, pre ktorý píšem, bola som zvedavá, či je tu niekto z mesta, v ktorom sme bývali - z Warringtonu. Síce nie, ale Wigan aj Manchester sú nedaľeko, dodávali sme tam tovar pre Marks&Spencer. Inak v UK Vám závidím ten neskutočný výber pekných, kvalitných a lacných vecičiek pre detičky. Normálne sa pohrávam s myšlienkou ísť tam s kufrom a dobre si nakúpiť 😀 . Ale to je len taká túžba, asi by som nemala to srdce to zrealizovať - odísť od drobčeka, alebo ho trápiť cestovaním 😝 . Takže Vám prajem príjemné a hlavne bezproblémové tehulkovanie 😎 .

weronika22
8. nov 2008

ahoj zuzi tak ty si v manchestri??? to sme nedaleko.. 🙂 aky si mala porod? a ako prebiehalo tehotenstvo? mala si nejake problemy? ako casto si chodila k midwife? a co ultrazvuk?

lenkaajarek
12. nov 2008

ahojte baby ako sa citite mne uz konecne druhy den nebolo zle 🙂

miriamasr
autor
18. nov 2008

ahojte holky. lenka jarek.
lenka znamena to ze si asi tak v 10 tyzdni. ja koncim 13 a mne velmi zle nebyvalo ani nebyva. myslim tym ze som nevracala aj ked mavam obcasne zavrate a prechadza mnou studeny a horuci pot, obcas mam pocit ze sa mi ani prstom nechce pohnut. tazke ked treba chodit do roboty. kde v Uk byvate. odkial si zo SR. narodil sa ti Kevin v UK. ak hej ake mas dojmy a nazory.

miriamasr
autor
18. nov 2008

weronika22.
co nove. ako prebieha tehotenstvo. bola si uz na scan.
ja dnes. je to neopisatelne a uzasne. ten pocit. prvy krat mas pocit ze je to naozaj real. nemozem sa prestat divat na obrazky ktore nam dali

weronika22
18. nov 2008

ahoj miriam

no tak to som happy ja idem na ten moj az 3dec.ale uz sa nemozem dockat, inac moje tehotenstvo nie je bohvie co lebo som bola dva tyznde v posteli s chripkou aj antibiotika som brala, schudla som vsetko co sa dalo lebo som ani nemohla jest no a posledne dni mam preistotu zavraty a nizky tlak som minule bola skusat svadobne saty tak som v nich aj odpadla...
Co ty ako? Ako to zvladas? Uz ti zacalo byt vidno brusko?

miriamasr
autor
19. nov 2008

ahoj weronika.

len dufam ze uz sa citis lepsie. uz predtym si vravela ze si velmi chuda a ze sa dokonca nutis jest tak len dufam ze si neschudla az priliz. neboj, v prvych tyzdnoch je to s jedenim vselijake ale skoro urcite dostanes chut to jedla respektivne babatko.
co sa tyka bruska. moj priatel vravi, ze uz sa mi ukazuje tehotenske brusko ale ja mam proste pocit ze to je len moj stomach. hlavne ked som najedena. ale je to nice pocit ked vies ze je dovod pre ktory ti nevadi byt vacsia.
inak zvladam to celkom. dobre. nie je mi v podstate zle az na par dni. pravda je ze sa citim viac unavena ako normalne a niektore veci ktore som predtym zvladala uplne lahko mi teraz zaberaju vecnost.hlavne job mi dost prerasta cez hlavu
inak v dalsich tyzdnoch nas toho vela neceka, teda aspon pokial viem. dalsi scan mame az za 7 tyzdnov a midwile sa ma coskoro ozvat a prist na navstevu. kde nas oboznami s dalsimi vecami a vyplnime papiere co sa zdravotneho stavu tyka.
weronika ty pracujes niekde alebo si doma? kedy vlastne mate tu svadbu?
opatruj sa a pekne papaj pa

weronika22
19. nov 2008

ahoj miriam

no mne uz zacalo posledne dva dni celkom chutit jest ale neziem toho vela ale myslim ze sa uz do toho pomaly dostavam aj brusko sa mi zacalo nafukovat ale to od jedla zatial xixi
Svadba bude tuto v anglicku lebo ze vraj sa nemoze lietat prve tri a posledne tri mesiace ale budeme mat normalne v kostole ale no nebude to take ako by som chcela...
Ja pracujem , robim poobedne , som vo food factory ale robim v office takze sa nenarobim ani nenastojim aspon nieco pozitivne...
Co ty ? Kde pracujes? A aku mas pracovnu dobu? Ozaj co by si chcela chlapceka alebo dievcatko? A co mena uz si zacala nejeke pozerat? Nebyvas nervozna? Lebo ja strasne ale nie vzdy...

miriamasr
autor
21. nov 2008

ahoj weronika

ja pracujem v pube. restika a bar. takze sa dost nastojim a nabeham, hlavne ked je busy. este ze som nebyvala sick lebo si neviem predstavit ako by som to zvladala. zatial som ale v praci nedala vediet tak to musim znasat.
nervozna? nenormalne. a nie len to citliva, smutna vesela vecne uplakana a unavena. veci ktore sa ma predtym pomaly ani nedotykali ma teraz nenormalne vytacaju. obcas mam strach ze dietatko vie ze mam nervy a ze mu tym ublizujem tak sa snazim byt pozitivna. ja a moj priatel ideme zaciatkom decembra domov na tyzden tak sa neviem dockat. oddychnut si a tiez oznamit priatelom a rodinke. oni to totizto este nevedia nechcela som cez telefon. tak si drzim palce a dufam ze budu reagovat pozitivne
a chlapceka a dievcatko? jedno ci druhe budem stastna. hlavne nech je v poriadku. myslela som ze to proste vycitim ci to je dievcatko alebo chlapcek a zo zaciatku som mala naozaj pocit ze to bude dievca no cim je to dlhsie tym som menej presvedcena. moj priatel by chcel chlapca ale to asi vsetci chlapi. my vsak mame vela dievcenskych mien ktore sa nam pacia a len jedno pre chlapca. budem nad tym viac rozmyslat ked budem vediet co to je. chcem vediet tak bude lahsie nakupovat a sustredit sa na vyber mena len pre jedno pohlavie.
a co ty mas ty nejake top mena.sem s nimi. chces chlapca ci dievca?

weronika22
21. nov 2008

ahoj miriam

no tak to ti teda drzim palce a dufam ze vsetci budu reagovat pozivtivne..odkial zo slovenska si?
No ako vidim tak sme na tom rovnako tiez som nervozna z malej vecicky je velky problem a pre vsetko revem..
A co ake mena mas pre dievcatko? Ja by som velmi chcela chlapceka ale je mi to jedno len nech je zdrave a mena zatial nemam cakam kym mi povedia ze co to je a potom si nejake vyberiem...mame nejake co sa nam pacia ale tak zatial este nie su iste...koncim na teraz som tu iba na skok ..ozaj som sa chcela spytat je to ok lietat v tehotenstve lebo ja by som chcela ist v januari a neviem ci to bude ok...ak tak napis zatial pa

zuzu_p
22. nov 2008

ahojte baby,
hmmm, napisala som Vam tu cely Liebesbrief, stuknem na odosli odpoved a zmizlo mi to.
no nic, bola to ako praca od Hemingwaya, mozno aj lepsie, ze to vsetko nemusite citat. 😀 napisem to, ked bude viac casu.
dufam, ze sa vsetky mate ok a ze Vam je uz trochu lepsie. nevolnosti, poznam to. prve dva trimestre som so sebou vsade nosila slane pracliky. prisla som na to, ze musim pravidelne jest. i ked minimalne mnozstva, presla som z troch jedal za den na 5-6, vzdy po troske, aby som nemusela vyjednavat so zaludkom o podmienkach spoluprace.
weronika, lietat sa muoze tak do 26 tyzdna. potom uz muozu aerolinky vyzadovat potvrdenie od lekara, ze muozes cestovat. ale hej, citala som pocas muojho tehotenstva pripad mladej Britky. v 26.tyzdni chceli s manzelom stihnut este dovolenku, myslim, ze na Cypre. mala potvrdenie od lekara, ze je vsetko ok. leteli z Manchesteru, museli pristat v Londyne, lebo baba porodila. letuska potom dostala aj nejaku cenu za statocnost, lebo asistovala, uvolnila dietatku dychacie cesty a udrzala ho pri zivote. male uz aj oslavilo prve narodeniny.
zatial sa drzte, napiste, ako bolu u GP a midwife? ako sa citite? papa

miriamasr
autor
22. nov 2008

ahoj weronika

ja som z BCE. a ty. co sa lietanie tyka citala som v tych knihach ze by si do konca 12 tyzdna nemala ale rozpravala som sa s midwife a ta povedala ze dokonca predtym je to ok a ak chcem mam im v lietadle povedat a oni mi daju mozno lepsie miesto na sedenie. ja ked budem letiet to uz budem tehotna 15 tyzdnov takze vse by malo byt ok. takze nemaj obavy z lietania
mne sa pre chlapceka zatial paci iba Lucas, pozerala som aj slovenske ale nic ma nezaujalo. no napr. paci sa mi Matus, len ty by ti to aj tak spravne nenapisali.
a pre dievcatko sa mi paci Eliza, Stephanie, Mia, Amy, Lucy ale to sa viac paci mojmu priatelovi a este par ale teraz ma nenapadaju. takze ak budes mat vela mien pre chlapca budem rada ked napises
takze aj ty si das zistic co budete mat. ja by som az do konca cakat nevydrzala.

sophie1981
22. nov 2008

ahoj, dufam, ze sa mozem pridat...tiez zijeme v uk, konkretne v londyne...22 dni tehotny.....co sa tyka starostlivosti tu, tak nic-moc, ale moja midwife je celkom zlata a ochotna odpovedat na vsetko co sa jej pytam...
ja som si test robila tesne pred odchodom na svk na dovolenku, takze vsetky tie prve vysetrenia som si nastastie prezila na slovensku a v slovenskom systeme.....tu som dosla a bola som uz v 13 tt, len som zabehla ku gp. objednala som sa, dala papiere so slovenska, povedala som jej ze zakladne scany som absolvovala tam aj odber krvy...ona ma objednala u midwife tam mi vzali zase krv, zala na scan do nemocnice....to bol 17tt....pred tyzdnom som mala povinny scan v 22tt, ale kedze mam zvysene riziko na pred. porod a babo je malicke, tak som zase objednana v 28tt a pordnu u midwife mam kazdy 2. tyzden....co sa tyka screeningu (triple test), ten som itez apsovovala na svk, kedze bol pozitivny a tuna akos doktorom moc neverim....rodit chcem ist domov na svk....takze niekedy vo february, ked zdrav. stav dovoli, tak by sme chceli ist domov na stalo.....ja som doteraz letela 5 krat....nikdy som nemala problem....ale az po prvom trimestri....z dovolenky sme sli naspat na aute, co som nastastie tiez prezila....no a aj naspat ideme na aute....to dufam ze prezijem... 😀 ....prajem krasne tehulkovanie a nech vam uz nieje tolko zle....ono to prejde.... 😉

weronika22
23. nov 2008

ahoj miriam

no ja by som to najradsej uz vedela teraz len skoda ze sa to pri prvom scane neda zistit..no ale tak co uz tolk pockam...dik za radu takze mozem spokojne lietat...no a mena ja mam zatial pre chlapca dominik, kevin, daniel ale to moja polovicka zatial velmi nesuhlasi no a pre dievca sa mi paci kiara, amy, jeniffer ale polovicka odsuhlasila zatial len amy...
Mna nejako prevlada len nervozita potrebujem nieco co by ma ukludnilo, nechcem aby babatko vycitilo ze som nervozna ale ked mna tak rychlo vsetko vytoci a rozculi a placem a placem...
Ozaj a ako sa ti spi?Nemas problemy? lebo ja velmi nemozem zaspat a ak tak sa budim...Mas nejake tehu chute?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre