Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
13. júl 2012

@lu2112 no jogu by sme veru mohli, uz som sa chystala tento tyzden ale zas nestiham lebo neskoro koncim...ktorehoto ty nastupujes na matersku? sla by som na tu jogu mrknut aj inde, pozerala som ze cez den ich je celkom dost, a sla by som na tehulkovske plavanie na Wimbledon ak by si sa chcela pridat potom 🙂

tie flip covery sa aj mne lubia, aj Tots Bots sa mi pacia celkom, no ale tiez este uvidim...

sarifa
13. júl 2012

@jeanka a co ty s tymi taskami robis 🙂

jeanka
13. júl 2012

@sarifa to by som aj ja rada vedela co robim zle - bud sa mi potrhaju vo vnutri alebo sa mi odtrhne ramienko 😀 ale asi som ja divna 😅 lebo ak si dam klasicku kabelku len na jedno rameno tak mi to stale pada - takze potrebujem taku s dlhym ramienkom aby som si to mohla dat krizom na druhe rameno.... ale este som nenasla tasku ktora by zvladla tolko manipulacie 😀

lu2112
13. júl 2012

@radusiq no plavanue by som sa pridala 🙂 idem 17.08 takze potom kludne alebo ak je to poobede viem sa vypitat skorej teda si to zariadim🙂. Ale urcite sa pridam

slivka233
13. júl 2012

@sarifa cauko ako dnes??? uz mas fotoo??

sarifa
13. júl 2012

@jeanka No veru to by si si mala nejaku specialnu kupit. 🙂 asi do nich kamene davas nie? 🙂

sarifa
13. júl 2012

@slivka233 aaaale strasneee .Uz mi to brucho na nervy ide ked ti mam pravdu povedat....
No boli sme tam a vyberala som si ake sa mi pacia.Ja som fajnova a nie vsetky sa mi pacili tak sme museli prejst aj 3 krat cez ne.... Este ma musi sfotoshopovat a podom by sme sa mali dozvediet cenu a ist si pre ne ... A ty si bola v tom mother care?

slivka233
13. júl 2012

@sarifa no teda poviem ti aj ja by som uz chcela mat drobca z bruska von, sak uz sa ani obut neviem....soferuje sa mi zle, dnes som si ani pas nevedela zapnut tak som sa nan vykakala....no do morhercare ideme zajtra, chcem este kupit jeden bumper, ale nemam potvrdeny termin dufam ze nas zobere. Mame este behacky zajtra ale mne je uz dost ist do obchodu tak uvidim ako to zvladnem.

sarifa
13. júl 2012

@slivka233 no vies a este som aj tu chybu spravila ze sa furt len pozeram na porody a je mi uz stoho dost zle a strachy sa mi len stupnuju 😒 akoto ze nemas potvrdeny termin?

slivka233
13. júl 2012

@sarifa no ta panulka povedala ze mame prist v sobotu, ale nezapisovala si nikam nic akoze aficialny app. tak dufam ze ma zobere,ked nie neodidem kym ma neodfoti ale neda poriadny app....ty pocuuuuj nepozeraj tie porody, aj tak to ma kazda inee, aj ja som to pozerala cely den one born every minute ale som si povedala stoooop...neblazni,najhorie je bat sa a mat nejaky blok v hlave a cely porod je skomplikovany..bude to ok,zabudla si aky nas caka porod....no taaak teda hlavu hore..bude to dobre.ale priznam sa ze mne sa sniva vselico mozne potom nespim celu noc.

sarifa
13. júl 2012

@slivka233 no neboj uz nebudem pozerat lebo potom mam tie images v hlave.To born every minutes je nic oproti tomu co ja som pozerala 🤐 No veru daj sa odfotit pamiatku musime mat 🙂 A ja hlavne lebo si nemyslim ze by som chcela este niekedy otehotniet.Tiez som si povedala ze som mohla este zopar rokov pockat 🙂

slivka233
13. júl 2012

@sarifa pre boha ani sa nepytam co ty pozeras...za hororove scenare.
A co ze tak mohla si este pockat?sa podarilo ci ste planovali?My sme si planovali ved ja 29 na krku a partner 33v septembri takze my na case. no ale to hovoris teraz ked uvidis to male krasne neviniatko hned si povies jaaaaj co som to ja na co myslela a potom aj po druhom zatuzis uvidis

sarifa
13. júl 2012

@slivka233 No my sme planovali.Ale mojmu povedali ze je mala pravdepodobnost ze bude este raz otcom tak som si myslela ze to bude aj dlho trvat ..ale trvalo to tak pol roka. No ja budem mat 28 tento mesiac len dufam ze drobec sa nerozhodne prist na svet na moje narodky ... No viem ze to zomna len ta unava hovori a ze mas pravdu 🙂 nic nemoze byt krajsie nez mat babatko 🙂

katie555
14. júl 2012

Baby, len tak trosku od temy. Buduci stvrtok mam promocie, a dnes mi pride maminka. V piatok robime party pre mojich kamosov a znamych oslavit ze som BSc. Vedeli by ste poradit take slavnostnejsie vegetarianske jedlo? podla moznosti slovenske, ale ked bude aj ine tak v pohode. Totiz okolo nas mame par vegetarianov a zatial som neprisla na ziaden napad co pre nich uvarit 😉

radusiq
14. júl 2012

@katie555 hned ma napadli halusky 😀 ale to nevyzera velmi reprezentativne...co tak francuzske zemiaky bez klobasy? na studeny stol mozno spenatovu roladu (spenatove cesto, syrova plnka, velmi dobreee). Alebo vyprazany Camembert s opekanymi zemiakmi a domacou tatarskou a/alebo cranberry sauce. Bolonske spagety z Quorn mince (nie take sup sup rychle ale poriadne co sa robia dlllho a chutia famozne) a parmezanom, plnene zapekane baklazany, ak su to vegetariani co jedia ryby tak pecene salmon fillets

radusiq
14. júl 2012

@lu2112 oki potom dam vediet ked sa budem chystat, tesim sa. Inak mame novy tehotensky priznak - v noci mi zacali sialene krce v lytkach 🙄 mam pocit ze posledne tri mesiace budeme odratavat 😀

slivka233
14. júl 2012

@katie555 no aj mna hned napadlo niekolko drobnosti co som aj ja robila, ked som mala narodky a zanmy prisli a aby to bolo rozmanite urobila som maly svedky stol a kazdy si nasiel nieco ... napr:
zapecenu brokolicu a karfiol zo syrom, zeleninovy salatik, tuniakovy cestovinovy salat, sushi, syrova rolada,
pitta bread a k tomu humus, avokadovu natierku, zeleninovy rezen, opecene zemiacky, nejaku kremovu polievocku, a ked nieco sladke slovenksu smotanovu tortu, babovku ......
ja uz si presne nepamatam ale tiez som dala viac druhov na stol a malo to uspech a hlavne si kazdy nasiel to svoje.
a pre nevegetarianov rezeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen a zemiakovy salat. to by som si dala jaaaa/////asi aj urobim. hehehe

katie555
14. júl 2012

@radusiq dakujem. Prediskutujem s maminkou. Pre masovych robime gulas, to je vzdy uspech. A mam slubenu penovu tortu a kremes.
S tymi krcami v lytkach to mam aj ja, ako par dni dozadu som nad ranom s krikom vstavala a drahy zmateny ze co sa deje. Kdesi na nete som citala ze vraj je dobre zjest banan pred spanim bo to ma cosi spolocne s levelom cohosi v tele co obsahuje banan. Za skusku nic nedam. Mna tie krce chytaju tak asi 2-3 krat za tyzden ked vystreim v spanku nohu...Ale ta bolest.... 😒

slivka233
14. júl 2012

@sarifa servuuuus..prepac ze som vcera neospisala ale nejako som zaspala aj s mobilom v ruke a zobudila som sa o 2 v noci a od vtedy som bola hore az do 5:30 do rana neviem co sa stalo ale nemohla som spat, drahy bol kolegyalny a tahal to somnou, tak sme surfovali po nete, hladali holidays, likeovali a komentovali statusy na fb , jedli sme a pili mlieko no hruuza jak deti a dnes chodat o 9 letel na jazdu do autoskoly a ja som nedavno vstala, ako vyzeram ako po poriadnej zurke, no snad to nejak do obeda zbucham a budem vyzerat lepsie a ceresnicka na torte je herpes na pere a nechem byt hnusna ale aj hnacka pomooooooooc co som komu urobila.
Dam si vanu snad nieco z tychto hororovych priznakov zmizne.
ako sa mame dness? dnes si dam prvy krat ten cajik a ty o pijes je ok?

andie25
14. júl 2012

@katie555 alebo si daj magnezium, to uvolnuje svaly, ja si kupujem tu u nas v Dukle tu vodu Magnezia, neviem ci mas po ruke nas obchod? Akurat este k tym vege variaciam, celkom dobre su brokolicovo-karfiolove placky, k tomu tiez tatarka, uhorkovy salat, alebo cuketovo-syrova zapekanina, takisto tam mozes supnut papriku cervenu, chuti to fajne, alebo vyprazany karfiol? Prajem nech sa oslava vydari a blahozelam k Bsc 🙂 ja musim odlozit skolu , ale vlastne ostane mi len bakalarka a prax.

wendy007
14. júl 2012

Ahoj mamičky, já nejsem tedy zo Slovenska, ale z té druhé půlky bývalého Čěskoslovenska, chtěla jsem se zeptat, jestli bych tady vám mohla hodit svůj link na mojí stránku. Prodávám oblečení a potřeby pro děti. Tak jestli můžu, byla bych ráda, kdybyste se aspoň nakoukli, ráda bych si otevřela obchůdek,ale nějak se začít musí. Ceny jsou v librách a poštové dle cen pošty v UK. Tak děkuju moc. Vendy.

radusiq
14. júl 2012

@katie555 v banane je tusim vela draslika 🙂 vdaka, isto vyskusam hned vecer...
@andie25 moze byt magnezko sumive? ine nemam poruke akosi...a keby si mala trosku casu mohla by si mi supnut recept na cuketovo-syrovu zapekaninu? nemam sajn co to je ale znie to veeeelmi chutne

slniecko77
14. júl 2012

@radusiq mozes aj sumive 😉 ja som pila take
..som dostala krc pocas tlacenia v porodnici, mm a midwife hned zareagovali..ked dostanes krc skus nohu tlacit protismere, to pomoze aj ked je to dost bolestive

slniecko77
14. júl 2012

..ked budes uzivat magnezium nebude ti tolko ani brusko tvrdnut..len treba s tym prestat niekolko tyzdnov, dni pred porodom 😉

andie25
14. júl 2012

@radusiq 1 cukina alebo 2 mensie nastruhat nahrubo, posolit, pridat nastruhany syr asi 20 dkg, ale daj kludne aj viac, 2 cervene masite papriky nakrajaj najemno, 5 vajec, 2 struciky cesnaku, 2 male cibule nadrobno, alebo zelenu jarnu cibulku, majoránku, cierne mlete korenie,vegetu, trosku oleja, asi 1 a pol salky muky, ak by bolo cesto prilis liate, dodaj este muku, 1 prasok do peciva, plech vymazat a vysypat struhankou, naliat cesto, dat zapiect cca 180stupnov, 30 minut az do cervena 🙂
Magnezko mozes aj sumive jasne.
A zapekaniny mozu byt hociake, pokombinovat zeleninku, brokolica s karfikom aj cuketou ide dokopy, kto ma rad moze pridat mlete masko, alebo sunku, klobasku, parku, hocico, k tomu salatik a fajne pasat 🙂

jeanka
14. júl 2012

nechce sa mi verit... 2x nove Bumgenius One Size za £7.50... zboznujem eBay 😀
(ale uz by som ozaj mala prestat s nakupovanim 😀)

radusiq
14. júl 2012

@andie25 mnaaaaam a som bola na trhu a som nekupila cukiny 🙄 nic, zajtra bude

@jeanka wow, gratulujem 😀
@slniecko77 @andie25 super lebo midwife v nemocnici mi sumive zakazala, ale ona mi toho zakazala tolko ze by som zila len zo vzduchu v bubline s idealnou atmosferou az do porodu 😅

andie25
14. júl 2012

@radusiq ináč niekto v decembrovkach komentoval, že gyndo neodporucil sumak, kvôli zlozeniu- neviem či viac alebo menej obsahuje magnezka, ale zase ked sa nebude prehanat tak v poho, naše mami na tom frcali a sme tu zdraví všetci 🙂 daj si kľudne
Ináč ja akurát robím brokoli-karfiol placky a som tam nastruhala aj jednu cukinu, uz sa neviem dočkať, a mám aj našu tatarsku, juuuj🙂

jeanka
14. júl 2012

mi tu robite chute s tymi jedlami a moj hlavny kuchar uz 2 hodiny chrape...... ako si to predstavuje? si nebodaj budem musiet nieco navarit sama?! 😀 😀 😀

wendy007
14. júl 2012

http://www.facebook.com/groups/440553845976629/
Tak tady to je, maminky, koukněte a pomozte mi splnit si sen... a otevřít si obchůdek....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre