Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 no to ja sa mojej snazim vysvetlit.Ved ludia tam budu slovaci tak si otvor usta a opytaj sa... Ona je zo vsetkeho vystrasena a potom aj moja sestra je taka po nej...

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 no ty mi davas hadanky alebo co? hahaha moj mozog vipina o 6vecer ...

slivka233
23. júl 2012

@sarifa no ci nemas nejake obavy viac ako predtym ked si blizsie k porodu

sarifa
23. júl 2012

@slivka233 ako kedy.Mam dni kedy sa idem zosipat ze to nezvladnem a odpadnem stoho.A su dni kedy nato nemyslim a len cakam co sa bude diat. Ci sa budem bat alebo nie nepomoze mi to moc 😀

andie25
23. júl 2012

@sarifa mám cely august a potom prvy sept týždeň mám študijné voľno, musím písať esej :( no mali sme ísť do Chorvátska aj domov, ale nic sa nekona, tým že som tehu neriskujeme, lebo o prve sme prišli jak sme cestovali domov... Takze tak, akurát ten týždeň som odvolala ubytko a letenky do Chorvátska nám prepadnu... Skúšala som predať, nikto nechce🙂 ale príde mi mamka o 2 týždne az do konca augusta, tak to nebude az take zle...

sarifa
23. júl 2012

@andie25 tak to mas dost volna teda.Ja som sa tiez bala cestovat a tiez sme mali ist na dovolenku al som sa rozhodla ze radsej nepojdem a nelutujem..Ah to mi je luto ze ste prisli o babo,viem si predstavit ake to muselo byt tazke.. ☹ A tvoja mamina pride teraz a budes ju tu mat aj ked budes mat babo?

andie25
23. júl 2012

@sarifa no veru, ale to uz iba bolo, teraz sa tešíme na to co bude, hoci take obavy niekedy nepustia, ale uz sa snažím mysliet len pozitívne. No mamka príde teraz, potom ide domov koncom augusta a znova príde v decembri cez Vianoce. Termín mám 23.12. a ona bude mat akurát dovolenku, kedže je učiteľka, tak to pekne zapadá 🙂

sarifa
23. júl 2012

@andie25 no jej ty mas vianocne babatko 🙂
@slivka233 no tak ja sa lucim idem pozerat film a potom spat 🙂 dobru noc vam zelam dievcence

andie25
23. júl 2012

@sarifa no hej🙂 alebo novorocne 🙂 dobruu nocku!x

andrea2510
23. júl 2012

ahojte

stalo sa vam ze vas babatko kopalo a zrazu nic len sem tam maly kopanec za den a dost? neviem ci mam ist za midwife alebo len panikarim

andie25
23. júl 2012

@andrea2510 skús sa napit niečoho chladneho, to zvykne babo trosku zobudit, no a ked máš vazne obavy chod do nemocky na Delivery Suite a povedz im že necítis babo tak ako predtým, daju ťa na monitor. A hlavne určite nepanikaris, ked vies že predtým kopalo viacej. Ja by som išla alebo im najprv zavolaj do nemocnice, môžeš aj teraz.

jeanka
23. júl 2012

@andrea2510 moj mava tiche aj hyperaktivne dni... skus si dat nieco sladke alebo bublinkove studene, to by ho malo prebrat 😉 hlavne nestresuj a ked sa nerozhybe tak zavolaj midwife alebo chod rovno na pohotovost, tam ho skontroluju a budes mat klud.... ale pokial tam nejake tie kopance boli tak by mal byt ok....

slivka233
23. júl 2012

@sarifa
dobru noc prajem dievcence....
prepac som neodpisala skor ale ja som akosi zas zaspala necakane, ... takze dobru noc a sme tu zajtra ..papa a dobre vyspite dievcence @andie25 a mozno babo pride ako darcek pod vianocny stromcek

andrea2510
24. júl 2012

uz kopala aj srdiecko citit ako bije tak je snad ok ale uz sa tak netoci ako predtym ze bolo vidno na bruchu ako sa pretacala. ale ked kope tak je asi ok .

radusiq
24. júl 2012

@lu2112 bre ranko? ako dnes? ja mam pred sebou posledne 4 hodiny, bola som si kupit ranajky v portugalskej kaviarni - majitel mi dal kolac na rozlucku 🙂 Vcera sme mali s mm romanticku chvilku - pozerali sme Megastructures - dokument o tom ako stavali Olympijsky stadion. V polke sme stopli obraz ked ukazovali monitor ich pocitaca s cislami, ked tahali hore strechu na lanach, a z nejakeho dovodu sme uplne prirodzene zacali z tych cisel ratat kolko ta strecha vazi. Trvalo nam to asi 10 minut, vyratali, pustili dokument dalej. Na to par sekund sa nam ruky stretli na ovladaci na pauze, a vyslo z toho ze obaja v tej istej sekunde sme chceli stopnut, aby sme tomu druhemu povedali ci si uvedomuje co sme prave robili ako vecerny program? 😀 😀 😀

@andrea2510 mohlo sa babo tak otocit, ze kope viac menej do placenty, preto to tak necitis...alebo sa mu jednoducho nechce 🙂 ale ak mas pochybnosti, zavolaj midwife - ved za to nic nedas a aspon sa ukludnis 😉

@sarifa ak ti treba kvapky do oci, ja som si na zaciatku tehu kupila v Tescu ten sprej / mist co sa strieka na zavrete oci, to sa moze a dobre je to (je to o dost drahsie ako kvapky, ale ovela dlhsie vydrzi a nemusis to vyhodit po 3 mesiacoch od otvorenia)

lu2112
24. júl 2012

@radusiq Dobre ranko ja som v pohode mali ma vnoci zobudil asi 3 krat niako mu asi bolo teplo bol celi nekludny za to ja si uzivam konecne teplucko a slniecko mam vela energie 😀. A dnes uz kope od rana.
Zaujimavy vecerny program a ja ze len my sme taky psycho 😀 my sme pozerali o vezniciach v anglicku a justicnom sisteme. A kolko ta strecha vazila?? 😀
Posledne 4 hodiny jak to ale vsetko rychlo ubehlo aj mne sa to uz skracuje uz buduci tyzden je august a potom to uz len poleti v praci aspon dufam 😀
Vcera manzel sledoval maleho ako sa presuva v bruchu mal stoho zabavu lebo bolo vydiet ako prdel vystrkuje a potom ako sa natahuje ruky nohy isli cez brucho von mali sme zabavu. Ja mam pocit ze je mu tam nesno ked sa takto natahuje a to sa mu nepaci 😀 Uzi si posledne 4 hodiny nech sa pekne rozlucis s pracou 😅

lu2112
24. júl 2012

@andrea2510 Ak si si neni ista zavolaj kludne MW alebo na NHS oni ti poradia kam ist a kludne sa neboj ist aj do nemocnice ja som bola v sobotu a velmi ochotne maleho pozreli ked necitis pohyby oni to beru vazne zbytocne sa nestresuj a zavolaj si tam. Inak aj GP ti vie popocuvat srdiecko maleho

radusiq
24. júl 2012

@lu2112 hehe no my raz za cas sa tak zasekneme na dacom a potom si uvedomime cim sa po veceroch zabavame a az nam je do smiechu 🙂 minule sme haluzili nad rozdielom ako ratame margins a mark-ups vo firme my ako kurierska firma a oni ako stavebna (nie dvoj minutovy pokec, ale celovecerny rozhovor s perom, papierom a kalkulackou 😀 )

Urcite uz ma malo miesta, ved uz mas necelych 10 tyzdnov to go 🙂 to zbehne raz dva a budes ho mat pri sebe 😅

radusiq
24. júl 2012

@lu2112 my sme naratali 96 ton ale to musel byt monitor len na nejaku jednu cast, lebo len tie trojuholniky so svetlami vazia viac...

lu2112
24. júl 2012

@radusiq No ja si myslim ze takto stravene veceri su viacej uzitocne ako kukat bezvysledne do telky. My mame radi dokumenti a potom to tiez rozoberame do detailov 😀 no 10 tt to Go normalne sa to uz priblizuje chudakovy bude tesno a kedze je taky aktivista tak mna to bude bolet 😀 co clovek pre maleho neurobi 😀. Vcera sme dostali prvy darcek od znamych podbradnik a maleho plisaka tak aj darceky zacinaju chodit 😀 Rozmyslam ze by som niekam vypadla vecer sa preist ale neviem ci manzel bude vladat vcera dosiel uplne zniceny stoho tepla tak ani naladu na nic nemal ☹

wewe8584
24. júl 2012

Ahojte babulky tehulky 🙂
Isto si spominane, ako som vam slubila ten kontakt na prepravcu tovaru z UK do SR a opacne 🙂 Tak posielam link na ich stranku, prestudujte si cennik, podmienky...ved uvidite, ci vam to vyhovuje...kamoska ich vyuziva stale, takze asi su polahlivi 🙂
http://van23.com/van23/home.html

sarifa
24. júl 2012

@andrea2510 mne sa stalo ze som ani skoro nic necitila len take steklenie.Ale na dalsi den to bolo v poriadku.Kup si Doppler ja som ho stale takto vyuzila ked som sa zlakla ze ci tam vobec je to babo 🙂

sarifa
24. júl 2012

@radusiq no ved to jua som si kupila aj dvojo kvapky a som ich musela vyhodit.Neviem ci mi ten sprej pomoze ved to musis mat oci zavrete a ja som mala tieto kvapky do oci na prevlhcenie pretoze som sa kazde rano budila a mala doslova suche oci :( a ty ten sprej este stale mas? dobry je?

sarifa
24. júl 2012

@andie25 no mozno 🙂 Moja kamaratka ma 3 rocneho chlapca ten sa narodil na vianocny den a jej dcera sa narodila na novy rok 🙂

slivka233
24. júl 2012

@wewe8584 ahoj dakujem velmi pekneeee prave v cas, ja dnes balik kufreee co chcem poslat domov...dakujem este rraz

slivka233
24. júl 2012

@slivka233 dobre ranko prajem horuuuce,,,,ja uz od rana neviem co so sebou ake je teploo
pomoooooc...isla by som na kupalisko najradsej...ako sa mame inak dnes?

wewe8584
24. júl 2012

@slivka233 nedakuj... 🙂 som rada, ked som pomohla 🙂 my asi tiez vyuzijem, ked budeme kupovat kocik, alebo postielku na svk...uvidime 🙂

sarifa
24. júl 2012

@slivka233 no ani nehovor ja by som bola rada keby mam v zahrade len nejaky maly bazenik .co by som ja zato dala.No som este len vstala som sa na figu vyspala musela som mojho zase vyhodit co som do 2hej rana nemohla zaspat tak sme sa dohodli ze bude spat v druhej izbe 🙂 Dneska je ale strasne horuco aj tu v nutri tak si nechcem ani predstavit co je vonku.Asi pojdem poobede na ladovu kavu mnam 🙂 a ty ako?

slivka233
24. júl 2012

ja mam dnes vyyyrocnik...presne takto pred 2 rokmi som prisla do UK ... a tiez bolo krasne pocasie si pamatam lebo hned na druhy den sme isli do Blackpoolu.

slivka233
24. júl 2012

@sarifa no ty mas aspon zahradu ale je som vo flate, citim sa jak doma v panelaku ...ja som spala v pohode, spal tu svagor ale ked odchadzal pleskol tak z dverami ze som od 7 rana hore...inak nic, ani jest mi nechuti, ja asi skocim na cerveny melon a dnes potrebujem popakovat tie kufre nech mam pokoj...
povedz kde sa stretneme aj ja chcem ist na ladovu kavuuuuuuuuu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre