Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
24. júl 2012

@sarifa ano mam ho, pride mi lepsi ako kvapky kupodivu - tiez som tomu nejako neverila ze cez zavrete oci, ale ako som nemohla normalne kvapky tak som to chcela skusit - a nejakym zazrakom to funguje - nemas hned oci plne slz ako s kvapkami, ale do chvilky zvlhnu a je to lepsie 🙂

sarifa
24. júl 2012

@slivka233 no to ja zboznujem tiez to plieskanie z dverami.Niektori ludia sa asi nepocuju 🙂 No ja zahradu mam ale dole kopcom a skor by som to volala jungle nie zahrada ..Burina je tam a cakam kym sa to pokosi nech aspon nachvilku videm na slniecko ☹ Tiez mi jest nechuti v takomto teple.
Dobehni sem ,kupim maly bazen aj ladovu kavu spravim a mozme sa cvachtat v bazene s kavou v ruke a cuckat kavicku 🙂

sarifa
24. júl 2012

@radusiq okey docky ja si to asi kupim lebo hlavne teraz ked je teplo sa mi to zhorsi ..Dakujem 🙂

slivka233
24. júl 2012

@sarifa ak to bereeeeeeeem...skoda ze som az na konci sveta a tak daleko ale sak co uz ....hned by sme mali krajsi den a aj by rychlejsie utiekol.

sarifa
24. júl 2012

@slivka233 no veru skoda ,naco si az tak daleko isla 🙂 Mne sa asi brucho zmensilo dneska 🙂 to asi stoho tepla sa mi nejak scvrklo.Dneska si asi pojdem vyzdvihnut ten free balicek z EMMAS DIARY.A kde som sa vsade zahlasila ziadne goodies me nechodi :(

slivka233
24. júl 2012

@sarifa a si na avente??? tam dostanes aj tu novu flasku.....
no ja uz som si aj dohodla ladovu kavu aj bazen hehehe.... stacil jeden status na fb, a kamoska uz aj napusta dcere bazenik a pojdem na ladovu kavu jaaaaaaaaaaj ...aspon mi den prejde takze kufre dnes idu bokom.

sarifa
24. júl 2012

@slivka233 ano tu flasku uz mam 🙂 No ty sa mas ..takto mi kradnes moj dnesny sen :( Ale tak si to tam uzi lebo mozno zajtra uz pride zima hihi A si pojdem dat sprchu a nieco porobit a pojdem von....

slivka233
24. júl 2012

@sarifa asi sa jej malej strcim do toho bazenu a bude...skoda ze si tak daleko no fakt...
jedine co ma mrzi ze sme neboli na dovolenke toho roku ale zas koly malickemu nelutujem len to chyba take ten relax voda, obskakovaniee a pokoj/////vystacim si s vanou toho roku.

sarifa
24. júl 2012

@slivka233 no ja tiez :( s mojim sme boli len 2 krat na dovolenke co sme spolu a to vzdy z rozdielom 2och rokov.Takze ja som si moc tych dovoleniek neuzila a asi si ani tak skoro neuzijem ☹ No moja idem ja do sprchy a aspon na tu ladovy kavu..ten bazen si domyslim hehe 😀 Maj sa pekne zatial 🙂

slivka233
24. júl 2012

@sarifa ahoj prajem pekny dnik, ja uz som si aj hlavu stihla namazat urobim si nechty a palim aj ja do toho peklaaaaaa..uzi si den a vecer sa ozvy ako si sa mala.

radusiq
24. júl 2012

@lu2112 tvoj tiez nosi oblek co? moj bol tiez vcera hotovy uplne, uvareny dosiel 🙂

Uz som doma, sef mi objednal nasho executive sofera na cestu domov, nech sa posledny den netrepem po vlakoch, takze to bolo velmi prijemne v tej horucave 🙂 uaaaaa materskaaaa 😀 😀 😀 😎 😎 😎

lu2112
24. júl 2012

@radusiq Tiez nosi sako a nezavidim ja ked som teraz tehotna tak aspon kostymi nemusime nosit tiez by som bola uvarena vtom teple 😎 .
Pekne sa stebou sef rozlucil pekne odvoz domov aj si nieco dostala ci len rozlucili sa stebou.
Zavidim tu matersku uz ale aj mne uz sa to krati takze uz nie dlho a pridam sa k tebe 😀

radusiq
24. júl 2012

@lu2112 uz to mas za par zachvilu budeme chodit na neskore ranajku na levandulove pole 😀

dostala som kyticu, dezert (uz sa krmim) , vinko pre manzela, taku tu knihu kde zapisujes vsetko o tehotenstve a potom o babatku a lepis fotky, a gift card do M&S...takze ten odvoz bol aj dost nutny kedze som mala plne ruky 😀 velmi zlati boli vsetci, budu mi chybat 😅

lu2112
24. júl 2012

@radusiq no tak to si pekne dostala sa pekne rozlucili stebou no tiez asi bude tazke povedat pre mna par ludom ze ahojte na 7.5 mesiaca. Len dufam ze stych hormonou nezacnem plakat lebo stim mam teraz problem revem aj od stastia 😀
Juj no tie ranajky na tom levandulovom poli by som brala mna to vzdy tak ukludni ked citim levandulu ziadne stresi nic len kolacik a kavicka a pohodicka 😀 len aby teplo sme este mali

lu2112
24. júl 2012

@jeanka ako sa mas ty dnes?? este ste 2v1 😀

sarifa
24. júl 2012

@slivka233 no dlho som sa vonku teda nezdrzala 🙂 Take je teplo ze som nemohla ani dychat.Ale ta ladova kava bola ziadana hehe.Som aj bazen mala .... 🙂 vo vyklade taky fajnovy jaaaaj .Zajtra uz bude pokosena zahrada tak sa tam budem asi vyvalovat trochu.Aj ked neviem co tam budem robit ..haha ale viem ason si studenu vodu dam do niecoho a aspon nohy si omocim 🙂 A ty ako.Bola si si zaplavat v tom tvjom bazene? 😀

andie25
24. júl 2012

Fuj, ja akurát idem zo školy a na budove oproti ukazuje údajne 35 stupňov, to je hotové peklo v tejto džungli. Idem na metro, tam bude asi 2x toľko, no dúfam, že aj dojdem domov v porasaadku...

lenushat
24. júl 2012

@slivka233 ahoj ano ja som spokojna, doslo mi to fajn vsetko v jednom baliku, myslela som si, ze ked je taky maly, cosi tam asi chyba, ale nie vsetko tam bolo ako ma byt, len to tam tak natlacili do balenia. Ja som kupila tych zelenych neutralnych, ale su tam rozne pekne a za rozumnu cenu myslim si

slivka233
24. júl 2012

@sarifa no ahoooooooooooj prave som prisla domov, ladova kava bola super, a kamoska ma v dome taku fajnu zimu ze sa mi nechcelo odist, jej mala bola v bazene ale nehodila som do neho lebo jej za domom robili robotnici tak co im budem robit striptiz?no povedz ty.
inak je horucava strasna, kupila som si melon nanuky tak do vecera ine jest nebudem asi. som bola v asde je tam strasny vypredaj a strasne vela ludi tak som sa hned aj pratala z tade. a na ten bazen si sa len pozerala co?? a zahrada sa pokosi sama??

sarifa
24. júl 2012

@slivka233 haha no a co urcite taky striptiz este nemali 🙂 Ja som sa len pozerala ano ..som si len predstavovala ako sa v nom kupem mmmmm 🙂 Nie jeden znamy ju pride pokosit zajtra .Takze som si kupila aj nove koliky a pradlo mozem vesat konecne vonku .Teraz musim ist urobit veceru ale ked ti mam pravdu povedat tak sa mi voooobec nicoho nechce .Boze taka som nejaka unudenaaaa

slivka233
24. júl 2012

@sarifa no ani mne sa nechce varit veceru ale robim spagety taka rychlovka a ma pokoj a celkom na to aj mam chut uz som skoro hotovaaaa...
inak ten striptiz teda fakt s tou mojou atletickou postavou joooj

slivka233
24. júl 2012

@sarifa pozri si spravy ked sa nudis doma sa vzdy nieco deje...teraz koncia krimi este pojdu normalne http://live.joj.sk/

sarifa
24. júl 2012

@slivka233 no musim ist veceru urobit :( a potom asi nieco pozriem v telke .Ale veru pozrela by som si aj nase spravy to si asi zajtra pozrem ked budem sama doma 🙂

lu2112
24. júl 2012

@andie25 neboj je to len na tyzden tak si to uzivaj lebo zima potom bude 🙂

andie25
24. júl 2012

@lu2112 no ja verim, ze aj august bude pekny, ale az tak horuco by nemuselo byt, ked som doma, tak ok, vyjdem na zahradu, tam mam aj tien aj slniecko, ale takto sa motat po meste a v metre, to nie je moja salka kavy ako hovori Dara 😉 Inac ako? ziadne neplechy si neurobila? 😀 vsetko ok? mna nejak pobolieva chrbat uz druhy den, asi budem musiet nejak pocvicit alebo co, neviem....

andie25
24. júl 2012

@slivka233 aj ja som robila spagety , sa mi ledva chcelo, no ale uz su hotove, tak aj na zajtra mam pokoj, zase do skoly na cely den v tom teple, fuj. a inac mas pekne fotecky, ale drahe jak svina, keby som bola doma, kamoska foti v Kosiciach aj tehulky aj deticky a ceny su super, skoda ja asi foto mat ako tehu nebudem, ale potom drobca dam urcite pofotit 🙂

andie25
24. júl 2012

@sarifa my sme mali dlhe roky satelit, ale odkedy sme sa prestahovali, tak sme ho nenamontovali, to uz je skoro rok 🙂 A tak pozerame nase aj ceske programy cez myeuro.tv ale tam sa plati 9.90 na mesiac, no ale je tam aj archiv aj zive vysielanie, takze v pohode cez pocitac pozerame, mame prepojeny pocitac z telkou

andie25
24. júl 2012

@jeanka kde siiii? horucava to vybavila a male je uz na svete?

slivka233
24. júl 2012

@andie25 dakujem, vies co keby to viem ake budu drahe, ale oni ta nahovoria a potom povedia taku cenu, tak som raada ze aspon na tych 155 sme to zbuchali...uvidim ake budu originaly bude to az 9.8. bude to ako poster tak sa tesim.
spagety rychlovka a mame pokoj...aj tak nemam draheho doma, tak len seba a svagor sa prisiel najest.
my mame tiez jeden pc napojeny na pc a pozerame slovenske a ceske programy ale toto nepoznam musim skusit, neseka ti??? my sme mali zadara na kukaj ttv ale uz to nefunguje....
jooj tu skolu ti nezavidim ja mam dost ked len do preplneneho obchodu idem...no fuj....ale rano mam midwife tak som zvedavaaaaaa ze co?

slivka233
24. júl 2012

@andie25
@jeanka jeziiiiiiiiiiiiiis fakt, kazdy den pisem a cakam a dnes mi to vysumelo....jeanka si este celaaaaaaaaaaaa????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre