Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

sarifa
1. aug 2012

@andie25no supeeer. no moja zlata Midwife "here i come" 😀

slivka233
1. aug 2012

@andie25 ahoj a co to znamena co ze by to mw urobila aby sa nakopolo porod?? co za zazracny chmat je to? 😀

slivka233
1. aug 2012

@sarifa no co slecna upratane??

sarifa
1. aug 2012

@slivka233 ano tak nieco porobene 🙂 ale co sa budeme namahat ze ano 🙂 A aj caj som uz vipila a teraz len tak pred telkou lenosim.A ty ako moja?

slivka233
1. aug 2012

@sarifa ja som dnes moja len umyla riad asi 3x a ustlala postel po sebe to je vsetko. cakam svagra z roboty nech mi povysava a uprace po sebe izbu kde spal ja to robit nebudem...dnes v noci leti domov. ja budem upratovat az cez vikend ked sa postavi izba nebudem to robit teraz ked v sobotu budem musiet zas...
inak sa pomaly varim strasne mi je teplo, pozeram aj ja telku cely den stranka na slov. telku od @andie25 je super tak markiza jojka a vsetko frci cely den 😀 😀 😀
pojdem do sprchy a budem oddychovat... inak som dnes ok, aspon ze tak...citim ze mi velmi kleslo brusko ked si sadnem normalne sa mi az o stehna opiera joooj... a co to za chmat je co ti andie radila???

sarifa
1. aug 2012

@slivka233 no ved ano najlepsie je nehat vsetko cez vikend aj ja mi tak budeme kuchynu upratovat a snad ked sa trochu rozhybem aj babo bude chciet prist na svet 🙂
Jaj no to ten sweep a stretch? no to som este nemala ale tak si myslim ze to MW v rukavickach pohmatka co sa deje tam dole.trocha asi pomoze veci rozhybat. 😀

andie25
1. aug 2012

@slivka233 no ahoj, a ja že uz si niekde inde🙂 no je to taky MW chmat ktorý môže pomôcť aby sa začal pôrod, najprv ťa MW vyšetri zospodu a popritom ti bude stimulovat krcok a tým sa začnú vylucovat prostaglandiny- potrebné ku pôrodu🙂 čiže je to prirodzená forma ako keby vyvolavania pôrodu. Žiadne riziko pre teba ani babo len to, ze ti môžu zacat kontrakcie, nie hned samozrejme 🙂 Cca od 48 hodín do týždňa🙂 A určite lepšie ako umelé vyvolavanie pomocou liekov atd.
Som rada že telka ide poriadne🙂 a je tam aj archív vies o tom?

slivka233
1. aug 2012

@sarifa jaaaaaaaj no to taketoooo vecii..ale sak radsej nech to pride samo, poupratuj si a pride to. vies co take mam tvrde brucho ze sa ani neviem zohnut...uz par dni citim ako velmi mi tvrdne brucho. to je potom asi ten hamiltonov hmat ci jak sa to vola... ale uz tolko vydrz a babo ry bude raz dva... stale myslim ze to bude baby boy

slivka233
1. aug 2012

@andie25 no veru uz som to cele prestudovala ide mi to cely den je to super, vies co som pozerala zamenu manzeliek , niekedy mi az rozum postoji co tam vdim ale radsej pozrem to ako veci o porode lebo uz mi to nerobi dobre, vcera som skoro do 1 v noci pozerala a stacilo mi hahah
a ako sa citis?? a mimochodom gratulujem k bublinkovaniuuuu pohyby su na dobrej ceste, pockaj o chvilu ta babo tak kopne ze sa az hnevat budes. Inak mne maly reaguje na sladkee velmi.. prave pisem sarife ze mam take tvrde brucho ako kamen a coraz castejsie snad kazdych 20 minut.

sarifa
1. aug 2012

@slivka233 no aj ja mam tvrde ale by som povedala ze horna polovica brucha je tvrda a dole makka.Taky divny tvar mam brucha ako taka kocka haha Ja neviem ale nevyzera to byt nejake prijemne.Mne vadi len ked mi moja MW macka brucho ja som taka hakliva 🙂 Ano moja ja sa stavim ze to je chlapec.

andie25
1. aug 2012

@slivka233 hej ved mna aj napadlo, že som spravila hlúposť ked som vam poradila pozerať včerajšie midwives, tak sorry. To brucho je ok, to sa uz chystá na svoj den 🙂 sa precvicuje aby potom pekne všetko fungovalo ako má🙂

slivka233
1. aug 2012

@sarifa ono to tvrdnutie je uz asi normalne, ja mam niekedy taku gucu ako keby medzi prsiami aj teraz to asi maly tam vytlaca nozky alebo ritku alebo co..lavu stranu nemam taku ako pravu, maly je viac na pravo tak je stale tvrde a na lavo je to trosku meksie. ja uz neviem co je ok a co ie...ale brucho mam stale tvrde... a dnes mi je strasne teplo ako keby bolo 50stupniv

slivka233
1. aug 2012

@andie25 ono to bolo pekne to je ok, prvy porod bol fajn, potom som videla klieste, dalsie babo co hned odniesli a uz som mala dost...takze nic sa nekona..ja som to este poslala kamoske ktora je o 2 tyzdne menej ako ja....a teda som aj ju vystrasila hehe...
ale pohoda... nejak to prezijeme to brucho ma stve take je tvrde, ledva sa hybem..boze

andie25
1. aug 2012

@slivka233 tak asi má chrbatik na pravej strane;)

andie25
1. aug 2012

@slivka233 no ved som nad tým aj rozmyslala v posteli že somarinu som urobila, ja som na take zvyknuta, tak ešte raz sorry 🙂

slivka233
1. aug 2012

@andie25 co si v pohodeeee ... to je ludska zvedavost si poviem ze nepozrem ale aj tak som pozerala.....

sarifa
1. aug 2012

@slivka233 moja daj si osviezujucu sprchu to ti pomoze . ja idem varit zatial sa maj

lu2112
1. aug 2012

@andie25 gratulujem k pohybom teraz to uz bude silniet kazdym dnom 🙂. Len dufam ze nebudes mat takeho certa ako ja lebo si uzijes 😀

kaciatko215
1. aug 2012

@andie25 juuuj som si pozrela tie midwives 🙂 som predychavala s tymi kockami a ked sa mrnuskovia narodili jooj az mi slzicky vyhrkli no proste hormony.Ale to baby co muselo dostat transfuziu tak to mi bolo teda do placu

sarifa
1. aug 2012

@slivka233 moja co robis spis uz? 😀

slivka233
1. aug 2012

@sarifa ahoj moja nespim teraz som vysla zo sprchy, sak to je normalne uz makacka pre mna, sak ani nohy si uz neviem oholit....ale tak nejak som to zvladla a vsetko je ok 😀 😀

slivka233
1. aug 2012

@sarifa no a teraz uz asi spis ty co???

lu2112
2. aug 2012

Dobre ranko Dievcata ako sa dnes mate bruska a deti posluchaju 🙂
Ja som mala vcera zle sny sa mi snivalo ze mi podova voda odtiekla takze uz asi zacinaju stresy predporodom presne dva mesiace do due day 🙂

lu2112
2. aug 2012

@radusiq Dobre ranko ako sa dnes citis. Dufam ze ste v poriadku obaja a ty pekne odychujes z nohami hore a nic nerobis. 😉

sarifa
2. aug 2012

@slivka233 Dobre rano.Aj ja som tak natom rovnako stym holenim.Boze to ani zohnut ani nohu nadvihnut.To je ako skusanie nejakych judo tahou lol. Ja idem o 11 k MW. Vcera sme uz isli spat ...teda pomoct babatku nech sa poponahla 🙂 hihi Zase som dneska rano mala menstruacne bolesti ale tym to vzdy skonci.
Vies ze vcera som mojmu povedala ze sa mi vlastne meno Timothy az tak nepaci?A on povedal ze ani jemu az tak nie.Tak sme zase na zaciatku.Ale asi dame meno Nicolas. Zatial sa ktomu naklaname ale este stale nie je nic iste.Dufam ze to bude dievca inak bude chudacik bez mena 🙂

sarifa
2. aug 2012

@lu2112 ahoj no tebe sa to sniva ja vzdy rano s postele skocim (teda nie doslova lebo ved ani chodit poriadne neviem nieto este skakat) a kontrolujem vsetko ci uz nahodou ...ale stale nic :(

wewe8584
2. aug 2012

@andie25 uf..nieco mi uslo? som tu nieco prehliadla? nevedela som, ze mas na starosti 9 rocne slecinky 😀 ... ako si napokon dopadla? zbehlo to, vsak? Dnes su uz take dievcata niekedy aj rozumne baby 😀

andie25
2. aug 2012

@wewe8584 no našťastie iba jednu🙂 a jej staršieho brata, ale ten uz išiel na prázdniny🙂 včera to ubehlo, išli sme do parku celkom pekne počasie bolo, dali sme zmrzku, kúpili pizzu na večeru a potom sme tancovali 🙂 takze v pohodicke🙂 a ty ako? Uz nech je pondelok🙂

slivka233
2. aug 2012

@sarifa dobre ranko prajem, no teda drzim palce midwife som zvedava co ti povie, co sa bude s teboh diat..... pocuj vyber si zopar chalanskych mien a ked sa maly narodi das mu to ktore mu bude najviac sediet.Nicolas je krasne meno, alebo Jacob, Thomas, Marcus...skus s priezviskom a uvidis...toto boli moje typy ale vidis vyhral Dominic.ja som unavena strasne,nespala som dobre.keby v noci nejem teda rano o 4 nejem na wc tak moj svagor si este veselu spi doteraz.ked som videla v kuchyni kluce od auta skoro mas slak trafil. a to o 7letelo lietadli a 1,5 hod cesty do liverpoolu...potom som zaspala samozrejme a hodku a pol mi vola ze uz je tam...potom mi vola ze uz je v lietadle a ci ja som ok,a ked som konecne zaspala zobudila sms z banky a teraz som taka unavena ze keby nahodou idem teraz rodit tak ani tlacit nevladzem...vies ze @katie555 tu dlho nebola?asi ten internet co spiminala ze v novom dome este neni co? potom hned napis ked prides od midwife.mozo tie bolesti uz pomalycky startuju ten proces a do terminu pojdes na tooooo

andie25
2. aug 2012

@lu2112 🙂 dobre ranko, tu všetko na porasaadku, nevieme sa dočkať pondelka 🙂 včera som odpadla do postele kupodivu veľmi skoro, no bol dlhy den. Budúci týždeň sa chystam do olympijského domu, tak som zvedava co a ako🙂 tak pekny den a lepšie sny 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre