Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

slivka233
25. júl 2012

mam v brusku strasne rodeo a neviem co to jeeeeee....maly ma tak kopol tak sa pohol ako keby sa zlakol taky prudkyy kop to bol aaau

sarifa
25. júl 2012

@andie25 no ved clovek by bol kludnejsi keby vedel co sa deje a ci je vsetko v poriadku.

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 to nic to aj ja tak mavam..asi sa mu nepaci ako sedis 🙂

slivka233
25. júl 2012

@sarifa to som mala prvy krat....
jeanka pisala ze je na 2 cm...na SK este 2cm a uz aj vyvolavaju a strihaju

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 co preboha strihajuuuu , ved ja by som im dala ze strihania... No tuto to nehavaju vsetko naturalne 🙂 a tak by to aj malo byt.Naco zasahovat do niecoho ked netreba...

slivka233
25. júl 2012

@sarifa prave preto som rada za porod tu...ziadne nastrihy, doma rto robia v niektorych pripadoch ci treba ci nie...dufam ze tu nebude trebaaaa

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 no ani nehovor ja by som to tiez nechcela ale comi vieme co sa bude diat a co bude treba robit...

slivka233
25. júl 2012

@slivka233 dobre dievca moje ja idem, dnes som akosi skoro vstala tak to idem dohnat..pa zajtra dufam stale 2v1 dobru noc vsetkym

sarifa
25. júl 2012

@slivka233 dobre moja maj sa pekne ..hlasime sa zajtra 🙂 dobru noc

katie555
26. júl 2012

dobre ranko..jak sa ja dnes nafigu citim. Zle som spala zapchaty nos a celkovo sa citim choro .Neviem ci som to vcera vecer prehnala ked sme stahovali par veci alebo co...A ked si pomyslim co vsetko este treba robit je mi zle...
😒

katie555
26. júl 2012

@sarifa ahoj. Tak ako dnes? som nasla tvoju spravu az teraz, kedze vcera sme boli na dome tak skoro do 10 tej - sa tam premiestnovali nejake veci, riesila sa pracka atd. No od soboty aj mne bude tazsie bo maminka odlieta domov. Strasne rychlo zbehli tie 2 tyzdne. No takze aj mne sa uz dobrota konci...Len som trosku taka divna, jediny kto vyzera byt nadseny z naseho domu sme my dvaja. Doteraz ho videli 3 ja ludia a nikto sa netvari nejako extremne nadsene. 😒

katie555
26. júl 2012

@iwi9 no najlepsi cas ked ti odporucaju letiet je 14-28tt... Uz ste aj objednany? bo viem ze nas sa hlavne pytali ze musim byt 25tt - mne chybal jeden den ale to bolo ok. Tu v anglicku to inak robia trosku neskor 26tt-32tt. Ako drahe je to v irsku? 😉

katie555
26. júl 2012

@andrea2510 a to za 220 je kompletna zostava? bo car seat potrebujes bo ta nepustia z nemocnice ☹ o tom sme sa tu uz bavili ze je to blbe ked niekto nema auto... ja som tiez nechcela vela investovat, bo sme akurat kupili dom, takze musime byt opatrny z peniazmi. Co som mala vybrany bol tusim 350, ale nakoniec sme zobrali z druhej ruky bo tak ci tak vyzera ako novy 😉

katie555
26. júl 2012

@slivka233 no pozerala to tv noviny - mna by zaujimalo ako to je mozne ze prejst 3-4 mi kontrolami a aby ho nezbadali ...xixi.. no co viem par ludi bolo vyhodenych, pravdepodobne si myslim nejaky boarding staff...lol. a nejaky ludia su susspended ... 😒
je to inak zahada ako sa mu to podarilo .Hold ..sikovny krpec

slivka233
26. júl 2012

Dobre ranko tehulky, ako ste sa dnes vyspali? Ja uz od siedmej buntosim a podarilo sa mi zjest uz aj balik chipsov akoze ani neviem ako ma to napadlo ale chutili..
@sarifa od rana citam ako komu a kde odtiekla plodova voda, vies si predstavit ze nakupujes a zrazu baaaaaaaaaaaac a v obchode plnom ludi sa to stane?? asi je cas vymenit intimku za vlozku ci?? toto je teraz moja nocna mora.
Inak uz len bud. tyzden a budem mat muzika doma, teda skoro, bude robit hned vo vedlajsom meste sice nocne ale bude kazdy den doma a ked mi pride svokra ma aj dovolenku 5 dni tak sa tesim a vtedy to uz aj moze prist....dufam ze drobec rozumie co pisem a pocuvne maminu...

slivka233
26. júl 2012

@katie555 no ved mna presne len toto napadlo ze aky bol sikovny suhajko,
a ako ssa citis unaveno coo?? ale je aj zatiahnute pocasie, jeden dva dni horuco, clovek sa prehreje a potom zima....a hned je choroba jasnaaa......daj si teply cajik a oddcychuj trosku s nahomi vylozenymi... alebo maminka nech navari dobry slepaci vyvar...este si ju uzi tieto dva dni

radusiq
26. júl 2012

@lu2112 dobre ranko prajem 🙂 vyspinkana, oddychnuta? Co mas dnes na plane?
Mne sa kupodivu v tej horucave velmi dobre spi, aj vcera aj dnes do deviatej...to nikdy nehrozilo ani cez vikendy...ja este dopratavam, cakam na segru - ma dnes volno tak pride aj ona k nam, takze bude full house vecer 😀

sarifa
26. júl 2012

@katie555 Ahoj a preco sa nadsene netvaria?Ale aj tak natom nezalezi.Ked sa vam dvom paci tak to je hlavne.No a ked budes mat babo tak mamina tu nebude stebou?

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 Ahoj moja.No neboj tiez ma take napadlo o tej vode 🙂 Prave preto je dobre sa zdrzovat len doma 🙂 To by nebolo bohvie co veru takto v obchode 🙂 Ale co ked mi to nemozme ovplivnit.Vies co som mala na ranajky? Vajcovy chleba 🙂

slivka233
26. júl 2012

@sarifa no teda to je papinaaa....ja som este nejedla ranajky, videla som na linke chipsy tak som ich zjedla slaninove...ale nieco vymyslim co ranajkovat ked ja by som chcela ten mastny chleba....ja mozem take tie stare klasaicke sedlacke jedlaaaaaaaaaaa.
a ako sa citis???dnes

slivka233
26. júl 2012

@katie555 hlavne je aby sa pacilo vam..na nikom inom nezalezi..sto ludi sto chuti

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 no ja tiez neboj.To moja zlata babka ma taketo vsetko.Co toto anglicko nema poriadne nicoho 🙂 Ale uz nechcem toto teplo lebo ja spat vobec nemozem.Aj mi vecer zle bolo aj krce mam nejako tak neviem co so sebou.A ty ako?Zajtra uz piatok boze ako ten tyzden zase usiel.

slivka233
26. júl 2012

@sarifa no teda ja este stale v postely, nechce sa mi vstat, som zaspala skor ako obvykle vcera a som vstala o 7 rano, aj skor tusim par minut....trosku citim bolest v brusku dole ako menzes ale velm slabo.
maly ma tak nejak ulozene nozky ze ma dost tlaci, a boli ma hlava..asi som nevyspata///u nas teplo neni, je fajn zatiahnute je aj vcera bolo ale nieje zima.
mozno uz na teba nieco lezie, vies vsetko tlaci boli picha, babo je velke...nikdy nevies kedy to pride.musis byt pripravena hocikedy.
uslo to veru ja ani neviem ako a je zas piatok ako som rada, na jednej strane ale na druhej by som to trosku zastavila.
a teraz ako sa citis lepsie??? ci to len vecer...davaj pozor uz nic nerob take sadni a nohy hore.
nemas opuchnute ruky??ja neviem preco ale pravu ruku mam opuchnutu a prsty mam jak klobasky

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 no ja uz som si umyla riad a aj dlazky.Citim sa dobre no a ja skor mavam ked sa zobudim take strpnute ruky alebo prsty.Dost zvlastne hehe.Tiez si pojdem dospat teraz.Aj ty by si mala viacej spavat budes sa lepsie citit....

slivka233
26. júl 2012

@sarifa no ved aj tak urobiim, presuniem sa pred telkuu a pospim si troskuuuuuuuuuuuu...
takk neskor sa hlasime...pa a peknyy den

sarifa
26. júl 2012

@slivka233 tak veru 🙂 papa zatial

wewe8584
26. júl 2012

Ahojte babulky tehulky, coskoro mamicky...dlho som tu nebola...😀 kym to ja vsetko precitam, tak to troska trva 😀 Drzim vam vsetkym silno prsty, aby ste to mali cim skor za sebou a hlavne aby to islo samo 😀 😀 Neviem, ci je to v poriadku, ale vcera som mala pocit, akoby som nevedela cikulu zavriet 😀 ..neviem, ci viete ake to je...nemoze to byt priznak nejakeho otvarania...to by bolo zle takto skoro :( ...akoze nestresujem, len mam trocha obavy. tiez som cakala, ze v 2.trimestri nebudem chodit v noci tak casto na wc...ved male by sa malo tlacit uz hore, nie na mocovy mechur....tak neviem teda co to ...

lu2112
26. júl 2012

@radusiq ahoj tak ja som bola u doktora vsetko v pohode mali aktivny ako vzdy krv vporiadku tak zevraj sme zdravy 🙂. A teraz odychujem aj mne sa celkom dobre spi vtom teple a ja by som spala celi den ak by som mohla som rada ze som posluchla manzela a ostala doma lebo iba ta cesta k doktorovi ma unavila 🙂. No dnes budete mat toho dost plny house a kedy dojdu vasi?

lu2112
26. júl 2012

@wewe8584 ja chodim cikat v noci stale v druhom trimestri to bolo asi najcastejsie. A keby si sa otvarala to by si mala skor bolesti. Takze klud a hlavne odychuj a nemysli na nic zle vsetko ber pozityvne 😉

wewe8584
26. júl 2012

@lu2112 aha..tak potom dobre....len mi bolo divne, taky pocit, akoby som mala vsetko dole dokoran otvorene 😀 ...ale tak ak to maju byt skor bolesti..tak potom v poriadku 🙂 ...a take tlaky ked citim dole nad lonovou kostou..to je tiez v poriadku? este stastie, ze vy ste si tym uz presli takmer vsetky....tak mozete radit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre