Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
24. júl 2012

@andie25 no ja mozem len pozerat ked som sama doma 🙂 a ved coskoro nebudem mat cas aj tak 🙂 Ja si sem tam spravy precitam na pokeci ale nic dobre sa vo svete nedeje :( tak naco to aj citat.

andie25
24. júl 2012

@slivka233 neseka, no podla toho aky mas internet rychly, my mame super. Joj vies co, v skole som nevedela obsediet, prezentacie cely den, a zajtra takisto, aspon ze je tam klima, ale ked som vysla vonku tak ma ohucala vlna tepla , fuuuj. No tak u midwife bude zase len meranie, moc, tlak, bla bla bla.... nic nove nebude 🙂 no tak drzim prsty, nech to zvladnes v pohode, ja idem este nieco doklepat na zajtra, ale tak sa mi nechce ze az... leniva som, co ti poviem

slivka233
24. júl 2012

@sarifa co sme mali na veceruuu

andie25
24. júl 2012

@sarifa no hej, spravy su na prd... ja sa len nervujem pri nich 🙂 no hej to mas ine ked drahy nie je od nas, tak ho nasa tv zaujimat nebude 🙂 ale aspon rozpravky by mohol pozerat a ucit sa po slovensky 🙂

andie25
24. júl 2012

Inac v Londyne bude vystupovat Lucnica, tak by som isla, no ale nevyhovuje mi cas ☹ a listky dali take drahe 😨

slivka233
24. júl 2012

@andie25 dakujem snad bude vsetko ok som zvedava na meranie za kolko mame ....i ked by som privitala meranie na dlzku ale a vahu ale co uz...
takze nech ti to v skole ujde, zajtra len cca 29 stupnov...dufam ze to vydrzis...a pozor na klimu byva zradnaaaaaaaa.

sarifa
24. júl 2012

@slivka233 mali sme len polievku ,ja sa z varenim netrapim ako nase slovenske zienky 🙂

sarifa
24. júl 2012

@andie25 no to on sa sem tam uci ...Ved aj nasim bude volat ked sa nam babo narodi tak som mu uz pisala ze co sa ma naucit a co ma povedat.🙂

slivka233
24. júl 2012

@andie25
vsetky londynske akcie som zmeskala aj jubileee....aj OH a slov. stanok....ale drobec je prvy a snad na rok...jedine co som stihla bola kralovska svadba...ale nedali nam kolace. 😀

slivka233
24. júl 2012

@sarifa ja polievky lubiim veru....
jaaaaaaaaaaaaaaaj caj teraz ma napadlo mala si ??? uz zabudam...niekedy mam pocit ze jak som tehu mam zatmenie mozgu obcas

sarifa
24. júl 2012

@slivka233 pocuj ...ja som registrovana s tou azdou lebo som si odtial kupovala nejake veci ale ako sa mam dostat k tomu balicku? ...to vies je po 6tej ..to vies co sa vtedy deje 🙂

sarifa
24. júl 2012

@slivka233 ty nie! nemala som ale v takom teple ani nestem..A co ked si stoho urobime ladovy caj? 😀

sarifa
24. júl 2012

@andie25 aka lucnica co to je? 🙂

andie25
24. júl 2012

@sarifa hahaaa, teraz srandujes? 😀 predsa nasa lucnica, kde sa hopsaaaaa, nasa kraaasna slovenskaaaa kultuuuura, dedicstvo 🙂

slivka233
24. júl 2012

@andie25
@sarifa
ved folklorny suboooooooor ja to inak miluujem..sama som bola roky v subore v Nitre

slivka233
24. júl 2012

@sarifa
http://your.asda.com/baby-club/register

toto je link a na boku je registrovat....ja som tam dnes bola ale potrebovala som toto voucher a povedali co v nom je a oplati sa podla mna velmi

sarifa
24. júl 2012

@andie25
@slivka233 ehm ,,,samozrejme ze srandujem? 😀 dievcence po 6tej hodine necakajte moc odomna mne mozog vtedy vypina 🙂

slivka233
24. júl 2012

@sarifa
no ja som si caj urobila ale pockam kym vychladne zatial papam torticku so slahackou a malemu sa to zjavne paaaci

andie25
24. júl 2012

@slivka233 ja som zase hrala na husle vo folklore aj v orchestri 😀 to boli casy dievcataaaaa 😉

sarifa
24. júl 2012

@slivka233 ja som uz registrovana tak sa mi neda zase registrovat a kde je to voucher?

slivka233
24. júl 2012

@sarifa a co nemas tam nejaky spinac alebo co ze by si si predlzila rezim o par hodin..ale nie srandujem sak aj ja som pisala pred chvilou ze som ako pomatena a mam zatmenie ...idem z izby do kuchyne po nieco a kym tam pridem nemam ani potuchy co som chcela...snad sa vratim do normalu po porode

sarifa
24. júl 2012

@andie25
@slivka233 a ja som zase tancovala salsu ked uz spominame dobre casi pred tym nez sme sa stali tucnicami 🙂

slivka233
24. júl 2012

@sarifa ten voucher ti pride do mailu...daj si to na iny email...ja som zaregistrovala aj priatelov email.. a dosli mi dva voucher zajtra to pojdem vybrat

andie25
24. júl 2012

@sarifa a inac salsu mozes aj teraz 🙂 udajne to pomaha, len nie velmi prudke pohyby

slivka233
24. júl 2012

@sarifa jaaaaaaaaaaaj milujem salsu...na to sa tak dobre tancuje...tak to by si si sadla s mojim drahym on je tanecne obdareny a ja za nim nestiham....a moj folklor nemusi heheh...ale sak aj ja som z neho uz vyrastla ale rada si pozrem...
ja som velmi chcela vzdy salsu tancovat a chcem aby to skusil aj moj malyyy
pozri si toto ten maly je uzzasnyyyyyyyyyyyyy...on je lepsie ako dospelaaaaaaaaaaaaak

https://www.youtube.com/watch?v=2UZxXgfWTYo
slivka233
24. júl 2012

@andie25
pozri si video co som poslala sarife
toho maleho miluujeeeeeeeeeeem

andie25
24. júl 2012

@slivka233 neviem preco sa mi neda otvorit youtube, skusim neskor

slivka233
24. júl 2012

@andie25 skoda tie deti su uzasneeeeeeeee a tie pohybyy jooooj take chcem

slivka233
24. júl 2012

dievcata a neviete kde kupim take nejake pekne nalepky alebo nieco z coho vytvorim meno babatka...chcem to vylepit na dvere detskej izbyy

slivka233
24. júl 2012

@sarifa
@andie25
ale vsimate ze @jeanka tu dnes neozaj nieje???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre