Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
17. júl 2012

@monkka21 nie nikde to nezistuju ale ja som sa nato pytala mojej MW a ona hovorila ze babatka sa pozoruju ci maju tuto infekciu.Ked je to take nebezpecne nemyslim si ze by to nespomenuli mamickam alebo ze by to zanedbavali v nemocnici a cakali na vsetkych kym si spravia test.Ja keby to tu necitam tak by som otom ani nikdy nevedela a viem ze mnohe buduce mamicky otom ani nevedia.

monkka21
17. júl 2012

@sarifa no ja viem o par maminkach ktore na to doplatili ale zase ta nebudem strasit.ja som si ho radsej spravila aspon mam pokoj na dusi.

slivka233
17. júl 2012

@sarifa
@monkka21 no ja som sa tiez zlakla lebo ked to kontroluju vraj do 24 hodin ale ked nas poslu domov po 7 hodinach asi tazko nieco zistia, a druha vec ked sa to vie dopredu hned supnu antibiotika a hotovo, takto ked to je uz v tom malom telicku musia to liecit ale s omeskanim lebo cakajuna prejavenie...
ja si to urobim a uz nech to dopadne ako chce viem ze to bude hned podchytene. az na to ako to urobit no...
inak na SVK to robia automaticky a vysoke horucky a zapal pluc babatenka nechcem riskovat.
moja znama teraz rodila a robila si ich na vlastnu past a v oboch pripadoch bola pizitivna.

lu2112
17. júl 2012

@andrea2510 ja som officialne na materskej od 01.10 a predtym si len cerpam dovolenku. S termin mam 3.10 a nic sa mi neskracuje. Ak chces robit kludne mozes len potrebujes potvrdenie od MW ze nem stim problem.

monkka21
17. júl 2012

@slivka233 a ako to testuju ci to babatko ma?lebo malej nic nerobili ked bola v nemocnici.

lu2112
17. júl 2012

@radusiq ako dnes dufam ze v robote vpohode ja som akurat dosla domov a idem si dat spagety s tvarohom dostala som velku chut 😝. dosiel mi uz sakok tak prvy den nic moc nepredviedla ale asi som velmi kriticka ma 4 tt aby ukazal co je v nej no uvidime 😅 s plienkami si asi nepomozeme kedze su take uzasne a krasne ale budem si uz musiet zakazat 🙂.

sarifa
17. júl 2012

@monkka21
@slivka233 no asi natom nieco bude ale neviem aj tak ci pre mna uz nieje aj tak neskoro ked to ma byt medzi 35-37 tt

monkka21
17. júl 2012

@sarifa hej hej uz je neskoro veru,ale tak drzim palce aby bolo vsetko v poriadku 🙂

sarifa
17. júl 2012

@monkka21 aj ked som 36+6 dnes? este mam jeden den 🙂

katie555
17. júl 2012

@monkka21 no ja neviem, tiez si myslim ze keby to bolo az take nebezpecne tak to riesia. Z financneho hladiska je im asi nevyhodne, testovat to kazde tehotenstvo. Ake je to percentualne - kolko babatiek zo 100 to ma? 😒

monkka21
17. júl 2012

@sarifa no tak ked mas doma tu sadu tak potom si to este mozes spravit a poslat.

monkka21
17. júl 2012

@katie555 no ja poznam mamicku tu v uk ktora si nedala spravit tento test a jej babatko zomrelo kedze bola pozitivna a ono zomrelo na zapal pluc.a dalsia co je aj tu na konikovi tak tiez jej dcerka sa pri porode nakazila.ma 3 mesiace a este stale nieje zdrava .neviem ja osobne by som to neriskovala.nikdy nevies.ale je to na kazdej mamicke

slivka233
17. júl 2012

@sarifa v ktorom si teraz??? 36 nie??

slivka233
17. júl 2012

@sarifa v pohode to stihas, urob si to ked taa, rozhoduje to kedy si to robila a to je v ramci 36tt...
ja riskovat nbudem a tych 35 libier budis to ma z biedy nevytrhne a mam dusu na mieste..a maleho zdravie je nezaplatitelne

sarifa
17. júl 2012

@slivka233 no 37 zajtra ..to vies ako to tu pise na konikovi 🙂

sarifa
17. júl 2012

@slivka233 no ja citam vselico co ti poviem a mam stoho dost velku hlavu 😨 ale teda to poslem zajtra a budem mat pokoj ...

katie555
17. júl 2012

@monkka21 ja som o Tom pocula je mi to Luton. Ale je ten test stoppercentny? Na roznych forach som citala o babach ktorym sa to stalo - ale myslis ze je to tym ze tu sa to netestuje ? Alebo keby boli doma na sk tak sa to nestane?

slivka233
17. júl 2012

@sarifa aj ja sa to chystam zajtra vykonat len ma desi ten vyter zo ... zadku 😨 😒 ...jaaaaaaaaaaj
nemam rada taketo veci

monkka21
17. júl 2012

@katie555 ved ked ti zistia ze si pozitivna tak to nahlasis a ti daju infuzku z atb.tak ako sa to robi na slovensku.tam sa to robi kazdej jednej mamicke ja zdielam nazor @silvka233,radsej obatujem tych 35 £ ako potom lutovat.to je moj nazor a nic ho nezmeni

radusiq
17. júl 2012

@lu2112 mnami daj si aj za mna, ja o 20 minut koncim az, uz sa tesim domov...ked budem mat silu chcela by som zrobit sulance. Daj zaskoku chvilku cas, aspon prvy den sa urcite potrebuje rozkukat, chytit system...isto to nebude take zle 😉

sarifa
17. júl 2012

@slivka233 hahaha ma porazi steba 😀 no ved to neboli nebooooj 🙂 otazne je ci to bude dobre vykonane ako to ma byt...

sarifa
17. júl 2012

@katie555 ja som dokonca citala ze sa najdu aj take co sa otestovali a boli negativne a po porode babetko malo GBS . Niektori si stoho hlavu nerobia ,niektory az priliz stresuju.Neverim ze by len tak nehali babatka umierat kedze sa to u nich tiez rychlo prejavy ..Verzie su vseliake je na cloveku aomom ako sa rozhodne ..

katie555
17. júl 2012

@monkka21 no Ono je to asi tak vec nazoru ako s amniocentesis. Mne vela ludi povedalo ze by to nepodstupili a na par forach bolo citelne ze par zarytych krestanov odsudzuje. My sme to podstupili a sme radi - ja by som stresovala az do porodu

katie555
17. júl 2012

@sarifa ved prave preto sa pytam ... Osobne si myslim ze keby to bolo az tak problemove tak to resia. Tiez podla Mna tych par pripadov je skor extrem .

slivka233
17. júl 2012

@katie555 @sarifa
@monkka21 presne o to ide zbavit sa stresu tesne pred porodom, lebo to je to najhorsie co moze porod otocit tym nespravnym smerom...kazdy ma svoj rozum a urobi podla seba, presne ako hovoris @katie555 ja by som podstupila vsetko len aby baby bolo ok.
ved sa na to tolko dlho tesime, a co by sme pre drbocov neurobili...
tesim sa na koniec jula a zaciatok augusta ako sa to tu rozbehne so spravami uz to mam za sebou.....lebo na koniec jula a august nas je kolko????4?? myslim ze jeanka bude prvaa ..

katie555
17. júl 2012

@slivka233 -hehe ja som takmer medzi poslednymi sa mi zda...viem ze lu je predomnou a tusim radusiq okolo mna sa mi zda...zvysok pred a potom andie25 je to mne ...

lu2112
17. júl 2012

@radusiq no sancu jej dam ved nemam inu moznost ale asi som velmi narocna 😀. No sulance by som si dala mnam mozno cez vykend spravym alebo slivkove gule mnam som normalne hladna 😀

slivka233
17. júl 2012

@katie555 takze september bude taky hluchyyy a v oktobri sa to rozbehneeeee opaat

lenushat
17. júl 2012

@slivka233 ahojky, ja som cely set do cot bed kupila cez ebay a som spokojna a urcite z tych co som pozerala ma to vyslo najlacnejsie tu mas link, ak
ttp://www.ebay.co.uk/itm/180898467903?var=48015529727... mrkni na ich stranku su priamo z londyna a vzorov maju tiez dost na vyber mozno sa ti cosi zapaci

slivka233
17. júl 2012

@lenushat
jeeeej supis dakujem uz aj pozeraaaaam....
a beriem spat ze september bude hluchy ty si septembrovaaaaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre