Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

bublinka9119
18. dec 2010

Ahojte. Kedze ste v Anglicku urcite ste uz poculi o jednom zo znakov porodu - Show....
Momentalne som tehotna 41 tyzdnov a 3 dni....
pred tromi dnami mi robili Membrance sweep alebo na slovensku sa to vraj vola Hamiltonov hmat...Je to vlastne uvolnenie krcka maternice aby babetko mohlo vyjst von......velmi ma to bolelo co som necakala pretoze mi povedala midwife ze to moze byt akurat tak neprijemne nic viac...taka bolest ze som skriabala steny a keby to tvralo este o nieco dlhise tak ju asi dokopem...ked skoncila vytiahla krvavy hlien a povedala ze to je Show a ze by som mala porodit do 48 hodin....nic sa nestalo=(
Vie o tom velmi malo ludi na slovensku preto ked som si pisala s kamaratkami na slovensku tak ma len vystrasili ked som im o tom povedala.
Mate niektora skusenosti s takym niecim?

Dakujem za kazdy prispevok

vanniekerk
19. dec 2010

@bublinka9119 Ahoj, ja som tehotna prvy krat, takze z vlastnej skusenosti toho vela neviem, ale co som citala z netu a antenatal classes tak viem, ze za normu sa stale povazuje az plny 42. tyzden. Myslim, ze ten Membrance sweep nebol este nevyhnutny v tvojom pripade - len ti sposobil extra bolest. Iba vyse 30% tehotnych ma 'show' este pred porodom, vacsinou sa to uvolni az pocas porodu. Takisto odhad tyzdnov nemusi byt uplne spravny a ak je tvoje baby aktivne, zdrave a nejavy znamky stresu, tak tomu este daj tych par dni. Moja kamoska bola tehotna vyse 42 tyzdnov, odmietla umele vyvolanie porodu a namiesto toho bola na akupunkture, pila raspberry leaf tea a takisto si mozes brucho masirovat s castor oil. Toto vsetko sa pouziva na vyvolanie kontrakcii. Su este aj dalsie holisticke metody ako esential oils atd. Urcite ich vyskusaj! Vela info najdes online. Na druhej strane su velmi vzacne pripady ked sa proste neuvolnia hormony, co vyvolavaju porod. Toto je ale zevraj dost rarita. Hlavne urcite nedavaj na slova kamosiek zo Slovenska, tam sa este stale porod povazuje za 100% medicky zakrok a nevyhnutnu traumu - lenze tehotenstvo nie je choroba, ale uplne prirodzeny jav. Ja dufam, ze sa ti ten drobec coskoro konecne rozhodne zavitat na svet a o par dni si na tieto starosti uz ani nespomenies.

adulienka7
13. jan 2011

Ahoj skus si kupit raspberry leaf tea .Mozem povedat z vlastnejskusenosti,ze mne pomohol tiez som prenasala ,tak som sa rozhodla ,ze vyskusam pit ten caj a na druhy den mi uz zacali kontrakcie.Tak to vyskusaj.

zuzanka7834
20. máj 2011

ahojte baby, vopred sa ospravedlnujem, ze som mimo temy, ale surne potrebujem pomoc: zajtra idem do londyna a chcem sa spytat, ake je tam pocasie? Na nete pisu 19-21, mam velku dilemu, ci mi staci svetrik, sako alebo potrebujem bundu. Som dost zimomrava, ale cestujeme ryanairom, takze musim brat do uvahy i malu kapacitu kufra v pripade, ze by bolo teplo. Dik za kazdu odpoved, pomoze 😉

irin12
24. sep 2011

Caute baby obnovim temu, je tu niektora tehulka? ze sa podelime o skusenosti. Dnes mi vysiel pozitivny test neviem odkial a kde zacat? poradite?

zuzanka7834
30. sep 2011

ahoj @irin12, ja som v 8tt a v stredu letim do Londyna, budem tam pravdepodobne az do nejakeho 7 mesiaca (predbezne sme sa s mm rozpravali, ze rodit pridem domov) ale tiez zhanam informacie, nakolko je tam vela veci uplne inych ako tu u nas......
Napr. ani neviem, ako sa vybera GP, ci je nejaka databaza doktorov podla psc? Kde v UK zijes?

smajka
1. okt 2011

@irin12 - ja som uz tehulka neni a dufam ze uz ani nebudem 😀 , ale mozno trochu poradim. prvy krok je ist k gp a oznamit im radostnu spravu 🙂 . bude sa ta pytat ci vies asi v ktorom si tyzdni a poda toho ti vypocita asi ako si daleko. dohodnete si dalsi appoitment s midwife. nebud sklamana ak ti povie nieco take ako ze do 12 tt sa tu nic moc nerobi a vselico sa este moze stat. prvy scan je okolo 12 tt 🙂 gratulka k tehu 😉
@zuzanka7834 - gp si vyberas v tej casti v ktorej zijez. zoberu ta podla adresy - ak byvas moc daleko, tak ti povedia ze si mas ist hladat gp tam kde byvas. vygoogluj si, alebo sa popytaj, alebo si zavolaj na council ake cliniky mas v okoli a chod sa popozerat do viacerych. niektore su male a ak chces vidiet midwife - musis do nemocnice. ale su aj take, kde maju baby clinic 1-2 x tyzdne a mozes sa stretavat pocas tehu s midwife tam 🙂 a tiez ked sa mimi narodi, mozes tam chodievat malicke vazit.

slavka1212
14. okt 2011

@weronika22 ahoj ....ja zijem v cambridge ....sme dost daleko od seba ...skoda 😒

lillah
14. okt 2011

@zuzanka7834 Gp uz zrejme mas ale ak by si nemala tak chod na NHS direct a najdes find your nearest GP. A mozes si pozriet aj hodnotenie. Gp ta odporuci do nemocnice v ktorej chces rodit (kym ti daju appointment trva to niekedy aj 4 tyzdne). Tam s tebou spisu tehotensku knizku a objednaju ta na prvy scan. Potom poslu list do najblizsej kliniky kde su midwifes alebo budes chodit na kontroly priamo do nemocnice.

bambicka
14. okt 2011

ahojte dievcata...ja zijem v sev. irsku a uz som v 31. tyzdni...takze tento rok nam vianocny darcek donesie bocian 🙂

zuzanka7834
15. okt 2011

@lillah dakujem za info, prave vcera sme dokoncili registraciu u gp, na utorok som dostala appointment, ale zatial iba so sestrou aby mi dohodla datum scanu, kedze by som od pondelka mala zacat 11tt, aby som to v tom dvanastom stihla 🙂 Dufam, ze nebudu robit problemy s rychlym objednanim, skor som nemohla prist, lebo som mala hematom a moj doktor mi neodporucil letiet, tak verim, ze to pekne stihnem na ten 12tt 🙂
V ktorej casti L zijete?

lillah
15. okt 2011

@zuzanka7834 Sever....i ked podla mna je to severo-zapad....Tottenham. No ten scan nemusi byt presne na 12 tt....ja som mala pri prvom dietati prvy scan az v 14tt..... pri druhom uz v 10tt... ale to len boli chceknut ze ci este zije lebo som mala nejake krvacanie.

lillah
15. okt 2011

severo vychod som myslela

slavka1212
22. okt 2011

@irin12 AHOJ KDE ZIJES V UK? 🙂

kiityii
22. okt 2011

ahojte kocky...zavitam aj sem,bo zijem v uk kusok od leeds..najde sa nieqtora z okolia?som prvyx tehu a momentalne som v 23tt..som rada,ze ste obnovili tutoq temu,bo by ma zaujimali vase skusenosti z porodu,prip.tehotenstva v uk a taktiez vase momentalne pocity,qtore si velmi rada porovnam s mojimi..drzte sa,nech sa vasim malinkym krasne v tych vasich bruskach vodi ;)

irin12
23. okt 2011

@slavka1212 ahojky zijem v Doncastri blizko mesta Scheffield, niesom tehotna potratilo som pred 3 tyzdnami 😖

natalia777
23. okt 2011

baby sorry ze vam sem leziem ale vsetko sa dozviete v teme porod v anglicku 😉 😉 😉

kitty1984
17. nov 2011

ahojte baby ja tiez zijem v anglicku a cakame babo som uz na materskej dovolenke a chcem sa opytat o ake prispevky mam pravo a kde sa to vsetko vybavuje aj po narodeni dietata.viem ze teraz len matersku mozem dostavat ale zaujima ma tiez ako je to s tymi benefitmu a ostatne len chcem vediet co vsetko si mozem vybavovat a tiez moj manzel potom.a este mam otazku kedy je lepsie poziadat o council tax benefit ci pocas materdkej alebo az po narodeni dietata pretoze memam s tym skusenosti dakujem 🙂

zuzanka7834
6. dec 2011

bambulky kedy zacinaju povianocne vypredaje? Zvyknu byt dobre ceny aj v takych obchodoch ako napr. Mamas and Papas alebo Next (co sa tyka babatkovskych veciciek) ? Zo SVK sa vraciame 26.12., tak ci mam stresovat a este v ten den utekat do obchodov (ale vtedy bude pravdepodobne vsetko zatvorene...). 😵 😵 😵 Dakujem

@lillah my byvame vo W2, tak to nie sme daleko od seba 🙂 Sa niekedy mozme ist prejst do Hyde Parku 🙂

aliza
6. dec 2011

@zuzanka7834 ahoj, v nexte byva velky povianocny vypredaj, ale musis si pozriet otvaracie hodiny na ich stranke. Minuly rok boli u nas zavreti na Boxing day, 26.12., co su najvacsie vypredaje. U nas otvaraju next uz o 6 rano, myslim, ja ked som prisla o 8, uz tam nic nebolo 😒.

zuzanka7834
6. dec 2011

@aliza fiha, to az takto? Som cakala vypredaje, ale neviem, ci sa mi bude chciet vstavat 🙂 Uvidime, hadam nieco ukorystim 😀

lillah
11. dec 2011

@zuzanka7834 jaaaaaj moja ale ak by si chcela ist nakupovat aj s dietatom, radsej na to zabudni lebo ti ho udupu. Ja osobne na tie vypredaje na Boxing day nechodim. Nestoji to zato.....je tam kopa blaznivych zenskych, ktore sa aj pobiju o kusok ktory si vyhliadli. Lepsie su tie vypredaje az po Novom roku. Hlavne menej ludi. Nechcem zniet posh ale radsej si par libier priplatim ako vstavat o piatej rano a nechat sa usliapat ;0)

Nooooo ibak Tottenham a W2 su od seba dost daleko.....ty asi myslis Tottenham Court Road....ale ja byvam, resp. som byvala Tottenham Hale N17 ...teraz byvam...N22, pri Turnpike Lane. Na bud. tyzden ideme na Slovensko a vraciame sa 9 anuara....takze potom kludne mozeme ist do toho Hyde Parku.....ked sa uz o ton bavime.....zas missnem Winter wonderland

zzuzana82
11. dec 2011

@zuzanka7834 ahoj, na boxing day byvaju vypredaje, ale je to masaker,tak ako pise lilah 😀 ak chces nakupovat v nexte, tak ako vravi alize uz rano o 5tej musis stat v rade,lebo ked len hodinu prides po, uz tam nic poriadne nemaju 😠 ale oplati sa pockat par dni ,lebo potom z 50%salu je po novom roku aj 70%sale, mozno uz nie je taky vyber ,ale stale nieco kupis 😉

zuzanka7834
18. dec 2011

@lillah @zzuzana82 dakujem kocky 🙂 My na Boxing Day iba letime, tak to mozno omrkneme iba v ramci vecernej prechadzky, nemyslim si, ze budem mat chut tlacit sa niekde s bruskom 🙂 Lillah urcite sa potom ozvi, ja budem v UK tak do polky februara, mozno o tyzden dva dlhsie. Wonderland Ti nafotim 😉 My sme boli ked ho otvarali, ale nemali sme fotak, tak tam urcite este zajdeme 😉

lu2112
30. jan 2012

Ahojte kocky ja som zistila prave vcera ze som tehotna termin mam u GP na 21.februara tak sa tesime dufam ze to bude vsetko v poriadku po piatich pozityvnych testoch tomu uz verim. Zijem blizko Londyna ale ideme sa stahovat do vlastneho jupii a nove diet ktomu lepsie to nemohlo byt

oranzada
1. feb 2012

Ahojte, tak ja som zistila, ze cakame babo na silvestra, no dnes mi prisiel dopis, ze mam appointment az na 29. februara a to budem uz v 15. tyzdni, dovtedy nic ani testy.. cakam uz druhe, keby to tak bolo pri prvom, tak by mi to docela vadilo, nie, ze by mi to teraz bolo jedno 🙄

lu2112
1. feb 2012

@oranzada no ja mam termin az 21 a to som si vybojovala u GP ze potrebujem papier do prace a to budem v 6 tyzdni a prve si rodila v Uk alebo doma na slovensku

beronsche
1. feb 2012

@oranzada To je nejake cudne, ze ti dali appointment tak neskoro, ved dating scan a NT screening sa robia do 13tt+6.. Na tvojom mieste by som im urcite zavolala a spytala sa nato. Nedaj sa odbit! 😉

oranzada
2. feb 2012

@lu2112 prve som rodina v Spanielsku, ale prvy 5 mesiacov tehotenstva sme boli v Skotsku. Tu kde sme teraz su uplne debilni doktori, specialne jedna, ku ktorej som mala to ,,stastie" sa uz 2x dostat. nedokazala si spocitat v kolkom som ked 6.1. som bola v 6+6, tak som sa jej spytala, ze kolko je 7+2 a ona ze 8 😅

oranzada
2. feb 2012

@beronsche no mne sa to niez nelubi, toho 29.idem na scan, ale ku midwife az 2.3! Ani toto mimi neporodim asi v anglicku, dufam, ze v cechach. Ten ich system tu je celkom dobry, ale len pre pripady, ze cele tehotenstvo bude uplne v poriadku, inak si to neviem ani predstavit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre