Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
29. júl 2012

@slivka233
@sarifa caute skoro maminy 🙂 Nicoho sa nebat, a pekne zhurta na to, predychavat a bude vsetko ok 😉 Ja verim, ze sa Vam porod do vody vydari, a to aj tlmi bolest, tak aj ked sa rozhodnete nerodit do vody, tak aspon chodte do bazena pocas kontrakcii, voda fajne nadnasa. Juj, ja uz sa zase neviem dockat, ze ktora z Vas pojde prva 🙂 Drzim prsty obidvom silno!X

slivka233
29. júl 2012

@andie25 ahoooj no ja opat akosi neviem spat tak s kamaratom mobilom sa snazim unavit si oci.....no inak prva ide @sarifa ja este niesom ready potrebujem tak 10dni a celkovo do porodu mam 20takze sarifa ideees na toooooo.......ozaj dnes sme sa registrovali na tu strankh myeuro.tv ale neprisiel nam este ziadny email, pockam este rano snad to bude ok uz chcem pozerat.ako adresu si pouzila slov.ci anglicku? dufam ze to pojde jooooj.....a ty sa mas ako? ako sa citis?

slivka233
29. júl 2012

@sarifa sarifka moja prajem ti krasny narodeninovy den....hlavne zdravicko a lahucky, rychly a bezbolestny porod...myslim ze to je teraz pre teba najdolezitejsie. HAPPY B-DAY

lu2112
30. júl 2012

Dobre ranko dievcata ako sa dnes mate? Ja mam za sebou hroznu noc spala som asi hodiu strasne bolesti chrbta som mala a nic nepomahalo. Uz je to o nieco lepsie ale zase som unavena 😒.
@sarifa Vsetko dobre k narodeninkam oslav ich poriadne a dufam ze ta male neprekvapi ako darcek sice bol by to asi ten najkrajsi v zivote 😀
@andie25 Dobre ranko otazocko na teba mozes ist do vody iba na cast porodu? Ja som si myslela ze bud voda alebo normalny lebo mne by sa lubil taky kombinovany 😀

sarifa
30. júl 2012

@slivka233
@lu2112 Dakujem vam dievcata 🙂 Prave preto dneska nic nerobim aby si malicke nezmyslelo ze si pride na svet teraz.Nie ze by som to nechcela mat uz za sebou ale tak este tyzh par dni pockam.🙂 Dufam ze sa obe citite dobre ked uz nie su take horucavi 🙂

lu2112
30. júl 2012

@jeanka Pekne si to napisala az mi slzy vbehli do oci som kazde jedno slovo stebou prezivala 😀. Gratulujem este raz maly je ako z rozpravky krasnucky. Neboj najdete si system aj si zvyknut musite na seba a bude dobre. A latkovat zacnes az ked budete obaja pripraveny a bude to dobre ved ma este cas. A mozno place lebo sa mu tie jednorazovky nepacia 😀 😀.
Drzte sa a ozvy sa ak budes mat cas z novymi informaciami a dakujeme za popis porodu uzila si si teda poriadne ale stalo to za to 🙂

sarifa
30. júl 2012

@lu2112 aj ja som sa na toto presne pytala v nemocnici a vraveli ze maju nato jednu vanu kde zena moze ist ked chce byt vo vode ale nechce tam rodit.. 🙂

lu2112
30. júl 2012

@sarifa ja mam zasebou strasnu noc ale tak snad to bude lepsie 😀. Uz my ostava len 15 pracovnych dni do materskej tak uz to niako dobojujem 😝. Uzi si den a hlavne nejedz nic stiplave aby si male nezmyslelo prist dnes 😀

lu2112
30. júl 2012

@radusiq ahoj ako dnes urcite si busy tak si uzivaj rodicov a ozvy sa ako sa vam dari ak bude cas 🙂

sarifa
30. júl 2012

@lu2112 vyskusaj spavat sama v posteli ja od vtedy vynikajuco spim.Vankuse mam okolo seba a ulozim sa kde chcem a super sa mi spi ,som tak mohla uz davno spavat 🙂 Stiplavemu sa budem z daleka vyhybat.Ja ani stiplave nemozem zjest tak to nebude problem 🙂 15dni to sa da vydrzat a potom si aj ty mozes pekne nohy vylozit a uzit si tie posledne tyzdne s bruskom

slivka233
30. júl 2012

@sarifa ja som dnes dievcata zaspala asi o 2 v noci, unavila som si oci hranim bubble shot...pomohlo a spala som do rana, mala som tak tvrde brucho ze som nemohla ani na jednej strane spat lebo som citila maleho...teraz este stale v postely ako po opici...ale nemaaam pecivo jooooj .... budem musiet do obchodu. sarifa dnesny den si uzi romantiku lebo coskoro uz budete 3...dufam ze budes mat den podla tvojich predstav.

slivka233
30. júl 2012

@sarifa inak tuto noc som zaspala krizom v postely a bolo to fajn...@lu2112 vyskusaj, nieje nic lepsie ked sa zobudis oddychnuta....len to vstavanie je hrozne ja sa citim ako by ma niekto bil celu noc a rano som ako po zlomenine..hlavne tam dole...to uzsa deje to roztahovanie? ci?

sarifa
30. júl 2012

@slivka233 dakujem moja .Si uzijem tu romantiku este naposledy hihi

slivka233
30. júl 2012

@sarifa zas to neber tak tragicky to nieje uplne naposledy, to ber ako taku prestavku....takze dnes mas veget cely den ze? musim sa vypudit z postele a ist do obchodu hlad je silnejsi ako vsetko ostatne joooj ale sa mi nechce.

sarifa
30. júl 2012

@slivka233 no aj ja tak spim a to je najlepsie ked sa mozes ulozit ako ti vyhovuje.Malicky sa ti tlaci dole.Uz to bude len tak.tlacit sa bude pokial sa cely nevytlaci 😀

sarifa
30. júl 2012

@slivka233 silvika dneska len oddych ,nicoho sa nechitim nic nebudem upratovat .To vsetko neham na mojho.Ty sa chod najest lebo ti bude zle.Prechadzka ta trosku preberie

slivka233
30. júl 2012

@sarifa teda peso veru nejdem...uz sa aj obliekam....pridem tu neskor len si dieta nakrmim 😉 haha

sarifa
30. júl 2012

@slivka233 hihi nakrm nakrm 🙂

lu2112
30. júl 2012

@sarifa no bohuzial nemam kam vyhodit manzela takze musim sa tlacit az do 31.08 vtedy sa stahujeme do domu a potom moze spavat v hostovskej 😀. Ale buduci tyzden ma ist na sluzobku tak uvidime ci to pomoze 😝

slivka233
30. júl 2012

@sarifa VYBAVENEEEEEE...NAKRMENEEE. ono sa to nezda ale je vonku tepluucko....
takze nakupene mame mozme maskrtit, dnes som sa rozhodla pre brokolicu a karfiol zapecene so syrom..ale aby to nebolo az take zdrave, som sa rozhodla ze dnes urobim domace hamburgre dobre masko zemlicky som nasla jaaaaaaaaaaaaaaj....
ako pokracuje tvoje nic nerobeniee... ja trosku posedim a pojdem poupratovat nech mam pokoj.

andie25
30. júl 2012

@slivka233 ahoj 🙂 ja som odpadla v noci spat, lebo rano mi trebalo vstavat, teraz na tajnasa pisem zo skoly 😀 mame sa celkom dobre, len hlava ma dost boli, ale tak to bude asi tou zmenou pocasia a z toho, ze sa mi tu vobec nechce byt. No, tak nakoniec si sa aj dobre vyspala, ja viem teraz ku koncu to udajne nie je ziadna slava s tym spankom, skus si dat kupel predtym-nie horuci, trosku zrelaxuj a mysli na mimi, ako bude vyzerat a tak, a nemysli na porod a veci s tym spolocne 🙂 Bude dobre. Na myeuro sme tusim davali anglicku adresu, ale trvalo im to tiez den alebo dva sa mi zda, a ked budes platit, tak to rob cez paypal, to je najistejsie. Ok, tak pekny dnik, drz sa a pohladkaj bump 🙂

andie25
30. júl 2012

@sarifa Vseeetko najlepsie k dnesnym narodeninkam, uzi si den a romantiku 🙂 a potom daj vediet, co to bolo za velke prekvapenie od toho tvojho 🙂

andie25
30. júl 2012

@lu2112 ahoooj 🙂 jasne, mozes ist do vody aj na cast porodu alebo aj do sprchy, ale do vody lepsie udajne 🙂 a kludne si daj aj vanu teraz, ked mas bolesti chrbta, ale nie velmi teplu, trosku ti pomoze na chrbat ked si polezis vo vani

slivka233
30. júl 2012

@andie25 Uz mi telka ide strasne sa tesiiim.....
nezavidim ti ako musis byt v skole, ale zase stoji to za to, a viem ze budes skvela midwife..takze len tak daleeeeeeeeeeeeej...no spanok nieje nic moc ale da sa to a najlepsie sa zaspi hocikedy v priebehu dna to je najlepsie...ja nema problom zaspat teraz hocikedy hocikde cez den len v noci mam probleem.
tak nech ti to v skole rychlo ujde a si cimskor doma v pokoji s nohami horeeeeeeee

jeanka
30. júl 2012

ahojte 🙂 dakujem vsetkym za zelania 🙂

@kaciatko215 dakujem za radu, uz som objednala u mamy aby mi doniesla buduci tyzden ... asi ten vyvar nechuti nejak extra dobre ale ked uz som zvladla porod tak uz nic nemoze byt tazsie 😀

@andie25 no veru... ze vraj som bola ako posadnuta, prevracala ocami a robila necakane pohyby a "vrcala" som na Mareka ked sa snazil pomoct... 😀 tlak uz je lepsi, vcera mi merala midwife a bolo to ok aj po porode uz som sa stabilizovala... brali mi aj krv a zelezo som mala len 10 tak mi predpisali tabletky - z toho nemam velmi radost lebo zapcha v kombinacii s tym mojim zasivanym spodkom nie je zrovna sranda....

@slivka233 marek bol pri mne cely cas, snazil sa pomahat a dost si toho so mnou "uzil" 🙂 povzbudzoval aj pri tlaceni a povedal ze bol sokovany z toho ako to vsetko prebiehalo (ze ako ta hlavicka a potom to telicko tade mohli prejst??? 😀) ... a ked sa narodil tak hovoril ze nevedel ci ma od stastia plakat alebo smiat sa 😵
maly mal 3.33kg, dlzku nemeraju a este sme sa nedostali k tomu aby sme si ho pre zaujimavost zmerali - asi to aj tak nebude velmi presne... a ano, zasivali ma, aj museli zavolat nejakeho konzultanta ze ci som si aj sval nepretrhla ale nastastie to bolo len povrchove aj ked mam pocit ze je dost velka ta rana, teda velmi som to nevnimala kedze som mala malickeho na sebe... inak midwifes som mala dve - jedna sa zaucala ale obidve boli uplne perfektne, strasne zlate, povzbudzovali a starali sa vzorne...
vcera tu bola zase midwife, odvazila Filipka a uz ma iba 2.95kg drobcek (vsetko to meconium islo uz von a ked som videla to mnozstvo ani sa necudujem ze tolko schudol 🙂) - midwife spominala ze to nie je netypicke ze tolko schudne, hlavne ked sme mali problemy s kojenim co suviselo aj s tym ze bol utlmeny kvoli liekom... Ale myslim si ze uz sa to zlepsi lebo teraz papame priblizne kazde 2 hodinky (zajtra mame dalsie vazenie).... ale som prekvapena ze kazdy den zatial prisiel niekto pozriet - neviem ci je to tak u vsetkych alebo len u mna lebo sme mali nejake problemy a komplikacie... ale bola tu support worker aj dnes, pride aj zajtra a pozajtra zase moja midwife...

dnesnu noc sme sa konecne viac vyspali, maly spal medzi nami a 3x sme boli hore asi hodinu kvoli kojeniu (a kvoli tomu ze sa mu proste nechcelo spat a vyvadzal 😀) ale 6 hodin je uz ovela lepsie 😉 teraz spinka v moses baskete, pustila som mu z youtube "waterfall" tak ho to ukludnilo a tiez som ho dala na bok, na chrbte nam vobec nechce lezat...

jeanka
30. júl 2012

@lu2112 urcite sa budem snazit zacat s tymi latkovkami co najskor - ale pockame najprv kym sa mu pupocna snura zahoji, lebo je taky drobunky ze by to kazda plienka prekryvala a to sa nesmie...

lu2112
30. júl 2012

@andie25 jej dakujem tu vanu skusim lebo toho som sa bala ze nemozem ked som tehu tak nie velmi teplu mozem tak hned sa do nej hodim po robote lebo ten chrab nepovolil este. A to som precvicila vsetky Jogove cvicenia na uvolnenie. Ked cvicim to pomaha hned ako prestanem to zacne boliet ☹

andie25
30. júl 2012

@jeanka 🙂 ale to je normal, kazdy prezivame bolest inac, hlavne, ze ste to vsetci zvladli a ste zdravucki 🙂 To je super, ze tlak je ok a na tie tabletky pi vela vody, a papaj teraz vela celozrnnych vyrobkov a vlakniny, ovocie, zeleninu a nemalo by ta zapchavat. Musis opatrne, lebo netreba tam teraz vyvijat extra tlak, bude dobre 🙂 A kojenie sa uz rozbehlo?X

andie25
30. júl 2012

@lu2112 urcite mozes, len naozaj nie velmi teplu, a potom este pocvic, tebe inac tvoje male dava zabrat 🙂 ale ako som hovorila, ze ked sa narodi, bude hotovy anjelik 🙂

andie25
30. júl 2012

@slivka233 no hej, pokial si vies pospat cez den tak ok 🙂 joj tak sa mi tu nechce byt, este zajtra a mam prazdniny, konecne... no ale musim si nahradit prax aspon tyzden, co som v prvom trimestri vynechala, lebo mi bolo zle, ach jaj, ale ja to vydrziiiiim 🙂 no a na midwife si budem musiet pockat este rok, kedze prerusujem od novembra skolu ☹ ale tak je to pre krasne a vesele priciny 🙂 rok hore , dole, ale chcem si uzit moje prve babo vytuuuzeneeee 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre