Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
25. júl 2012

@lu2112 daj vediet potom co bolo u lekara...mas pravdu ja som mala co robit tu chvilu vonku, funim ako nosorozec 😀 inak mi prave usla aukcia na isofix base - pick up z Wallingtonu ☹ skoda...ale snad este nieco najdem

slivka233
25. júl 2012

@katie555 si videla spravy z letiska man?? Este ze mas volno.
Som sa cudovala ako sa to tomu chlapcovi podarilo. Vraj vsetci co mali sluzbu prepustili...no teda sranda. 😉

lu2112
25. júl 2012

@radusiq dam vediet neboj ja som tiez na ebay pozeram zase plienky 🙂. A aj ostatne veci

iwi9
25. júl 2012

@katie555 no nastastie planujeme letiet domov, ked budem okolo 23 tt prave kvoli 3D, lebo viem, ze doma sa to oplati ovela viac, pytam sa viac menej len pre istotu, keby boli nejake komplikacie a nemozem letiet...

sarifa
25. júl 2012

@andie25 no to ja budem volat neboj 🙂 doma porodit sa mi neziada 🙂 ale zase nechcem vivolavat kazdu chvilku ja som taka nechcem zbytocne volat 🙂

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 ja som dobry vodic 😀 trocha speedy ale dobry ... Nemam nalepku ale dostala som taky car set pre babo kde to je tak to si tam potom dam ked sa narodi ... 🙂

sarifa
25. júl 2012

@katie555 no neboj ved ono sa to nezda ale cas rychlo leti aj ja som zavidela ostatnym co uz boli v 40tt a mna to caka tu predodvermi 🙂 Keby aj mna tak niekto hickal pekne ako tvoja mamina ..nemozem si ju pozicat ? 🙂 Ja stale s visavacom beham hore dole po dome riady musim ,varit musim nakupit tiez je to drina 😝

slivka233
25. júl 2012

@sarifa a co foto mame??

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 moja trosku trpezlivosti on pride teraz o 8mej tak to sa vzdialim a potom sem pridem 🙂 ah uz je tu 🙂

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 no uz ich sem aj idem davat 🙂

slivka233
25. júl 2012

@sarifa 😀 😀 😀 😀 😀

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 no tak som sa konecne dockala 🙂

slivka233
25. júl 2012

@sarifa cakanie stalo ze to su krasneeeeeeeeeee....ale hlavne ty si na nich moooooc krasnuckaa..bude to chlapcek urciteeeeeeeee

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 no dakujem 🙂 chlapec? no to budem musiet teda zamenit v nemocnici 🙂

jeanka
25. júl 2012

no tak som doma - stale 2v1 😀 😀 😀
tlak sa mi stabilizoval tak sme to tam zabalili... kontrakcie mam nepravidelne, zatial len 2cm tak co budem tam trcat, uz ma deprimovalo to prostredie a doma je doma.. tak dam vanu a mozno za par hodin pojdeme zase spat 😀

slivka233
25. júl 2012

@sarifa fakt su naherneee...ako jep ravda ze mas v porovnani napr somnou vacsie brusko, ale tvarovo mam ako jaaaa...a to su chlapci....dievcata su tak vsade brusko je viac do stran ty mas do predu....juhuuuu...a chcela by si co?? ved ste si nedali zistit urcite sa potesite aj aj.....ale ja si mysliiim len...davam stavkuu .... 😎

slivka233
25. júl 2012

@jeanka joooooooooooooj a ty co tu robiiiis>???? dnes sme na teba vela silno mysleliiii...a ty stale 2v1...odpadla som teraaaaaz............
ale snad to bude dobre ked tak zoberies je to na dobrej ceste .... zacina sa to a ked sa citis fajn to je hlavne..mozno sa tam coskoro vratis a mozno este trosku pobudnes domka.....
hlavne sa drrrrzkaj a coskoro mas drobceka v narucii

jeanka
25. júl 2012

@slivka233 no sak za 16 hodin (kedy mi zacali kontrakcie) sa to nikam poriadne nepohlo tak doma sa to snad rozhybe 🙂 a stale je to este ta prva faza a ta je najlepsia v pohodli domova... tak si to este poriadne "vychutnam" 😀 inak niektore tie kontrakcie co som mala ina sila... juuuj... bude to zaujimave 😀

slivka233
25. júl 2012

@jeanka naozaj??? takze bolo citit bolesti uz ... a co to potom pri samotnom porode .... juuj nemysli na to....relaxuj uzite si s partnerom posledne chvilky vo dvojici mozno o par hodin uz budete 3... prajem ti z celeho srdca aby ti to rychlo zbehlo a bola si rychlo fit.
my tu na teba mysliime ... 😎

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 no ved to brusko je velke .Ale ja chcem dievca.Ja neviem ako sa postarat o chlapca 🙂 Vies co aj ja si myslim ze to bude chlapec ale ja som chcela Sophiu mne sa to meno paci .

slivka233
25. júl 2012

@sarifa dievca bude druhe ako sa chces starat o chlapca tak isto ako o babu iba mu pipik budes kupat jaaaaaaaaaaaj sak to je krasneeeeeeeeeee..
no len co potom s tym fialovym kocikom... bude Timko nie? dobre si pamatam?

sarifa
25. júl 2012

@jeanka doma je najlepsie naco sa ponahlat do nemocnici.A kedy mas presny termin? ci bude skor alebo neskor

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 fialova je neutralna ludia 🙂 no a plienku mu nebudem vediet dat..co ked mu to pricviknem to sa budem bat. 😀

jeanka
25. júl 2012

@slivka233 veru, boli bolesti, je to ine ako braxton hicks skor ako menstruacne krce (a tie som ja mavala veeelmi silne takze to poznam 🙂) ci to bude horsie alebo ovela horsie neviem... ale zvladneme to 🙂 ten malinky zazrak bude stat urcite za to 🙂 curry je objednana a vana sa mi plni... tak si ten dnesok este uzijeme 😉

aj vy sa tu vsetky drzte 🙂 zajtra tam musim ist este rano na "kontrolu" tak mozno doobeda tu budem zas otravovat 😀

sarifa
25. júl 2012

@jeanka drz sa ...dychaj....keep pushing 😀

slivka233
25. júl 2012

@jeanka drzkaj sa aj ty a ked sa ti bude dat alebo sa budes hodit len tu napis....stali slovickooo 2v1....or 1 -1

andie25
25. júl 2012

@jeanka Jeeej🙂 tak to je dobre že si doma, daj si vanu, dychaj, a ked sa nebude dat predychat bolest, kľudne môžeš paracetamol zobrat. A nezabudni si rátať kontrakcie, ako často, zhruba koľko za 10 minút a ake sú dlhé a či su rovnaké🙂 ja verím, že zajtra večer uz budes maminka🙂 Drzim prsty silno!!!

andie25
25. júl 2012

@sarifa hej, to ani nemajú radi🙂 preto som ti napísala kedy volat🙂 ale však ono všetko bude ako má byt. Takze si spokojná s fotkami? Ja by som tiez potom chcela, ale tak ešte čas🙂

sarifa
25. júl 2012

@andie25 ved prave ze to nemaju radi..mne bolo povedane ze aj ked voda oddide a nema nejaku divnu farbu treba cakat na pravidelne caste kontrakcie ..ale v tom mam trochu chaos ked niekde clovek cita nieco ine....Ano som rada fotkam ,budem mat spomienku 🙂

andie25
25. júl 2012

@sarifa ahaa, no to je ok, my preto volame aj ked voda odíde, lebo musíme sa presvedčiť či je farba ok a skontrolovať krcok. No a ked do 24 hodín sa nerozbehne pôrod, tak vyvolávajú, lebo že riziko infekcie... Ja s tým nie veľmi súhlasím, ale tak nic nezmozem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre