Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

kaciatko215
28. júl 2012

@sarifa na pokakanu ritusu ti v prve dni ani wipes nepomozu len cista voda.Ono ta smolka je ako lepidlo takze len cotton wools a voda je najlepsia a potom uz ked to prejde tak wipes su ok.Ja sem tam umyvam ritusku vodou ale ked som mimo domu tak wipes pouzivam 🙂

andie25
28. júl 2012

@sarifa to je pri konci tehu normálne, si naliata vodou, ono to aj samo odíde po pôrode. Johnsons kozmetiku si nechaj az na staršie babo, naozaj stačí voda a olivovy olej. Ja som nepocula o tom, že by bol ťažký na plet, v nemocnici ho bezne používame. Wipes takisto vedia urobit sarapatu, videla som už veľa červených rituli z nich. Voda je najbezpecnejsia, no a potom uz ked je staršie babo tak aj wipes.

sarifa
28. júl 2012

@andie25 dakujeeeeeeem 🙂 a ako starsie ma byt?

andie25
28. júl 2012

@sarifa za malicko🙂 to uz uvidis podľa seba🙂 pol rok/rok? ale pravda je, že dost veľa deti sa vysype z johnsons, si prečítaj zloženie, sama chémia. Ja uz sa neviem dočkať kedy to na teba príde a hlavne co to bude🙂 no a tvoje narodky klopu na dvere🙂 myslíš že to bude den D? Máš ešte MW tento týždeň?

andie25
28. júl 2012

@slniecko77 dik, idem prečítať 🙂

sarifa
28. júl 2012

@andie25 ja urcite ten jonson budem pouzivat ale neskor a ked to bude az take zle tak prestanem pouzivat,Preco je ta kozmetika teda taka draha ked takto skodi a ja ze to je najlepsia kozmetika pre deticky.
No ty sa nevies dockat ...? 😀 ja len aby to slo lahko ...
No veru uz je to predodvermi len sa modlim aby to nebolo v pondelok 🙂 No ja mam MW az 2heho augusta takze to si este pockam :(

slniecko77
28. júl 2012

@andie25 to som nasla len nahodou...ono by to chcelo odbornejsie postudovat, ale ja som sa bavila o tom s primarom na novorodeneckom (a nie len s nim)..olivovy olej som pouzivala ked som robila nanny a maly mal velmi supinatu a poskodenu pokozku - krasne zabral, skutocne netreba pouzivat nic pri zdravej pokozke
..vcelku som prekvapena, ze vas s tym neoboznamovali, mozno skor HV

slniecko77
28. júl 2012

@sarifa Jhnson nie je velmi drahy..pozri si napr Weledu, alebo ine kozmetiky na prirodnej baze 😉

andie25
28. júl 2012

@sarifa joooj, do 2.8. uz hadam aj mamina budes 😀 ono nie vsetko co je reklamovane, je aj dobre🙂 predsa tehotenstvo a babatko je jeden velky bussiness, zarabaju sa na tom tazke peniaze,drahe kociky, kozmetika, plienky, nabytky vsetko mozne...a my lebo sme uplne hotove a v zaujme, ze chceme len to najlepsie pre babatko to vsetko nakupujeme 🙂

sarifa
28. júl 2012

@slniecko77 no pre mna je teda £25 za nejky olej sampon mydlo teda dost 🙂 Ale si myslim ze niektore mamicky niekedy az prehanaju a vsetko je pre babatko zle ... priliz vela citania na internete 🙂

sarifa
28. júl 2012

@andie25 presne tak .Chceme vsetko len to najlepsie a pritom tak vela ani k tomu najlepsiemu nepotrebujeme.Dieta rychlo vyrastie a to je pravda ze je to jeden velky business a zabudame ze my sme boli mydlami umyvane a dobre nam bolo 🙂

slniecko77
28. júl 2012

@sarifa 😉 lanolinove mydlo nie je zly napad

sarifa
28. júl 2012

@andie25 a vies ze moja MW ma este aj objednala na 9.2 a potom o dalsi tyzden tiez? 😀

radusiq
28. júl 2012

@lu2112 auu no tak to mal velke stastie...co v southamptone? Vylet?

My sme dnes ostali doma, teda ja s mm sme vybehli na nakup trosku doplnit stavy, ale inak lenivy den...aj dobre padol...

andie25
28. júl 2012

@slniecko77 no akurat si ma navnadila, a som nalogovana cez uni kniznicu a citam studie 🙂 ved stale sa este ucim🙂 zatial to vyzera tak, ze kupat je naozaj lepsie kazdy druhy den - to som v podstate vedela, lebo sa to moze striedat s top&tail, no a co ma prekvapilo je, ze kupanie s setrnymi prostriedkami, ktore neovplyvnuju ph pokozky a nesposobuju podrazdenie koze je lepsie ako len umyvanie cistou vodou, zatial tolko, idem sa pozriet na tie oleje 🙂

andie25
28. júl 2012

@sarifa no ved hej, v podstate mas cas do ukonceneho 42 tyzdna, ale tak dlho ta cakat nenechaju 🙂 ked budes uz 40tt, opytaj sa MW nech ti urobi membrane sweep, trosku nepohodlne, ale vie to pekne rozbehnut porod. A presne, male je otocene dolu uz?

slniecko77
28. júl 2012

@andie25 no ja som sa okolo toho krutila pred maleho narodenim 😉
..som sa teraz zacitala do vyjadreni toho UK Dr. ...celkom sa mi pacia jeho nazory, hlavne na zarytych bio 😉 😀 😀 teda ono to nie su len nazory, ma to aj podlozene
..nuz clovek sa uci cely zivot 😉 je fajn, ze sa stale vzdelavas...ja mam zdravotnikov okolo seba dost..dokonca sama som to studovala 😉

andie25
28. júl 2012

@slniecko77 cele bio je zase jedne velky biznis, hm? 😀 ale tak mozno nieco z toho je dobre. hej my mame len podlozene studie tzv.evidence-based, lebo jeden z tych clankov si mi poslala - zdroj je johnson, tak vies ako 🙂 ale hej, som v poslednom rocniku, tak este musim vyuzit pristup k info zadarmo🙂 inac ta studia, co som pisala predtym bola publikovana toho roku, takze je to ok, idem este pozriet na tie oleje, lebo v skole do nas hustia olivovyyyyyy 🙂

sarifa
28. júl 2012

@andie25 no ked som bola naposledy na scane tak povedali ze je dolu ale stale nieje engaged :(

andie25
28. júl 2012

@sarifa tak to je fajn, neboj sa ukotvi sa, mozno uz aj je 🙂

sarifa
28. júl 2012

@andie25 dufajme a ze uz bude chciet na buduci tyzden prist 🙂

slniecko77
28. júl 2012

@andie25 to som nasla len tak narychlo..preto som napisala, ze to chce hlbsiu studiu 😉
..anglo-saska medicina je cela zalozena na evidence-based..a tie ich guidelines 😀 😝 aj ked na nieco dobre to je
..viem, ze aj u nas sa vo velkej miere pouzival olivovy olej, ale uz sa od neho ustupuje, teda hlavne pri zdravej pokozke

andie25
28. júl 2012

@slniecko77 no veru, nenavidim guidelines.... niekedy sa zidu, ale predsa su to len guidelines, nemozu sa aplikovat na kazdeho rovnaku, v nemocke sa kolkokrat certim na to.... ono hej, evidence-based je ovela lepsie ako ked jedna babka povedala 🙂 ale tak oni peniaze na kadejake vyskumy maju, co je dobre.

slniecko77
28. júl 2012

@andie25 hlavne ked su tie guidelines postavene obcas na hlavu...ako pises nedaju sa aplikovat na kazdeho rovnako, vsak sme kazdy iny, ale tu to tak robia 😉 aj preto mam nejake vyhrady k NHS

andie25
28. júl 2012

@sarifa ja tomu verim! aj Jeanke sme to velmi priali a aha, uz je mamina 🙂 urcite je teraz velmi zaneprazdena, ale uz sa tesim ked napise , aky mala zazitok a tak 🙂

slniecko77
28. júl 2012

@andie25 celkom by ma zaujimalo aky prevlada nazor na porod do vody..teda ako na to nahliadaju MW a ci si pocula aj nazor pediatra - lebo ma zaujima nie len to ci je to dobre pre matku, ale hlavne pre dieta
..kolko by mala trvat ''tlaciaca'' faza porodu? myslim tym, ked uz je zena otvorena na 10cm az do porodenia dietata - mam nejake info, len overujem 😉
..a aku mas infosku o gas&air - Entonox, Pethidin a EDU? resp. ako sa k tomu stavaju MW

sarifa
28. júl 2012

@andie25 ja si pamatam ze par mamiciek bolo predomnou a zrazu aha ja som na rada :( no mamicky su vsetky zaneprazdnene ale snad si najdeme ten nejaky cas aby sme to tu okukli co sa tu deje 🙂

andie25
28. júl 2012

@slniecko77 juuj, no ako by som to, ja sa vyjadrim za seba. Nazor pediatra som sice nepocula, ale tak viem, ze pri porode do vody je riziko infekcie pre babo, lenze to mas aj pri suchom porode (zalezi od situacie) Zatial som zazila len krasne a uspesne porody do vody, kde babatka boli v poriadku a maminy spokojne. MW u nas (nemozem zovseobecnovat, takze hovorim za miesto kde praxujem) su naklonene takemuto porodu, mame aj porodne centrum, kde su 2 bazeny a zeny ho dost casto vyuzivaju, mame takisto vyskolene MW na tento porod. No ku tlaceniu, podla guidelines 🙂 ma zena hodinu na to aby vytlacila, ale zase pracujeme individualne a sudime podla situacie, prvorodickam dost casto davame este hodinu navyse od 10cm, aby hlavicka zostupila nizsie a az potom zahajujeme tlaciacu fazu, ktora je takisto hodina - po dohode s lekarom aj hodin pol - zalezi od konkretnej situacie. No a k pain relief, tak samozrejme podporujeme hlavne prirodzeny porod, cize najprv dychacie metody, uvolnovacie metody, aromaterapia, sprcha, voda a az potom medikamenty 🙂 a samozrejme o moznych rizikach informujeme, co satyka Entonoxu a Pethidinu, ale Epidural je uz zalezitostou anesteziologa, uff vela pisania 🙂 😉

slniecko77
28. júl 2012

@andie25 dik za vycerpavajucu odpoved 😉 v podstate som taku ocakavala
..porod do vody, pediater ti presne povie co si napisala, hrozi vacsie riziko infekcie 😉
..tiez mam info, ze lekar je volany ak tlaciaca faza presahuje 1.5 hodky..btw kto nastrihuje, MW ci lekar? ci zalezi od situacie? myslim, tym urgentnost zasahu a s tym sa mi spaja, kto zasiva ranu po epiziotomii? aky maju nahlad MW na epiziotomiu?
..lekarovi na SVK sa vlasy zjezia dupkom ked trva tlacenie 1.5hodky...teda aspon tomu mojmu 😀
..mne Entonox viac-menej vnucovali 😝 ale nevedela som ho dychat a odmietla som ho, Pethidin je z mojho pohladu riadny ''humus'' 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre