Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 zajtra je moj posledny den ..odchadzat budem s velmym usmevom na tvari ... a uz budem len dokoncovat decku a prat a zehlit 🙂 a ty robis?

slivka233
9. júl 2012

@sarifa ja som doma od 3 juna uz, tak vecicky uz mam poprate, ozehlene a vsetko pripravene? ale do prace chodim na kavicku tak raz za tyzden...ale tiez som odchadzala s velkym usmevom aj darcekmi co som bola velmi milo prekvapena ako sa kolegovia zachovali ze anglicania a ja cudzinka....

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 jaaj no tak ty uz sa vyvalujes 🙂 No mna to caka zajtra.. mna prelozili do ineho oddelenia takze moji stary kolegovci su vsetci prec:( ale urcite dostanem nejaky embarrassing speech haha uz som napeikla kolace lebo nato vsetci cakaju 🙂 neboj anglicany maju vela tvari ...usmievaju sa ti do tvare ale kto vie co si myslia 🙂

lu2112
9. júl 2012

@klarinna no ja som stim mala tiez problem a ked sa porozpravas zo zamestnavatelom tak ti nevihoveju?? Lebo nemozu ta do nicoho nutit ked nevladzes treba to dat pisomne a oni musia spravit pre to vsetko aby ti umoznili pohodlie v praci

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 a ozaj kolko si pribrala?

jeanka
9. júl 2012

@katie555 neviem ci ti to pomoze a ta to ukludni ale ja nemam absolutne ziadny pripravok pre maleho - ziadny krem ani sampon ani len wipes.... prve tyzdne doporucuju len vodu a vatu, ziadne chemikalie... este aj na nappy rash co som citala doporucuju napr. olivovy olej 🙂 ale je pravda ze aj ja mam obcas paniku zo vsetkych tych informacii, co vsetko treba a tiez kolko vsetko stoji penazi... tak som si povedala ze netreba robit paniku vsak obchod je len za rohom a ked nieco bude treba tak sa dokupi.. najdolezitejsie pre babo budeme aj tak my 😀

slivka233
9. júl 2012

@sarifa no ked budes doma uvidis ze to nieje vyvalovanie...ale je aj to trosku, nechcem sa valat a zleniviet lebo potom bude tazky porod, musis stale byt v pohybe. Ja som postupne vsetko upratujem, pretriedila som veci lebo mam tu oblecenie co som este ani neobliekla a vselico co mi ani netreba, tak som vsetko strcila do kufrov a cez vikend to posielam domov, ale postupne si vsetko poupratujes, poperies, pozehlis, a mas cas pre seba,
teraz mam cas ist aj do mesta pomotkat sa po obchodikoch, aaa experimentujem v kuchyni hehe...ten mesiac co som doma presiel ani neviem ako. a to som sama lebo drahy robi tyzdnovky ale da sa to.

slivka233
9. júl 2012

@sarifa co som sa vazila dnes rano tak som pribrala 12-13 kil, ale to len nedavno, este som sa v 30tt stazovala midwife ci je to ok ze som probrala iba 7 kil a teraz mi to za posldne 3 tyzdne vyskocila, ale vsetko je v brusku a trosku na bokoch, zatial nevidim ani strie ale to asi pride az po porode nie? a ty ako kolko mas navyse kil??

klarinna
9. júl 2012

@lu2112 zajtra sa planujem porozpravat s manazerkou,je nas tu malo co pracujeme na full time a strasne vela brigadnikov,tak uvidim ako to dopadne

slivka233
9. júl 2012

@sarifa a ked mi naposledy merala brusko tak som bola v 31tt a brucho malo 32 cm...uvidim co v stredu

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 No ved ani ja nemam naplane sediet...neobsedim preto som si vsetko nechala takto na koniec lebo ja sa hned nudim ale tesim sa si len tak vybehnut do mesta kedy sa mi zachce lebo takto ked pracujem mam moznost len cez vikend :( ja som pribrala asi 13-14 inak mi vazi doma a inak u MW a co mi pisala do zelenej knizky co ma merala tak 34 az to je to co myslim ..Ja strie nemam ale mam jazvu na bruchu po slepaku a ide ma roztrhnut (doslova) ako ma len boli a sa bojim ze mi to bude prekazat pri porode alebo sa nebodaj natrhne 🤐

lu2112
9. júl 2012

@jeanka nase babenko a ako ste dnes dopadli dufam ze vsetko v poriadku. 😀

slivka233
9. júl 2012

@sarifa a mw ti nic nepovedala ohladom tej jazvy ked to videla...to si viem predstavit ze sa ti to nattiahlo ako rastie brusko... a co budete mat nejak som nepostrehla a mate aj meno? davas aj middle name?

slivka233
9. júl 2012

@lu2112 aky krasny strapacik

jeanka
9. júl 2012

@lu2112 jeeeej uzasny je 🙂 my az zajtra rano ideme.... (zase sa nahanaju ... len dupot pocujem... 😀)

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 moja MW je na nic... Povdala mi "keep an eye on it" ahaaa no lebo to mi akoze pomoze ... 😉 no ved hadam to bude ok... No my sme si nedalui zistit tak ja neviem ci budem mat chlapca a ci dievca... s priatelom sme si aj stavku dali hahah zvdy na nieco stavujeme 😀 Mame vybrate Sophia alebo Timothy ..No moj chcel dat middle name ale to neexistuje.. podla mna je to uplne zbytocne .. A ty budes mat Domenico? Tak ste sa lahko dohodli na mene? Tvoj partner je Slovak?

slivka233
9. júl 2012

@sarifa no mi sme sa vobec nedohodlo lahko, ja som velmi chcela Patrik ani neviem preco to meno mam uz roky v hlave, ale aj tam mi to nepasuje na maleho,,,,kazdy tyzden sa maly inak volal..ale nakoniec sme sa zhodli na mene Dominik....ale chcem aby sa pisal Domenico, a moj priatel povedal ze ked tak veeeelmi chcem Patrick moze byt middle name ale to sa este rozhodnem mozno dam mozno nie uvidim ale Domenico Patrik nieje zle este si to rozmyslim a po porode poviem...ano je slovak obaja sme slovaci...

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 no ja som mala Shophiu uz vybratu dlho tak to sme sa nejak dohodli ale na chlapcenskom nie a nie tak sme to aj vzdali.Kedze mam anglicana tazko mu budem slovenske mena do hlavi tlct haha 🙂 tak sme sa potom dohodli na timkovi 🙂 Ale Domenico sa mi paci to som este nepocula take meno ..

slivka233
9. júl 2012

@sarifa Shophia je krasne meno a Timko tiez dobre ste vybrali...a nemas nejake tusenie??? ja som to hned vedela citila

slivka233
9. júl 2012

@sarifa inak ja co som zistila mam strasnu uchylku na nanuky, ja zjem denne skoro cely pack takych tych ovocnych nanukov vimto,a take podobne to je hrozneee ale neviem sa ubranit.

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 no ja ani neviem ..chcela by som dievca ale uvidime co to bude 🙂 zo zaciatku som mavala sny ze mam chlapca ...ale vobec netusim nemam ten pocit ako niektore mamicky ze citia 😒

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 no aj ja som mala kazdy den korneto 🙂 ale uz som ich vsetky pojedla haha... nikdy som ale nemala na nic divne chute ..

slivka233
9. júl 2012

@sarifa vies co teraz som tu daco postlacala ze zdielat modrykonik na fb a mne tam hned teba ukazalo ty z Nitry?? lebo aj ja som z NItry..ze aka nahoda

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 co ? a ja som si nic take tu nevsimla..nie ja som neni z nitry ja som z Hlohovca 🙂

slivka233
9. júl 2012

@sarifa dole je ze sleduj nas na fb, ja som to stlacila a dalo mi mohla by som poznat, nechapem to preco to tak vyhodilo, lebo ja mam v jednom okne otvoreny fb, v druhom konika a potom youtube heheh...ale aj tak hlohovec je za rohom.

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 no ja som spominala ze do nitry som chodila do skoly na strednu ... 🙂 neviem ci tebe alebo komu som to pisala ...

slivka233
9. júl 2012

@sarifa ahaaaaa....moze byt....aj ja som si to tam odchodila heheh ale v nitre je fajn

sarifa
9. júl 2012

@slivka233 To ano len prizvuk mate smiesny 🙂 ja ked som chodila do skoly tak na mojom prizvuku sa kazdy smial a stale si len srandu robili 🙂 Ale stale mam v Nitre par dobrych kamosiek zo skoly tak aspon na Facebooku si sem tam pokecame

lu2112
10. júl 2012

@jeanka tak budem na vas mysliet nech vsetko dobre dopadne 🙂

lu2112
10. júl 2012

@radusiq Dobre ranko tak ja dnes uz zarezavam opat v praci 😀. Musim vsetko dnes stihnut lebo zajtra nejdem znova do prace kvoli tomu glukaza testu tak nech nemusim dobiehat v stvrtok 😀.
Akurat som si citala ze ako sa pripravit na ten test takze po osmej vecer nesmiem nic jest pit mozem len vodu a ten test mam o 10:00 ved to umrem od hladu do vtedy tak ak stohto mi nebude zle tak potom uz vsetko zvladnem 😀 A ty ako sa citis dnes ta zaha ti presla vcera?
Inak ja som zistila ze ja nemozem spavat na boku lebo mali potom kope hned ako lahneme na chrbat tak spime az do rana bez pohnutia tak ja tomuto nerozumiem 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre