Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

jeanka
23. júl 2012

@slivka233 sak uvidime... pride ked bude pripraveny 🙂 teda ak nezacnu vymyslat doktori s vyvolavanim porodu... ale tyzden ma este urcite nechaju na pokoji predpokladam... na 31.7. mam objednany ultrazvuk tak dovtedy ma cas drobcek 🙂
som pozerala predpoved a ma sa zase ochladit tak som rada... slniecko je fajn ale spanok potom tazky a nozicky opuchnute... 😖

slivka233
23. júl 2012

@sarifa nespiim nie co si len som sa prestahovala do izby a vyvesila som si pradlo.... strasne teplo normalne zomna leje..... no ja pozeram jojku ked je live ...ale aj archiv nejake serialy a take klasika www.joj.sk
a markizu nepozeram lebo je platena

slivka233
23. júl 2012

@jeanka tak ten tyzden oni ta urcite nechaju na pokoji to sa neboj a dovtedy to pride aj samoo

slivka233
23. júl 2012

@jeanka inak to teplo je o zivot, prsty mam ako parky...este ze sa ochladi...

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 no ved ty si nieco povedala ze pojdes do postele tak som myslela ze ides spat 🙂 caj uz si vypila? boze ja cely den na zatku sedim :( ved tu aj skysnem

slivka233
23. júl 2012

@sarifa ja len lezim lepsie mi tu je, mam tu svoje miestecko, pc, nohy hore a mam leharo... a co porabas??? no caj som vypila ale cakala som kym bude studeny...

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 zohrievam fasirky ideme to dojest a potom sa budem nudit lebo moj pozera F1 co je asi take 3hodiny 😒 Som si robila nejake anglicke testy a inak sa len motkam 🙂

slivka233
23. júl 2012

@sarifa juuj zrus ho ....ja som s mojim prave dotelefonovala, motkat sa nemotkam, vsetko mam okolo seba co potrebujem, uz z postele nevuyjdem citim sa strasne unavena, este aj brucho sa mi zvacsilo nejak mam pocit z noci do rana, uz sa ani obut neviem, este ze mam ten dlllhy obuvak. jedine co urobim si nakrajam ovocie , prineisem cokoladku, a budem sa motat po pc....asi si pozrem nejaky film neviem ak nieco najdem..
prisaham veru keby vladzem pustim sa do malovania ja necakam na mojho co piatku.
som si dnes kupila farbu na vlasy zajtra sa zabavim tym ze si zafarbim vlasy sak to sa uz moze nie?? to na zaciatku bolo take ze by sa nemali farbit.

mandarinka77
23. júl 2012

cauko baby. chcem sa spytat ci mozem pouzivat kvpaky do nosa? ak ano, tak ktore? mam silnu nadchu.

slivka233
23. júl 2012

@mandarinka77 ahoj tak teraz si strelila na spravnu temu pre mna...ja mam uz roky problemy s nosom, vecne upchaty a kvapky pouzivam uz roky bohuzial aj pocas tehu. neviem ci je to dobre alebo zle ale 2x denne si ja davam. Inak sa nevyspim.
Jedine co viem a aj je to napisane sudafed urcite nie.

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 no ja si tiez dam ovocie so single cream mnam mnam a vanikovym cukrom skoda ze uz nemam jahody :(
Co? ja by som si veru vlasy nefarbila ale podla toho co ta farba obsahuje asi... tusim len ten amoniak vadi .. a aku farbu si davas?

slivka233
23. júl 2012

@sarifa maminka mi vola na skype pridem este ak tu budes ok?pa zatial moja

mandarinka77
23. júl 2012

@slivka233 aha a ake pouzivas?

sarifa
23. júl 2012

@mandarinka77
@slivka233 no ja veru neviem s tymi kvapkami..ono by to malo byt napisane v navode.Ja som ale mavala kvapky do oci a tie som musela vilucit pretoze sa nesmu pocas tehotenstva.No a to nechapem ako mozu dve kvapky ublizit ale tak ked je to tam napisane tak ....

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 dobre moja chod ..povec jej nech pride 🙂

andie25
23. júl 2012

@mandarinka77
@slivka233 kvapky by sa nemali, ale v Boots maju s morskou solou, tie sa môžu

andie25
23. júl 2012

@jeanka
@sarifa
@slivka233 som vás prečítala dievčatá 🙂 takze stále nikto nic, no ved nevadi🙂 ja sa uz tak teším aj za vás🙂 len pekne bojujte a dychajte, myslím na vás, toľko roboty nám do školy, uz nech zbehnu tie 2 týždne a mám konečne dovolenku.

mandarinka77
23. júl 2012

@andie25 ked tie s morskou vodou mi vobec nazaberaju, tie sa mi zdaju ako pre babatka. ale neublizim ak si dam normalne kvapky? lebo naozaj trpim ☹

andie25
23. júl 2012

@mandarinka77 najlepšie ked sa opytas v lekárni, ale tam ti povedia, že ked si tehu tak nic... No skús sa naparovat a kombinuj to s tými kvapkami s morskou solou, ono v tehu sa to stáva, že sa ti ako keby zablokuje nos, nemusí to byt nadchou ale hormonami

slivka233
23. júl 2012

@andie25
@mandarinka77
ja viem ze by som nemala ale ja to mam uz roky ako alergia, a ked sa nos upcha neexistujem, teraz mam otrivin na ich navode som nenasla nic, len na sudafede som nasla ze nemozu tehotne. dufam ze malicky nebude mat to co ja od malicka, ale vela dievcat co som pisala aj na tehotenskej kalkulacke v augustovkach2012 maju toto co ja a ich prve babatka ziadnu ujmu nemali, snad to bude ok,
ale pouzivam ich fakt ked uz neviem dychat.

slivka233
23. júl 2012

@andie25 no vidis mi stale drzime a ja by som este chcela aj vydrzat do terminu, nech mi pride svokra a este nemam postavenu detsku tak malicky nech pocka...kym ty pojdes na dovolenku myslim ze nasa @jeanka a @sarifa uz budu maminy.
dufam ze ti to rychlo zbehneee

slivka233
23. júl 2012

@sarifa no tu som.. teda to bola rychlovka, mama lamentuje a narieka ze ona tu chcela byt a nemoze a take vies...no ..pozeraj sa na nu. lepsie ked jej volam cez mobil, ked ma vidi je smutna a ked vidi brusko ani nehovorim....dufam ze v septembri uz bude moct prist.

slivka233
23. júl 2012

@sarifa je to bez amoniaku...cokoladovaaaaaa.....nech sa malemu pacim nie>?

sarifa
23. júl 2012

@andie25 no dakujeme 🙂 a kolko budes mat dovolenky? Mas nieco naplanovane ?

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 no to mas dobre.Moja mama len lamentuje ze sa niekde na letisku strati.Ta ma nelutuje ze som v bolestiach alebo ze sa bojim.Milu to mam mamu co? 🙂 Ked som jej prvy krat oznamila ze som tehotna tak jej prva otazka bola "a co svatba bude?" Tak som jej hned vinadala ze som rada ze sa snami tesi a potom sa zbadala 🙂

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 No ked mna moje male zbada ako budem vyzerat po porode tak budem len dufam ze sa nerozplace 🙂 hihi

slivka233
23. júl 2012

@sarifa no dievca moje babatko sa urcite rozplace, ale nie z toho ze ta uvidi... 😲 😲
neboj sa..a ty nemas trosku strach?? mne to trosku chyta, take nightmare

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 s coho ci nemam strach?

slivka233
23. júl 2012

@sarifa inak moja mamina este neletela, ale ona si vymyslela plan ze sa niekoho zavesi a dovedie ju az sem, ak nie tak priatel pojde po nu ved uvidime...
tak vies mami sa tesia urcite ano, ale mozno si v prvej chvili neuvedomia ako tie slova co povedia pochopis ty...ale urcote to nemyslela zle.

slivka233
23. júl 2012

@sarifa no caka ta okrem porodu este nieco ine?? hehe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre