Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
16. júl 2012

@jeanka ja mam viac farebne aj niake biele ale tak ve dokupis neskorsie ine farby tie boostre su podobne o nieco vacsie ako tie v plienkach ked som to porovnala ale nie ovela🙂. Mne sa velmi luby ta hraskova zelena je uzasna 😀

andrea2510
16. júl 2012

@katie555 ahoj ja som priamo v manchestri v centre

radusiq
17. júl 2012

dala som len vyhladavat v google shopping results, ale pozeram ze uz to zmizlo vrrrr 😠 som vedela ze mam hned kupit...na amazone je za 90

http://www.google.co.uk/products/catalog?q=maxi...

inak ja som poprihlasovana na vselijake cashback sites, takze este aj tam ked popozeram, s cashbackom by to mohlo byt celkom ok...

katie555
17. júl 2012

@lu2112 ja tiez hladam isofix teraz - na cabriofix potrebujes inak bud family fix alebo easy base, nie ten isofix. My sme zohnali used one - vyzera ako nova z quinny pram - vo velmi dobom stave za 165 libier - dreami carry cot, base , car seat a push chair bit....Jedine co teraz zhanam je footmuff a easy base .... Mne pride gumtree lepsie na tieto veci, teda aspon tu, zavolas ides kuk a ked sa ti nepaci tak povies. S ebay je to trosku viac complikovane 😕

katie555
17. júl 2012

@andrea2510 Ahoj, tak ako tehotenstvo? Ci len tie klasicke problemy co sa tu poctivo vsetci stazujeme ako krvacanie z nosa, palenie zahy a krce. Vitaj medzi nami inak.
V ktorej nemocnici planujes rodit? ja mam wythenshawe a zatial spokojnost. Uz viete co budete mat?? 😉

andrea2510
17. júl 2012

@katie555 sa musim priznat ja som jedna z tych stastnejsich ze nemam moc tych problemov jedine tak niekedy ale vazne len niekedy palenie zahy. Zatial planujem v Salforde v St Hope hospital ale ideme sa stahovat tak si pravdepodobne zmenim nemocnicu aj ked sa mi moc nechce lebo som v 6 mesiaci a to uz som si zvykla na tu nemocnicu v Salforde. Bude to dievcatko.

andie25
17. júl 2012

Dievčatá ste ma nazhavili s plienkami🙂 idem aj ja do toho, nechcem aby sa bábätko parilo v umeline, takze idem študovať co a ako kedže to nás v škole neucili 🙂

katie555
17. júl 2012

@andrea2510 no my sa tiez stahujeme v pondelok ale len milu vedla takze tiez nebudem menit. Dokedy este budes pracovat? mna este cakaju 2 mesiace ale uz sa neviem dockat ...zacina mi brucho prekazat nejako ho mam velke.... lol... my tiez budeme mat dievcatko...Ako dlho si uz tu ?

radusiq
17. júl 2012

@andie25 jeeej parada, dalsia do grupy 😀 uz si aj pozerala ze ake by si?

@jeanka @lu2112 dosli mi Tots Bots z ebaya, zas sa mozem vytesovat z dacoho, akurat som si v tej rychlosti nevsimla ze 4 z nich nemaju ziadne zapinanie (mala to v popise, moja chyba) takze teraz rozmyslam ci kupit tie nappy nippa spony, alebo nasit velcro...

jeanka
17. júl 2012

@radusiq ja netrpezlivo ocakavam postara 😀 tiez by mi mali prist dnes 🙂 ja uz mam 2ks bez zapinania doma a kupila som uz aj nappy nippa... vraj hlavne na novorodenca sa to potom najlepsie prisposobuje, treba skusit... a aspon sa ti nebudu o vsetko prilepovat 😀 a ked to nepojde, vzdy sa da nasit na to velcro...
okrem toho ked nahodou budem mat susiacu krizu a budem musiet vyuzit klasicke plienky tak sa tie nappy nippas zidu 🙂

lu2112
17. júl 2012

@andie25 Super vytaj v clube uvidis zamilujes sa do nich a budes maniak 😀 ako mi

@radusiq Ahoj dobre ranko tak ja som spat od MW nova sa mi lubi viacej ako ta stara konecne som mala pocit ze vie co robi 😅. Zobrala mi krv pocuvala maleho a povedala mi ze je velmi zivy a dlhy na svoj vek tak celi otec 😀. Lebo ako ho pozerala a mackala brucho tak ju kopol parkrat.
A teraz zase vystraja takze my brucho skace ako by som skakacu loptu zjedla 😅. Na zahu my povedala ze si mam kupit niaky liek som uz aj zabudla co nastastie to napisala do papierov tak si to pojdem kupit a samozrejme sa ppitala ci berem vitaminy tak som povedala ze hej aj ked pravidelne ich neberem 😅.
Na tie plienky asi by som kupila nippa spony lebo mne by sa nechcelo nic nasivat a tie spony drzia dobre. Inak vcera ma napadlo ved ja mam este plienky aj u teba tak uz mame naozaj dost na zaciatok a neskorsie potom dokupim len ked uvidim niaku akciu alebo na ebay neodolam 😀.
No chcela som to vajicko aspo vyriesit v auguste kedze kocik musime posunut na september z dovodu nemame miesto
😝 len pre istotu keby daco clovek nikdy nevie ved uz len od stvrtku 10tt pomoooc niako rychlo to zacalo utekat

radusiq
17. júl 2012

@lu2112 no veru uz sa to krati neskutocne 🙂 🙂 ja sa nasho drobca uz neviem dockat, zacali sme treti trimester, tak som cela bez eba 😅
no veru este mas u mna tie tri LL (resp. kolko chces). Tiez si to hovorim ze uz nebudem kupovat len ak by nieco padlo do nosa, isto chcem tu flipku Albert Print este objednat, neskutocna je uplne a stacilo. No mozno este vlniaciky by som na noc, pripadne ak by nejaky pekny wrap 😅

andrea2510
17. júl 2012

@katie555 5 rokov ak nie viac. ja som si dala matersku na 1 oktober ale podla toho ako sa budem citit si to asi budem po tyzdnoch predlzovat len nechcem aby sa mi stalo ze mi v office odtecie plodova voda, to by bol trapas.

katie555
17. júl 2012

@andrea2510 no ja mam tiez 1vy oktober a potom este dovolenku predtym beriem asi 3 tyzdne ...takze cca 10.9 by som uz konecne mohla ostat doma.. Sa skutocne neviem dockat. Ja som tu uz asi 7 rokov (v manchestri ) ale v uk od 2001. takze tiez dost. Uz mas vsetko nakupene a doriesene? 😎 Poznas aj nejake tehotne slovenky? ja sa tu so slovakmi stretavam minimalne.

andrea2510
17. júl 2012

dobra otazka inak kedy musim odist na matersku dovolenku v uk ? musi to byt tych 6 tyzdnov pred porodom? lebo som prave citala v zakonoch ze sa mi o to potom skrati materska dovolenka na 28 tyzdnov. ja sa citim dobre zatial tak som chcela vydrzat v zamestanani co najdlhie aby som mohla potom ostat s malou dlhsie ze si este nebudem minat matersku dovolenku kedze tu je ta materska platena len 9 mesiacov.

andrea2510
17. júl 2012

@katie555 aj ja mam kolegynu slovensku a to je vsetko asi. inak vsetci co som poznala slovaci uz odisli na slovensko. mne viac veci poslala sestra zo slovenska takze som este nenakupovala a viac menej cakam az sa prestahujeme a potom spravim taky velky nakup a zariadim izbu malej. teraz to moc nema vyznam kupovat veci a potom ich prenasat z domu do domu.

slivka233
17. júl 2012

@sarifa
takze si bola spokojna s hospital tour??? ja si tam zavolam a objednam sa ale az na dalsi tyzden, tento vikend mam toho dost.
prave som prisla z prace bola som na navstevu, ranajky a len tak posediet a straaasne dobre mi to padlo, boli taki zlati kolegovci, hlavne sefka vraj ked som sama doma a keby nieco mam jej aj o pol noci zavolat ze sadne do taxi a pride mi pomoct, no skoro som odpadla, a ked ma vybozkala tak to uz som sa uplne zlozila.....spravanie ako slovaci....ale asi preto nakonci hovori...uz aby si sa vratila spat heheh...ale mala som fajn popoludnie//a ty co porabas??? oddcyhujes ci vo velkom zehlis a peres? 😵 😵

sarifa
17. júl 2012

@andrea2510 No ak ti mozem poradit tak si to nenehavaj na poslednu chvilu.Ja som mala dobre tehotenstvo a som chcela ist na matersku 3tieho augusta (termin mam 8meho) ale uz na konci sa vsetko zmeni ..Hlavne ked zacnes mavat braxton hicks co je dost neprijemne a ked sedis v office tak je to dost nepohodlne ked ti male skace v brusku ...
Ja som si musela zobrat dovolenku par tyzdnov predtym lebo uz som naozaj nevladala do prace a to som naozaj bola v pohode cele tie mesiace 🙂

andie25
17. júl 2012

@radusiq

@lu2112 no ešte neviem co a ako, nemám teraz veľa času tak čítam len pred spanim🙂 plno roboty, v škole aj na praxi, domov chodím neskoro, ale určite viem a som presvedčená, že budem plienkovat🙂 aj spoluziacka vravela, že je to oveľa lepšie, posunie mi nejake stránky a aj plienky, tak sa teším 🙂

sarifa
17. júl 2012

@slivka233 ahoj..No veru pacilo sa mi uvidis nebudes lutovat ked pojdes.🙂 Ty chodis na navstevu do prace? no ja sa jej len s daleka vyhybam haha.. To mas ale dobru sefku takych sa malo kde najde.Moj sef je velka huba a len ma tucnou volal a ze ci este cez dvere prejdem 🙂
Ja teraz do 12stej kazdy den spim a veru periem stale do nekonecna ale uz mam ozehlene tak zehlicka moze zapadnut prachom teraz hihi .Ja som skusala tie cot bumpers do postielky ale jedno je male a to druhe velke skoro ma porazilo 😔 ja mam taku divnu postielku nic do nej nepasuje 😀
Vcera som bola na poslednej antenatal class to ti bola sranda 🙂 Inak uz budem len oddychovat a upratovat ...
A ty ako sa citis? Drobec poslucha?

slivka233
17. júl 2012

@sarifa a co si kupila cot alebo cot bed.....ze ti tam nic nepasuje...ja pre istotu este postielku ani nabytok nemam doma , stale to nedorucili,...dufam ze kym krpec pride budem ho mat kam dat, povedali 14 dnii a stale nic uz je 12 dni.
inak krpec poslucha nemozem sa stazovat len stale citim ako s nohami mi tlaci pod prsami asi ho tlacia hee...
po robote som utekala do obchodu lebo som mala strasnu chut na parky, no original slovak co ti poviem ale fajne boli .
ja sa inak citim dobre, takto cez den si porobim a potom pred vecerom padnem a uz sa nepostavim a oddychujme..dnes mi prisiel aj balicek na streptococa no urobim si to aj ked sa mi dotoho nechce, hlavne ked som videla tie tycinky a treba urobit vyter aj tam aj tam......jaaaaaaaaaaaj pomoooc////ved ja si nikam nevidim a ledva viem zaobstarat moc pre midwife nie este toto ale tak co uz.

slivka233
17. júl 2012

@sarifa mne sa inak strasne paci ten bumper a celkovo sada little circus, v mothercare bola akcie z 55 na 29 vsetko ale samozrejme to by som nebola ja keby ju o par hodin presvihnem sak klasika...
teraz sobotu si kupim vanicku aj ten vrsok na komdu kde je prebalovaci pult little circus a este ten kolotoc heheh....
inak mam teraz taku hlavu zo vsetkeho, majitel bytu nam volal ze ho chce predat, uz je aj na nete a ja teraz neviem co mam robit, ci sa odstahovat, ci zostat a cakat kym preda, ale to moze byt hocikedy o mesiac dva neviem...nechcem sa stahovat tak mi je tu fajn....keby nebol taky drahy prisaham aj by som si ho kupila. ale teraz neviem, pockam na draheho do piatku a pojdeme do agentury ze co vlastne mozeme robit, lebo ked tam volam vzdy ma niecim odbyju a na to uz nemam nervy. takto pred porodom do frasa

lucijag
17. júl 2012

ahojte mamulky prepacte ze som vam tu tak vtrhla ale chcela som vas poprosit a spytat sa ci objednavate zo stranky next.co.uk strasne by som chcela odtial no neviem ako pripadne ak by ste to vedeli objednat zeby som vam poslala peniazky

sarifa
17. júl 2012

@slivka233 no ja mam space saver cot .Takze matrac mam tak 90cm a to vsetko je bud velke alebo moc male 🙂 ale uz kaslem nato ake to bude take to bude...dneska som este sheets kupila a uz je vsetko...samozrejme tiez to plava na tom matraci ale este ze sa to da zahnut pod matrac 🙂

neboj oni ti tu decku dorucia asi na ten 14 den.oni sa nikdy neponahlaju....
Vies co ja mam teraz ? haha mam rada zubnu pastu ale nejem ju len sa idem zblaznit stej sviezej chuti ked si umyvam zuby.. ..To je divne ze 🙂 moj sa tak namna pozera ze asi uz to nemam v hlave v poriadku haha

No ja som ten test asi uz aj presvihla ale aj tak sa mi do toho moc nechcelo kedze to v nemocke sleduju.Ono to treba len nejake 2cm dovnutra 🙂 tiez neviem naco su takie dlhe len cloveka zbytocne plasia hahaha

S tym domom je to teda naozaj nevhodna doba.Takto v tehotenstve sa stahovat to nieje nic moc.Kamoska sa tak musela stahovat ked uz mala pomaly pred terminom a je to dost stresujuce.Asi by ste si mali najst nieco predtym nez sa drobec narodi aby ste boli usadeny na jednom mieste.

sarifa
17. júl 2012

@lucijag No ja vobec z nextu neobjednavam. jednoduchsie je ist do obchodu.Ale urcite je to tak ako na vsetkych strankach. hodis item do kosa ,zadas adresu a bankove udaje a hotovo 😀

lucijag
17. júl 2012

@sarifa no tu u nas v okoli next nieje a neviem ani ci na slovensku nejaky vobec je ☹ a skusala som aj cez nejakych predajcov no strasne si prihadzuju a celkovo nemam s nimi dobru skusenost

sarifa
17. júl 2012

@lucijag ahaaaa ty si na slovensku no to si nepovedala 🙂 no neviem ci ti tu bude mat kto pomoct ale snad sa ti podari niekoho najst

katie555
17. júl 2012

@andrea2510 no to som aj ja tak planovala, ze sa prestahujeme a potom nakupim. Lenze vyskytla sa pram za dobru cenu (gumtree) potom babka od draheho nam zakazdym da kopec oblecenia pre malu. Bol nas kuknut jeho otec tiez doniesli kopec veci takze moja spare izba je zapratana. Teraz je tam este aj mama bo dosla na dva tyzdne zo slovenska. Ale stahujeme sa od pondelka uz - teda v pondelok dostaneme kluce tak potom cely tyzden postupne.

Co sa tyka tej materskej, co viem ked chces ist neskor nez 5 tyznov pred porodom tak musis mat potvrdenie od mw ze je vsetko ok. Ale ci sa ti potom skracuje materska tak to uz netusim. Z toho dovodu kazdy ide tak cca 2 tyzne pred datumom a plus musim si vycerpat zo zakona vsetku dovolenku na cely rok co mam az do aprila. Tym padom my to v pohode vyjde cca 6 tyzdnov pred edd. A vela zamestnavatelov to tak robi, bo tym padom su aj oni ok ... 😀

jeanka
17. júl 2012

@andrea2510 mne oficialne zacina materska az v tyzden kedy mam termin 😅 takze mozne to je - treba si pokecat s personalnym oddelenim, ze ci budu mat nejake namietky.... ja ked som im davala tento termin tak mi povedali ze sa to aj tak da posunut ak by som sa citila zle.... a 2 tyzdne som si brala dovolenku, takze uz som teraz druhy tyzden spokojna doma a (tvarim sa ze) oddychujem 😀 posledne 2-3 tyzdne boli v praci zaberak ale dalo sa to..... uvidis ako sa budes citit 😉
asi ti zostane dost dovolenky takze ked si usetris mozes si ku koncu brat este kazdy tyzden jeden den volna... 4 dni su hned lepsie ako 5 😉

monkka21
17. júl 2012

@sarifa pokial viem tak nikde nesleduju u tehotnych ci maju streptokoka,len na vlasnu past.je to dost nebezpecne ak sa to nezisti v cas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre