Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
27. júl 2012

@lu2112 ahoj dnes sme boli na camdene a v meste cely den, boli sme v slovak meeting pointe a dosli sme zniceni, spuchnute clenky...akurat pozerame ceremoniu, len som zbehla skontrolovat ci zijete a ci @jeanka nema spravy 🙂 gratulujem k domceku, to uz zbehne raz dva 🙂

lu2112
27. júl 2012

@sarifa no ja sa vraciam po 6 mesiacov lebo inak by som stratila miesto ale len na part time takze sa to bude dat aspon dufam. 😀 no je to skoro ale inak to nepojde ale bude sa nam o maleho starat nasa znama a jeden den bude s otcom nech si ho aj on uzije trochu 😀

radusiq
27. júl 2012

@jeanka jeeeej gratulacie obrovske 🙂 vsetko dobre Filipkovi a maminke, hlavne vela zdravicka prajem 🙂

lu2112
27. júl 2012

@radusiq aj mi pozerame no super som si myslela ze ste boli busy tak nohy hore a odychuj a prijemne pozeranie 😀

kaciatko215
27. júl 2012

@slivka233 veru oddychnem a stihnem aj co to porobit ale sem tam ma aj zly den.Uz mame system pocas dna vzdy po kojeni je hore hodku a potom sa vypyta spinkat proste mi da najavo ze maminka daj mi dudku alebo ma otoc na druhy bok a uz nam dava signal ked ma pocikanu plienku 🙂 mat dietatko je veru krasne ale zo zaciatku to bolo vycerpavajuce kym sme si zvykli na seba.A najkrajsi je ten bezzuby usmev a ked kojim a to vacsinou ked uz je skoro napapany a len tak jemucko drzi bradavku a zacne sa usmievat vtedy som uplne na makko z neho.Moja mamina ani televizor nepotrebovala prve tyzdne maleho stale pozorovala.Inac vies co je este dobre na zapal prsnika?Tvaroh alebo slivkovy lekvar.Ten lekvar som vyskusala a mozno aj to pomohlo okrem kapusty

radusiq
28. júl 2012

@lu2112 bre ranko, ako sa citis? mas dnes volno? vcera sme odpadli niekde pri Togu, teraz dopozeravame 😀 rozmyslali sme ist pozriet Sagana, ale tatko hovori ze radsej si pozrie na nasej supertelke cely zavod ako stat hodiny kvoli tomu aby okolo nas raz prefrcal 🙂

slivka233
28. júl 2012

Dobre ranko dievcatka, ako ste sa vyspinkali do krasneho sobotneho slnecneho dna???
@sarifa a ty moja ako?? ja klasika od 5:30 hore, aj s drahym, spat sme isli o pol 1 v noci ale urobili sme co bolo treba a prave sme sa rozhodli ze ideme do Leeds na prechadzku, kupit nieco pre svokru kedze svagor ide po nu stredu na SK a ja som sa rozhodla urobit si radost novou kabelkou, v River island maju sale tak sa idem vybuurit.
Ako sa dnes citis? malinkee nezlostii??alebo nepyta sa na svet?? my sa mame fajn len dnes sa veeelmi vytlaca ten moj little man, ked som sa zobudila tak mal ritulu vonku ze brucho vyzeralo ako skokansky mostim na lyze.
dufam ze si ok a pospala si aj ty, si spominala ze mas nabity vikend a kopa roboty.....ozaj ako vcerajsi vecer?? pozerala si ceremoniu?? bolo to krasne ze? ja som pozerala sice nie dlho ale mala som pauzu ked sme si objednali kebab 😀 😀
....nakrmila ta sesternica??

slivka233
28. júl 2012

@kaciatko215 super ze ste si vybudovali takyto rezim to je najdolezitejsie a prave toto chcem aby sa mi podarilo, neviem sice este ako na to, ale snad po porode to vnuknutie dostanem a pojde to nejak samo...viem len ze kupanie si dame na presnu hodinu kazdy den a prisposobime aj papanie k tomu a ten spanok snad nejako pride..... 😉
je to krasne ze ked uz tak viete spolu nejak komunikovat, ze citis co babo chce....poznam ten pocit ale iba od bratovych deticiek, teraz uz velke sledny ale od narodenia som snimi bola snad sa namna nieco nalepilo a ten pocit z vlastneho babatka tak to sa neviem dockat....nech sa vam dari s drobcom , takto spolupracovat a nech je to len lepsieeeee..
a kolko uz ma???

sarifa
28. júl 2012

@slivka233 Ahoj ja som spala velmi dobre 🙂 to asi preto lebo som isla spat az o 2hej.Ja som pozerala olympicke a ma islo porazit .To zatoto tolko platili?No hroza uplne o nicom to bolo 😝
No dneska je pekne bude vam dobre na prechadzke len aby si nebola hned unavena 🙂 to uz tolko neprejdes...
Sesternica ma nakrmila tak mi bolo dobre 🙂 potom ked jej priatel prisiel som mu dzobala do McD 🙂 Dneska sa mi ani nicoho nechce ale je krasne tak aspon prat budem a vonku rychlo uschne.Inak neviem co budem cely den robit .
Male sa tlaci a mrvi no musi pockat az po pondelku moze prist na svet 🙂

kaciatko215
28. júl 2012

@slivka233 dakujeme 🙂 Tomino ma 6 tyzdnov a som velmi rada ze uz ako tak fungujeme.Kupanie sme si stanovili medzi 7-7.30pm ale zalezi to aj od toho ze ako dlho spi poobede uz sa stalo ze sme kupali o 8pm.Ja som sa tiez starala o bratove deturence a tiez sa co to nalepilo na mna ale mat svoje baby je uplne ine - sa pamatam ze som sa velmi bala kupat maleho tak mamina mi to ukazala a hned na druhy den som kupala uz sama.Chytit takeho maleho drobceka holateho a manipulovat s nim - to bola nocna mora pre mna ale teraz uz v pohodicke

sarifa
28. júl 2012

@kaciatko215 a odkedy si zacala maleho kupat? a kupes ho kazdy den?

wewe8584
28. júl 2012

@jeanka blahozelam k malickemu 🙂 a nic iba..Vitaj Filipko! 🙂 Vsetky tu sa tesime na kazde pismenko, ked si najdes cas....presne tak ako sa tesime, ked napise Kaciatko 🙂

kaciatko215
28. júl 2012

@sarifa v porodnici mi povedali ze az ked odpadne pupcek a na nete som sa docitala ze sa moze kupat aj ked este pupcek neodpadol tak si vyber ale my sme sa rozhodli maleho okupat aj napriek tomu ze mal pupcek tak sme ho zabalili do plienky / nemal taky strach z otvoreneho priestoru / a snazili sme sa vyhnut pupku a kupali sme ho ked mal 5 dni.Dovtedy len v umyvadle ritulu a s cotton wools popod krcky aby bol ovlazeny.Pupok mu odpadol presne po 7 dnoch.Ano kupem kazdy den je to taky nas ritual a maly krasne po kupani spinka ma velmi rad kupanie.Zo zaciatku som do kupela pridavala kamilky alebo repik bo maly mal vyrazticky ako sa este cistil.A po kupeli som pouzivala olivovy olej / to som mala zo svk / a na pupok ked odpadol aby sa pekne zahojil som mala framykoin zasyp.Teraz uz kamilky ani repik nepouzivam.Hovori sa ze kamilky su alergen a ze vysusaju.Pred kupanim som ho natierala olejom a nechala chvilocku posobit okupala a uz len utrela mal hebku pokozku teraz ho zas natieram az po kupani olejcekom / Avirilom zo svk / kazdy si najde ten svoj system ze co a ako.Ak mas este nejake otazky kludne sa opytaj rada odpoviem papa

sarifa
28. júl 2012

@kaciatko215 no som tusim pocula ze sa nemoze hned babo kupat tak som si chcela byt ista .🙂 Dakujem

kaciatko215
28. júl 2012

@sarifa niet za co sme tu na to aby sme si poradili navzajom 😉

monkka21
28. júl 2012

mne babo okupkali hned v porodnici pred odchodom domov.kazde kupkali pekne uzkazali co ako sa ma umyvat.a potom som kupala doma kazdy druhy den.najlepsie len cistou vodickou.aj mne health visitor odporucla olivovy olej lebo mala sa mi vyhadzovala a nevedeli sme s cohoa potom to uz bolo fajn.
@kaciatko215
@sarifa

kaciatko215
28. júl 2012

@monkka21 no v nasej porodnici nekupali a ja tiez len v cistej vode teraz kupem 🙂

andie25
28. júl 2012

Ahojte maminky 🙂 k tomu kúpaniu babatiek-môže sa kúpať aj ked ešte má pupocnik neodpadnuty, len sa musí okolo poriadne osusit. A v nemocnici prvorodickam ukazujú ako kúpať a držať babo, a ked neukazu, tak požiadajte midwife pri domácej návšteve. Bábätko sa môže od narodenia kúpať, a väčšinou co sa vysypu takými malými červenými vyrazkami to je normálne po narodení. Netreba žiadne pudre ani zasypy, cistu vodu a olivovy olej úplne stačí.

lu2112
28. júl 2012

@radusiq ahoj no my sme to dopozerali az do konca ani neviem ako sme to zvladli 😀 ale malemu som tym uplne prevratila rezim. Dnes sme stavali o 6.30 lebo sme vyrazali do southamptonu. Manzelov kamarat z Jerssey mal uraz skocil do bazena a zlomil si dva krcne stavce tak ho tam vcera operovali blazon ma malu dceru 2 rocnu kludne mohol ostat paralizovany od krku mal velke stastie. No a az teraz sme prisli. A uz odychujem v posteli lebo som uplne mrtva 😝 A vy co dnes odychujete ci ste aj niekde boli?

sarifa
28. júl 2012

@andie25 ahoj a malo by sa babo kupat kazdy den? Ozaj ja som nieco pocula zevraj pri cisarskom zena nemoze mat nalakovane nechty je to pravda?Ja mam akrilove ...

andie25
28. júl 2012

@sarifa vies co, ked máš plánovaný cisarsky tak prides uz nachystana, ale je kopu prípadov ked maju ženy emergency cs a vtedy narýchlo odlakujeme🙂 No a bábätko môžeš každý den kupkat, nevidím v tom problém, a ked nechces každý den tak môžeš striedat že jeden den iba top&tail a druhý den kupel🙂 a potom pekne vyolejcekovat, pomasirovat a pocvicit 🙂 a sarifka nerozmyslaj nad cisarskym, pekne pozitívne myslenie, všetko bude ok.X

sarifa
28. júl 2012

@andie25 no ja ani cisarskym nechcem ist.To za nic nasvate radcej nech ma dotrha... No ale mne sa to neda odlakovat 🙂 A preco to vlastne vadi?Ved zena sa operovat nebude tak preco nemoze mat nalakovane nechty?

andie25
28. júl 2012

@sarifa cisarsky je operácia 🙂 ved ti rezu brucho, maternicu a potom siju a máš stehy🙂 V pohode, uz som videla aj s nalakovanymi nechtami, to je hlavne pre anesteziologa, podľa toho vie kontrolovať neviem co🙂 musím sa opýtať 🙂

sarifa
28. júl 2012

@andie25 aha no tak mi to bolo len divne.A dalsia vec 🙂 Mne dneska ale strasne opuchli nohy ze ani nemozem s prstami hybat.Uplne mam laby ako 100kg zena :(

sarifa
28. júl 2012

@andie25 inak dik za tie podrobnosti o cisarskom ..Ja viem ako to prebieha prave preto ani za svet tomu postupit nechcem. 😀 je mi stoho zle len ked nato myslim,Keby mi to povedali ked budem rodit ze budem musiet ist tak ja doslova odpadnem a to nezartujem 🙂

slniecko77
28. júl 2012

@sarifa ked mas nalakovane nechty tak nevidia ci nemas nahodou cianozu - fialove konceky prstov, najjednoduchsie zdetekovanie nedostatku kyslika v krvi
..este sa ti stale babo neotocilo spravne? ci kvoli comu ti planuju sekciu? niekedy sa rodia normalne aj deticky v KP - koncom panvovym
..ste sa bavili o kupani babatiek, odporuca sa kupat dietatko 2-3x za tyzden v cistej vode a detska pokozka nepotrebuje ziadne kremiky, pokial je zdrava..ked uz tak mandlovy olej, olivovy je tazky pre detsku pokozku - priznam sa, ze ja som pouzivala Sebamed na kremovanie, ale nie po kazdom kupeli (pri dalsom dietati by som nepouzivala ani ten)

sarifa
28. júl 2012

@slniecko77 nie neplanuju len som otom pocula tak som sa chcela nato spytat lebo ja nemam svoje nechty ale akrylove tak som nevedela ze co a ako..O tom kupani to si kazdy asi podla svojho.Kazdy to inak.Ja mam celu kozmetiku od Jonsons baby tak to hadam mozem pouzivat nie?

slniecko77
28. júl 2012

@sarifa osobne by som do Johnsons nesla 😝 viem o par mamickach co po nich ich deticky mali nepekne reakcie..ale samozrejme je to na tebe
..uz aj na SVK neonatologovia a pediatri odporucaju nepouzivat kozmetiku pri kupeli a tiez nekupat kazdy den - ale je to na zvazeni kazdeho 😉
..sekciou sa prilis nestras 😉 tu sa jej brania zubami-nechtami..ale ked bude potrebna tak je urcite lepsia ako prirodzeny porod, hlavne mysli na bezpecnost svojho dietatka 😉 nic nie je dolezitejsie nez poklad co nosis pod srdieckom 😵

sarifa
28. júl 2012

@slniecko77 no ja mam tej kozmetiky tak strasne vela co som aj balik s prace dostala tak to chcem pouzivat.Ale urcite nie na malicke babatko ,to najprv len ta voda.Teda neviem ci ta voda bude aj stacit na pokakanu ritku 😀 No ja som sa stretla so zenami ktore radsej chceli CS nez normalny porod a ja som teda zasla 😲

slniecko77
28. júl 2012

@sarifa na pokakanu ritku staci voda, aj ked sa priznam, ze ja pouzivam vo velkej miere wipes
..vo svojom okoli poznam tri zeny, co rodili prve dieta prirodzene a druhe CS a vsetky tri povedali, ze by cisarom dobrovolne nikdy nesli a to jedna z nich si prave cisar vybrala 😀 trpko olutovala
..ja som tiez dostala Johnsons kozmetiku..posunula som ju dalej 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre