Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

andie25
30. júl 2012

@jeanka a este som chcela, ak ta bude aj zapchavat a nebudes si vediet rady, popytaj si v lekarni lactulose, to sa moze aj pri kojeni, a mimochodom ti ho nepredpisali ked ta prepustali z porodnice?

lu2112
30. júl 2012

@jeanka No urcite je lepsie pockat ved nam das vediet ako ti to potom ide s latkovanim ja sa chystam tiez az potom ked odpadne pupocnik nech to nedrazdi potom uz nema co zavadzat 😀.
Vidim ze uz si zacinate pomalicky zvykat na seba ako rodinka dufam ze ak nabehnete na system sa aj trochu vyspis a naberes energiu drzim palceky nech je to kazdy den lepsie a lepsie 😀.
A ako sa maju vase male princezne uz sa zoznamily z novym obyvatelom niake zmeny u nich ci ani nie 😝

lu2112
30. júl 2012

@andie25 no dufam ze mas pravdu stim anjelikom po porode lebo inak sa uz asi zblaznim celu noc som prechodila lebo som lezat nemohla a nic nepomahalo. Ale on je spokojny roztahuje sa ako by som mala neviem ako miesta aj teraz sy vystiera nohy a ruky tak vyzeram ako spravitkom nemozem sa zohnut lebo my ani nedovoli potvora mala 😀. Ale Ja som bola zevraj taka ista ked som bola v brusku terorizovala som mamu( Tak moja mama sa len smeje teraz ked jej to hovorim presne tym istym si presla ) 😀 takze ma to mat pokom

sarifa
30. júl 2012

@slivka233 no moja zase robis chutky? Ja uz sa ani nebudem pokusat varit nieco moje fasirky dopadli katastrofalne minule hehe.No ja som okurat vstala som si bola vzdriemnut a teraz si idem dat obed a tortu ci moj upiekol hahah chudak ale sa snazil uvidime ako bude chutit 🙂

sarifa
30. júl 2012

@andie25 dakujem uzijem si ..snad 🙂 a dam vediet co mi teda kupil ked to tak ospevuje haha 🙂

jeanka
30. júl 2012

@andie25 kojenie uz je ovela lepsie aj ked drobec stale narobi okolo toho kopu kriku 😀 ale hlavne ze pekne papa nakoniec... uvidim ako nakoniec s tou zapchou, budem papat viac ovocia/zeleniny a snad to bude ok, lactulose mi nepredpisali ale povedali mi ze to mozem..... dufam ze nebudem musiet 🙂
@lu2112 no babulky si asi vsimli ze na nich kasleme par dni 😀 chudatka ale vcera sa konecne boli prebehnut - aj ked mali sme aj nejake nahananie zase... 4 dni som ich poriadne nevidela a sa mi zda ze obidve podrastli ... alebo im zhustla srst co celkom nedava zmysel kedze je leto... 🙂

lu2112
30. júl 2012

@jeanka no urcite sa cuduju ze co sa deje ale ved zachvylu pochopia ze vas je o jedneho viacej. Stou srstou to ma aj nas ja si myslim ze je to kvoli tomu pocasiu su uplneny zblbnuty ved ani teplo nebolo 😅.

jajazu
30. júl 2012

ahojte "zeny", chcela by som sa opytat, ci viete o tom ze v UK je nejaky zakon podla ktoreho by dieta mala ist spat najneskor o 21hod.???? dakujem 😉

radusiq
30. júl 2012

@lu2112 ahoj ja len na rychlo z telefonu, cely den lietame, nohy ma bolia strasne ale zijem a vsetko ok 🙂 drobik kope, uz tiez nasiel rebra, ale nic strasne...Vcera sme boli na futbale, celkom fajne bolo, som sa bala ako to zvladnem ale pohodicka uplne...a vy ako? Zijes? Maly ti da zit? 🙂 nemam cas citat potom budem dobiehat 🙂

lu2112
30. júl 2012

@radusiq. Som rada ze si napisala a dufam zeaj odychujes trochu. My bojujeme kazdy den od vcera ma boli chrbat a este neprestal a to uz som skusila snad vsetko neviem ci mali tlaci na nieco ale uz aj noha jedna ma boli a neviem ju niekedy zdvyhnut takze to bude nerv niaky 😀 uzivaj si rodicov aj pekne pocasie mate a potom zase napis 😀

sarifa
30. júl 2012

@jajazu to je blbost 🙂

sarifa
30. júl 2012

@andie25
@slivka233 Ahojte dievcence 🙂Tak ja som sa vratila z vecere.Dostala som cely den pre mna a este niekoho si mozem zobrat zo sebou relaxacny den.Kde mozem stravit cely den a mozem si vybrat z roznych veci ako.rozne masaze bazen spa manikuru a vselilenco ine ...Plati to na cely rok takze mozem ist ked bude male vacsie a mozem si ist oddychnut.Uz sa neviem dockat 😀
A male sa nepytalo dnes na svet tak som rada 😀
Ako ste natom vy dve?Aky ste mali den?

slivka233
30. júl 2012

@sarifa ahooooj moja,som rada ze sa tesis,je to super.darcek a myslim ze ti padne vhod po takom naaarocnom obdobi ake nas caka...takze krasny vydareny vecer supis.
Ja som na tom ok,cely den som prelezala pred telkou, programy od @andie25 idu super takze len teraz som vypla telku. andie dakujeem.....no inak ty moja to uz nas fakt za par...som zvedava ako a hlavne kedy to uz bude. ja som nateba myslela a dufam ze si si svoj den uzilaaaa.

jajazu
31. júl 2012

@sarifa ahoj, dakujem za reakciu 😉 pytam sa preto, ze mame jednu velmi "milu" staru susedu, ktora spehuje v celom dome (doslova) ...a kedze sa nam v tychto letnych casoch a prijemnom pocasi podarilo zoparkrat "pretiahnut" a zostat v meste s malym na roznych akciach (na ktorych bolo vela inych mensich deti ako je nas) a prist neskor domov cca o 22hod., tak si nas zakazdym ta zenska odchytila ked nas videla vychadzat a poriadne nam to natrela...vraj "tu u nas su deti velmi dolezite a my sa o ne dobre starame a dbame o to aby sa mali dobre..."bla bla bla a vraj v UK je zakon ktory hovori ze deti maju pred 21hod. spat..a vraj ked to nebudeme dodrziavat, tak na nas zavola nejake "authority"....tak preto sa pytam ze ci by mohla robit nejake problemy ta bosorka skareda 😉)

slivka233
31. júl 2012

@jajazu priprajam sa neverim tomu, aj na nasej ulici, su deti dlhsie vonku a obzvlast teraz ked je dlho svetlo, a su rozneho veku. neviem ci nieco taketo moze upravovat zakon...mozno by len teta "stara bosorka " chcela aby nie o take bolo...ignoruj ju alebo na nu vytiahni tiez nejaky hociaky vymysleny zakon o tom ze ona ako cudzia osoba sa nema co starat do vas a vychovy vasho dietata. skor ty by si na nu mohla poslat niekoho lebo vas spehuje a to uz opatrene zakonom urcite je...

lu2112
31. júl 2012

Dobre ranko dievcata ako sa dnes mate drobci posluchaju?? 😀.

@andie25 Dakujem za radu stou vanou naozaj to pomohlo ale malemu sa to niako velmi nepacilo velmi kopal ale za to ja som si to uzila 😝.
@sarifa pekny darcek si dostala to sa naozaj zide neskorsie taky pekny spa Day 😅 Tak a teraz uz male moze prist.
@jajazu tiez si myslim ze je to blbost viem ze deti do urciteho veku nesmu byt po myslm ze 22.00 vonku bez dozoru dospelej osoby za to mozu rodicia dostat pokutu ale inak nic take neexistuje ak ste snim a nebeha sam. Inak tu babku mozete udat na policiu za vyhrazanie sa a obmedzovanie osobnej slobody( spehovanie podla toho spada) Staci to nahlasit na policiu ak by ti to velmi vadilo nasi znami mali podobny problem stara suseda ich terorizovala. Ak to nahlsite tak ak aj niekomu zavola tak to budu brat ze si vymysla. Ja by som to osobne nahlasila ale to je len moj postoj 😒

wewe8584
31. júl 2012

Dobre ranko dievcata, opat som vas po dlhsom case precitala 🙂

@jeanka presne ako ostatne baby pisali, az som sa zlakla ked som to citala .... ale sme tu vsetky na teba hrde, ako si to zvladla 🙂

@andie25 juchuuuu...posledny den v skole....tesim tesim sa s tebou...uz len prax a pokoj 🙂

@sarifa Vsetko najlepsie k narodeninkam, co si mala vcera samozrejme.....aby sa vsetko dobre vydarilo....a tak si sa bala, ze male pride na narodky 😀 ...teraz uz nech to mas za sebou 🙂

@slivka233 @sarifa myslim na vas dievcence .... verim, ze vsetko dobre dopadne a vy sa s nami o chvilku podelite so skusenostami ako jeanka a kaciatko215 🙂

slivka233
31. júl 2012

Dobre ranko dievcatka buduce maminky a maminky...
@andie25 Andie uzi si posledny den v skole potom si uzivaj prazdniny...keby si prisla ku kazdej z nas k porodu tolko praxe by si nabrala hohooooo.... 😀 😀
@sarifa ahoj cica o rok starsia ..ako sa citime...dnes este nic?? ja na teba myslim a cakam kedy tu uz daco napisees...ako si sa vyspala...vsetko ok///ja klasika o 5 hore ale potom som zaspala naspat, dnes mam len oddych naordinovany lebo ma bolia krize max. idem do skoly dostala som papier ze si mam prist po certifkat tak sa tesiiim aj ja...
@wewe8584 aty sa ako citiis dnes mas presne 150 dni do poroduuuu.... supper 😉

inak prisiel vam email zo sainsburys...
Buy huggies superdry or newborn nappies Pack x62 add huggies 9x64 pack wipes free

wewe8584
31. júl 2012

@slivka233 Tak ja sa citim dobre 🙂 musim zaklopat...blizim sa pomaly k polovici tehotenstva, tak sa tesim..uz aby sme boli za magickou 20tt 😀 ... sem tam mam nejaky krcik, bolest, ale to je normalne 😀 😀 😀 Malinka bublinka sa hybe, citim kazdy den, tak sa vytesujem....kym je to take slabe 😀. Velmi mi chuti papat, len by som jedla a jedla...hrozne :( a same nezdrave veci :( neviem si pomoct....dnes mam na obed buchty na pare, sme si s manzelom robili 🙂 ...Jedine, co ma trapi, ale to je len taka drobnost, v noci mam strasne sny, nic spojene s babatkom...stale nieco ine a stale take strasidelne...fuj ble :( hadam to prejde...a z jednla to nie je, lebo vecer uz az tak vela nepapam....
safira sa nejak neozvyva...nemohlo to na nu uz prist po tom vcerajsom uvolneni? 😀

radusiq
31. júl 2012

Ahojte, akurat mam cas docitat poslednych par dni - totiz som dnes s krvacanim skoncila v nemocnici :( vsetko vyzera byt ok, vraj ako sa mi posuva placenta tak poza nu to krvaca. Ostavam min. do zajtra, babo je zdrave - boli sme napojeni na monitor, urobil si z neho kopaciu hracku 🙂 teraz cakame na vysledky krvi a aby sa zastavilo krvacanie a budu ma prekladat na oddelenie...Dali mi steroidy ak by nahodou doslo k predcasnemu porodu ale to je vraj mala sanca

sarifa
31. júl 2012

@jajazu No tak prva vec je ze ta mila susedka sa ma starat o seba a nie oto kedy tvoje dieta pojde spat.Niektore deti nechsu spat ani po pol noci.To akoze ked male babatko nechce spat tak sa mas bat ze niekto nateba niekoho zavola?To urcite.A ze tu sa o deti staraju dobre?To by som ti ja mohla rozpravat pribehy 🙂 Kde ona preboha zije a kde sa jej o takkm zakone snivalo?Ze ma aj odvahu nieco Ti povedat ja by som ju hned hnala ze by ani nos z domu nevystrcila. a ja by som niekoho nanu zavolala ze vas obtazuje! Povec jej ze ked sa nudi nech si kupi macku alebo psa,

slivka233
31. júl 2012

@sarifa a ty si tuuuuuuuuuuuuu s wewe uz diskutujeme ci to na teba nahodou neprisloo haahaa

slivka233
31. júl 2012

@wewe8584 no sarifa sa prave prihlasila takze nic sa nekonaaaaaa...
ked si spominam aj ja som mala blbe sny ale ani neviem ako a pomynuli.... no 20tt je za dverami bude vsetko ok, aj si davate zistit co to bude? neviem ci som sa uz pytala, nejak mi odchadza pamat ako som tehu. No inak papanie to aj ja som tak papala , potom to preslo a teraz to zacalo opat, ze mi chuti viac. vychutnaj si kopanceky...potom to budu riadne kopance. 😀 😀

sarifa
31. júl 2012

Dobre rano vsetkym! Este som stale tu len sa nebojte 🙂 Ja som sa dohodla s babatkom ze tak cez vikend nech pride lebo to bude lepsie pre vsetkych 😀
@slivka233 Moja no mne ta vecera nejako nesadla a som sa o 4tej zobudila co ma palil cely zaludok :( Nejako mi ani jest nechuti asi ma chceli otravit! Uz to moze teraz prist uz aj sa ochladilo 🙂Ale male sa nejak len vrti a posuva....Dneska by som len nejako spala neviem co sa mi deje.A ty co to aky certifikat mas?

sarifa
31. júl 2012

@wewe8584
@slivka233 nebojte sa 🙂 panikujte ked tu nebudem cely den alebo dva .To vtedy uz budem asi ja panikovat v nemocnici 🙂 Viete ze sa mi to stale zda take nerealne? Ze zachvilku budem mat babatko,cloviecika ktoreho nepoznam 😀 Taky divny pocit to je ze tomu nejako9 nemozem este stale uverit.

slivka233
31. júl 2012

@sarifa no moja to je prve ked sa nahlasik pozeram ci si tu??? mna to tiez napadloze pride cloviecik ktoreho nepoznam ale strasne ho milujeem a budem sa o neho starat cely zivot a hlavne ked je malicke lebo viem ze bez maminky bude stratene...budume maminyyyyyyyy .... ved to je super a vytrpime vsetko aj keby sa dialo cokolvek.... proud mums...
odkedy som tu chcela som si urobit kurz v skole na nechty, vlasy a take kozmeticke veci, ale nedalo sa to beztoho aby som nemala urobeny jazykovy kurz esol...english speaking of other languages.. teraz som urobila posledny 3level pred rokom som mala 2 prvy som preskocila lebo to boli zaciatocnici...tak toto uz mam a teraz mozem ist robit tento kozmeticky. tak si idem vyzdvihnut certifikat, uvidim ako mi drobec dovoli ale aj ked nie ten rok aspon mam nejaky papier ze som tu bola v skole.a chcem ist do asdy, je tam sale a dnes je double sale...tak by som kupila bratovym dievcatam nejake tricka a elastaky a take okolo domu, lebo oni ked su vonku denne sa vratia s dierov na kolene hahaha .
co dobre si papala ked ti to nesadlo? ale bude dobre daj si mineralku a odpocivaj si ... uz ti vela nezostava moja 🙂

wewe8584
31. júl 2012

@slivka233 ano ano, chceli by sme vediet co to bude 🙂 nevieme sa dockat, akurat, ze to neovplyvnime, ked bude zle natocene, tak sa aj tak nic nedozvieme 🙂 este sme chceli ist na svk na 3D, tak mozno tam sa nam ukaze, keby nie tu...ale to este zvazujeme 🙂

wewe8584
31. júl 2012

@sarifa heh...tomu asi nikto nechce uverit 🙂 ja to mam este sice daleko...ale vobec si to nedokazem predstavit...raz sa neviem dockat, kedy bude s nami a potom zas si uvedomim, ze to uz nikdy nebude take, ze len my s mm vecer v posteli pri telke lenosime, alebo, ze na vianoce budem stredobodom, kedze som najmladsia 😀 😀

slniecko77
31. júl 2012

@radusiq drzte sa!! som rada, ze je mimi v poriadku...fu, ako sa mi zle citali tvoje riadky 😒 ale ked vas skontrolovali od hlavy po paty a povedali, ze zrejme bude vsetko v poriadku tak urcite bude! 😉
..kortikoidy sa pichaju kvoli skorsiemu dozrievaniu pluciek babatka, just in case 😉
..mne sa tiez posuvala placenta na spravne miesto, ale som nekrvacala...dzim paste!!! 😵

sarifa
31. júl 2012

@slivka233 Aha take certifitaty .No a ides teda studovat? Myslis si ze ti male dovoli? 🙂 Ja som uz na nic ,vsetko ma boli hlavne medzi nohami 😀 a dneska som taka o nicom .len spat a spat 🙂 Ale pojdem si spravit caj.Pijes ho stale? Ja len sem tam jeden si dam.
Mala som crab cakes ako starter a risotto a to mi asi nejak nesadlo.Ale moj hovori ze sa mi to uz asi zacina lebo ze midwife povedala ze bolavy zaludok je nejaky priznak..nato som teda aj zabudla 🙂 mineralku nemam ale mam bublinkovu ochutenu vodu tak to si asi dam ...Zajtra uz august to uz budem mat len 8 dniiiiiiiiiiiiiiiiii . bozeeeeeeeeeee

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre