Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
9. júl 2012

@klarinna presne ako sinapisala materska ti musi chodit na uk ucet amusis oznamit zamestnavatelovi zebudes doma to znamena aby tamohli kontaktovat lebo zamestnavatel ta moze skontaktovat kvoli tvojim planom a request meeting.

slniecko77
9. júl 2012

@sarifa tu si to kukni: http://zena.atlas.sk/tieto-caje-pite-pre-lahsi-...
@klarinna pokial si odpracovala co si mala a odisla na matersku v pozadovanom case tak mas narok na matersku z UK, len nedavaj vypoved aj ked sa vratite na SVK, vypoved das az potom
..ja sama s tym nemam skusenost, ale viem, ze to tak niektore dievcata spravili

slivka233
9. júl 2012

@sarifa
listy ostružiny maliny. Pravidelné pitie čaju z ostružinových listov v posledných týždňoch tehotenstva skracuje a uľahčuje pôrod. Maternica sa stimuluje a uvolnuje. Zacina sa pit v 35tt jedna salka denne a potom kazdy tyzden zvysovat o jednu salku.

klarinna
9. júl 2012

a ako je to,ak planujem dat vypoved 11tyzdnov pred porodom?lebo vratit sa uz neplanujem

slniecko77
9. júl 2012

@klarinna nedavaj vypoved, normalne chod na matersku a vypoved das az ked ti bude materska koncit 😉

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 dakujeeem 🙂 no som to aj pocula na antenatal class dneska ale nejako ma to neregistrovalo az ked vidim ze kazdy tu nieco vravi o caji 🙂 tak aj ja si ho kupim ...a je to dokazane ze to vobec pomoze? zda sa to priliz jednoduche 😀

klarinna
9. júl 2012

@slniecko77 ale zamestnavatel asi tusi ,ze sa nechcem vratit,myslis ze by s tym bol problem?

slivka233
9. júl 2012

@klarinna
treba si vsetko zistit, mne matersku z prace zamietli, pred nastupom na metersku som mala odpracovane 2 roky u jedneho zamestnavatela.
zatial stale cakam na vyjadrenie z job centra mali by mi priznat maternity allowance ale nie vzdy je to 140 libier, zavisi to bud od vysky prijmu co mozes mat 90% alebo podla direct gov je tam max 135,33 libier tyzdenne myslim.

slniecko77
9. júl 2012

@sarifa myslim, ze sa to neda upne relevantne dokazat, ja som ho pila, porod bol v celku rychly, od prvej kontrakcie po porod cca 7 hodin 😉 ale netusim ci mi pomohol malinikovy caj..taky porod mala aj moja mamina a nepila ho

slniecko77
9. júl 2012

@klarinna to nie je tvoj problem, ides na matersku a hotovo

slivka233
9. júl 2012

@sarifa neviem ci to pomoze ale nejake ucinky to urcite ma, mozno aspon psychycke.////
ja som ho dnes kupila kaciatko mi poradila v holand barret a stal 1,69 co asi za skusku stoji, v sobotu ho zacnem pit ked budem 35tt
neviem preco mi tu ukazuje o tyzden viac dava mi 35 ale ja som 34

klarinna
9. júl 2012

@slivka233 no akurat dneska som sa bola informovat na job centre,ale tam mi len povedali ze oni s tym nemaju nic spolocne

slivka233
9. júl 2012

@klarinna to u zamestnavatela sa pytaj, moja kolegyna isla na matersku o 2 mesiace skor a ten isty [pripad praca jej odmietla platit tak som hned vedela ze to caka aj mna, kolegovi odmietli zaplatit aj paternity leave, podla mna si robia ako to im vyhovuje..ale co uz ja len dufam ze mi priznaju z job centra poslala som papiere cca 3 tyzdne dozadu a zatial nic, iba grant zamietli a to mi prislo hned do tyzdna.

klarinna
9. júl 2012

@slniecko77 no asi to tak aj urobim a nevies ako je to s pracou?pretoze robim12hodin denne a je to uz dost vela pre mna,sice som este len 17tyzdni,ale nemam uz tolko energie,

katie555
9. júl 2012

@sarifa joj len mna na tie antenatal classes bookli az 4teho oktobra.. due date mam 17teho...Takze musim len dufat ze mala sa nerozhodne byt nedockava a pride skor...som nasla nejake zoznamy na internete. Bola si sama na classes alebo aj z partnerom? 😎

klarinna
9. júl 2012

@slivka233 no ved to som si aj ja ista,ze mi to zamestnavatel zamietne,no uvidim,skusim to vsetko vybavit,

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 no aj mne to tak ukazuje divno tu.ja budem 36 v stredu... a ja si myslim ze to si zase ludia nejako vymysleli stymto cajom 🙂

katie555
9. júl 2012

@slivka233 to aj mne ukazuje tyzden viac. Ja som 25tt, az v stredu budem mat 26tt. Ono technicky som kedze 25+1 sa da nazvat ze som v 26tom tyzdni tehotenstva .... 😉

slivka233
9. júl 2012

@sarifa neviem ono asi to na tom nieco bude a zase ked to neuskodi tak je to ok ja mam cajiky rada tak sa tesim len pockam na to ukoncenie 34tt este par dni, ale odporucaju to aj tu tak snaaaaaaaad nam aj vdaka tomuto vyjde nasa predsava o porode hehh

sarifa
9. júl 2012

@katie555 co tak neskoro ta bookli? no ja som bola s partnerom ..oni tam maju stoho najvacsiu show ale aspon vedie co ocakavat 🙂

slivka233
9. júl 2012

@katie555 ano a vies ze som o tom aj citala ze ked si napr 34- 1 uz si vlastne 35..mozno aj to ze prve dva tt vlastne akoby tehotna niesi a potom sa to nejak presuva ci ako...no neviem ale kazzdy tyzden navysse super blizsie k porodu...like ako na fb hehe

katie555
9. júl 2012

@klarinna len si davaj pozor aby tvoj tyzdenny prijem bol vyssi ako 112 libier tyzdenne, bo to je podmienka na dostanie SMP. Musis mat odrobene 26 tyzdnov pred porodom a prijem 112 inak budes v situacii ako slivka

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 no a kde este sa da kupit ten caj?

katie555
9. júl 2012

@sarifa no lebo vsetky co su volne na skor - myslim september alebo august su cez den. Jedina nemocnica robi vecerne a ti mali volne uz jedine vtedy (vraj sa hlasim neskoro) ja som sa pytala midwife ze ci je lepsie bez partnera alebo s partnerom tak mi povedala ze je to skor tak social meeting atd. Moj priatel chcel ist tak som to teraz nechala tak na oktober. Len dufam ze to stihnem. Mne to pride na hlavu tento system, tak povedia ze ma prist aj partner ale nevedia mi poskytnut vecerne, a jemu koli tomu sa neda vziat volno. To so su vsetci na benefitoch ci ako? Aj normalne pracujucej zene robota asi len s tazkym srdcom budu tolerovat antenatal classes 11-1 cez den... 😖

slivka233
9. júl 2012

@sarifa ja som dnes kupila v holland barett, waitrose...a vselikde len popozeraj raspery leaf sa vola, ty uz aj mozes pit 2x denne...kupila som za 1,69

slivka233
9. júl 2012

@katie555 @klarinna
mne napisali ze musi byt vyssi ako 107

slivka233
9. júl 2012

dievcata a neviete o nejakom foto studiu kde robia foto s bruskom?? ja som nasla mothercare aj som sa uz informovala ale este ine neviete?

katie555
9. júl 2012

@slivka233 @sarifa mne sa ta vasa predstava o porode velmi paci . ja sa pridavam. Dnes po citani vsetkeho tu panikarim ako zmyslov zbavena. Zastavila som sa v obchode a kukam na vsetky tie masticky a gely pre babo a to ma este dopanikarilo este viac. Drahy dosiel domov ze co mi je...tak som sa rozplakala...to asi tie hormony...ze ako ja zvladnem postarat sa o malinke ☹

sarifa
9. júl 2012

@katie555 teba s prace musia pustit tak by si nemala problem ...naozaj su dobre tieto antenatal classes ,citis sa ze konecne nieco vies po tolkych mesiacoch tehotenstva 🙂

katie555
9. júl 2012

@slivka233 no tak nejako som nevedela presne...Ja som to len ze klarina pisala ze chce ist na nizsie hodiny tak aby si dala pozor... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre