Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
19. júl 2012

@sarifa vies co ja spim poobede len vtedy ked nespim vecer alebo ked sa nudim, inak som ok, ja sa vacsinou zobudim ze sa mi zle lezi alebo tak, podla mna uz aj bruskom je to, ze je velke a podvedome tie pocity...ved uz nemame vela casu do finale. tuto noc bol Domco dobrucky, ani sa nepohol, ani teraz velmi sa nehybe, asi spinka on ked uz mamina nespinkala.... len ja som nepokojna ked ho necitim, takze mu dam este cas a potom ho postucham ci je ok.
ja dnes uz upracem fakt lebo zajtra dojde domov starky takze nech je vsetko urobene a potom uz sa moze spolu flakat, sak mi sibe z toho ze som cely tyzden doma. asi skocim do mesta uvidim ako sa mi bude chciet a pozrem kde mam balik, ja som siho koza dala dorucit do new look a nie domov neviem preco...tak asi skocim tam lho zobrat. lasagne mam rada. supis...
a citis ked si chytis brusko ze by mohol byt krpec velky?? ja si citim chrbatik a podla toho nejak si myslim ze az taky velky nebude, ked aj ty mas velike brusko a podla kil nieje veliky.
inak moja kolegyna mala ledva brucho ako ja teraz to ja mam vacsie, tyzden prenasala a maly sa narodil 3.9kila, ale isla na poslednu chvilu sekciou lebo ked potlacila isiel von a vosiel dnu niekolko krat...tak museli konat. ale po 3 dnoch bola doma a ani nevedela ze mala cisarsky ako keby nic hned sa zotavila.

slivka233
19. júl 2012

@sarifa ake krasne sleepsuits maju teraz v nexte videla si?? jaaaaaj krasne ja milujem take pekne farebne cute

http://www.next.co.uk/search/search?w=sleepsuit...

sarifa
19. júl 2012

@slivka233 No ked sa ti drobec nechce hybat napi sa niecoho studeneho to pomaha 🙂 ja citim chrbatik raz na jednej strane a aj na druhej tak to neviem co ma 🙂 Ja uz sa citim uplne ze mozem ist rodit.Tam dole ma to boli strasne lebo ma hlavicku nizko ale stale nieje kde by mala byt.Uz tam miesto nema lebo akonahle sa pohne tak vsade sa vytlaca a je tam dost nasackovane ako sme aj na sone videli...Moja idem si ja zdriemnut lebo ma caka dlhy den 🙂

sarifa
19. júl 2012

@slivka233 pekne su veru aj mne by sa hodili dake lebo nemam

slivka233
19. júl 2012

@sarifa ok dobru noc prajem idem si aj ja po robote dnes takto z rana a potom budem mat pokoooj..oddychni si.

sarifa
19. júl 2012

@slivka233 ja keby som mohla tak tusim len spim do nekonecna 🙂 Stale si myslim ze mi nieco chyba do mojej Hospital bag ale neviem co... Nejako sa pripravena este necitim 🙂 este by som si veru pockala ,takycvh par tyzdnov naviac by sa mi zislo...

slivka233
19. júl 2012

@sarifa no a co ty uz nespis??? stacilo??
a co take estra potrebujes do hospital bag.....zakladne veci ja toho nemam vela len to co potrebujem, a keby nieco drahy odskoci domov alebo aj v nemocke sa da zohnat...kosele, papuce,gatky,vela vloziek, podpira a tamponu do nej, krem na prsia, plavky a kozmetika a potom mam tasku pre maleho, kde mam oblecko, plienky,jednorazove a latkove,sucacream, ciapocku, rukavicky, kremik na telicke pre istotu, kozmeticku sadu s noznickami a to je asi aj vsetko neviem co este take. zakladne veci a nieco z toho sa ani nepouzije.

slivka233
19. júl 2012

@sarifa no stale sa to vlecie uz keby bol aspon august tak som rada, dnes je maly velmi tichy neviem preco.

slivka233
19. júl 2012

@sarifa no inak par tyzdnov naviac potom kolko by mal drobec?? z 3100g aj 4.5 kila...este ti dam 2 tyzdne a ideeeeeeeeeeeeees

slivka233
19. júl 2012

no teda dnes je tu tichooooo .... snad vsetky nerodite??? uz este je skoroooooooooooo .. teda jedine @jeanka to ma povolene xixi 😀

jeanka
19. júl 2012

@slivka233 my este stale 2 in 1 🙂
dneska som kupila changing unit z ebay a tetuska mi priniesla aj 3 tasky oblecenia 😀 tak sa vytesujem 🙂

idris
19. júl 2012

Ahojte kočky chcem sa spýtať je takáto stránka ako je náš modrý koník aj v Anglickej verzii v UK ?? lebo sa mi niečo marí že bola ale neviem či sa mi to snívalo alebo čo :D

katie555
19. júl 2012

@idris je bounty ...tam ja chodievam ale neviem ci to je presne takato anglicka..rozne fora

slivka233
19. júl 2012

@jeanka heheh supis uz som si myslela ze niesi 2v1.....ako sa citis?

jeanka
19. júl 2012

@slivka233 citim sa v pohode, aj som sa lepsie vyspala poslednu noc, zatial to nevyzera ze sa maly chysta von 🙂

sarifa
19. júl 2012

@slivka233 No ja som mala toho dneska dost a aj navstevu som mala tak som unavena 🙂 a ty co porabas? Daj si tu ladovu vodu uvidis zacne sa ti malicky hybat.. 🙂

sarifa
19. júl 2012

@idris .Ja som na par anglickych strankach ale tie su dost o nicom :( bounty,netmums,emmas diary...

sarifa
19. júl 2012

@jeanka pomoz mu... a kedy mas presne termin?

slivka233
19. júl 2012

@sarifa tak ti rychlo presiel den,uz sa hyba drobeec je to ok, ja prave teraz som na emmas diary mi prisiel email ze si mam stiahnut voucher a v boots ma cakaju 3 free gift packy ale akosi to nejde stiahnut tak neviem co je stym....
inak nic, robila som si nechty, dnes som si upratala, zajtra mam doma muzika a zacne zhon, tak sa tesim....zajtra musime kupit svokre letenku pride prvy augustovy tyzden snad, dufam ze nezmeni nazor lebo uvidi,...tak si mala fajn den??

slivka233
19. júl 2012

@jeanka a kedy to teda presne mas??? lebo tu to ukazuje o tyzden viac ci ako par dni hore dole

sarifa
19. júl 2012

@slivka233 boze kde ty na tie free stuff chodis dievca...ja ten voucher mam ale som to este nevytlacila ...Jaj tak ty muzicka budes mat doma to sa mu musis venovat 🙂 no zajtra budem zase zehlit a prat a koncim ..🙂 uz by som rada aj oddychovala 🙂

slivka233
19. júl 2012

@sarifa sak ale mne to chodi samo, ja sa len zaregistrujem a samo to pride, ale sak sa to neda stiahnut, asi ma odzubali heheh..
no veru rano vstavam idem po neho do prace, on si asi zdriemne a potom ideme povybavoval co treba...
sobota je plna on ma rano jazdu, 1:30 fotenie, potom chcem ist kupit bumper najeky a take veci do postielky , urobit pre seba nakup na chladnicky, zajtra by mali vsetko priniest a chcem to aj postavit, kupit svokre letenku, ist podpisat zmluvu do agentury, medzitym mi vyprat veci, pozehlit a v nedelu ide naspat o 13tej....takze je toho dost ... a este chcem ist do gap take chutne dupacky tam maju juhuuu....zase sa vyburim.
no may uz vyvadza ako divyyy .... juuuj...a vies co normalne sa mi premiestnil na druhu strany, cely cas bol na pravo teraz je na lavo..
ozaj pila si caj?? 2xdenne

jeanka
19. júl 2012

@slivka233
@sarifa due date mam 25.7. ale oficialne som uz v 40. tyzdni preto to tu tak ukazuje..... takze este mam par dni 😉 a ako som tu uz niekde spominala velmi velke percento deti sa rodi aj tak po termine.... tak zatial nestresujem 🙂

sarifa
19. júl 2012

@slivka233 no ty mas toho teda a odpocivat kedy budes?... ehm o tom caji 🙂 nejako som dneska zase zabudla 🙂 ..uz ho mam pit 2 krat denne ? 😅 Ozaj mavas tieto braxton hicks? Ja som ich mala dneska som myslela ze zdochnem.

slivka233
19. júl 2012

@jeanka ahaa takze tebe to ukazuje dobre, lebo mne ukazuje o tyzden dozadu respektive o par dni...nie je to vzdy pravidlo, ale super ze nestresujes...ale zatial priznak ziadne?? 😀

sarifa
19. júl 2012

@jeanka aha tak este par dni ..A co tak robis teraz tieto posledne dni?Da sa ti nieco vobec ?

sarifa
19. júl 2012

@slivka233 ukazuje ti to dopredu nie?🙂

jeanka
19. júl 2012

@slivka233
@sarifa
tak neviem ani co mam povazovat za priznak, zatka mi neodisla (resp nic "vacsie" som si nevsimla 😀), braxton hicks mam casto a niekedy aj dost neprijemne ale nic pravidelne, hlavne ked idem na prechadzku tak musim obcas zastat a predychat 😀 krize ma tiez pobolievaju hlavne ked vykonavam nejake tazsie aktivity (napr cistenie klietky zajacom 😀 abo vysavanie 😀) ale inak to relativne zvladam fyzicky, sak zase az tak vela toho nenarobim... vacsinu dna len presedim kedze lezanie dlhodobejsie nezvladam....
spolieham sa na to ze ked to pride tak budem vediet ze je to ta "real thing" 🙂 aj ked Marek (manzel) si zo mna robi srandu, ze ja si vsimnem ze rodim az ked mu bude hlavicka trcat 😀 😀 😀

sarifa
19. júl 2012

@jeanka no tieto bolesti aj ja mam ..Tiez musim uplne zastat a rozdychat ani krok nemozem spravit. No chlapi si robia srandu zo vsetkeho ..Moj sa hral s forceps na antenatal class a tak ich vazne studoval 🙂 ale tak budeme vediet kedy to pride
🙂 a ako budes rodit?

slivka233
19. júl 2012

@sarifa mam ich veru moja nie tak casto ale mam, zatial nie su ale take silne je to znesitelne, mne skor vadi ked sa maly natahuje tlaci mi vsade, a hlavne ked vela chodim tak si podopieram brucho , citim na nohaviciach ze mi klesa nizsie uz..lebo ma na pase tlacia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre