Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

wewe8584
27. júl 2012

@lu2112
@andie25
aha..tak na svk programy netreba...ale pokial viem a dobre sme to nastudovali, tak potrebujes mat zaplatenu TV License i ked chces pozerat uk programy cez komp..inak pokuta a sud...sme citali o konkretnych pripadoch. ved uvidime, nejak to uz vymyslime 🙂
blahozelam k domceku 🙂
tie bohybceky som aj ja zacala citit asi tak skoro ako ty ...neviem od coho to zavisi, ze niekto skor a niekto neskor...od aktivity babatka, ci od hrubky maternice ci co 😀 no neviem...asi taram

lu2112
27. júl 2012

@sarifa dakujem 🙂 mas pravdu najlepsie je vlastne 😅.
No malemu sa prihovaram kzady den aj manzel lebo teraz maju toho vela kvoli olympiade tak ale ked bude po nas dvoch aj tak si spravi po svojom 😀
A ty mas kedy termin stanoveni aj ti ho menili ci stale mas ten isti od 12tt scanu

sarifa
27. júl 2012

@lu2112 kto ma toho vela kvoli olympiade?No ved mi sa zase prihovarame aby neprislo babo na moje narodky lebo to ideme von 🙂 No ja som mala povodny termin 3.8 to aj ja som sa mala v tento termin narodit mojej mamine 😀 ale potom mi to zmenili na 8.8 ... ale ja a moja sestra sme sa narodili 5dni skor..takze ak sa to deti tak aj mne sa to asi stane 🙂 A ty mas kedy presny termin?

monkka21
27. júl 2012

ahojte.zase idem k vam po radu.manzelovi dlai v praci tlacivo na paternity leave ze si ho ma vyplnit a poslat,lenze tam sa pytaju z kedy chce nastupit na tu dovolenke a ja neviem co tam mame dat kedze on chce az v den ked zacnem rodit.tak neviem ci tam mam nieco dat alebo nie.prosim poradte mi lebo nechcem to zle vypisat.dakujem

lu2112
27. júl 2012

@sarifa Manzel toho ma vela kvoli olympiade🙂 Jaja tak preto si hovorila ze mas este plany pred prichodom maleho. 08.08 mame vyrocie svadby 😀. Ja mam termin pdla slovenskych lekarov 05.10 a podla anglickych 03.10 takze dufam ze sa trafia lebo mamina moja pride 06.10 ale moj otec ma meniny 04.10 tak by to bol super darcek no uvidime 😀 NO dufam ze tvoje male sa tiez nebude ponahlat a da ti cas oslavit narodeniny bez porodnych bolesti 🙂

lu2112
27. júl 2012

@monkka21 Ahoj treba ta vypisat due day a den ked chce nastupit na Paternty takze ak chce ist ked zacnes rodit musi tam dat due day ale myslim si ze zamestanavatel to moze potom upravit ak by si nahodou zacala rodit skorej nech sa spita na HR ze keby bolo dieta skorej

sarifa
27. júl 2012

@lu2112 a co ma manzel spolocne s olympiadou? Asi mi daco uslo nie?🙂 No tie datumi su magicke.A mamina ti nakolko pride?Ja sa neviem dockat kedy moja poride to mi trosku odlahne psychicky aj fizicky ked tu bude 🙂 nikdo nemoze byt vacsia pomoc ako vlastna mama 🙂

lu2112
27. júl 2012

@sarifa No manzel je IT suport pre hotely takze cez olympiadu vsetky hoteli v londyne su busy a ked sa nieco pokasle tak on je jeden stich co to bude musiet is riesit. Preto hovorim ze teraz by sa nam to nehodilo lebo niekedy je tam celi den a nie vzdy sa da o tial dostat rychlo koli obmedzeniam 😀.
Mamina pride na 3 tyzdne a tiez uz sa neviem dockat dojdu autom ako vzdy takze plno jedla donesu aspon nebudem musiet nic kupovat 😀. Ona aj navari a pomoze okolo maleho takze aspon ja budem mat pomoc. POtom ma doist svokra a to uz tak nejasam od radosti lebo to bude ze kto skoho 😀.
A tvoja mamina na kolko dojde??

sarifa
27. júl 2012

@lu2112 aha no tak uz chapem 🙂 to si viem predstavit ten naval v hoteloch No a svokra nieje taka dobra? Ty sa mas tebe toho donesu .Moja mama si len malicky kufor berie .Ta len stresuje ze sa strati haha.Ona pride aj s mojou sestrou len na 10dni lebo moja sestra ma birmovku tak sa musia vratit.A potom budem sama samucicka :(

monkka21
27. júl 2012

@lu2112 dakujem ti pekne,lebo u nas v praci mu nic nevedia povedat

lu2112
27. júl 2012

@sarifa NO svokra je svokra ma len dvoch synov a este si neuvedomila ze uz obaja maju cez 30tku a mamicku az tak velmi nepotrebuju takze to bude vyzerat asi tak ze zase manzelovi bude obskakovat zadok on stoho bude nervozny a ja na nervi 😀 Ale tak 10 dni prezijem hadam aspon nieco okolo maleho pomoze no a to najhorsie som nespomenula je zdravotna sestra takze vsetko vie najlepsie 😝.
No ale aspon 10 dni budes mat podporu aj sa potom chystas domov na slovensko? ja chcem ist v January na mesiac domov aj z malim a manzel pojde na dva tyzdne a potom sa vrati skorej 😅

lu2112
27. júl 2012

@monkka21 inak ak mu nevedia pomoct skuste zavolat na info linku mala by bit na tom formulary alebo to daj do Googla. Tam vam budu vediet poradit su ta velmi myli nam pomohli 😀

monkka21
27. júl 2012

@lu2112 no budeme musiet lebo.ja mam take nervy na tych nasich sprostych manazerov.len klamat nas chcu.

sarifa
27. júl 2012

@lu2112 no aha jedna s takychto mamiciek 🙂 co synov vidi stale ako male deti...No mozno ze bude inak reagovat ked bude vidiet vnuca ..No snad sa ti nebude miesat do toho ako s malym to by aj mne liezlo trochu na nervy.Ved moze byt zdravotna sestra ale midwife nieje 🙂
Ja tiez planujem ist v january ale nie na dlho max 2tyzdne asi.Doma by to asi nasi nezvladli mat babatko tak dlho v byte 🙂

lu2112
27. júl 2012

@sarifa no ja dufam ze nasi to zvladnu mesiac a ak nie pojdem k bratovi na par dni nech si odychnu ved budu krsny tak nech sa staraju 😀. No svokra je sice iba zdravotna sestra ale ona si mysli ze zjedla vsetku mudrost sveta a este k tomu ma silnu alergiu na vela veci takze musim davat pozor aby sme nic podobne nemali doma ale ved muz sa postara ved jeho mamicka pride nech si ju uzije 😀. Som mu povedala ze musi mat dovolenku lebo ja by som sa snou zblaznila sama 😀
A uz si rozmyslala ze kedy sa vratis do prace ci to este neriesis ja mam pocit ze ja vsetko riesim niako velmi skoro 😀

andie25
27. júl 2012

A baby teraz na fun radiu vysielaju nazivo z Londyna 🙂 cele poobedie

katie555
27. júl 2012

@monkka21 ja osobne by som tam dala due date. Vsak by im malo dojst ze isto chce dovolenku vtedy ked chces rodit.... my osobne sme to nevypisovali takze neviem presne o ake tlacivo ide. Drahy len oznamil sefovi ze planuje vziat paternity leave a to bolo vsetko... Ale logicky by som tam napisala due date. 😀

lu2112
27. júl 2012

@andie25 aj by som si zapla ale som este v praci ☹ .

monkka21
27. júl 2012

@katie555 no lenze ked sme to podavali pridcerke tak nam to zamietli,lebo ze sme to neskoro poslali ale posielal to zamestnavatel a muz nedostal ani korunu.teraz si to posielame sami tak to chcem mat dobre vypisane.radsej sa budem informovat na neakej info linke.

lu2112
27. júl 2012

@monkka21 naozaj ak mas niake otazky zavolaj si priamo to je najlepsie aj u nas velmi neporadia clevek si vsetko musi zistit sam ale dufam ze to zvladnes vsetko vypisat len davaj pozor nech to neposles neskoro lebo vam to mozu zamietnut 😒

monkka21
27. júl 2012

@lu2112 no v pondelok zavolame a v utorok posleme.takze by to nemalo byt neskoro.jeden u nas v robote to poslal az po narodeni a vyplatili mu to.a teraz som sa pytala znamej ze dokedy to treba poslat a ona mi tiez povedala ze aj po porode,ona robi na office tu pre jednu agenturu,ale ne sa tomu nechce verit kedze nam to zamietli pri dcerke

lu2112
27. júl 2012

@monkka21 nam to tiez zamietli ale kvoli tomu ze manzel menil robotu a u zamestnavatela nebol dostatocnu dobu ☹

dedenini
27. júl 2012

ahojte mamicky. ma niekto skusenosti po porode ze by vam vypadavali vlasy? ja mam stym velky problem. ale neviem cim to moze byt. ci tym ze som po porode ale uz skoro 4 mesiace, alebo krepovackou na vlasy, alebo antikou -teliecko v ruke mam. mate stym niekto skusenosti, alebo viete mi poradit prosim, jak znizit to nesmierne vypadavanie vlasov? ci mam zajst k odbornikovi?? dakujem moc

monkka21
27. júl 2012

@lu2112 aha no je to na hovbi.mna najviac sklamal pristum nasho manazera musim dodat ze je to slovak.manzel bol za nim a jiesol mu to vyplnene tlacivo a on mu povedla,ze to sa az po porode dava a muz na neho kuka,potm zase ze on si to musi zistit a na druhy den my vola kamoska ona tam aj s muzo tiez robia,ze boli za nim ze potrebuju to tiez vyvabit a on im hned dal tlacivo ze si to maju vyplint a poslat.to je taka svina ,ach radsej sa nerozculujem lebo to skodi babu.by som mu strelila tak jednemu tak jednemu tak.ale ja stale hovorim,ze slovak slovaka najviac s prepacenim odrbka 😠

katie555
27. júl 2012

@monkka21 no podla zakona musite im dat vediet 15tyzdnov pred due date...Takze ak ste to nestihli mali pravo to zamietnut. Aj ked je to svinstvo ... 😢

monkka21
27. júl 2012

@katie555 oni o tom vedeli uz davno lebo ja som dala vypoved hned ako som otehu a o paternity leave vedeli od 15tt.len ako ze vtedy nam to posielal contract manager len on si daval na cas,ach uz radsej nad tim nepremyslam,lebo som s toho smutna.

katie555
27. júl 2012

@monkka21 no nie je nahodou paternity platene statom? 😒

katie555
27. júl 2012

Len ma tak napadlo - dostanu vasi partneri ako paternity pay - full pay alebo len co zamestnavatel musi? 135 libier za tyzden ? 😲

jeanka
27. júl 2012

Ahojte. Nas pokladik Filipko sa narodil vcera o 16.42, vazil 3.33kg a je to to najuzasnejsie babatko na svete 🙂 viac info a foto neskor 🙂 drzte sa

andie25
27. júl 2012

@jeanka juuuj, veľká gratulacia maminka! A všetko najlepšie, veľa lásky, zdravia, radosti a šťastia celej rodinke!!! Teším sa na foto aj na info🙂 XXX

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre