Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
16. júl 2012

@lu2112 no pekne, s tym setriacim rezimom by si uz mohla zacat, stale len pises ako si vycerpana ale stale tahas dalej 😠 tak sup sup, vylozit nohy a relaxovat 😎

Ja som si v Esprite kupila svetrik a satku, a potom sme s kamoskou sadli do pizzerky a zabili sme to asi pol kilom mrazeneho jogurtu s ovocim (mali ich na vahu tak samozrejme sme dali plne kelimky), takze sme zvladli maximalne sa nalozit do metra a ist domov 😀 ja idem inak o hodku - mam GP, konecne snad dostanem moj vytuzeny MAT B1 🙂

radusiq
16. júl 2012

@jeanka 😀 😀 😀 preeesne moj pristup...nuz pri nas dvoch teda jednoznacne fyzika vitazi nad hudbou, myslim ze ak z neho nebude maly einsteinik (povahovo, s iq tak vysoko nerubem aj ked potesilo by) tak mi muz neuveri ze je nas 😀

lu2112
16. júl 2012

@radusiq tak to si mala tiez pekny den.
No stym setrenim to musim uz zacat aj manzel mi stale nadava ze som tvrdohlava ale tak neviem si zvyknut na to ze uz tolko nestiham strasne nieco 😅 . Ale slubujem polepsim sa 😉.
Tie vrapi si objednala ci kukla si na ne?? ja ich tiez asi doobjednam aj ked tolko nepotrebujem ale aspon za tu cenu sa urcite oplatia 😀

andrea2510
16. júl 2012

ahojte je tu niekto z okolia manchestru? ja som v 26 tyzdni tehotna tak skusam ci najdem neskor niekoho aj na kocikovanie

radusiq
16. júl 2012

@lu2112 objednala,za tu cenu 😅 prinajhorsom si zopar necham a zvysok supnem na ebay, prerobit na tom neprerobim...

lu2112
16. júl 2012

@radusiq Este stale sa stim akosi tazko vyrovnava musime zorganyzovat niake stretko do stvorky poslem na neho manzela on preda vsetko a to mi jeho kolegovia vypisuju ze ako to funguje stimi latkovkami on je na tom viac zavysli nez ja. Este mi vcera hovoril ze uz dlho nam nic nove neprislo ze kedy doobjednam zbytok. Ja ze az male bude na svete lebo ze teraz uz mame vsetko na zaciatok a on ze on chce este nieke nove pekne vzorove tak dnes mu dam stranky a nech si teda vybere
😀 😀 nebudem sa hadat @jeanka spravne tak aj planujeme nakupime a este aj predame aspon sa niake peniazky vratia. Chcel aby som vidiet ze ci dostanes nieco spat ked pampersky pouzivas 😀

radusiq
16. júl 2012

@lu2112 no jasne musime...mohli by sme v auguste, o tyzden pridu nasi tak to nebudeme moct ale potom uz nemame plany nejake vazne...ja uz vazne musim prestat, uz pozeram len wrapy, ale uz ani tie mi teda nebude treba...a stacilooooo kym nebude drobik schopny ukazat co mu vyhovuje a co nie. Inak ma napadlo - nebodaj sa zadari a budeme uspesni s bezplienkovou metodou, tak draheho trafi asi 😀 😀 😀

@jeanka vyzeras ze to uz mas vymakane, ale ak by naaahodo tak nezabudni si mrknut na council ci nemaju nejaku schemu s latkovkami, @lu2112 aj ja sme zistili ze nas Council nam vrati nejake peniazky za pouzivanie latkoviek (= setrenie odpadu).

katie555
16. júl 2012

@andrea2510 ahoj Ja som v altrinchame. A ty?

lu2112
16. júl 2012

@radusiq no jasne viem ze teraz nemozes kvoli vasim aj mi budeme moct najskvor az v auguste 😀.
No ja som objednala tie vrapi a taktie tie kapsovky co som chcela vecer este drahy si pozre a koncime az kym mali nebude potrebovat alebo niecoho nebude stacit ale ako na tu zostavu pozeram mae vsetkeho dost 😀

radusiq
16. júl 2012

@lu2112 budem sa tesit 🙂 este mi tie boostre ostavaju, daj vediet ako je to s tou velkostou ked dojdu

slivka233
16. júl 2012

@wewe8584 ahoooooj ano to by bolo super, ja len potrebujem pposlat domov nejake kufre co som naplnila oblecenim a takym vselicim co m tu zavadzia nemam izbu navyse a nemam to kam dat, a veci mi je luto vyhodit lebo su fakt nove a ja stale koza jedna nakupujem nakupujem a nemam to ani ka vynosit....xixi
dakujem budem rada ked sa spytas

lu2112
16. júl 2012

@radusiq jasne napisem dnes by to malo doist tak hodim aj fotky na MK 😀

lu2112
16. júl 2012

@radusiq Uz si objednala ten kocik ci este cakate ja dufam ze aspon vajicko kupim cez Ebay nasla som jedno za dobru cenu tak dufam ze vyhram bid lebo je to tu v Croydone tak to mozem ist vyzdvyhnut a pozriet v akom stave je to na fotkach vyzera dobre 😀

katie555
16. júl 2012

@lu2112 co je to to vajicko? bo mam tu maminu a ta hovori furt o tom ze doma ta nepustia z porodnice bez toho...a ja to vobec neviem identifikovat 😎

jeanka
16. júl 2012

@radusiq no vymakane to nemam, hlavne neviem este ako dopadne susenie... lebo zatial co som prala tak susim viac ako 24 hodin a to este aj prefolds nie to este bambusove little lambs ☹ tak ale ked to bude velmi zle tak dokupime potom, teraz uz sa ozaj musim stopnut lebo uz sa mi kazdu noc sniva o plienkach 😀
pozerala som ci nie je nejaka schema ale doncaster je diera sveta... samozrejme nic neprispievaju 😠

wewe8584
16. júl 2012

@slivka233 opytam sa a poslem kontakt 🙂 myslim, ze su spolahlivi, ked uz ona cez nich stale posiela..takze aj ja by som ich vyuzila isto. 🙂

lu2112
16. júl 2012

@katie555 to je car seat od birth to 12m take co chytis do ruky a mozes to nakliknut na kocik 😉

lu2112
16. júl 2012

@radusiq
@jeanka tak dorazila zasielka kapsovka LL size 1 sa mi zda velka ale zase velmi pryjemny material 😀. No a bostre 1 sa mi zdaju dost velke takze ak pre novoredenca tak urcite tie 2 by boli obrovke si myslim ze tieto vyuzijem min pol roka ale neviem to posudit a taktiez dorazili bambo stvorce na utieranie tak vecer pofotim a zavesym sem 😀

katie555
16. júl 2012

@lu2112 no vidis ale ked som jej ukazala moj maxi cosi co mame na quinny pram tak mi tvrdila ze to to nie je .... 😉
Inak mne to pride strasne hlupe aj tu ze ta nepustia z porodnice bez toho teda aj tu aj doma...a naco ti bude car seat ak nahodou nemas auto? ved v londyne je bezne ze ludia pouzivaju public transport 😎

lu2112
16. júl 2012

@katie555 no lebo po porode sa ti velmi asi nebude chcet trepat z public transport budes rada ze ze sadnes do auta alebo taxi a ides 😉

radusiq
16. júl 2012

@lu2112 este som neobjednala, ked budem na materskej aby som bola doma ked dojde. drzim palce, to by bolo fajn 🙂 ja teda vajicko chcem zasadne nove, ale nasla som cez net Cabriofix za 80, a Isofix base chcem popozerat na Car Boot Saleoch ci nahodou...vdaka za tie boostre, objednam teda 1-ky.

@katie555 oni nepustia len ak ides autom (co ides teda takmer naisto) a nemas sedacku, ale stale sa da zavolat taxik a poziadat o sedacku, nemusi byt kupena...ale Maxi Cosi co mate k pram je urcite presne to co vam treba 🙂

@jeanka nic neboj, v oktobri uz budeme veselo kurit a susit na radiatoroch 🙂 a ak mas problem s vlhkym vzduchom, ja nedam dopustit na odvlhcovac - bola to investicia este do stareho rentovaneho bytu, kde boli len jednosklenne okna po ktorych sa v zime liala voda a behom dvoch hodin mi vysusilo, teraz to pouzivam len obcas na susenie pradla - pradlo mi pri tom vyschne za pol dna aj ked vonku prsi...

katie555
16. júl 2012

@lu2112 jj to chapem ...ale co potom?

jeanka
16. júl 2012

@katie555 mne to bolo tiez divne ze budeme potrebovat car seat len kvoli ceste z nemocnice.... tak sme kupili 2nd hand na tu jednu cestu... uvidime ci sa mu v tom bude pacit sediet a ked nie, zase predame 🙂

@radusiq no uvidime... mozno ten radiator pustime aj skor len kvoli tym plienkam 😀 uvidime, nejako to poriesime a dufam ze aj pocasie sa umudri a bude sa dat susit aj vonku..... len kedze do zahrady mam ale 6 schodov teraz si netrufam tadial lebo pri mojej sikovnosti by som sa urcite strepala aj s kyblom plnym pradla 😀 😀 😀

@lu2112 no pofot, som zvedava... 🙂

inak budete pouzivat papierove inserts alebo fleece (alebo nieco ine)? Ja rozmyslam ze kupim nejaku fleece blanket a postriham... sak treba skusit a co som pozerala na nete tak si to baby pochvaluju.... a investicia takmer ziadna.... objednala som si aj vzorku viacerych tych papierovych a moc sa mi teda nepozdavaju...

jeanka
16. júl 2012

samozrejme liners som myslela nie inserts 🙂 to by som zabila keby som do plienky hodila dve vrstvy fleece 😀

radusiq
16. júl 2012

@jeanka dobry napad s tou dekou...ja som sa chystala aspon na zaciatok pouzivat tie papierove splachovacie, potom sa uvidi ked prejdeme na tuhu stravu...

jeanka
16. júl 2012

@radusiq praveze tvrdia ze tie papierove su zbytocne ked kojis, ze to proste len presiakne, ze az ked je tuha strava tak to pomaha 🙂 no ale som sama zvedava... sak sa podelim o "skusenosti" 😀

radusiq
16. júl 2012

@jeanka no ja som zas pocula ze na zaciatok papierove, a potom neskor treba hrubsie, ale co hovoris ma vacsiu logiku...no asi vyskusame aj aj a uvidime co sa drobcovi bude viac pacit 🙂

lu2112
16. júl 2012

@radusiq no ja max do 20 libier chcem ale len kvoli base isofix a potom kupime nove vajicko 😀 Ale keby sa podarilo niake v dobrom stave nebranim sa 😀 a kde si nasla za 80 cabriofix to je super cena.
@jeanka no ja objednavam aj tie jednorazove aj od LL fleece liners a vyskusame co nam bude vyhovovat 🙂

lu2112
16. júl 2012

@radusiq
@jeanka foto su v albume 😀

jeanka
16. júl 2012

@lu2112 tie LL bamboo boosters su asi ta ista velkost ako tie co posielaju s plienkou ci?
inak pekne farby - aj ta kapsovka aj wrap... ja mam len same nudne biele... aj ked ja si myslim ze na uplne malom babatku aj tak biela vyzera najlepsie... potom ked bude vacsi sa vyblbnem s farbami 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre