Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

lu2112
23. júl 2012

@radusiq a co sa tyka roboty snazim sa to brat chcladnou hlavou nestoji to za to a mali potrebuje kludnu mamu nie neureticku ravu ktora je stale v strese 😀. Takze budeme to mat na salame a kludovy rezim inak nam tato vynada 😀

radusiq
23. júl 2012

@lu2112 noo to uz vyzera slubne, tak sa vam to blizi 😀 tak ta farma bola tam niekde, to budete mat raj 🙂 🙂 Inak, kusok od nas som nasla levandulove pole, cely lan fialovy, s malou predajnickou s rastlinkami a tak...uuuzas...akurat mm zacne kychat ked citi hocico levandulove, takze mam po chlebe, ale stoji za to tam ist mrknut ak nie ste alergici 😀

akurat som si uvedomila ze v stredu mam midwife, uz som sa chystala s kamosmi do Lulworth Cove k moru 😒

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 no cau ako dneska? opalujes sa ? 🙂

katie555
23. júl 2012

@radusiq nie mne nikto zatial nevolava..ja som asi nikde nedala telefonne cislo.... 😉 ale sem tam pridu akcie na baby stuff ked su tak postou, jednak v asde alebo morissone.

pre vsetky - mam bolesti na vnutornej strane laveho kolena. Bolest ked sa dotknem alebo ked chodim. Nikde som sa nebuchla a ani nemam tam ziadnu modrinu....

A dnes konecne dostaneme kluce od domu .Jupi 😀

radusiq
23. júl 2012

@katie555 ja nedavam cislo kym nemusim, myslim ze bolo pri registracii povinne...posta mi nevadi, len telefonaty, a ked pridem domov tak na odkazovke 10 odkazov, vsetky zlozene po sekunde 😠

gratulujem k domceku, uzite si stahovanie a budovanie hniezdocka 🙂

lu2112
23. júl 2012

@radusiq no to viem kde je aj kaviarnicka tam nahodou neni?? Mam stade fotky v albume tak my take mozeme 😀 no uz sa neviem dockat toho domu uz chcem svoje a klud

slivka233
23. júl 2012

@sarifa caukoo prave som sa dovalila domov som sa tulala po meste, ale uz nepojdem, ked som stala v rade v morrisone na pokladnu take kontrakcie ma chytili ze som myslela ze sa tam zlozim...ale este ze som dosla domov...uz teraz dobre trosku som sa precenila jaaaaaaaj jaka som ja koza.
Este aj na cervenu som presla asi som mala chvilkove zatemnenie mozgu alebo co...
teraz si vychutnavam cestovinovy salat z mojho ublubeneho fresh corner v morrisone////a bola som v boots minut vouchers co mam hehe

a ty moja ako sa citis???? co aky mas pondelok??

radusiq
23. júl 2012

@lu2112 neviem mm ked zbadal fialovu dupol na plyn a uhanal prec, kym by sme si stihli vsimnut kaviarnicku mal by oci ako angorak 😀 ale je to od Carshalton Beeches ked ides smerom na Woodmansterne, okolo Oaks Park.

slivka233
23. júl 2012

@sarifa inak dnes som si na tvoje odporucanie bookla hospitak tour takze 4.8.idem...a co porabas??

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 No moja viem ako sa citis ja tiez si myslim ze mozem prejst neviem kolko.ale statie v rade teda tiez nemozem niekedy predychat ...To uz ja nikam nechodim od vcera ako mi bolo strane na figu..netreba to prehanat.A stou CERVENOU moje nervy zena za volantom hahahha Aj ja mam rada ten salatovy pult v morrisone 🙂

Ja som dneska skoro hore ,musela som mojho do prace zaviest a potom do tesca pomalickym tempom na nakup a nikam nepojdem..tento tyzden bude velmi teplo radcej budem doma 🙂 Vnoci som spat nemohla frajera som vykopla do druhej izby ale aj tak nepomohlo.Ja uz to vzdavam 😖 ja uz neviem ake to je prespat celu noc .

lu2112
23. júl 2012

@radusiq ano tak myslime na to iste 😀 ved ked budeme na materskej mozeme tam skocit ak este pekne bude je tam taka kaviarnicka vonku

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 No super dobre si urobila.Uvidis nebudes lutovat.Je lepsie ist do poznaneho prostredia..Daj potom vediet ake to je tam u vas ...az neporodim predtym 🙂
Ja som sa dnes trochu ucila (prala ale to je na dennomporiadku 🙂 ) a teraz len pri telke pozeram ako americke mamicky zmachluvavaju svoje male deti (toddlers and tiaras) A vies co? ked teba tu vidim hned si na ten moj caj co nepijem spomeniem tak idem si ho urobit ..v takomto teple fuj!

slivka233
23. júl 2012

@sarifa no moja ja prespis celu noc tak raz na wc sa zobudim, ale spim len v tedy ked som sama takze od nedele do stvrtkovej noci, ked mam doma mojho zavadzia mi v tej postely ja za to nemozem, strasne mi vadi ked nemam taky ten svoj priestor...ja som rada ked lezime debatujeme dokonca mu nadavam ked sa kumne neprituli, leboon sa ma inak boji...ze ma tlaci a tak..... ale ked idem spat chcem byt sma..ale to len jak robi prec lebo som si tak zvykla...dufam ze po porode bude zomna opat zena ako ma byt.
tebe teda vcera nebolo dobre?? si velmi nespominala... a dnes lepsie???? inak je horuco velmi, fakt.... bola som sa pomotat v nexte take pekne veci maju este aj vypredaj ale mozem si kupit ked neviem ako budem vyzerat potom?? vobec si to netrufnem.

slivka233
23. júl 2012

@sarifa no teta super..veru aj ja si teraz hned urobim...ahaa pranie///idem vypnut pracku vidis, som ju pustila ked som odisla a zabudla na nu hehe..urcite dam vediet a ty mas kedy presne termin?? ze by som vedela pocitat??
jeanka ma len 2dniiiiiiiiii jaaaaaj

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 no ja som taka ista .vadi mi ze dycha a ja nemozem spat haha.Ale tak ten priestor potrebujem a ked zacne chrapat tak koniec sveta 🙂
Ale spominala som to len ty asi necitas co ti pisem 🙂 Som bola v meste a ledva som k autu prisla co som myslela ze uz to namna prislo.chodila som 2 hodiny v kuse a potom ma brucho bolelo cely den.
No ani mi nehovor ja take krasne veci a tolko vypredaju v meste som videla uplne ma to stvalo ze som si nemohla nic kupit ☹

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 No podla pocitania som mala 3.8 ale mi to potom zmenili na 8.8 ..ale ja si myslim ze to bude skor .len dufam ze nie na buduci pondelok lebo to mam narodeniny 😨

slivka233
23. júl 2012

@sarifa jaaaaj ja som myslela ze to bolo dnes ...... ale to su uz tie kontrakcie a stupnuju sa...aj teraz citim jak mi brucho tvrdne, jak sa mi stahuje a neni to onoo....do frasa som zvedava dokedy vydrzime.
jeej pockaj to je potom fakt na druhy tyzden a 8.8.je streda tyzden na to ..odpadnem, tak som zvedava ako vydrzis, ked tak zoberes skoro o cely tyzden ti zmenili termin to je dost.... 😲 no a teraz sa vyznaj...mne zmenila z 21. na 19.
ty uz budes maminka ked ja este budem pocitat dni a cakat kedy tu prides aby som sa mohla vystazovat a ty tu nebudes lebo nebudes mat caaaaaaaaaaas namnaaa..

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 hahah ty odpadnes??? co mam ja povedat haha No veru v stredu to bude 38tt No to je vsetko len od oka by som povedala.Malo kedy su tieto DD presne.Takze kedykolvek to moze prist.Ja som len neni este ready nejako na porod 🙂 ale uz nechcem toto brucho lebo ma privazda to sialenosti.. A co ma este aj rozculuje strasne je ze kazdy den upratujem ale kazdy den upratujem a kazdy den je bordel vsade a uz nevladzem a ma to nebavi. Ale neboj najdem si ja cas aspon tak na rychlo 🙂 Neviem ake to bude lebo vsetky co uz mali babatka sem moc nechodia lebo nemaju cas tak neviem ako ja natom budem ...

slivka233
23. júl 2012

@sarifa no ved toto to je to ze ked maminy maju uz babo, nieje cas na nic....ja len dufam ze to tak nebude. .. neviem preco si myslim ze mozno toho 3.aj pojdes teda skor o nieco.
ja tu sice budem mat svokru tak si snad odpocinem ale zase ja som taka ze nemam rada ked sa mi niekto stara do niecoho, napr. sa bojim ze sa bude montovat do vychovy maleho, ona ma tie volakedajsie nazory a ja toho nazoru niesom, preto som tu chcela maminu, sice je starsia ako svokra ale rozmysla mlado, sak bratove baby su male 5-8rokov takze nedavno sa o ne starala kupala vsetko....aj ja som chcela aby to tak bolo u mna...ale sak snad to bude ok,svokra vie ze nemam rada ked sa montuje do niecoho, tak snad bude sekat dobrotu.... ty budes sama ci budes mat nejaku pomoc?? nemas v UK nikoho z domu?

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 No aj moja mamina je tak by som povedala "staromodna" Ta sem pride na 10dni ale mne nevadi ked mi ukaze alebo poradi ja sa jej stale pytam 🙂 ale ked je toho vela tak ja len zvysim hlas a ona sa hned prace prec.Ale to zas ja nemam snou tak trpezlivost tak to je trosku aj moja vina ale pride len na kratko a nevidim ju tak dlho tak nech ma pouci a povie ze "zle to robis nerob to tak" 🙂 a nevadi mi ak bude mat male aspon hadam budem moct ist do mesta so sestrou (15r) Ja sa len obavam skor ako to zvladne moj partner ja sa budem bat nechat babo s nim.Oni ti anglicania maju tie deti tak na divoko ,zhrbene a on si mysli ze ved ma dceru 11 rocnu tak ze on vsetko ovlada hahah
Ja pomoc nebudem mat.Partnerovi rodicia pracuju a ti maju svoj zivot ti sa nemiesaju do nicoho.Mam tu sesternicu ale ta je business woman.Aj ked povedala ze bude rada babysitovat neviem kedy ten cas bude....

slivka233
23. júl 2012

@sarifa no veru ti aglicania maju take divoke sposoby, niekedy v obchode vidim take male babatko na rukach len tak pokrcene na rukach ze si myslim ze snim rodicia isli rovno z porodnice do asdy.
Ja to pisem ze by som bola rada keby je tu mama , lebo viem ze ma dobre nazory a vie okolo maleho ale musim sa uspokojit so svokrou.
vies ci stale mam tvrde brucho , take tlaky jaaaaaaaaaaaaaaj neni to prijemnee pomoooc nech to prejde, sedim na zemi na vankusi a neviem vstat, dufam ze to prejde, ked nie musim cakam do pol 8 kym dojd svagor. dufam ze nie.

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 no ved potom ake su tie deti vykrivene 🙂 No aj ja mam tvrde brucho tiez neviem ako mam sediet kedze male sa vytlaca a tlaci ma tam kde je to najviac neprijemne.Potesim ta ? 🙂 bude to len horsie hihihi Nezabudni pit vela leva vody 😎 To budes do pol 8mej na vankusi? A ako ti svagor pomoze? No ty to nemas nic moc takto sama doma bez partnera.A pojdete spolu na to hospital tour?

jeanka
23. júl 2012

ahojte 🙂
fuuuuj.... ale je dnes teplo.... hned sa to prejavilo na mojich slonich nozkach 😀 skoro som sa nezmestila do topanky... ale prechadzka bola v pohode, ani nejake silne kontrakcie neboli, ani nejak extremne unavena nie som.... len to teplo... dufam ze sa zase ochladi, lebo rodit v takomto teple nebude nic prijemne (teda nie ze by to vyzeralo ze sa drobec chysta von 😀) zajtra mam midwife tak som zvedava co mi povie 🙂
inak mne urcovali termin tu v UK az v 16. tyzdni takze je celkom mozne ze to bude nepresne - na slovensku ked som bola asi v 8. tyzdni tak mi doktorka urcila 2.8. ako termin.... tak kto vie... mozno si este ozaj pockam 😀

@katie555 to koleno - mozno si si natiahla vazivo ani nevies ako alebo kvoli zmene taziska chodis inak ako predtym, v tehotenstve sa vsetky vaziva uvolnuju tak si treba davat vacsi pozor, skus davat na to studene 😉
@slivka233 je to zaujimave ale pred 2-3 tyzdnami som mala horsie kontrakcie ako teraz, mozno aj preto ze sa teraz viac setrim a oddychujem.... asi by som mala zacat viac blbnut aby sa aj drobec rozhybal trosku 😀

no idem si spravit cajik a najprv dat dobry vychladeny sladucky melonik... mnaaam 🙂

slivka233
23. júl 2012

@sarifa no uz som hore, aj som sa trosku poprechadzala po byte, no ja niesom az tak sama svagor je tu stale, on totizto byva v tej istej budove ako mi iba je o poschodie vyssie, aj tu spava niekedy teraz jak som sama.takze pohoda...ked skonci v robote hned mi vola ci nieco nechcem z obchodu a tak a ked varim pride sa najest a tak pohoda...
teda dala si mi utechu///ale viem ze to bude len horsie. na hospital tour ideme spolu ved on sa tam tlaci viac ako ja, ale som rada ze ideme .
zajtra budem doma ani sa nepohnem max do schranky.
aj ma svrbiii brusko, asi sa roztahuje jaaaj

slivka233
23. júl 2012

@jeanka no aty si este doma????kazdy den si na teba spomeniem co asi porabas a ako sa citis???ides dnes na curry??
no prechadzky ti pomozu, ja som dnes mala take kontrakcie, jooj to je ale neprijemne, presne ako pises ja mam tak3tt do porodu asi mam take ako ty si mala.
dufam ze budes ok ale asi by som sa skor priklonila na termin urceny na SK>
drzim palce dievca nech je vsetko ok...
a teplo to hrozne a ked aj v nemocniciach je horuco myslim ze @sarifa spominala... no teda.

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 no tak to mas dobre aspon niekto sa otebe tam stara ked nemas svojho doma.
Neboj to je dobre ze tam chce ist.Moj si uz skusal ako dat operadlo hore a dole na posteli..tak aby boli tam k niecomu ti muzi.A je dobre ked sa tam nestratia a budu vediet kde ist ked nieco treba.Ked som tam ja bola tak sa vacsinou muzi pytali otazky..hehe to bolo mile ako sa o vsetko zaujimali.To len moj by sa tam s pristrojmi hral a neviem cim 😀 To vies ja mam este takeho co mu soravanie nepasuje k veku... ach jaj .to sa ho stale pytam ze ci nechce radsej doma ostat ked mi tam bude na nervy liest ja ho asi aj omylom zranim hahah

slivka233
23. júl 2012

@sarifa takze tam ste boli ako skupina hej? aaa no dobre vediet...veeru dobre aby sa nestratili na ceste do automatu ked mi pojde zobrat nejaku sladkost alebo chipsy hehe...ja som taka maskrtnica.
neboj sa on to zvladnu teda ten moj neviem ako on je silny ale toto neviem ako unesie. ale chcem ho tam mat urcite ja sa budem sama lepsie citit budem sa mat na koho vykricat, do koho si buchnut a tak vies.
a omylom sposobene zranenie pri porode je dovolene. neboj saaaaaa...
fuj ale stale je teploo, nechce sa mi do toho horuceho caju ale musiiim 😝 😝

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 ano ako skupina sme isli.A to sa priprav na to teplo ..to tam bolo neznesitelne a vonku ani tak teplo nebolo....
Mi nastastie mame v dome chladno.Takze ked je takto teplo v nutri je celkom prijemne takze sa nikam ja nechistam hehe.
No len pekne vypi ten caj ja som ho uz davno vypila 🙂

slivka233
23. júl 2012

@sarifa no ale moja ty uz mas pit kolko cajikov??? ja 2 x denne
kazdy tyzden pridavas jednu salku ale mx. 1l denne.
uz ho mam urobieny len je horuuci,
ja sa o chvilku prstahujem do izby kde sa zavrtam do postele a budem oddychovat, len cakam kym skoncia spravy pozeram na jojke

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 mne jeden caj za den staci lepsie ako nic 😀 aj ja chcem pozerat jojku a markizu daj mi stranku kde to pozeras..A co ides spat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre