Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
22. júl 2012

@sarifa no ved to, pamiatka... strasne je horuco ja uz neviem co so sebou, uz asi aj na anglicko dolahlo letoo...
ako sa citis inak??? uz to nemas daleko...
ja uz mam taky problem sa v noci prehodit zo strany na stranu ze to je neunosne, neviem preco ma vtedy vsetko tak boli.

slivka233
22. júl 2012

@sarifa sa mi podarilo ich zvacsit hehe

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 no teplo dolahlo ale mohlo este cakat :( Ja sa citim kazdy den ako keby to bol moj posledny s bruskom haha proste sa citim uplne na nic a to tocenie v posteli ani nehovorim...Ja sa stavim ze coskoro veru pojdem mozno na buduci tyzden 🙂 a ked dlhsie chodim tak ledva dycham a o bolestiach tam dole ani nezacnem hahah a caj pijes? si predstav ja som mala 2 vcera ..dobra som ze? 🙂

slivka233
22. júl 2012

@sarifa nornmalne vyvesim zastavu ze ty dievca si nezabudla na caj...no ja pijem poctivo aj caj aj vitaminy,...
veru ja na teba myslim kazdy den, co jak stebou a priebezne ked tu niecom to kontrolujem cez mobil ci prispievas sem alebo uz si taaaaam kde by sme asi vsetky chceli byt hehhe..
no ved ty uz to mas za dverami ja mam este trosku cas tak by som rada keby to tak aj je ze este tu svokru pockam....
inak tie bolesti tam dole su nehoraaazne, ja sa niekedy az so slzami prevalujem, ked sa rozhybem je to ok, ale ked dlhsie zasadnem, zalahnem dovidenia...
no a ked to porovnam s tymi porodnymi??? boze co nas len caka...
a co kedy mas midwife? ja idem stredu som zvedava co mi povie

jeanka
22. júl 2012

ahojte babulky 🙂
u nas nic nove... sme boli v meste uzit si trosku slniecka a nejake posledne malickosti pokupovat 🙂 nevyzera ze by sa drobec niekam chystal..... tak stale cakame...... inak dneska mame "vyrocie" prveho rande (8 rokov)... ani by som si nespomenula keby som si nevsimla ze kamoska ma meniny 😀 😀 😀

@lu2112 no ty mas teda naozaj "stastie".... tie nervy ti teda vobec nezavidim... muselo to byt strasne... ale som rada ze to nakoniec dobre dopadlo a ste obaja v poriadku... tak teraz len oddychovat a davat si veeeelky pozor ok? 🙂
@slivka233 pekne fotecky 🙂 ale ta cena teda.... a to ti ani nedaju tie fotky na cd? ina sila... ale tak budete mat spomienku..... 🙂

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 no mne sa ten caj nelubi to preto.Ja ho nasilu pijem.Ziadne vitaminy nemam ... No neboj keby uz idem tak ma tu neuvidis par dni 🙂 Ja k nej idem az 2heho augusta ked dovtedy neporodim.Ale co uz ta mi nic nepovie 🙂 Nechcem aby ma zase plasila tym jej zlym meranim.A uz ani neviem co sa jej mam opytat.Len asi ten tlak aby mi zmerala lebo mi nejako zacal skakat hore dole ..A co ti ma tvoja MW povedat?

jeanka
22. júl 2012

inak som si kupila ten caj malinovy (trosku neskoro ja viem 😀) a mnam dobrunky je 🙂

sarifa
22. júl 2012

@jeanka no daj si aj zamna 🙂 mne sa moc nepaci

slivka233
22. júl 2012

@sarifa no nic mi midwife nepovie, len moc zobere, tlak zmeria, zas mi pochvali kabelku, to eobi vzdy asi zabudla ze to uz navstevu predtym urobila a povie mi aby som vydrzala do 20.8.lebo ona ma vtedy narodky...potom trosku zasranduje pochytka mi brusko a posle ma domov 15 minut a dovidenia....

ale sak aspon nieco som zvedava na meranie a tak...
@jeanka dakujem tesim sa z nich, aj ked zatial len take rozmazane kopie ale ved si pockame, a na cd?? nehrozii, aspon ze mi to na obycajnu A4 dali.
super ze mas cajik aj ked neskoro ale je dobry aj ja mam take radaaa...teda dorbcovi sa nechce na svet dobre sa ma u maminky v brusku, ale neboj on pride, tesim sa ked to tu supnes.... a vsetko najlepsie k vyrociuuu prajeme....
my mame v auguste...
malicky ma este cca 3 dni cas nie??? on si to necha presne ako ma byt...uvidis mamina ani sa nenazdas a je to tuuu....ale inak sa citis dobre ze? necitis nieco ine sa daco deje??? ja tak vyzvedam ze co to vlastne ako pride asi zrazu..

slivka233
22. júl 2012

@sarifa ty nevymyslaj ved je dobryy.... teda mne chuti ja mam rada take cajiky a bylinkove a take vseliakeee

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 no to ako moja MW to si moze nahrat na pasku a pustat to zakazdym ako pridem haha 🙂 to oni ani neregistruju co povedia a co nie zakazdym 🙂 ...Moja idem ja zacat tie fasirky aspon si to nachystat .

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 no ved pijem ho pijem 🙂 a ozaj loptu mas? mna na nej vzdy chrbat nejako boli a ked na nej sedim a potom sa postavim tak nemozem dat nohy spolu hahaha

slivka233
22. júl 2012

@sarifa okej, tak nech sa vydari, ja si idem urobit cajik, a pozrem nejaky filmiik asi...ak nezaspim....

slivka233
22. júl 2012

@sarifa loptu nemam a asi ani nechcem nejak mi nechyba... a zas dalsiu haraburdu do bytu no kde to dam??? jedine ked pred dvere alebo rovno pri schranky dole...
ale nie, aj som rozmyslala ale nemam...a nohy dokopy nejdu ani mne ani loptu nemusim mat jak keby z kona zosadnem

sarifa
22. júl 2012

@slivka233 hahah no ved v nemocnici ju budu mat ked budes potrebovat.Tak ahoj zatial

lu2112
22. júl 2012

@jeanka no uzlen odychovat budem vsetko ostatne manzel zakazal. Uz nic podobne nechcem zazit 😒 a ty ako mali este stale nic??

lu2112
22. júl 2012

@radusiq juuj ten monitor super sa vam podaril. No ved mozno car seat nabuduce 😉 tie ihlece a vlno som aj ja rozmyslala ale to az asi na materskej 😀 nieco vykuzlime pre maleho. Dajvediet ako ti to ide ja som volakedy rada sila mozno sa ktomu vratim na materskej uvidime 😅

slivka233
22. júl 2012

@sarifa no ake boli fasirky??

katie555
22. júl 2012

@slivka233 hehe ze svorku postavit k rovno ku sporaku?? no to mas dobre doriesene ...sice moja mama tu vari, umyva riady, vesia pradlo a upratuje...Xixi aj teraz je 21.15 a moj drahy si vymyslel ze on ma chut na palacinky tak maminka mu ich poctivo robi 😎
fotky su krasne ale ta cena...mne vcera ponukali ked som bola kukat postielky v mothercare ci nechcem foto babatka alebo bump foto .... 😉

katie555
22. júl 2012

@sarifa no ved prave toho sa bojim...Ja som fakt mala a chuda, moje zelanie je mat babo 3kg max...ale tak nenavyberame si... Vo stvrtok idem k mw tak sa jej spytam. Merala som si ho sama dnes tak bolo 30 cm a teraz koncim 27tt takze asi trosku viac nez by som mala mat. ... Ono aj reakcie okolia zavisia od toho co mam oblecene... 😎

katie555
22. júl 2012

@andie25 no teraz som pisala sarife ze som sa merala doma tak som mala 30 cm ale tak ci som to spravne odmerala to je otazne..Ale aj pribrala som podla mna vela 14 kg...a to aj moja mama sa cuduje ze som tak vela pribrala, pretoze vobec nejem vela...ked sa niecim napchavam tak to je ovocie.... ranajky musli z ovocim natrepanym v tom, a dve male porcie jedla neskor...snacky skutocne len ovocie.... ja sa len toho zhadzovania bojim. Mw na prvom meetingu mi povedala ze by som mala pribrat 2-3 stones...a to prvy trimester som schudla akurat tak 😨

slivka233
22. júl 2012

@katie555 toto je presne to z mothercare pixi foto to robi...jednu foto mas zadara platis 9,90 zalohu a potom ti prasknu takuto cenu...ja som tam skoro porodila.....fakt.....mna len mrzi to ze tam boli fakt krasne zabery niektore ale museli sme sa vzdat az kym sme klesli na 155...cize mame dokopy vlastne 9 foto.. ako som pisala taky mix na jednom obraze bude 5 na druhom 3 foto pod sebou a jedna samostatne akoze ta za tych 9,90 ako darcek....
keby som to vedela....ale povedali 105...ale to je ta najmensia suma a dostanes 3 foto.... hruuza
ale svokre som rovno povedala ze ked pride uz tu bude mat nakupene ja si dam tu namahu pojdem do slovenskeho obchodu a ze chcem knedlik a paradajkovu omacku ja to milujem.....a ona sa ma este milo spytala si chcem zemiakovy alebo kysnuty....ale zase aby som nekrivdila mam velmi dobru svokru, ona ma povahu take 30 rocnej veselej zenay co rada sranduje a navyse je dobra kucharka tak sa tesim.

radusiq
22. júl 2012

@lu2112 no zatial mi to ide dost katastrofalne 😅 ale tak snad z toho nakoniec nieco dam dokopy...uz som rozmyslala aj nad strojom, ale to tiez az na materskej. Ja som zvykla pliest na takom kruhu plastovom, rozmyslam ze to si radsej kupim, pride mi to jednoduchsie ako ihlice...

slivka233
22. júl 2012

@katie555 aj ja som mala mam sotva 160cm, a brusko mam vzdy o 1cm viac...ja som skusala si merat sama a tiez som mala vela lebo som si zle prilozila, a navyse po stojacky 😅 ked sa to ma po leziacky.....
neboj sa bude to ok, mne tiez hovoria ci nahodou nemam dva babatka ..... mozno mas vela vody, mozno je babo inak ulozene neboj sa to bude ok...ja idem tiez v stredu k midwife tak uvidim co mi povie...jeden krat mi povedala ze je akoze velky pouzila slovo massive....a minule ze little head.... tak neviem ako...je to.. ja som teraz 36 a pribrala som 13 kg, okolo tvojho tyzdna sa mi priberanie zastavilo a zacalo sa az teraz nejak ..bude to ok neboj

katie555
22. júl 2012

@slivka233 ved prave, to je to ze na zaciatku ti povedia nieco co vyzera ako dobra ponuka a potom sa snazia vytiahnut kopec penazi...
Mne maminka vari slovenske jedla, tento tyzden som si objednala svieckovu a dukatove buchty. Drahy zje vsetko pokial v tom nie je syr, takze nie je problem ...Ja svokru nemam (priatel nevie o matke nic poslednych 8 rokov tusim) a jeho otec byva k cardiffe, takze vidime ho tak raz za 3-4 mesiace, ale s tym vychadzam v pohode ... 😎

Zajtra uz dostaneme kluce od domu, takze ma caka vsetko balenie...to by ma az tak nestvalo, nakolko pocas celeho tyzdna kamosky a kamosi sa tu postupne vystriedaju, kto ma kedy cas pomoct, jednak zo stahovanim a jednak s upratovanim. A potom este to otrasne prehazdovanie adresy....niektore spolocnosti ma vedia nastvat ked mi zacnu ponukat sluzby...no thank you i just want to update the address.... 😨

slivka233
22. júl 2012

@katie555 ak sa dobre pamatam ti pracujes na letisku ze??mozem sa spytat ked mi svokra pride chcem aby mi priniesla z domu hipp cajik granulovany feniklovy, a ona bude mat lieky co ma na tlak, myslim ze je problem ak to bude v prirucnej batozine?? teka cisto hypoteticka otazka...ak som ju zle adresovala prepac.

katie555
22. júl 2012

@slivka233 nie v pohodicke....lieky mozes mat pre vlastnu potrebu v rozumnej miere. (100ks roznych tabletiek by malo byt ok) A z uk dokonca ani na tekute lieky nad 100ml to pravidlo neplati pokial mas na tom nalepku ze je to prescription. A s cajom tiez problem nevidim...My vzdy berieme caj spat na svk (segra ma rada twigings ci ako sa to pise )a vzdy v prirucnej.

slivka233
22. júl 2012

@katie555 zmena adresy je to najhorsie co moze byt fakt,a cakanie na transfer internetu, pevnej a vsetkeho, plus este chodi posta na staru adresu..a o to horsie jak som tehu som registrovana na milion strankach uz ani neviem kde a vsade menit adresy hehe...ale snad ma to neceka skoro. aj moj priatel nema oca, odisiel od 3 deti ked boli maly, moj mal asi 10 rokov, s jeho rodinou kontakty su a velke ale oco sa nehlasi, len vidime na fb foto ako si on uziva zivota a jeho deti musia tvrdo makat aby sa mali dobre sranda ze???ale to je zivot...ale o to viac som spokojna ja lebo moj by v zivote neurobil toto co jeho oco...a strasne si ako deti oni vazia mamu ze ona zostala mama aj oco tolke roky a dobre deti vychovala co aj ja som rada. 😎 😎
a ako sa citis??? mne uz takto v 28tt zacali take tie bolesti v panve a krizov...ty si este ok?

slivka233
22. júl 2012

@katie555 juuuj supis....tak som rada...lebo ona bude letiet z kosic do ba danube wings a ma hodinku na prestup na ryanair...preto nechcem aby sa zdrzovala s kuframi na pase a checkine...len bezala hned na pasovu a hotovo...sak tu si nakupi co vsetko co chce...a do maleho kufra sa jej pomesti..dakujem este raz si mi pomohla..
ten cajik tu nemajuu taky....inba sackovy som nasla tak si musim pomoct. heheh

jeanka
22. júl 2012

@lu2112
@slivka233
drobec je relativne ticho, dnes som toho aj dost nachodila a nemam pocit ze by som sa citila nejako inak ako minuly tyzden... ale snazim sa prilis to nesledovat lebo by mi z toho siblo 😀 asi to pride tak nejako naraz..... dneska som dala aj ten caj, pred chvilou ananas a zajtra objednavame curry...... a aj tak si myslim ze to pride proste vtedy ked to pride, mozem sa snazit a prehovarat ho kolko chcem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre