Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
31. júl 2012

@slivka233 no ale chcem uz ist nechcem uz cakaaaaat 🙂 chcem to uz mat zasebou...
@andie25
@slivka233 no moj sa ma veru dotknut neboji haha to ho musim ja odhanat pretoze tomu by som ani ze sex nehovorila. 😀 to sa tusim tesi ked bude moct pomoct az by sme isli over DD

slivka233
31. júl 2012

@andie25 no super to sme dopadli..coo? ked ideme spat trosku sa prituli, zaciti kopanec alebo nieco hned ze ci som ok...da malemu pusu nabrusko, ze aby ma posluchal a radsej sa otoci a drzi ma za ruku...boji sa ma ako keby som bola z cukru no co uz. ale z jednej strany som rada je velmi starostlivy a teraz na sex ani nemyslim kpri tej bolesti kosti medzi nohami auuuuu

andie25
31. júl 2012

@slivka233 zlatyyyy je 😀 ten moj je na nocnej cely tyzden, takze tak. ja zatial tiez nejako nemusim, co sa aj sama divim, no ale staci mi tulkanie, mojkanie 😀 uvidime ako to pojde dalej, ved to este polovica predo mnou, tak neviem ci sa to da vydrzaaaat 😀 😀

slivka233
31. júl 2012

@sarifa tak teda podme, vysavac do ruky, na kolena a cistit dlazku...ziadny mop.... a uvidis coskoro je babo na svete... pusti si muzicku zatancuj si a ukonci to cajikom a vecernym niecim co sa podoba sexu... 😀 ja sa chystam na dalsi tyzden zacat len cakam kym mi drahy pride z tyzdnovky a pockam do utorka na svokru. a potom idem na too..
a tasku uz mas komplet zbalenu ze/.?

slivka233
31. júl 2012

@andie25 nuz ja to mam rovnake, drahy je na nocnych a este aj na tyzdnovke takze ja som sama, cakam na piatok ked pride domov no a od nedele uz bude robit local takze bude asi 10 min od domu... teraz je tak na 2hodky .... tak sa tesim. .. ale zas ked nemozem v noci spat tak mu volam, ma sluchadka na uchu a ked uz nemame co rozoberat tak si aj spievame teda ja mu spievam ked pocuje ze som ticho tak vie ze som zaspala. 🙂

sarifa
31. júl 2012

@slivka233 hahah dneska som nejaka nepouzitelna .neviem ci sa zmozem len prezliect z nocnej kosele hahaha radcej si pojdem do vane uz je neskoro ist spat 🙂 No ja mam zbalene uz asi vsetko si myslim.len do plaviek sa nezmestim tie mi len bradavky teraz zakryju hahah ako nejake zo sexshopu 😀

slivka233
31. júl 2012

@sarifa asi tak ved pri najhorsom budeme v podpire... no co....tak ty si este v pyzamku? ale zas treba byt sexi v kazdej situacii.
len si daj vanu ja si dam cajik a budem relaxovat...ale vies co ja som stale hladna, ja neviem co mam robit ja jem kazdu hodinu ako to mam zastavit.?

andie25
31. júl 2012

@sarifa
@slivka233 a ved kludne mozete aj bez, ale to teraz fakt myslim, ved doma sa tiez nekupete v podpire, ci?

sarifa
31. júl 2012

@slivka233 zastav to tak ze nekup ziadne jedlo 🙂 Ja som dneska taka leniva ze sama sebe neveriiiim ...hodiny tu sedim na gauci :( ale uz sa rozhybem a rozlucim nech sa aspon trochu hybem Neuveris ale ja som uz caj vypila hehe 🙂 to su pokorky co? ze mi ani pripomenut uz nemusis takto sama od seba si spravim 😀
Maj sa moja zase neskor vecer alebo zajtra 🙂

sarifa
31. júl 2012

@andie25 to nieee to ja aspon vrch chcem mat 🙂

jajazu
31. júl 2012

@slivka233 no presne to ma napadlo...moj muz ju uz uspesne ignoruje, a ani mi uz neoznamuje ked ho zastavi, ale mna to stve a aj ked viem, ze na nas nemoze, tak ma to zbytocne "depta" a normalne nam to kazi naladu ked sme niekde vonku a je povedzme 8 hod. tak uz stresujem ze stara bude mat zasa pindi... Tiez som rozmyslala ze ci ju nemozem vystrasit tym, ze jej poviem ze nieco take ze obmedzuje sukromie ludi, pretoze muz ju zoparkrat stretol na roznych poschodiach (kedze on chodi po schodoch peso) ako chodila a pocuvala za dverami a na chodbach... ale tazko s takouto zenskou,kedze ona sa tvari na kazdeho milo a akoze ma s kazdym dobre vztahy..je to stary obyvatel domu a ma tu asi nejake slovo, lebo sa sprava ako spravkyna domu a do vsetkeho sa stara...takze my ako "imigranti" sa bojime si nieco zacinat s takouto osobou...:-/

jajazu
31. júl 2012

@lu2112 ok super dakujem za radu...to mi navrhoval aj moj muz, ale bojim sa toho ze jej ako "domacej" budu skor verit ako nam... uz tu tusim raz aj zavolala na nas policiu (aspon si myslim ze to bolo kvoli nam), lebo maly sa v noci zobudil a kedze je zvyknuty ze spim pri nom a nenasiel ma vedla seba, tak spustil strasny rev...neviem, mozno sa mu aj nieco zle snivalo..a nevedeli sme ho potom utisit, tak strasne plakal....no neverili by ste, ze do 10 min. sme mali pred bytovkou policiu...vraj boli aj na nasej chodbe, ale nikto nezvonil ani nesli k nas, ale ja si myslim ze to bolo kvoli malemu a ze ich zavolala ta stara, lebo ona vobec nespava asi....no proste hrozne, dost co ma clovek starost o dieta a este aby sa staral o to co si budu mysliet ini.... My sme tu zatial s malym len necele 3 mesiace, takze maly si stale este zvyka da sa povedat a aj pre nas je vsetko nove a taketo situacie nam vobec nepomahaju...priznam sa ze na SK som nikdy taketo problemy nemala ale tu v UK sa bojim na maleho aj zvysit hlas ked nepocuva..hned tu na vas vsetci zazeraju jak na nejaku tyranku...Aj minuly tyzden mi urobil maly scenu, lebo chcel ist na kolotoc a ja som povedala ze teraz nie, az ked sa budeme vracat...samozrejme ze zacal trucovat...doma keby to len skusil tak by som neustupila ani za nic, aj keby sa o zem hadzal, ale kedze sme boli vonku a vsetci na mna zacali zazerat a pomaly ze nevolali policiu, tak som bohuzial musela ustupit a teraz ma to strasne stve...lebo to teraz bude skusat urcite znova a ja neviem ako tu v UK mam na verejnosti reagovat ked mi to zacne robit...???na SK by som nemala problem...raz to na mna vonku skusil..ja som ho nechala vyzurit a akoze som odisla a nechala ho sameho a odvtedy to na mna neskusil az teraz tu v UK..akoby citil ze tu mu viac dovolime, akoby citil ze sa bojime...a ma aj pravdu, lebo mam stale za zadkom tu staru babiznu a len co maly skrikne -aj ked od radosti alebo sa hra, tak ho hned zahriaknem ze nech je ticho lebo stara bude volat policiu...a niekedy nas takto aj maly uz trosku vydiera, lebo vie, ze ked zakrici tak mu radsej ustupim, len nech nejaci...lebo ta babizna sa nas normalne pytala ze ci je maly v poriadku, lebo ho pocula kricat a pod....no takze taketo su moje stresy v UK...paradoxne som myslela ze tu budeme riesit ine otazky a nie zakomplexovanu staru babu...takze dakujem, skusime to poriesit tymto sposobom, lebo tym co ta stara robi doslova terorizuje celu rodinu a totalne mi zneprijemnila pobyt v UK a cely pohlad na vychovu tu...stale riesim len to ci dobre vychovavam maleho a ci na mna nemoze poslat niekto policiu..uz mam z toho fobiu :-/

jajazu
31. júl 2012

@sarifa dakujem ti za podporu a urcite to s muzom preberieme..aj ked on mi uz povedal ze tu staru s prepacenim "sere"...ale mne to neda spavat a niekedy sa aj s muzom pohadame kvoli tomu...lebo ked sa blizi "ta" hodina a maly este nespi, tak som nervozna a nahanam vsetkych len aby sme to stihli....no hroza...

lu2112
31. júl 2012

@radusiq boze moj davjte na seba pozor drzim palce a daj vediet ako sa vam obom dari a kde ste hospitalizovany?? myslime na vas oboch az slzy mam v ociach ☹ Dufam ze to skoro prejde a este sa male nezacne ponahlat mate este kopec casu najprv sme mi na rade 😉

lu2112
31. júl 2012

@andie25 dakujem za rady naozaj pomohlo ale rozmyslam nad tym GP lebo chrabt ma boli hlavne v praci ked chodim a sedim neviem si naist polohu niako a mam pocit ze to mali tlaci na niaky nerv ale urcite vanu budem praktizovat bola to sranda ako mali kopal az vlny robil 😀. A teplotu davali sme pozor aj mnazel dosiel odskusat aby nahodou 😝

lu2112
31. júl 2012

@radusiq a dufam ze sa zacnes setrit musis viacej odychovat 😅 daj vediet ako sa vam obom dari drzime prstiki nech ste skoro doma

lu2112
31. júl 2012

@jajazu co ti este poviem na verejnosti kludne mozes zvysit hlas len nepouzi facku alebo nieco podobne lebo niektory ludia su vadny zavolaju socialku na teba ale ked sa mali hadze kludne ho nechaj a odit na bok ale tak aby si videla a kludne praktizuj to co na slovensku nikto ti nic na to nepovie skusenosti ked som sa starala o deti tu v UK 😀. Jedine fyzicke nasilie alebo psychycke tiranie a to pochybujem ze by ste malemu robili a zase ked mu vsetko dovolite tak vam bude skakat po hlave. Takze sa nedajte vidierat malim ani starou a maleho si vychovavajte ako pekne viete a ked krici je to male dieta. Co sa tyka policie my sme mali susedu ktora sa zo svojimi detmi bavila ako z odpadom a bila ich volali sme na nu vela krat policiu lebo ja som nevladala pocuvat ako na nich huci a deti placu a policia bola tam kazdy den oni zakrocia ale iba ked je naozaj dovod. A to nam aj vtedy povedali ked sme ich volali.
A ak vas stara otravuje zavolajte kludne na policiu alebo na local comunity suport a oni vam doporucia co robit tu v UK sa treba branit hlavne to tak nenechajte lebo ono vas vlastne terorizuje ako vychovavt vlastneho syna. Vela stastia dufam ze to skoro vyriesite

wewe8584
31. júl 2012

@sarifa veru, ja som na tom podobne...my sme chodily na roadtripy s manzelom, s kamosmi vonku, lenosili sme a tak...ale tak ja mam este cas.....9 mesiacov je akurat doba na dozretie a mam pocit, ze pomaly dozrievam.... 😀 hadam o par mesiacov uz budem dozreta ako paradajka 😀

wewe8584
31. júl 2012

Ahojte babulky 🙂
pisali ste tu o milovani (sexe 🙂) ... tak ja som od zaciatku taka nazhavena ako stale 😀 nic sa nezmenilo ... az mam iekedy vycitky, ci nejak neuskodim babu, lebo vsade hovoria, ze ano sex ano, ale mierne...no ale povedzme si, co je to mierne? co znamena krotit sa? 😀 😀 hadam nie tak, ze odrobit si, pozerat do steny a pokoj 😀 😀 ... dufam, ze tie spermie u mna nevyvolaju nejake skorsie otvaranie alebo tak..ked hovorite, ze pomahaju vyvolat porod ...

radusiq
31. júl 2012

@lu2112 ahoj, no s behanim kade tade uz mam pohov naisto az do (dufam) oktobra 😒 Uz som na maternity ward, krvacanie prestalo, maly sa hybe, vsetko vyzera byt ok. Citim sa dobre, snazim sa nestresovat. Pokusime sa pockat na vas, pekne po poradi nech to je 🙂 sranda rano v aute do nemocnice v strese ma napadalo ze este sa predsa nemoze narodit, este nemame meno 😀 Som v St Helier hospital, kusok od domu...mamka bola so mnou rano, tak bola hotova z pristupu ako sa tu staraju, v dobrom 🙂 A vam sa ako dari?

wewe8584
31. júl 2012

@andie25 ahoooj 🙂 dobre si urobila, ze si zdrhla...schvalujem ti to 😀 ..ako pedagog a odbornik na prirodne vedy 😀 😀. No ja malinke citim, kazdy den, je to silnejsie ako na zaciatku, este stale prijemne, ale silnejsie 🙂 My uz odpocitavame kazdy den..mame dva milniky..jeden je do ultrazvuku (buducu sobotu) a druhy je do odchodu domov (19.8.) ....neviem sa dockat....som zvedava ako dopadnes ty, ci sa vam ukaze...na decembrovkach prevazuju chlapci, si si vsimla? Ale poriadne..naposledy co som ratala tak tam bolo 17 chlapcov a 2 dievcatka...uz sa to zmenilo..ale i tak....v jeden mesiac tolko chlapcov a dievcat tak malo 😀 ... no neviem..budu si mat z coho vyberat tie baby 😀

radusiq
31. júl 2012

@andie25 dakujem, budem. Napadlo ma ze som tomu asi trosku pomohla tym lietanim po meste s nasimi, 5 hodinami na futbale a pod ☹ Uz budem dobra, slubujem. Na home birth predpkladam mozem zabudnut - nevies ci budem moct aspon do vody?

@jeanka uspesne precitany pribeh z porodu konecne, zvladla si to skvelo, parada 🙂 maly je naaadherny, ste krasna rodinka

monkka21
31. júl 2012

@wewe8584 ja idem zajtra na scan uz sa neviem dockat,a stale mam pocit ze je to chlapcek ale to uvidime az zajtra ak sa teda ukaze 😀

lu2112
31. júl 2012

@radusiq tak spravne mne si cistila zaludok ze si nedavam pozor a ty si behas ako blazniva 😀 tak pekne teraz odychovat nohy hore a nic nerobit. Som rada ze ste v poriadku a dufam ze nas nepredbehnete pekne postupne 😀 my sme v ramci moznosti v poriadku az na to ze mali ma trapi ako vzdy ale uz som zistila ze to nieje len jeho chyba on ma nervy z mojej roboty lebo cez vykend bol v pohode kludnucky a hned od pondelka mi dava zabrat a moje rebra na pravej strane su zase opuchnute 😀 no ale uz mam len 17 dni tak dufam ze to v zdravy dobojujeme. Ty si hlavne davaj na seba velki pozor a uvidis bude vsetko v poriadku este musime stihnut kavu a kolacik na levandulovej farme tak nikam sa neponahlat 😝

sarifa
31. júl 2012

@jajazu nicoho sa neboj a nehadajte sa kvoli niekomu takemuto.Ja ti poviem ze my sme mali takyto podobny pripad so susedou na slovensku ked bola moja sestra mala.Ale ona chodila aj cez den vybuchovat par krat ze aby sme si decko zaviazali ze dupoce a ona to vsetko pocuje.Byvali sme na cinziaku a nasi sa jej ospravedlnovali ze je to male dieta ona hracku zahodi to buchne,a dieta po tichu chodit nevie.Od malicka ju upozo0rnovali nebuchaj a nebehaj lebo dostanes.A ti poviem ze zakazdym chpdila lebo sa jej nieco nepacilo a len problemi robila tak moj otec sa raz nastval tak jej vynadal dolu schodmi ju pohnal a sa jej vyhrazal ked este raz zaklope tak nech si nezela...Nastastie sme sa odstahovali minuly rok ale dodnes len zazerala skaredo a tiez spehovala cez okno ...Upozornili sme tycvh dalsych aka ona je az budu mat deti 🙂
Ale nemala by si sa jej bat taketo strigy potrebuju dobre vynadat.To by som jej ja z hlboka do duse prehovorila.A ked budete mat aj moznost tak by ste sa aj mohli odstahovat ...Drzim palce moja

sarifa
31. júl 2012

@wewe8584 no o par mesiacou uz budes mat aj malu paradajku 🙂 Ale tak ja viem ze ak sa bude dat skym az vsetci namna nezabudnu zato ze budem mat male dieta tak ja viem ze este nieco s tych starych casov zopakujem 🙂 Moj priatel povedal ze ten sa postara ked sa budem chciet ist bavit 😀

sarifa
31. júl 2012

@wewe8584 hihihihi kazda zena je ina...Ale sa neboj sex ti neuskodi pokial mas normalne tehotenstvo .Len si to uzi 😀 To neskorsie uz bude trosku tazsie s velkym bruskom a vsetkymi tymi bolestami

slivka233
31. júl 2012

dievcata otazocka.... nemate nieco take mozno ty @sarifa take pichanie tam dole akoby ma tam niekto pichal ihloj alebo cim ja nevien joooj to je hrozne, odkedy som odisla z konika od obeda mi je nejak blbo neviem co to je, stale to pichanie a takg divny pocit v bruskuu.

sarifa
31. júl 2012

@slivka233 moja ano ja som to mavala to pichanie take ze som musla az zastavit a pockat a predychat ..To mas tie Braxton Hicks tie falosne kontrakcie co su si myslim.

slivka233
31. júl 2012

@sarifa to je ono?no idem sa zblaznit, bojim sa aj postavit aby mi nieco nevyslo,som sa zlakla akoby sa voda drala von...jooj no neprijemneeee velmi.nieje mi des dobre veru, lezim stale a pritom som zadychcana.slak ma trafiiiiiii

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre